:
كمينه:۶.۵۱°
بیشینه:۷.۵۹°
به‌روز شده در: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
تعداد نظرات: ۹۵۵ نظر
حریم سلطان یا حریم شیطان؟
سلطان سلیمان فرزند سلطان سلیم خونخوار یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی بوده که مانند اسکندر و چنگیز و تیمور دستش به خون بسیاری از ایرانیان آلوده شده است
کد خبر: ۳۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۱

                             تصویر واقعی به جای مانده ازخرم سلطان و سلطان سلیمان


خبراقتصادی: پادشاه عاشق پیشه سریال حریم سلطان را بیشتر بشناسیم؟ فرزند واقعی خرم سلطان که معروف به سلیم احمق یا سلیم میگسار بوده را بهتر بشناسیم. 
سلیم میگسار فرزند سوم خرم سلطان، که بعد از سلطان سلیمان به قدرت می رسد دائم مست بوده و در استانبول به راه می افتاد و هرکه را نمی پسندید می کشت و حتی افراد مست مانند خودش را نیز می کشت. 
تنها اثر خرم سلطان که مورد تقدیر بوده، افزایش اثرزنان در دربار عثمانی بوده است که از آن پس زنان قدرت بیشتری داشته اند.

شکی نیست که سلطان سلیمان فرزند سلطان سلیم خونخوار یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی بوده که مانند اسکندر و چنگیز و تیمور دستش به خون بسیاری از ایرانیان آلوده شده است او با اینکه در نهایت نتوانست تبریز را فتح کند ولی دست به جنایات بسیاری در ناحیه آذربایجان زد.او در طی سه بار حجومش به ایران ایرانیان بسیاری را در تبریز ارومیه و کردستان قتل عام کرد. 
سلطان سلیمان پادشاهی بود که بسیار به کشور گشایی علاقه مند بود و بارها و بارها به کشورهای اروپای و سه بار ایران حمله کرده بود.او آرزو داشت که به اسکندر مقدونی تبدیل شود.او رویای تبریز تا وین را در آرزو های خود پرورده بود.او بارها به ایران حمله کرد اما چون توانایی تامین آذوقه برای سربازانش را نداشت شهر ها را می سوزاند و و چاه ها را خشک می کرد.و بزرگترین دستاورد وی فتح بغداد بود که بعدها شاه عباس کبیر آن را بازپس گرفت وی برای حمله به ایران ابراهیم را فرستاده بود و در سال 1534 به ابراهیم پاشا دستور حمله به خاک ایران را داد و مناطقی از ارومیه و ارزنه الروم به اشغال عثمانی ها در آمد. در اکتبر همان سال با ملحق شدن به ابراهیم یورش بطرف مناطق داخلی ایران را آغاز کرد اما شاه تهماسب که تمایلی برای جنگ با وی نداشت با واگذاری زمین و کشاندن سلطان سلیمان به مناطق صعب العبور به جنگ پایان داد…سلطان سلیمان در محاصر بلگراد که فقط 700 سرباز از شهر دفاع می کردند کشتاری خونین راه انداخت. در اوت ۱۵۲۱ بلگراد. سقوط کرد
سلطان سلیمان به مجارستان اتریش نیز حمله های ناموفقی نیز داشت…در حمله اولش به وین در 1529 شکست خورد ولی در حمله دومش به وین در 1532 با 1200 توپ و 8000 سرباز نخبه و 200000 سرباز و 2000 سوارتوانست آنجا را فتح کند.
سلیمان با کنترل قدرتمندانهٔ دریای سرخ توانست با موفقیت راه‌های تجاری هند را بر پرتغالی‌ها ببندد و روابط تجاری حسنه‌ای را با امپراتوری مغول در جنوب آسیا برقرار کند و در سال 1522 مسقط را تصرف کرد.
در سال ۱۵۳۵ کارل در تونس و دریای مدیترانه شکست بزرگی بر امپراتوری عثمانی وارد کرد.چند سال بعد سلطان در ونیز نیز شکست خود و مجبور با امضای عهدنامه صلح با فرانسه شد و با اتحاد با فرانسه توانست کشور اسپانیا را شکست دهد.و مراکش نیز به امپراتوری عثمانی ضمیمه شد و رابلس، تونس، و الجرایر با کارل متحد شدند و تبدیل به جبهه جدیدی بر علیه عثمانی ها شدند…
وی تمام 46 سال از سلطنتش را صرف جنگ و کشورگشایی کردو حتی به ابراهیم هم رحم نکرد. و همه خاندانش را قتل عام کرد.ابراهیم نیز خود در جنایت کار بودن چیزی از سلطان سلیمان کم نداشت و ده هزار قزلباش اسیر ایرانی را که در جنگ اسیر کرده بود به طرز فجیعی کشت.
سلیمان در سال ۱۵۵۴ سومین و آخرین نبردش علیه صفویان را آغاز کرد. دلیل این لشکرکشی، شروع مجدد یورش‌های صفویان به آناتولی و پروپاگاندای آنان بود در این نبرد دسیسه چینی ها اطرافیان و خرم سلطان باعث کشته شدن مصطفی پسر بزرگ و ولیعهد پادشاه به دستور پدرش شد. در سال ۱۵۵۵ که سلطان سلیمان از فتح ایران نامید شد با امضای پیمان صلحی با شاه طهماسب از مناطقی که فتح کرده بود عقب نشینی کرد.وی بعدا در بغداد خود را رهبر جهان اسلام نامید..
سلطان در ادامه جنایات خود به تحریک خرم خاتون تنها همسر عقد شده اش(زیرا عثمانی ها همسران خود را عقد نمی کردند)سر پسر و ولیعهد خود مصطفی را برید و فرزند کوچک خرم خاتون(گلبهار گرجی یا الکساندرا روسی)را جانشین خود کرد.فرزند خرم سلطان نیز بسیار میگسار بود و در تاریخ تحت عنوان سلیم میگسار معروف بود برادر او که فرزند دیگر خرم سلطان بود از ترس جانش به دربار ایران و فرانسه پناهنده شد و طهماسب در ازاری دریافت مقادیر زیادی طلا وی را به سلیم پسر سلطان سلیمان تحویل داد و او نیز برادرش را کشت..


و اما سریال حریم سلطان

پخش این سریال در یکی از شبکه های ایرانی درست به این می ماند که کشور فرانسه یا یهودیان سریالی را در مدح و ستایش هیتلر پخش بکنند اما جالب اینجاست که خود این سریال فانتزی نیز سراسر جعل و دروغ است و سعی در آراستن چهره سلطان سلیمان قاتل بسیاری از مردم بیگناه و خرم خاتون زن شرور او را دارد و احتمالا تا آخر سریال خواهید دید که بسیاری از حقایق تاریخی که در بالا به آن اشاره شد کتمان یا ماستمالی خواهد شد. 
در اینجا به چندین نمونه از جلوه های جذاب این سریال کهه باعث جذب بیننده می شود اشاره می کنیم: 

1-عثمانی ها قبل از همه کشورها می دانستند زمین گرد است و نقشه دقیقه جهان را کشیده بودند! 

آیا می دانستید که گالیله در سال 1652 ميلادي کروی بودن زمین را ثابت کرد در حالی که سلطان سلیمان در سال 1520 تا 1566  میلادی حکومت می کرد؟؟ به کنار سلطان سلیمان نگاهی بیندازید نقشه دقیق جهان و آفریکا چقدر دقیق ترسیم شده است!ظاهرا عثمانی ها در آن زمان دارای ماهواره جاسوسی بوده اند!

2-لباس های رنگارنگ و زیبا به لباس واقعی زنان دربار عثمانی بر اساس این تصویر تاریخی نگاهی بیندازید و آن را با لباسی که در سریال بر تن بانوانی که سریال را بازی می کنند مقایسه کنید!
3-چهره واقعی سلطان سلیمان و خرم خاتون!ظاهرا سازندگان سریال برای جذاب تر کردن سریال و قابل تحمل تر کردن قیافه سلطان و خاتون دست به تغیراتی در چهره واقعی آنها زده اند!


