تهران :
كمينه:۱۲°
بیشینه:۱۹°
به‌روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
عنوان شاخص
مقدار
بیشترین
کمترین
درصد
نرخ سود ليزينگ حداكثر 21 درصد، مراقب لیزینگ‌های غیرمجاز باشید
دستورالعمل جدید ليزينگ با بازنگري در مصوبه شوراي پول و اعتبار دردولت احمدي نژاد ابلاغ شد
نرخ سود ليزينگ حداكثر 21 درصد، مراقب لیزینگ‌های غیرمجاز باشید
نرخ سود تسهيلات اعطايي شرکت‌هاي ليزينگ نبايد از 21 درصد تخطي کند و حداكثر 3 درصد بالاتر از نرخ سود تسهيلات اعطايي بانك ها خواهد بود.
افزايش رشد حساب جاري و سپرده كوتاه مدت به دنبال رشد اقتصادي، شاخص هاي پولي و بانكي در آبان 95
بدهي بانك ها به بانك مركزي از مرز 100 هزار ميليارد تومان گذشت
افزايش رشد حساب جاري و سپرده كوتاه مدت به دنبال رشد اقتصادي، شاخص هاي پولي و بانكي در آبان 95
رشد 16.9 درصدي 8 ماهه و 33.6 درصدي بالاي سپرده ديداري بانك ها و رشد 8 ماهه 22.2 درصدي سپرده كوتاه مدت بالاتر از رشد نقدينگي و ساير شاخص ها بوده و نشان مي دهد كه سپرده گذاران تمايل دارند پول خود را به صورت نقد و در دسترس نگهداري كنند تا براي معاملات به كار بگيرند و اين موضوع متاثر از تحرك و رونق نسبي و رشد اقتصادي يكسال اخير بوده و پول گردش بيشتري داشته است
روال طبيعي بازار ارز در سه روز عزاي عمومي در گذشت هاشمي رفسنجاني، كاهش تقاضاي ارز به خاطر شروع سال نو درچين
انتظار كاهش نرخ ارز به خاطر كاهش واردات در تعطيلات سال نو چيني
روال طبيعي بازار ارز در سه روز عزاي عمومي در گذشت هاشمي رفسنجاني، كاهش تقاضاي ارز به خاطر شروع سال نو درچين
خبر درگذشت آيت اله هاشمي رفسنجاني، تاثيري بر بازار ارز نداشته و بازار ارز متاثر از كاهش تقاضاي فصلي و پشت سرگذاشتن روزهاي ابتداي سال نو ميلادي 2017، كاهش واردات از چين به خاطر تعطيلات سال نو چيني، و همچنين دستورالعمل دولت و بخشنامه بانك مركزي و فعاليت بانك ها در بازار ارز با روند كاهشي در سه روز اول هفته مواجه شده و نرخ دلار به زير 3970 تومان رسيده است.
دستورالعمل جدید ليزينگ با بازنگري در مصوبه شوراي پول و اعتبار دردولت احمدي نژاد ابلاغ شد
نرخ سود ليزينگ حداكثر 21 درصد، مراقب لیزینگ‌های غیرمجاز باشید
نرخ سود تسهيلات اعطايي شرکت‌هاي ليزينگ نبايد از 21 درصد تخطي کند و حداكثر 3 درصد بالاتر از نرخ سود تسهيلات اعطايي بانك ها خواهد بود.
