:
كمينه:۳۳.۷۳°
بیشینه:۳۴.۷۹°
Updated in: ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
مدیر اقتصادی ایمیدرو در گفت و گو با رادیو اقتصاد؛

امسال صادرات معدن و صنایع معدنی از 12 میلیارد دلار عبور می کند

مدیر اقتصادی ایمیدرو گفت: پیش بینی می شود ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی تا انتهای سال جاری 1.5 تا دو میلیارد دلار افزایش یابد.
کد خبر: ۲۱۶۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۹
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امیر نوژن یونسیان که شامگاه گذشته با رادیو اقتصاد گفت و گو می کرد، با اشاره به برنامه صادراتی این حوزه در سال جاری، اظهار داشت: به رغم وجود چالش هایی، طی 10 ماه سال 1402 ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی از 11 میلیارد دلار عبور کرد.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر به طور متوسط صادرات این بخش به 12 میلیارد دلار رسیده، گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان امسال ارزش صادرات با رشد 1.5 میلیارد تا 2 میلیارد دلاری از 12 میلیارد دلار نیز عبور کند.

یونسیان ارزش صادرات زنجیره فولاد را بیش از 4.9 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این رقم رشد 6درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

مدیر اقتصادی ایمیدرو همچنین درباره تامین نیاز داخل اظهار داشت: محصولات زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس کالا عرضه و در صورت تامین نیاز داخل، صادرات انجام می شود.

وی گفت: یکی از نقش هایی که سازمان های توسعه ای از جمله ایمیدرو ایفا می کنند توسعه زنجیره ارزش است.

یونسیان درباره اقدامات ایمیدرو برای توسعه زنجیره پائین دستی، اظهار داشت: سرمایه گذاری هایی که برای اجرای طرح های تولید ورق های الکتریکی، لوله های بدون درز (مورد استفاده در صنعت نفت و گاز) و ... شده در همین راستا تعریف شده که ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی افزایش یابد.