نقاشی واقعی بجا مانده از خرم و سلطان


خرم سلطان و سلطان سلیمان مدل 2012

آشنایی ایرانیانی که مخاطب ماهواره هستند با سریالهای ترکی، سابقه چندان طولانی ندارد. شاید بتوان گفت که حدودا 4 یا 5 سال پیش بود که چند سریال ترک پرمخاطب از ماهواره پخش شدند و بعد از مدتی این سریالها به زبان فارسی دوبله شدند و به این ترتیب موفق شدند تا مخاطبان ایرانی را به سمت خود بکشانند.
این روند استقبال آمیز موجب شد تا شبکه های فارسی زبان نسبت به پخش این سریالها اقدام کنند. در این میان شبکه جم، به فعالترین و پربیننده ترین شبکه فارسی زبان تبدیل شد. این شبکه تا یک سال گذشته هم به این صورت بود که بین یک تا سه مجموعه تلویزیونی ترکی را پخش می کرد و ساعات زیادی از پخش برنامه های خود را به نمایش تکرار این سریالها اختصاص می داد. به نظر می رسد افزایش مخاطبان این شبکه در کنار حمایت های مالی که احتمالا برای این شبکه وجود دارد، موجب شده تا امروز دست اندرکاران شبکه جم با افزایش پخش سریالهای متعدد ترکی، گام دیگری در جذب حداکثر مخاطبان فارسی زبان را داشته باشند.
تلویزیون جم ( Gem tv)،یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان است و ادعای پخش برنامه های سرگرم کننده برای فارسی زبانان را دارد که از لندن در انگلیس پخش می‌شود. محتوای این شبکه برنامه‌های به ظاهر سرگرم‌کننده ای که علاوه بر تاثیر سوء بر نهاد خانواده، مناسبات معمول میان اعضای خانواده را به تحریف واقعیت های تاریخی می کشاند. (1)
این شبکه به تازگی اقدام به پخش سریالی تاریخی با نام حریم سلطان پرداخته است که به نظر می رسد مفاهیم و پیام های متعددی در پس ظاهر تاریخی این سریال، وجود دارد.

این روزها ممکن است با افراد زیادی مواجه شوید که این سریال را با علاقه دنبال می کنند، بدون اینکه برایشان مهم باشد، تصویر امپراطوری عثمانی در حال احیا شدن است و یا اینکه سلطان سلیمان با ایرانیان چه کرده است
در این میان شبکه جم، به فعالترین و پربیننده ترین شبکه فارسی زبان تبدیل شد. این شبکه تا یک سال گذشته هم به این صورت بود که بین یک تا سه مجموعه تلویزیونی ترکی را پخش می کرد

سلطان سلیمان، پادشاه عثمانی فرزند سلطان سلیم از سلاطین عثمانی، چهره محبوب این سریال است. پادشاهی که در جنگ چالداران، ایرانیان بیشماری را بی رحمانه به قتل می رساند .اما این سریال در ظاهر، از جذابیتی برخوردار است که شاید این واقعیت ها را در چشم مخاطب ایرانی نمایان نسازد و این یعنی همان هدف و زیرکی رسانه و ابزار رسانه ای در ایجاد کشش در مخاطب.
این روزها ممکن است با افراد زیادی مواجه شوید که این سریال را با علاقه دنبال می کنند، بدون اینکه برایشان مهم باشد، تصویر امپراطوری عثمانی در حال احیا شدن است و یا اینکه سلطان سلیمان با ایرانیان چه کرده است. برای آنها مهم این است که از تماشای این فیلم لذت ببرند و همین امر برای سازندگان آن کافیست. این یک ترفند همیشگی است. اینکه به طور غیرمستقیم و نامحسوس و از پس هزاران موضوع متنوع و متعدد به بیان نکته مورد نظر بپردازید. شاید برای مخاطبان این سریال بد نباشد که مدتی از این زاویه به فیلم مورد علاقه شان نگاه کنند.


درباره حریم سلطان
حریم سلطان (به ترکی استانبولی: Muhteşem Yüzyıl؛ به معنای سدهء باشکوه) نام پرهزینه ترین سریال تاریخ ترکیه است. فصل اول این سریال از شبکهء تلویزیونی شو تی‌وی و فصل دوم آن از شبکهء استار تی‌وی پخش شد. شبکهء جم تی‌وی این سریال را با دوبلهء فارسی و با نام «حریم سلطان» پخش می‌کند. داستان سریال بر پایهء زندگی سلطان سلیمان قانونی،مشهورترین سلطان امپراتوری عثمانی و خرم سلطان (روکسلانا)،کنیز و برده‌ای که ملکه شد،نوشته شده‌است.(2)

نام اصلی سریال (سدهء باشکوه) به دوران سلطنت سلطان سلیمان قانونی اشاره دارد و این مجموعهء تلویزیونی، توطئه‌ها و دسیسه‌هایی که در حرمسرا و دربار او اتفاق می افتد را به تصویر می‌کشد. کلیت حوادث سریال، طبق واقعیت است اما جزئیات آن اغلب ساخته ذهن نویسنده است. 
سلطان سلیمان در 26 سالگی بر تخت سلطنت نشست. او در پی آن بود که امپراتوری عثمانی را قدرتمندتر و گسترده‌تر از امپراتوری اسکندر مقدونی سازد و به آن وجهه‌ای شکست‌ناپذیر بخشد. در تمام مدت 46 سال سلطنتش، سلیمان به عنوان مقتدرترین سلحشور و فرمانروای شرق و غرب شناخته می‌شد. در سال 1520، سلیمان در حال شکار بود که از مرگ پدر خبردار شد و بدین ترتیب امپراتوری عثمانی صاحب سلطانی جدید می‌گشت. سلیمان همسرش، ماه‌دوران و پسرش، شاهزاده مصطفی را در کاخ مانیسا ترک گفت و به همراه یار و همدم نزدیکش، ابراهیم پار***ی رهسپار کاخ توپقاپی شد. سلیمان بدون آنکه خود بداند در مسیری قدم گذاشته بود که در نهایت، اوج شکوه و عظمت امپراتوری عثمانی را در پی داشت.
در حالیکه آن دو در راه کاخ توپقاپی بودند، یک کشتی متعلق به دولت عثمانی از کریمه در قسطنطنیه پهلو گرفته بود و بردگان مسیحی به‌اسارت‌گرفته‌شده را به کاخ عثمانی اهدا می‌کرد. یکی از بردگان که الکساندرا لا روسا نام داشت، دختر یک کشیش ارتودوکس اهل اوکراین بود که قتل پدر، مادر و نامزدش به هنگام یورش تاتارها را به چشم خود دیده بود. این دختر جوان به کاخ عثمانی فروخته شد، و بعدها نام خرم را اختیار کرد و توانست سلیمان را شیفتهء خود کند تا اینکه به ازدواج او در بیاید. خرم برای سلطان پسر به دنیا ‌آورد و از طریق خونریزی و دسیسه‌چینی در کنار سلیمان بر امپراتوری عثمانی حکمرانی کرد. عشق شدید سلیمان به خرم باعث می‌شود که راه‌ها برای اعمال نفوذ خرم بر دربار باز باشد.

تحلیل محتوای کلی از حریم سلطان 
آنچه مشخص است اینکه تحلیل محتوای یک فیلم یا مجموعه تلویزیونی به مجالی مفصل و بحثی طولانی، نیازمند است. آنچه مهم است اشاره به این مطلب است که این فیلم هم همچون سایر فیلم های پرهزینه ای که در سرتاسر دنیا ساخته می شوند، نمی تواند فیلمی صرفا سرگرم کننده برای پرکردن فراغت مردم باشد. که این موضوع قبلا نیز گفته شده که اصولا در دنیای ارتباطات، هر ابزاری در راستای دستیابی به هدفی مشخص عمل می کند و ابزار اطلاعاتی و ارتباطی، به دنبال بیان اهداف و پیامهای مورد نظر خود به جهانیان می باشند. در چنین شرایطی هر کس با ایده و ابزاری خاص در حیطه وسیع ارتباطات، به دنبال انتقال مفاهیم مورد نظر خود می باشد.
اکنون زمانی است که اوضاع جهان به لحاظ اقتصادی و سیاسی با بحرانها و مشکلات بسیاری روبروست. در این میان کشوری همچون ترکیه نیز در مناسبات سیاسی به دنبال کسب جایگاهی محکم و مقتدر برای خویش است و برای دستیابی به این هدف تلاش می کند و داعیه هایی در سر دارد. جالب است که در این شرایط سریال تاریخی حریم سلطان پخش می شود که محور این داستان بر اساس سلطنت عثمانی و شکوفایی این پادشاهی، قرار دارد.
شاید برای مخاطبان ایرانی این شبکه جالب باشد که بدانند شخصیت هایی که در این سریال، ممکن است برایشان محبوبیت داشته باشند، کسانی هستند که پیشینه جنایت در قبال ایرانیان را در پرونده خود دارند.


