:
كمينه:۱۸.۷۳°
بیشینه:۱۸.۹۹°
Updated in: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰

اختصاص ۴۵ هزار صندلی و ۱۵۵ فروند هواپیما برای تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از ۲۴ اسفند تا دهم فروردین ۱۴۰۳ دو میلیون ۳۵۶ هزار و ۵۴۲ مسافر در بخش هوایی جابجا شده‌اند.
کد خبر: ۲۱۷۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۲

اقتصادگردان- جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از ۲۴ اسفند تا دهم فروردین ۱۴۰۳، دو میلیون و  ۳۵۶ هزار و  ۵۴۲ مسافر در بخش هوایی جابه‌جا شده‌اند، اظهار کرد: پذیرش و اعزام این تعداد مسافر از ابتدای تعطیلات نوروزی با ۱۹ هزار و ۱۲۵ پرواز (نشست و برخاست ) انجام شده‌است.

یازرلو در ادامه ضمن اشاره به رشد قابل توجه جابه‌جایی مسافران بخش هوایی نسبت به بازه زمانی نوروز گذشته از دستور ویژه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد و افزود: با دستور کاپیتان محمدی‌بخش مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی (OCC) از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ در سازمان هواپیمایی کشوری آغاز به کار کرده و این مرکز که از ۶ صبح تا ساعت ۲۴  به طور مداوم فعالیت‌های فرودگاه‌ها و پروازها را مدیریت و کنترل می‌کند تا پایان تعطیلات نوروزی نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی همچنین به حضور کارشناسان مرکز حراست سازمان هواپیمایی کشوری نیز اشاره کرد و گفت: با دستور رئیس سازمان کاپیتان محمدی بخش کارشناسان و بازرسان حراست با حضور در فرودگاه‌های پرتردد هرگونه قصور در خدمت رسانی شایسته به مردم عزیز را پیگیری خواهند کرد تا خدمات ارائه شده به مردم در شأن مسافران عزیز باشد.