گفتگو
عصر بی خوابی و نياز بانک ها به پارادايم جديد
دكتر مظفري معاون برنامه ريزي و سرمايه هاي انساني بانك صادرات
عصر بی خوابی و نياز بانک ها به پارادايم جديد
دستاوردهاي چکاوک پس از یک سال
گفت وگو با سید محمود احمدی دبیرکل و مسوول فناوری‌های نوین بانك مركزي
دستاوردهاي چکاوک پس از یک سال
معرفي پوشش هاي اضافي و جديد بیمه زندگی در بيمه پارسيان
امین محمدی مدیر بیمه‌های عمر انفرادی اعلام كرد؛
معرفي پوشش هاي اضافي و جديد بیمه زندگی در بيمه پارسيان
بخش سوم سند بال دو ترجمه و منتشر شد
انتشار سند بال سه به معنای ابطال و عدم اعتبار سند بال دو نیست؛ چراکه در سند بال سه، مقوله مدیریت ریسک نقدینگی و کیفیت اقلام سرمایه‌ای واجد شرایط برای محاسبه کفایت سرمایه، به اضافه سپر حفاظتی بیشتر در ساختار سرمایه بانک‌ها مورد نظر است
مراسم تقدیر از سپرده گذاران قرض الحسنه بانک صادرات ایران در منطقه شرق تهران
در این مراسم از 56 مشتری وفادار و خیراندیش بانک صادرات که سال هاست با هدف کمک به مردم، خانواده ها، رفع نیاز جوانان، بیماران و سایر متقاضیان، حساب قرض الحسنه باز کرده و در قرعه کشی برنده شده اند، تجلیل و قدردانی شد و به پاس حضور سبز و معنوی آنها در کمک به همنوعان، لوح یادبود و جوایزی از سوی بانک صادرات تقدیم شد.
اثر تورم 38 درصدي بر دلار بايد به تدريج تخليه مي شد نه يكباره
اشتباه محاسباتي مسوولان در يكسان سازي نرخ ارز و افزايش تقاضا براي دلار
مسوولان بانكي و ارزي كشور دچار يك اشتباه محاسباتي در يكسان سازي نرخ ارز شده اند كه بيش از سفته بازي، تقاضاي فصلي، و عوامل خارجي موثر بوده است. زيرا وقتي 60 درصد كالاهاي مشمول ارز مبادله اي حذف مي شود تقاضا براي ارزهاي غير دلاري مانند ين، يوان، روپيه و... در تخصيص ارز مبادله اي كاهش يافته و تقاضا براي ارز آزاد يا متقاضي و ترجيحا دلار بيشتر مي شود زيرا وارد كننده ترجيح مي دهد كه از دلار استفاده كند و همين باعث رشد شديد قيمت دلار شد
اتصال مشتریان بانک ملت به سامانه پیوند بانک مرکزی (#۷۱۲*)
هم اکنون جهت رفاه حال مشتریان، امکان ثبت کارت بانکی ملت در سامانه مزبور از طریق شماره گیری #۳*۵*۷*۷۱۲*یا #۷۵۳*۷۱۲* فراهم شده است.
در گفت وگو با رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی مطرح شد؛
مدیر عامل بانک پارسیان: آمادگی برای گشایش نمادهای بانکی متوقف در بورس
مدیر عامل بانک پارسیان گفت: با وحدت رویه‌ای که میان بانک مرکزی و سازمان بورس در به کار گیری استانداردهای حسابداری رخ داد، برای گشایش نمادهای بانکی متوقف در بورس آمادگی وجود دارد.
با حضور معاون وزیر اقتصاد
بانک ملت از کتاب
کتاب"شاخص سازی اقتصاد مقاومتی در صنعت بانکداری" با حضور معاون وزیر اقتصاد، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک ملت رونمایی شد.
رونمایی از حساب قرض الحسنه ویژه بانک ملت با حضور معاون وزیر اقتصاد
خدمت حساب قرض الحسنه ویژه بانک ملت با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک رونمایی شد.
معاون وزیر اقتصاد: بانک ملت در استفاده از فرصت ها، سرآمد بانک های کشور است
معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: امروز بانک ملت از لحاظ ارزش دارایی ها، سرآمد بانک ها و از لحاظ حجم مصارف بزرگ ترین بانک کشور است ضمن این که در زمینه منابع نیز شانه به شانه بزرگ ترین بانک کشور حرکت می کند.