در باره خرم سلطان

خرم سلطان به نام های گل بهار –روکسلانا-  الکساندرا - آناستازیا – لیسوفسکا مشهور بوده است و البته بیش از همه الکساندرا و خرم
زاده ۱۵۰۶ در روهاتین، پادشاهی لهستان درگذشت    ۱۵ آوریل ۱۵۵۸ (۵۲ سال)
سرای توپقاپی در قسطنطنیه ( استانبول)
آرامگاه:    مسجد سلیمانیه، استانبول
مذهب:    در ابتدا در کلیسای ارتدوکس شرقی غسل تعمید داده شد ولی بعداً به اسلام گروید.
همسر:    سلیمان اول
فرزندان:    سلیم دوم، مهرماه، جهانگیر، بایزید، و محمد
آرامگاه خرم سلطان در مسجد سلیمانیه نزدیک قبر سلطان سلیمان
مسجد سلیمانیهخرم سلطان با اعمال نفوذ، پسرش سلیم را بر تخت حکومت نشاند. همچنین خرم سلطان به عنوان مشاور سلطان در امور کشوری
 عمل می‌نمود و احتمالاً بر امور خارجی و سیاست‌های بین‌المللی امپراتوری عثمانی نیز اعمال نفوذ می‌کرد. دو نامه‌ای که خرم به سیگیسموند دوم اوگوستوس، پادشاه لهستان نوشته بود، هم‌اکنون نیز موجودند و در طول حیات او، روابط امپراتوری عثمانی با دولت لهستان صلح‌آمیز بود. برخی از مورخین اعتقاد دارند که خرم سلطان با استفاده از قدرت سلطان سلیمان، حمله‌های مکرر تاتارهای کریمه به زادگاهش که برای گرفتن برده انجام می‌گرفت را کنترل کرده بود.


در کنار دخالت‌ها و دسیسه‌های سیاسی‌اش، خرم‌ سلطان در انجام امور خیریه نیز دستی داشت و احتمالاً ایفای این نقش را به تقلید از زبیده همسر هارون‌الرشید انجام می‌داد. ساختن مسجد، دو مدرسهٔ قرآنی، فواره، و بیمارستان زنان در نزدیکی بازار برده‌فروشی قسطنطنیه از جمله اقدامات خیریهٔ او به حساب می‌آیند. او دستور داد تا در نزدیکی مسجد ایاصوفیه، حمامی بنا کنند تا عبادت‌کنندگان بتوانند از آن استفاده کنند؛ حمامی که امروزه حمام خاصگی خرم سلطان نام دارد. در سال ۱۵۵۲ در بیت‌المقدس، امارت خاصگی سلطان را بنا کرد تا در میان فقرا و نیازمندان غذای رایگان توزیع کند. وی باعث ان شد که دولت عثمانی به ایران حمله کند همچنین برخی از کارهای قلاب‌دوزی او (یا حداقل قلاب‌دوزی‌های که به سرپرستی او انجام گرفته بود) تاکنون باقی‌مانده‌اند؛ از جمله قلاب‌دوزی‌هایی که در سال ۱۵۴۷ و ۱۵۴۹ به ترتیب به شاه تهماسب و سیگیسموند دوم اوگوستوس اهدا شد

الکساندرا یا خرم سلطان، در ۱۵ آوریل ۱۵۵۸ درگذشت و در توربه‌ای (آرامگاه گنبدی‌شکل) زینت‌شده با نفیس‌ترین کاشی‌های ایزنیک که طرحی از باغ‌های بهشت بر روی آن‌ها نقش بسته‌است دفن شد. آرامگاه او در نزدیکی آرامگاه مجزا و حزن‌انگیزتر سلطان سلیمان، در مسجد سلیمانیه قرار دارد.
نامه خرم سلطان به پادشاه لهستان و تبریک به او
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰۱
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۹۵۵
ايدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
36
148
خيلي جالب بود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
وقتی تلویزیون خودمان فیلم خوب نداشته باشد ما مجبوریم و محکومیم که دست پخت بقیه را بخوریم.کی بیدار میشن؟
مسلم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
اگر ایشون مسلمان بودند که از دین اسلام فهمیده زمین گرده
ما تو قرآن داریم که ستاره و سیاره هست
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
مثلا مسلم الان احساس قند نبات بهت دست داد
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
هرچی دوس داری نگاه کن ناشناس جان
اما سریال یا فیلم ضد ایرانی نگاه نکن
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
در جواب ناشناس
جناب آقای ناشناس لزوما ما نباید فیلم ببینیم ، به جای آنکه وقتتونو سر فیلم سراسر دروغو بی دلیل هدر دهید، بنشینیدو کتاب مطالعه کنید.
متاسفانه مردم ما گمان می کنند حتما تلویزیون باید من باب میل آن ها فیلم پخش کند، حالا که پخش نکرده خودتون دست بکار بشینو بجای تماشای فیلم سراسر دروغ این چنینی کتاب مطالعه کنید!
بعدش هم تلویزیون جمهوری اسلامی برنامه های واقعا جذابی داره، ولی شاید این برنامه ها در نظر کسانی که ماهواره تماشا می کردند بی اهمیت و حوصله سر بر بیاید؛ مطمئنا وقتی کسی فحشای ماهواره را دیده باشد بقیه ی چیز ها در نظرش کسالت آور است!
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
38
149
به نظرم اختلاف سن خرم با سلطان سلیمان زیاد بوده ....
پاسخ ها
یارو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
به تو چه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
بنظرت لیلی مرد بود یا زن
omid
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۵
اره عزیزم
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
مسلم در دین نیامد است که زمین کروی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
بتو......
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
30
190
نکته اینه که با وجود این جنابت ها، ترکیه بلده سریال بسازه و دائم استانبول را نشان بده تا کشورهای منطقه مثل ایران به فکر این باشند که یک سفر به ترکیه بروند و پول خرج کنند. آنها از هر راهی به دنبال جذب گردشگر و درآمد توریستی هستند.
آنها سریال می سازند و ارزان به ایران و... می فروشند تا گردشگر جذب کنند تا کشورشان را به بهانه سریال به مردم و تماشاگران نشان بدهند.
ای کاش می شد از کوروش و داریوش، ساسانیان، اشکانیان، صفویه، مادها و رضاخان و... سریال بسازیم و شیراز و اصفهان را به دنیا نشان بدهیم.
ما حتی وقتی در مورد امام رضا و مشهد فیلم می سازیم سعی نمی کنیم که جاذبه های گردشگری خراسان را نشان بدهیم.
باید از فردوسی و خیام و حافظ و سعدی و مولوی و سهروردی فیلم بسازیم وکشورمان را نشان دهیم تا مردم دنیا به ایران بیشتر سفر کنند.
آنها از شاه ظالم فیلم می سازند و ما از این همه افتخار تاریخی مان غافل هستیم ...
مدیر پایگاه درود برشما با این تحلیل عمیق و هوشمندی خوبی که دارین. درسته ایران می تواند به راحتی به درآمد 50 تا 100 میلیارد دلاری از محل توریست و سریال و فیلم دست یابی داشته باشد ایران تاریخ و افتخارات بسیار دارد از پادشاهان گرفته تا شعرا و متفکران و جنگ ها و.... فرهنگ ما شاید بیش از نفت می تواند درآمد جذب کند وذهن تشنه جهانیان را به خود جلب کند.
درست می فرمایید تقریبا در تمام رسانه ها، فیلم ها و سریال ها، محله سلطان احمد و کاخ و مسجد را نشان می دهند با آن آبراه و دریا... در حالی که ایران به مراتب چشم اندازهای بهتر و بیشتری دارد....
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
انان از یک پادشاهشان این گونه یاد می کنند .حتی به دروغ.در حالیکه ما باید کوروش را فراموش کنیم .حتی از کتب درسی .افسوس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
خوبه باز تو به فکر ایرانی نه مثل بعضیا
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
من شیرازی هستم و نظر شما را قبول دارم اما همان تخت جمشید هیچ رسیدگی بهش نمیشه شما برید نقش رستم و نقش رجب هیچی نمی بینید من برای عید رفتم هیچی نبود وقتی برای همین مکانهایی که بهش افتخار میکنیم هیچ رسیدگی نمیشه دیگه نمیشه انتظارات بالاتری داشت که به دنیا معرفیشون کنیم که شبکه ام بی سی تو جرات نکنه شب عاشورا فیلم 300 را پخش کنه مشکل جای دیگریست تحلیل کشورهای دیگر هم درست نیست اونها به کشورشون به تاریخشون افتخار میکنن درباره اش فیلم میسازن به دنیا معرفی میکنن شبکه دو فرانسه هم این سریال را پخش میکنه ما چی ؟
زينب
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
انقدر زديم ازين حرفا نسيم خانم كه نگو ولي يه فيلم ساز پيدا كن همچين كاري بكنه اصلا هنوز به دنيا نيومده هميچين كارگرداني،تازه اگه ما از افتخارات بي نهايت كشورمون بگيم كه اسكار نميگيريم حتما بايد بدبختيامون رو نشون بديم تا اسكار بهمون بدن بلههههههه
samira
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۳
man ham ba nazarate nasim movafegham
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
بنام خدا
------------------------

