:
كمينه:۲۰.۴°
بیشینه:۲۰.۹۹°
Updated in: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۴
رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی:

بهترین راه مشارکت مردم فعالیتهای تعاونی است

رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی بر ضرورت سوق دادن اقتصاد به سمت تعاون و مشارکت‌های مردمی تاکید کرد و گفت: بهترین راه مشارکت مردم، فعالیت‌های تعاونی است و بخش اعظمی از مشکلات کشور از طریق تعاونی‌ها قابل حل است.
کد خبر: ۲۱۷۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷

اقتصادگردان- هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۳ از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد:در طول سال‌های گذشته بسیاری از شعارهای سال با رویکرد اقتصادی و مبتنی بر تولید بوده است.شعار امسال نیز با هدف مشارکت دادن مردم در  امر تولید و تقویت و جهش آن نامگذاری شده است.
وی افزود: یکی از راه‌های مشارکت مردم قالب تعاونی است تا افراد با تجمیع سرمایه های خرد در تولید نقش آفرینی کنند و بستر توزیع عادلانه درآمد فراهم شود.
رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی با اشاره به وجود تعاونی‌های بزرگ در رشته های متعدد گفت:اگر اقتصاد را به سمت تعاون و مشارکت‌های مردمی ببریم بخش قابل توجهی از مشکلات کشور قابل حل است.در اقتصاد تعاونی چون افراد عضو تعاونی می شوند همه سود می برند و در قالب فعالیت‌های تعاونی و جمعی اقتصاد به رشد و پویایی هرچه بیشتر می‌رسد.

این فعال تعاونی در عین حال تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون را یادآور شد و تصریح کرد: با اجرای کامل سیاست‌های اصل ۴۴ و اعمال مشوق‌های پیش‌بینی شده بخش تعاون سهم ۲۵ درصدی تعاون دور از انتظار نیست.
به گفته ابوی در قانون برای بخش تعاون تخفیف‌های بیمه‌ای و معافیت‌های مالیاتی دیده شده که اگر به طور کامل عملیاتی شود، تعاونی‌ها از این مزایا بهره‌مند می‌شوند.