انتخاب اعضای هیات مدیره انجمن حرفه ای صنعت بیمه
علوی، آسوده، پوستین چی، طهماسبی و حجاریان بعنوان اعضای اصلی و ضیایی بعنوان عضو علی البدل هیات مدیره انجمن حرفه ای صنعت بیمه به مدت دوسال انتخاب شدند.
بدهي دولت، هزينه‌ها و تسهيلات تكليفي مهم‌ترين چالش بانك‌ها در تهيه صورت‌هاي مالي است
اصرار بانك مركزي بر افشاي استاندارد اطلاعات و تدوین صورت های مالی 95 بانک ها مطابق نمونه ابلاغی
بانك مركزي بار ديگر براي صورت‌هاي مالي سال 95 بانك‌ها تاكيد كرد كه تمام صورت‌هاي مالي و يادداشت‌هاي همراه آن مطابق با نمونه ابلاغي به طور كامل تدوين و ارائه شود تا مشكلي در ارتباط با صدور مجوز برگزاري مجامع بانك‌ها و موسسات اعتباري در بازه زماني مقرر پيش نيايد.
مهرداد مظفری معاون برنامه ریزی و سرمایه های انسانی بانک صادرات ایران شد
مدیر عامل بانک صادرات ایران دکتر مهرداد مظفری از نیروهای کارآمد و مجرب در عرصه مدیریتی کشور را به عنوان معاون برنامه ریزی و سرمایه های انسانی این بانک منصوب کرد.
چهار سال بالاترين سطح توانگری مالي براي بيمه پارسيان
بنا بر اعلام رسمی بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران بيمه پارسيان در سال 1395 براي چهارمين سال متوالي در سطح یک توانگری مالی يعني بالاترين سطح توانگري مالي قرار گرفت .
رشد بدهي دولت به بانك ها نبايد از طريق بانك مركزي پرداخت شود
مخاطرات تبدیل خطوط اعتباری بانک مرکزی به سرمایه دولت در بانك ها
اين حساب جيب تو جيب يا از حساب بانك مركزي به حساب دولت، چيزي جز استقراض از بانك مركزي نيست و با سياست حذف استقراض و تامين كسري بودجه از منابع بانك مركزي مغاير است و نمايندگان مجلس نبايد اجازه دهند كه اين رويه ادامه يابد. حداقل بايد براي يك مرحله انجام شود و بعد از اين نبايد اجازه داد كه بدهي دولت به بانك ها زياد شود.
رشد 20 درصدي قيمت سكه در يكسال منتهي به آبان 95
در هشت ماه اول سال 95 نيز متوسط قيمت فروش يك سكه تمام بهار آزادي در بازار آزاد شهرتهران با طرح 1 ميليون و 74 هزار و 400 تومان و با طرح جديد 1 ميليون و 77 هزار و 500 تومان معامله شد كه نسبت به دوره مشابه سال 94 معادل 16.7 درصد و 16.8 درصد افزايش داشته است
معاون نظارتي بانك مركزی: بانك مركزي مانع از شناسايي سودهاي غيرواقعي مي شود
حيدري: بار تامين مالي بر دوش بانك ها، پرويزيان: تعدد مراكز نظارتي بلاي جان بانك هاست
ما انتظار داريم بانك مركزي در حوزه نظارت از اختيارات تام برخوردار باشد كما اين كه در بحث ساماندهي موسسات مالي و اعتباري غيرمجاز به بانك مركزي اين اعتماد شد و بانك مركزي هم توانست تا حد زيادي بازار غيرمتشكل پولي را ساماندهي كند .
تقدیر معاون اول رئیس جمهور از بانک سپه
معاون اول رئیس جمهور گفت: ورود و تلاش بانک سپه از دهه 60 تاکنون برای کمک به پروژه های صنعتی و معدنی کشور خصوصاً مجتمع گل گهر قابل تقدیر و چشم گیر است و باید از آن تشکر کرد.