درود بر ایرانی و ایرانی زاده.

با ها تون 100درصد موافقم.البته بجز دوران رضاخان.

جالب اینجاست تنها افتخار فرهنگی سلیمان 1

این بوده که شاهنامه بلد بوده و میخونده.و تو دربارش ادای بافرهنگ هارو در میوورده.
ماریه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
14
190
چرا ما این گونه سریال های تاریخی را نداریم که کمک به درآمد و گردشگری کشور کند.
آیا ساختن سریالی در مورد کوروش و حقوق بشر و... اشکالی دارد چرا صداو سیما و وزارت ارشاد و سازمان گردشگری، به این نکته توجه ندارند تا دنیا را وادار کنند به ایران احترام بیشتری بگذارند.
پاسخ ها
14
| United States |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
در حال حاضر ساختن چنین سریال هایی در کشور ما امکان پذیر نیست. اگر هم چنین سریال هایی بسازند مطمئن باشید موفق به جذب مخاطب نخواهند شد اونهم مخاطب جهانی. باید محدودیت ها رو در نظر گرفت. ...........
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
دلیلش اینه که توانایی ساخت سریالی رو ندارند
نازنین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
دلیلش اینه از پوشش زیادی برخوردارند
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
بله ایشون درست میگن.اولا شبکه خصوصی نداریم تا سازنده رو ساپورت کنه و سرمایه گذاری کلان کنه.دوما نوع پوشش رو در نظر بگیرید.زنهای 2000 سال پیش رو چطور با پوشش اسلامی نشون بدن!!!!صداوسیما هم که دولتیه کاری غیر از این نمیتونن بکنن.
سیمین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
متاسفانه ما فرهنگ ایرانی بودن خودمونو به تلف کردن عمرمون تغییر دادیم.
کسای زیادی واسه آبادیه ایران تلاش زیادی داشتن باید از آنها نیز تجلیل شود.
مدیر پایگاه تجلیل کردن از بزرگان گذشته به معنی از یاد بردن کسانی که در 100 سال اخیر برای ایران جان و مال وعمر خودشون را گذاشته اند، نیست باید از همه تجلیل کرد و قدردانی از یک نفر به معنی از یاد بردن دیگران نیست....
زرشك
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
تا وقتي ميشه مختار و....فيلم ساخت چرا از كوروش و داريوش؟
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
مگه سریال روشن تر از خاموشی یادتون نمیاد؟
این یه سریال تاریخی عالی بود
ولی ماها فقط دوس داریم قهرمانای خارجی ببینیم
جومونگ سلیمان مزخرفات دیگه
امیتیس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
اونا دارن می گن ما از همه برتریم اگه ما فیلم کوروش کبیر رو بسازیم عظمت خودمونو نشون دادیم .
تا دیگه این ...... نیان برای ما شاخ شن
مدیر پایگاه به هیچ کسی بی احترامی نکنید همه دارای حرمت و ارزش هستند. در رقابت هم باید احترام دیگران را حفظ کنیم ضمن این که همسایه و شریک تجاری ما هستند در تاریخ مسائل زیادی بوده اما امروز باید همکاری و احترام و صلح باشه...
زينب
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
دوستان كاري به كار حجاب نداره!فيلماي زمان پهلوي رو نديد؟همون طور كه توي فيلماي الان پوشش رعايت شده به طوري كه مشخصه فرد بي حجابه يا زليخا در يوسف..................... مهم توانايي و مهارت و پشتكاره كه ندارن فيلم سازا ندارن،سرمايه دارا هم كه فقط بلدن دلار بخرن نميرن سرمايه گذاري رو فيلو و فرهنگ و تاريخ كنن كه!
ساداتی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
در جواب اقا سعید خان سلطان سلیمان خان قانونی معروف به محتشم پسر همون کسی است که شاه اسماعیل و قزلباش های بدردنخور را نابود کرد همان کسی که وقتی قردیناند پادشاه اتریش نامش را میشنید شب خواب میدید همون کسی که دولت های اروپایی عین سگ ازش میترسیدن همون کسی که تو سن 70 و چند سالگی بر روی اسب در نبرد با کفار مسیحی شهید شد ............
مدیر پایگاه به نظر ديگران احترام بگذاريد همه افراد مطالعات تاريخي نداريد توضيح شما به برداشت و تحليل بهتر كمك مي كند. مهم درس گرفتن از تاريخ است و زنده باد و مرده باد دردي را دوا نمي كند....
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
ملیت و ایرانی بودن کلا داره انکار می شه ما ملت ایران نیستیم ما بیشتر ملت مسلمان هستیم ........... اگه بخوان فیلمی هم در مورد پادشاهان ایرانی بسازند نمیتوانند ........... چه بخواهند و چه نخواهند در تاریخ ایران تا بوده پادشاهی بوده حالا درسته که نظام پادشاهی نفی شده و جمهوری شدیم ولی تاریخ را که نمیشه انکار کرد. ...........باید حقایق تاریخ ایران و تاریخ با شکوه ایران را نشان داد....
hospak
|
France
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
16
128
تا زمانی که صدا و سیما فقط .... سریال خاص میسازد و یکسره در حال تخریب پادشاهان خوب و بد ایران است نباید از دیگر کشور ها توقع داشت که برای خوب جلوه دادن تاریخ تحریف شده شان دست روی دست بگذارن ، درست 34 سال از انقلاب میگذرد و هر سال در همین اوان سریالهای تخریب پهلوی در سیما بنمایش در میاد
...................................................
اما در مورد نکات مثبت تاریخ ما نه فقط پادشاهان بلکه شاعران، سرداران، دلاوران، پهلوانان و مردم عادی و..... چیزی نمی سازند . باید مثبت اندیش باشند و به افتخارات ایرانی توجه نمایند.
آنها از پادشاه ظالم خود نکات مثبت می سازند و ما اصلا فیلم تاریخی نمی سازیم و فقط به برخی مسائل خاص توجه داریم....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
درود به تو دوست عزیز
..................
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
واقعا درود حرف راست و گفتی
عهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۳
11
74
......................این شیوه ممیزی، عملا به اخلاق گرایی هم لطمه می زند زیرا وقتی فیلم ایرانی نباشد مردم فیلم خارجی می بینند و نتیجه برعکس می شود. اگر می خواهید اخلاق راترویج دهید سخت گیری نکنید تا مردم هم فیلم های خودمان راببینند....................
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۳
81
42
اصلا طرز پوششان مناسب نیست.
پاسخ ها
sara 15
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
طرز پوششان خوب نیست ولی خیلی فیلم جالبی است واگر ایران هم از پادشاهان خود فیلم بسازد ما دیگر فیلم های خارجی نگاه نمیکنیم وفیلم های ایرانی نگاه میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
تو که میگی خوب نیست هم خودت می تونی مثل این سریال پربیننده درست کنی
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۸
میشه شما نظر ندید ندا جون خیلی هم خوبه عزیزم
مدیر پایگاه دعوا کردن ممنوع هر کس نظرش را می دهد و به نظر همه احترام می گذاریم
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
