:
كمينه:۲۳.۷۹°
بیشینه:۲۶.۹۹°
Updated in: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۳

موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح برخی از احکام مالیاتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح برخی از احکام مالیاتی جهت تسهیل فعالیت‌های اقتصادی کشور را به تصویب رساندند.
کد خبر: ۲۱۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

اقتصادگردان- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره طرح اصلاح برخی از احکام مالیاتی جهت تسهیل فعالیت‌های اقتصادی کشور در سال جهش تولید با مشارکت مردم را بررسی کرده و در نهایت با ۱۴۴ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص کلیات این طرح بیان کرد: سازمان مالیاتی رسما به مجلس نامه زد و اعلام کرد که اگر بنا باشد بند «س» تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۴۰۳ عملیاتی شود اثر منفی در مجموع درآمدهای سازمان مالیاتی برجای خواهد گذاشت و لذا اولین درخواست از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی برای اصلاح این بند به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. مجلس نیز یا باید در جداول بودجه این موضوع را اصلاح می‌کرد و یا باید به صورت جداگانه اصلاحیه می‌داد.

وی در ادامه اظهار کرد: با صحبتی که از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد بنا شد تا این موضوع در قالب اصلاحیه‌ای جداگانه مطرح شود. براساس این اصلاحیه معافیت‌هایی که در سایر قوانین دارد به قوت خود باقی خواهد ماند و بنا نیست هیچ معافیت مالیاتی اعمال شود. صرفا بند «س» تبصره ۶ که به شدت اثر منفی بر عملکرد بنگاه‌ها و زیرمجموعه‌های آنها و شهرداری‌ها داشت اصلاح می‌گردد. شهردار تهران و سایر شهرداری‌ها رسما اعلام کرده بودند که اگر این بند اجرایی شود به شدت درآمد شهرداری‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این مصوبه به نوعی به تولید و اشتغال کشور کمک خواهد کرد و اصلاح بند «س» تبصره ۶ لایحه بودجه منجر به افزایش سرمایه‌ گذاری و مشارکت مردم در اقتصاد کشور خواهد شد.