:
كمينه:۲۱.۵۱°
بیشینه:۲۱.۹۹°
Updated in: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۴
رئیس سازمان توسعه تجارت خطاب به واردکنندگان خودرو تاکید کرد

لزوم اعلام برنامه‌ واردات خودرو در سال ١۴٠٣ تا ۹ فروردین ماه

رئیس سازمان توسعه‌ تجارت در نامه‌ای خطاب به مدیران شرکت‌های واردکننده خودرو خواسته است بمنظور برآورد سقف ارزی واردات خودرو در سال جاری، تا نهم فروردین ماه، اطلاعات لازم را به این سازمان (سازمان توسعه‌ تجارت) اعلام کنند تا جمع‌بندی و برآورد نیاز ارزی واردات خودرو در سال ۱۴۰۳ صورت گیرد؛ ضمن اینکه سابقه واردات در سال ١۴٠٢ لحاظ خواهد شد.
کد خبر: ۲۱۷۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰

اقتصادگردان- مهدی ضیغمی در این نامه که خطاب به مدیران عامل شرکت‌های واردکننده خودرو سواری CBU نوشته و ابلاغ کرده است، در موضوع واردات خودرو در سال ١۴٠٣ در جهت برآورد نیاز ارزی کشور برای موضوع واردات خودرو، خواستار ارسال اطلاعات در قالب جدولی به تفکیک برنامه واردات تا پایان فروردین ماه، تا پایان اردیبهشت ماه، تا پایان خرداد ماه و تا پایان سال را حداکثر تا روز پنجشنبه (٩ فروردین ماه) به سازمان توسعه‌ تجارت اعلام کنند.

رئیس سازمان توسعه‌ تجارت تاکید کرده است که  سابقه واردات شرکت‌ها در سال گذشته، در تصمیم‌گیری تخصیص منابع ارزی و... لحاظ خواهد شد.

در متن نامه وی آمده است:

''به منظور تعیین میزان تخصیص و برآورد سقف ارزی واردات خودرو سال ۱۴۰۳، شایسته است حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ نسبت به نهایی کردن برنامه واردات مطابق جدول ذیل اقدام لازم صورت پذیرد؛ آمارهای اعلامی با مستندات کافی (همچون) اسناد تولید، پرداخت، حمل قبض انبار و... قابل قبول است.

لزوم اعلام برنامه‌ واردات خودرو در سال ١۴٠٣ تا ۹ فروردین ماه

شایان ذکر است برای تعیین سقف ارزی سال ۱۴۰۳ سابقه واردات سال ۱۴۰۲ لحاظ خواهد شد.

ضمن اینکه عواقب ناشی از عدم ارسال به موقع مدارک در مهلت مقرر بر عهده خود شرکت خواهد بود.''