موافقم این نظر همه هس.صدا و سیما باید از دولتی بودن خارج بشه و شبکه های خصوصی هم داشته باشیم آخه چرا یذره به نظر مردم توجه نمیکنن.من از این سریال بدم میاد چندتا صحنشو دیدم،دیدم سطح بازیشون خیلی پایینه حوصلشو نداشتم دیگه نگاه کنم ولی اگه مال کشور خودم بود به تاریخش کنجکاو میشدم و میدیدم.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۴
22
77
واقعا برای خودمان متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
به جهنم
سام
| United States |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
من توی فامیل و دوستان امار گرفتم و از چهل و هشت نفر فقط دو نفر سریال کلاه پهلوی را تماشا میکنند و آنهم به دلیل کنجکاوی نسبت به سرنوشت یکی از زنان سریال ..اصلا به محتوای آن توجهی ندارند .. صدا و سیما فقط برای در صد کمی از مردم ایران فیلم میسازد و بعدش هم با شلوغ بازی و فرستادن چند جوون زبون باز و مصاحبه های ساختگی فیلم و سریال را موفق جلوه میدهند ..ضمنا من از خانواده ای پائین و در شهرستان هستم....
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
سلام ما مجبوریم سریال های ترکیه را نگاه کنیم چون تمام سریال های ایران خوب نیست ترکیه خیلی خوب فیلم میسازد
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
ناشناس مودب باش افراد با رفتار سخیف و سطح پایین نظرشون هم برای آدمای عاقل بی ارزش میشه.کلاه پهلوی فیلم نامه بسیار بدی داره و بازیگراشم بد بازی می کنن در داخل کشور هم انتقادات زیادی شده.ولی از در چشم باد خوشم اومد با اینکه همه قسمتاشو ندیدم
خورشید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
منم ولی خیلی خوب ساختن خدایی
بلوچ تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
14
60
خوب دیگه ترکها از ظالم های خود سریال درست میکنند درحالیکه. ما از بهترینها ی خود درست نمیکنیم چرا. ...........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
اصلا خودتون رو ناراحت نکنیدا ولی در کل همه سر کار بودیم
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
ترکیه فقط بلده سریال فاسد بسازه
که ریشه نجابت خانواده هارو بسوزونه
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
به نظر شما چی میشه از آریو برزن .کوروش. داریوش. یوتاب و... فیلم بسازن ماخیلی شخصیتا داریم که برای دنیا ناشناسن
بلوچ تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
18
87
خوب دیگه ترکها از ظالم های خود سریال درست میکنند درحالیکه. ما از بهترینها ی خود درست نمیکنیم چرا. خوب معلومه چون ترکیه بهترین جایگاهی را در سینما دارد ما چی هیچ
پاسخ ها
ناصر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
من کاملان با این برادر عزیز بلوچ موافقم چرا ما از شهسوار فیلم درست نکنیم
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
من منظورتونو نفهمیدم منظورت تودنیا بهترینو داره ؟یکم حرفت عجیبه
ملیکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
30
44
خیلی هم قشنگ
پاسخ ها
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
موافقم خیلی قشنگ بود
سلیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۰
کجا قشنگه مال ما کو ........
پری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
6
80
واقعا متاسفم .وقتی تمام سریالهای ما غم انگیزه و یا همه توش بدبختن یا خیلی خوشبختن معلومه که میریم سراغ این جور فیلما .هم کارگاردانامون باید یاد بگیرن چه جور مخاطب جذب کنن و هم اینکه چه جور از طبیعت زیبامون فیلم بگیرن .هرشبکه ایرانو میخوای نگاه کنی یا اخباره یا بحث سیاسیه درباره عراق .افغانستانو فلسطینو مصر و بعد اردن .دولتمردان ایرانی باید به این نکات و سلیقه مخاطبان ایرانی توجه کنن و توجه دنیا را به این همه نعمت و دیدنی در ایران جلب کنند.....
نرگس
|
United Kingdom
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
95
57
درود بر ترك ها
پاسخ ها
ارمیتا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
نرگس جون حرف درست روزدی اگه کورش نبود ایرانی هم نبود
میلاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
درود به ترکها من عاشق پر و پا قرص این سریالم ............
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
درود بر هرچی آریایی درود بر کورش بزرگ
............
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
برو اونجا ببین رات میدن
بی وطن
حالا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
واقعا که براتون متاسفم!!!
این افراد سعی دارن تا با ساختن سریال های مثل این افکار ما رو منحرف کنن.شما هم از خدا خواسته!!!!1
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
چیزی نگو که نا خواسته موجب توهین به قومیتی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
29
32
عالی
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
27
79
گرد بودن زمين خيلي قبل از گاليله اثبات شده بود.گاليله حركت زمين به دور خورشيد رو مطرح كرده بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
پس اول برو تاریخو خوب مطالعه کن بعدن حرف بزن.
ناشناس
| Canada |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
برادر من چی میگی ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
ایرانیا اولین کسانی بودن که به گرد بودن زمین پی بردن ولی دلیل نمیشه .........
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۸
ايكاش گردنبود نه
یه بنده خدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
دوست گرامی واقعا نمیدونی؟؟؟
marzie
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
24
43
این فیلم قیافه گرفتن دولت ترکیه و برخی وارثان این نوع حکومت ها را نشون میده
جيك جيك
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
32
60
بي صبرانه منتظر فصل دوم اين سريال هستيم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
منتظر بمون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
پس خودت هم خوشت میاد سر کار بذارنت
حدیث
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
دوستان شما به بحث ادامه بدین بزارین ایشون منتظر بمونه
تورک اوغلو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
با نظرت موافقم .
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۳
88
44
فکر میکنید کوروش آدم نکشته؟

همین فیلم 300 نشان دهنده تاریخ واقعی هخامنشیان و افکار دیگر کشور ها مثل یونان نسبت به جنایات هخامنشیانه

ولی امان از دست تاریخ تحریف شده پان فارسیسم
مدیر پایگاه حرف شما را می پذیریم. بحث را به سمت دیگری منحرف نکنید.
نقد یک سریال و فیلم، و اشاره به واقعیت های تاریخی، ربطی به این نکات ندارد.