رشد48درصدي تسهيلات در سال مقابله با ركود
ماهانه 26500 ميليارد تومان وام بانكي براي سرپاماندن واحدهاي اقتصادي
از 326 هزار ميليارد تومان تسهيلات بانك ها در 8 ماه اول سال، معادل 212 هزار ميليارد تومان يعني 65 درصد به سرمايه در گردش، معادل 48 هزار ميليارد تومان يعني 14.7 درصد به ايجاد و توسعه و تعمير اختصاص يافته و نشان مي دهد كه واحدهاي اقتصادي همچنان تشنه نقدينگي هستند
سیاست‌های بانکی و مجوز افزایش سرمایه ۵ بانک در برنامه ششم
ضرورت افزايش سرمايه بانك هاي توسعه اي و دولتي در برنامه ششم توسعه
فروش اموال دو وزارتخانه برای افزایش سرمایه بانک‌ها
عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران:
99 درصد سپرده های میزان پرداخت شده است
عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران گفت: تاکنون حدود ٩٩ درصد از سپرده گذاران موسسه منحله میزان، سپرده خود را دریافت کرده اند.
گام های بلند بانکی برای اجرای سیاست های راهبردی
اثر برنامه استراتژیک بر آینده سهام بانک صادرات
به دنبال برگزاری مجمع عمومی بانک صادرات ایران و تصویب صورت های مالی آن با حضور اکثریت سهامداران و نیز پس از برپایی مجامع دیگر بانکها، فضای تازه ای نسبت به افق روشن بانک ها در نظام بانکداری کشور گشوده شد که تبلور آن را می توان در شفاف سازی حسابرسی دانست که در برنامه های اعلامی سیاوش زراعتی مدیر عامل بانک صادرات ایران شاهد بودیم.
ابراهيم حمیدی مدیرعامل بیمه ایران معین خبر داد
پرداخت سود 24.9 درصدي بيمه مان در سال 94 و پيش بيني سود 24 درصدي سال 95
اعلام پرداخت 24.9 درصد سود مشارکت بیمه زندگی مان در سال 1394 به عنوان موفقیتی بزرگ که توسط شرکت بیمه ایران معین تحقق یافته است و مژده پرداخت 24 درصد سود مشارکت این بیمه نامه در سال 1395 برای بیمه نامه های سال ۹۴، موفقيتي قابل تقدير است كه رضايت مشتريان را به همراه داشته است
منتخبین ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری معرفی شدند
پژوهشگران برگزیده بانك هاي ملت، صادرات، پارسيان، اقتصاد نوين، گردشگري و...
از سوی نظام بانکی پژوهشگران بانک هاي ملت، پارسیان،‌ صادرات ایران، اقتصاد نوین، شهر، سامان، گردشگری، توسعه صادرات، پست بانک، ایران زمین، حکمت ایرانیان، تجارت، کارآفرین، اعتباری کوثر، قرض‌الحسنه مهر ایران، و مسکن به عنوان پژوهشگران برگزیده معرفی شدند.
برای نخستین بار در کشور
معرفی سرآمدان دیجیتال صنعت بانکداری در دانشگاه تهران
نخستین دوره جایزه ملی تحول دیجیتالی، 12 بهمن ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می شود.
تا پایان سال
عملیات ارزی بانک ملت از مرز ۱۰ میلیارد دلار خواهد گذشت
مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که این بانک سهم قابل توجهی از بازار نظام بانکی کشور را در اختیار دارد، اظهار داشت: اهداف استراتژیک بانک ملت در سال جاری با رویکرد افزایش سودآوری مورد بازنگری قرار گرفته است.
در همایش سراسری مدیران بانک ملت در شیراز مطرح شد؛
اخلاقي: اولويت نخست بانك ملت رشد درآمد و توسعه بانكداري بين الملل است
اخلاقی مدیرعامل بانک ملت اولویت نخست این بانک را رشد درآمد و بهبود آن عنوان کرد و گفت: هم اکنون بانک ملت برای تحقق اهداف مطلوب خود این ضرورت را احساس می کند که باید استراتژی مناسبی را برای مجموعه بزرگ خود تعریف و تدوین کند
خبر گزاری ها