اگر احساس کرده اید که به کسی یا ملتی بی احترامی شده، پوزش می خواهیم و تمام خونریزی های تاریخی سرزمین خودمان و اشتباه های تاریخی و جنگ اشتباه ایران با یونان که باعث حمله اسکندر به ایران شد را قبول داریم و ضمن احترام به ملت همسایه ترکیه، پیشرفت و رشد آنها را قابل احترام می دانیم.
این انتقادها تنها مربوط به آن مقطع تاریخی و واقعیت های سلطان سلیمان است و این که فیلم به برخی واقعیت ها توجه نداشته و در برخی موارد بزرگنمایی کرده است. هیچ ربطی به فارس و ترک و... ندارد.
همه اقوام ایرانی و کشورهای همسایه برای ما قابل احترام هستند و این بحث ها هیچ نتیجه ای ندارد همه انسان ها قابل احترام هستند و باید در کنار یکدیگر برای رشد و صلح و آبادانی تلاش کنیم.
ما تاریخ خود را تحریف نمی کنیم اگر مطلبی هم دارید که می تواند مفید باشد و برای آیندگان سرمشق خوبی باشد و مانند تاریخ پر افتخار آذربایجان در مشروطه و دفاع از ایران زمین و مردمان سخت کوش آذربایجان، اثرگذار و مثبت و مفید باشد، ارسال کنید تا منتشر کنیم. تا مطمئن شوید که افراطی نیستیم و به هر زبان و مذهب و قومی احترام می گذاریم. آذربایجان که تاج سرماست و مایه افتخار ایرانیان است. یاشاسین آذربایجان....
پاسخ ها
شیوا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۸
چرا فقط بلدین ایرادبگیرین و حمله کنین؟در تاریخ هر ملتی یه اتفاقایی بوده که اگه برا خودش افتخاره برا دیگران مثل خار تو چشمه.و اینمکه هر دوره ای اون قسمتی از تاریخشو نشون میده که به نفع خودشه و همیشه تاریخ به دلخواه قدرت حاکم نشون داده میشه چیز جدیدی نیست و درش هیچ استثنایی هیچ جای دنیا نیست و در ضمن اگه اونا دروغ میگن شما چرا میسوزید دارن به ملت خودشون دروغ میگن شما اگر می تونید تاریخ خودمون رو احیا کنید نه پشت گوش اندازی.اونوقت مردم خودشون قضاوت میکنن چی درسته و چی غلط....
مدیر پایگاه بخش پایانی نظر شما هم نامربوط بود وهم غیر منصفانه . اختلاف درست نکنید ما یک اشکال فنی را وارد دانستیم و احترام همه زبان ها و اقوام و همسایه ها را داریم....
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
.............کوروش کجا خون ریخته؟فیلم آشغال سیصد رو میگی فیلم؟ همه به این فیلم انتقاد کردن بعد شما باورش داری؟ واقعاً براتون متأسفم خیلی . چطور میای این حرفو می زنی؟ هخامنشیان بهترین دوران بودن شماها همه تون قصد اینو دارین بگین دوران ایران باستان بد بوده و دیگران ما رو آدم کردن؟ شماها همونایی هستین که مخالف ایران باستان هستن میدونم اینو . اصلاً با حرف تون موافق نیستم به هیچ وجه . لطفاً این حرف رو از اینجا جذفش کنید چون بیش از حد به فرهنگ و تاریخ ایران توهین کردن ایشون . ... حالم بد شدش وقتی این پیامو خوندم اعصابم بهم ریختش واقعاً . خواهشاً حرفای این آقا... رو پاک کنید هر چه زودتر . ممنونم
مدیر پایگاه نه دوست ناشناس به هیچ وجه نظر کسی را حذف نمی کنیم چون کوروش و داریوش همه نظر کسی یا دین و مذهب و زبانی را حذف نکرده اند و وقتی خشایارشاه از تصمیم ماهان برای نابودی یک دین آگاه شد با او برخورد کرد و برخود خشمگین شد ما که هستیم که نظر یک انسان را حذف کنیم....
اولا با افتخار اسمت را به خاطر نظرت بگذار و از آن دفاع کن
دوما تا این دوستان این گونه نظرات را ندهند ما به فکر مطالعه بهتر و ارائه نظرات کارشناسی و درک عمق افتخارات ایران توجه نخواهیم کرد.
آنها هموطن ما هستند به این زبان سخن می گویند در این سایت خبر می خوانند دراین بازار خرید و کار می کنند.
ما به چه حقی باید نظرشان را حذف کنیم. اگر اشتباه می کند تو دستش را بگیر و راهنمایش باش . حکم بین المللی که نداده است نظرش را داده درست یا غلط بگذارید مطرح شود و ما و شما هم جواب می دهیم.
امروز دین اسلام و زرتشت و سنی و شیعه و مسیحی و کلیمی همه باید در کنار هم برادر باشند و ترک و عرب و فارس و کرد و .... هم به همین نحو
از ایجاد اختلاف جلوگیری کنید اما اجازه طرح نظرات را بدهید. ممنون
بابک دیلمی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
کوروش اگر هم ادم کشته برای عزت و رفاه کشورش بوده.رهبری که برای رفاه ملتش از هر راهی تلاش کنه قابل تقدیره.زنده باد کوروش کبیر.
هموطن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
تاوقتی که ماهموطن هایی مـثل شماداریم هیچ احتیاجی به دشمن نداریم
مدیر پایگاه سخت نگیرین اجازه دهید هر کس نظرش را راحت اعلام کند. گاهی برخی نظرات به خاطر سختی هاومشکلات مطرح می شود و معنی اش این نیست که افراد چنین اعتقادی را عمیقا دارند. بلکه از یک چیزی ناراحت می شوند شروع به خرده گفتن از هموطن و کشور و شرایط خود می کنند. یا ناسزا می گویند و به در و دیوار فحش می دهند
در حالی که اگر پایش بیافتد جان خود را برای این وطن می دهند....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
تا حالا کسی گفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
همه دنیا به کوروش فتخار میکنن استوانشو تو سازمان ملل قرار دادن سردر سازمان ملل نوشته ای از استوانه کوروش بزرگه
sajjad
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
آفرین بر دوست خودم. پیغمر (ص) می فرمایند : ((بزرگ ترین دشمن انسان جهل است)....................
مدیر پایگاه آقا سجاد افراط گرايي از هر شكلي بد است چه سخنان شما كه ما حذف كرديم و چه سخنان مقابل شما
احترام به نظر ديگران و احترام به فرهنگ ها و زبان هاي مختلف راه توسعه كشور است و نبايد از خود بيگانه باشيم و ديگران را بهتر بدانيم
تعريف كردن از گذشته ايران يا هر كشوري به معناي تحقير يا دست كم گرفتن ديگران نيست به معناي تقويت توانايي هايي است كه از گذشته داشته ايم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
20
43
عالي بود مرسي كه مردم و بيدار ميكنيد واقعا اطلاعات خوبي بود
اوکتای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
29
28
فیلم بسیار جالب و دیدنی است.
در آن دوران بیشتر حاکمان خونریز بوده اند
عثمانی ها بویژه سلطان سلیمان در گسترش اسلام در اروپا نقش اساسی داشته
دولت عثمانی ترک در کنار دول اموی وعباسی بزرگترین دولت های جهان اسلام بوده اند.
ترکیه در حال حاضر نیز بزرگترین اقتصاد جهان اسلام است.
مقاله شما نشانگر عدم تحمل واقعیت های تاریخی و اسلامی جامعه امروزی و گذشته ترکیه است.
صفویان بیشترین ضربه را در تضعیف جهان اسلام به تحریک اروپایی ها انجام داده اند.
مدیر پایگاه این مقاله تنها به مقایسه واقعیت های تاریخی با آن چه در سریال امده پرداخته و به هیچ وجه قصد بی توجهی به واقعیت های امروزی یا گذشته عثمانی ها و ترکیه را ندارد.
اگر هم نقدی باشد به عوامل فیلم و فیلمساز وارد شده است.
اگر قرار باشد یک فیلم را نقد کنند و شما عدم تحمل واقعیت های تاریخی ارزیابی کنید، دیگر نمی توان به هیچ اثر هنری و فرهنگی پرداخت.
به نظر می رسد که شما از این که نقدی را در مورد نوع نگاه این فیلم دیده ایدتحمل ندارید.
ما در جایگاهی نیستیم که بخواهیم تاریخ را طور دیگری نشان دهیم و حرف و نوشته ماهم هیچ اثری در گذشته تاریخی و امروز ترکیه و عثمانی ندارد
همین قدر باید توجه داشته باشیم که نمی توان یک خونریز تاریخ را عاشق پیشه و عاطفی و اهل وجدان و انسانیت نشان داد یا ابراهیم پاشا وزیر او، که فردی خونریز بوده و جنگ های بسیاری را رهبری کرده، به عنوان پیشتاز روشنفکری و اهل نقاشی و مجسمه و هنر و کتاب معرفی کرد.
چطور می شود که این سلطان قدرتمند، دست آخر فرزند خود مصطفی را می کشد و به جای او سلیم پسر دوم خرم سلطان را بر تخت می نشاند؟
می گویند که سلیم معروف به سلیم احمق، به شراب خواری مشهور بوده و شب ها در استانبول آدم ها را گردن می زده و حتی کسی که مشروب می خورده را گردن می زده.
البته یکی از نکات مثبت این فیلم این بود که نقش زنان در دربار توسط خرم خاتون افزایش یافته و در آن دوران، حرکت خرم مثبت ارزیابی شده است اما در مورد نقش این حکومت و آینده ان باید گفت که خونریزی، کشور گشایی، نادیده گرفتن حقوق کشورهای اروپایی و ایران در آن دوران بسیار با اهمیت بوده است.
این ها واقعیت هایی است که باید در کنار جذابیت های فیلم مورد توجه قرار گیرد و البته هر کس ننظر دیگری دارد که قابل توجه است می تواند ارسال کند
این نکات به هیچ وجه به کشور همسایه و دوست ما یعنی ترکیه امروزی ارتباطی ندارد و ترکیه امروز توانسته در کنار مشکلاتی و نقدهایی که به آن وارد است، رشد کند و به یک کشور امروزی تبدیل شود و اگر مطلبی گفته می شود به این ربط ندارد که بخواهیم ترکیه امروز را نادیده بگیریم.
ضمن احترام به همه ترک زبان های گرامی در ایران و ترکیه، باید توجه داشت که نقد یک فیلم، را نباید سیاسی دید وبه معنای بی احترامی یا نادیده گرفتن رشد و پیشرفت ترک زبان های امروزی در جهان ارزیابی کرد و به عنوان همسایه و هموطن و هم دین ما قابل احترام هستند..... ما فقط به برخی نکات مورد توجه در فیلم اشاره کرده ایم نه به ترکیه امروزی
پاسخ ها
اردشیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
............................. با محتویات فیلم کار داریم که کلش ارراجیفه..... اول نگاه کن ببین چه بلایی به سره خانواده و بچه های خودش آوورده و آخر از همه 1توصیه برات میکنم برو تو اینترنت یا هر جایی که میتونی در مورد مردم شناسی کشور ترکیه پیدا کنو بخون ................
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
یعنی هیچ سلطان ایرانی نبوده که بلا سر خانواده خودش بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما دیگه کی هستین بابا
مدیر پایگاه کسی چنین ادعایی نکرده. در هر دوره تاریخی، احتمال چنین اتفاق هایی بوده. موضوع این گزارش و نظرهای منتشر شده در مورد این سریال است شما می توانید موارد دیگر را در گزارش های دیگری بفرمایید و یا همین جا به موارد مستند تاریخی اشاره فرمایید
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
آره عثمانی بیشترین نقشو داشته حق با شماس.اونی که تحملش پایینه اردوغانه که میگه پدران ما اینطور نبودن(منظورش زن بازه)نه مقاله نویس.......
مدیر پایگاه نرگس خانوم مطالب شما حقایق قابل توجهی داشت اما به سبب جلوگیری از برخوردن به برخی افراد ومخاطبان از انتشار خودداری کردیم
عذرمی خواهیم خیلی زیبا و حقیقت تاریخی بود اما الان برای ما دوستی و صلح و عدالت و برادری مهم است و لذا از این که دیگران ناراحت شوند خودداری می کنیم....
منتظر مطالب خوب بعدی شما هستیم...
در زمینه های تاریخی اگر مطلب دیگری دارید برای ما ارسال کنید....
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
29
41
حریم سلطان واقعن قشنگه.شماها هرچی بگین بازم نمیتونین از طرفداراش کم کنین
مدیر پایگاه موضوع این مطلب، واقعیت های تاریخی است و این که فیلم برخی از آنها را نادیده گرفته است.
این که طرفدار دارد و جذابیت هایی دارد موضوع دیگری است اما باعث نمی شود که ما واقعیت ها را نادیده بگیریم. باید بدانیم که تاریخ و نقش های فیلم به گونه دیگری بوده و آن چه می بینید هر چقدر هم که جذاب و پر طرفدار باشد، با واقعیت تاریخ مغایرت هایی دارد.
این موضوع کمک می کند که مسائل تاریخ خود واطراف خود را بهتر درک کنیم و نباید تصور کنیم که تاریخ تنها آن چیزی است که یک فیلم به تصویر کشیده است. واقعیت ها را باید بهتر شناخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
تو فیلم های تاریخی ایران تمام واقعیت ها مو به مو ذکر میشه آیا؟
سارا
| Canada |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
این فقط یه سریال ه شما هم که ناراضی هستید مجبور نیستید ببینید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
کل فیلم دروغه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
چه فایده که قشنگه وقتی سلطان که خودش ظالمه گوش به حرف خرم میده و ابراهیم رو میکشه؟
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
9
45
همه اینها قبول ولی باید سوال کرد که اونها چه جوری تاریخشون رو به ما تحمیل میکنن و ما فقط داریم تاریخمون رو از بین می بریم و افتخارات تاریخی را توجه نداریم و گذشته را فراموش کرده ایم.
پاسخ ها
خودم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
دلیلش روشنه ما هویت خودمونو از دست دادیم و به دیگران .... علاقه نشون دادیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
27
36
تو کل دنیا فقط سلیمان و خرم بد بودن یعنی تو این کره ی خاکی کسی دیگه ادم نکشته خیلی مطلبهاتون مسخره هست
مدیر پایگاه کسی چنین ادعایی نکرده است. گفتن واقعیت تلخ است برادر. ماگفتیم دقت کنید که الگویی که برای شما معرفی می کنند با جذابیت و جبروت، واقعیتش این بوده همین
شما اگر مطلبی در رد این موضوع دارید یا هر مطلب دیگری بفرمایید.
رسانه کارش این است که نظرات را منتشر کند به هیچ وجه حرف ما این نیست که ما درست می گوییم یا اینها تنها خونریزان دنیا بوده اند.
خیر چنین نیست.
مگر قرار است مطلبی که ما نوشته ایم تمام تاریخ جهان و همه خونریزان را پوشش دهد؟ مگر قرار است مطلب ما بدون نقص باشد ما هیچ ادعایی نداریم که تمام حرف ما درست است
به بهانه این سریال و فیلم، نکته ای را توضیح دادیم کجایش مسخره بود
شما اگر نکته ای دارید بفرمایید
مهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
6
56
کارگرذانان ما هم یادبگیرن که از تاریخمون فیلمهای چذاب وحقیقی بسازند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
اگه بلد باشند که نیستند
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
همون اگه بلد باشن
من کاری به گذشته خیلی دور که هیچ گواه زنده ای نیست ندارم . چند سال پیش که زندگی نامه شهریارو ساختن با اینکه چندتا از شخصیتهای فیلم هنوز هم در قید حبات هستن اونهمه تحریف شد از خود خانواده شهریار بعضیاشون شدیدا اعتراض کردن ولی هیچی نشد دیگه وای به حال تاریخ خلیی خیلی دور که تازه قصد ندید گرفتنشم دارن
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
این آقای سلحشور کل سریال های تاریخی صدا و سیما رو برداشته
rma
| United States |
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
واقعا راست میگی مهناز جون، این آقای اصغر فرهادی که اینقدر ماهره، چرا آستین بالا نمیزنه؟؟؟؟
مرغابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
21
25
آقا فیلمه برای سرگرمیه دیگه شما اصلا به تاریخش کاری نگیر فرض کن اصلا وجود نداشته آنوقت مشکلش خود به خود حل می شه .
پاسخ ها
سلیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۰
چگونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
درسته که فیلمه ولی نظر آدمهای سست اعتقاد رو خراب کرد ........
مدیر پایگاه عملکرد پادشاهان و مسوولان و سیاستمداران که به دنبال قدرت هستند و در طول تاریخ برای حفظ قدرت آدم کشته اند را نباید به حساب خدا و پیامبر و دین و مذهب گذاشت.
ضمن این که تاریخ همیشه با خود نزاع و جنگ و آدم کشتن و... داشته ونباید این اتفاقات و قدرت طلبی ها را به حساب اعتقاد گذاشت.
اعتقاد انسان ها همیشه در طول تاریخ بوده و انسان بدون اعتقاد و معنویات، حتی اگر بیشترین ثروت و قدرت تاریخ را داشته باشد، هیچ چیز نیست و فناشدنی و از بین رفتی است
این معنویات و انسان دوستی است که می ماند مانند شعر شاعر که بهتر از تصمیم سیاستمدار و گردن زدن و جنگ و تسخیر شهرها در ذهن و جان مردم و در طول تاریخ باقی مانده است....
rma
| United States |
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
آدم فیلم یا سریالی رو نگا میکنه تا درس و عبرت بگیره اگه قرار باشه همه فیلما دروغ بگن که جای عبرتی نمیمونه، در ضمن شبکه و البته فیلمی که هدفش فقط انحراف مردمه باید دروغ بگه!!!
فريال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
12
39
ايرانيان ميرون مختار درست مى كنن و.... قبل از اين كه برين از فبلم اونا إيراد بگيرين
از خودتون إيراد بگيرين شما نمى ياين بگين چرا ما فيلم از كوروش نداريم ولی از دیگران داريم حديث داريم كه اول عيب را از خود بر طرف كنيد بعد از ديگران ایراد بگیر.
كشورى ايراد مى گيرد كه خودش بى عيب و نقص بأشد نه ما كه پر از عيب و ايراديم
شما سريال واقعى درست كنين خوب درست كنين كه مردم ببينن حالا اون وقت كلى ايراد از شما مى گيرن معلومه كه وقتی چیزی وجود نداره رو كنه خوب از چى ايراد بگيرن

با تشكر
پاسخ ها
م
| United States |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
هیچ تو نظرات دیدی یه آقایی به نام حامد این حرفا رو زدن و حسابی توهین کردن :

فکر میکنید کوروش آدم نکشته؟

همین فیلم 300 نشان دهنده تاریخ واقعی هخامنشیان و افکار دیگر کشور ها مثل یونان نسبت به جنایات هخامنشیانه

ولی امان از دست تاریخ تحریف شده پان فارسیسم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به این آقا چی باید گفتش واقعآً؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مدیر پایگاه اول باید اجازه بدهی که نظرش را بگوید
دوم جواب در همین عملکرد هالیوود کاملا مشهود است چه آن فیلم 300 افتضاح آنها و چه در فیلم جدیدشان آرگو که خیلی هالیوودی بود و با انتقاد میلیون ها نفر و اعتراض به میشل اوباما مواجه شد
اتفاقا بگذارید که حرف بزنند و فیلم بسازند مردم جهان با کمترین هزینه تبلیغاتی خودشان پی می برند که حقیقت کجاست و این ها فیلم های گیشه ای است
حامد هم دوست ماست و به تدریج با تاریخ و حقایق اشنا می شود و ما هم باید نظر اورا بشنویم و برای آن جواب پیدا کنیم
تا حریف قدری در کشتی و فوتبال نباشد ما که ورزشکار نمی شویم! در تاریخ و علم و دانش هم همینطور است بگذارید نظر بدهند تا شما هم بهتر فکر کنید و غنی تر برخورد کنید
12
| United States |
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
... کینه نسبت به کورش کبیر و هخامنشیان در وجود بعضی ها تبدیل به یک بیماری علاج ناپذیر شده. کسی که اراجیفی مثل 300 رو یک فیلم تاریخی میدونه بزارین به حال خودش باشه...
مدیر پایگاه اسم انتخاب کن برای خودت
حساس نباش عصبانی نشو کمبود مطالعه باعث شده که برخی مخاطبان با فاصله 2 هزار سال کوروش را در کنار این دوره مورد بحث بگذارند
به این خطای تاریخی واکنش نشان ندهید نباید با تعصب نگاه کرد
چون اصل قابل مقایسه نیستند تصور اشتباه باعث این گونه مطالب شده و ....
اشتباه از آن جا شروع شد که پیشنهاد تهیه فیلم کوروش مطرح شد و برخی تصور کردند که می توانند کوروش و سلیمان را با 2 هزار سال فاصله با هم مقایسه کنند
این موضوع مهمی نیست خویشتن دار باشید و به فکر مخالف خودتان احترام بگذارید ...
مهم این است که امروز همه با هم دوست و برادر هستیم و همکاری و تجارت داریم از تاریخ باید تجربه و درس گرفت . امروز باید دست در دست هم بگذاریم و مثل اروپایی ها ما و همسایه ها نیز پیشرفت کنیم
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
من اصلا کاری ندارم که مختار رو چرا ساختن....اتفاقا من سریال مختار رو هم خیلی دوست داشتم.... ولی ای کاش حمایتی می شد که سریالی حداقل در سطح مختار درباره ایران قبل از اسلام هم ساخته بشه.... ای کاش...
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
ببخشید شما که میگید ایرانیان میرن مختار میسازن اگه شما بهتر از این بلدید خودتون بیاین بسازید سریال مختار خیلی هم قشنگه
یارو باحاله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
مثلا از کروش چه بسازیم ایران را گرفت قدرتمند کرد وبعد فوت کرد
مدیر پایگاه محققان خارجی موضوعات بسیاری برای بیان داستان زندگی کوروش مطرح کرده اند. از کودکی گرفته تا فتح کشورهای جهان بیش از 500 قسمت سریال می شود تنها فتح بابل و حواشی آن می تواند در 50 تا 100 قسمت مورد توجه باشد.
تنها خلاصه آن چه گفتید مطرح نیست ضمن این که بسیاری افراد نزدیک به کوروش و پس از او نیز قابل بررسی هستند و کوروش و قدرت گرفتن او و بسیاری موارد دیگر از زندگی ایرانیان، مردم، بازار، پست چاپار، سریعترین اطلاع رسانی از طریق تپه های آتش که خبر حمله دشمن را صرف چند ساعت به پایتخت می رسانند و اصطلاحا به آن مل آگر یا تپه آتش می گفتند همه این موارد عظمت آن روز را می رساند.
پایتخت های تابستانی و زمستانی. زبان، خط میخی و خیلی مسائل ریزدیگر از جمله تجهیز سربازان و جنگ های مختلف که کارگردان های ایرانی در آن بیش از کشورهای دیگر توانایی دارند و... همه از این مواردند.
چنین سریالی باید با همکاری کشورهای مختلف ساخته شود زیرا مربوط به دوره ای است که دو سوم جهان آن روزگار تحت پوشش ایران آن زمان بوده است...
به خاطر فاصله تاریخی و کمی دانش ما، تصور نکنیم که موضوعات محدود است بلکه برعکس بسیاری از مسائل قابل بررسی است که قطعا روزگاری این فیلم و سریال شکوه و عظمت باستان را نشان خواهد داد چه ما باشیم یا رفته باشیم...
زیرا بی نظیر ترین حکومت آن زمان از نظر حکومت داری اطلاع رسانی مدارا با مردم و زبان ها و اقوام و ادیان آن زمان بوده و هنوز در دنیا چنین مواردی کمیاب هستند.
متینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
12
30
... سلام مرسی از مطلب مفیدی که گذاشته بودی ولی از فیلمای تکراری وغم انگیزه خودمون که بهتره.... فیلم یعنی تخیل که مخاطب جذب کنه مستند که نیست.
انیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
10
32
به نظر منم از کلاه پهلوی که بهتره.این ادمو جذب میکنه.
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
هم قبول دارم هم نه!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
افرین
o0o0o0o0o0
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴
سلام من که واقعا با حرفت موافقم
مهگل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
11
26
..................
در ضمن شما فیلم خوب و بدون دروغ و جذاب بسازید ما نگاه می کنیم . اگه سلیمان ایرانیا رو کشت تو خود ایران در طول تاریخ خیلی ها ایرانی ها را کشتند و هم وطن رو بی دلیل کشته اند پس فقط سلیمان ایرانی نکشته بلکه در طول تاریخ کشتن عادی بوده است. فقط به خاطر دفاع از حقشون پس قبل از ایراد گرفتن یه نگاه به خودمون بکنیم
مدیر پایگاه ممنون از یادآوری این نکات ...
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
باشه تو راست میگی!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
اگه همه ایرانیها این طوری فکر کنند باید برای کشورمون متاسف باشیم
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
با نظر شما موافقم چون نادرشاه کبیر خودمون هم خیلی از هندیا رو کشته، حتی چشمای پسر خودشو کور کرده، پس کشتن در اون مقطع امر عادی بوده پس دوستان نباید این همه روی کشتن کلید کنن
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
11
20
این همه آدم بیگناه کشته شد انقدر درموردش حرف زدین که حالا این سریال را علم کردین هی نظر می دین . هرکی نمیتونه ببینه .....
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
اینجا همه میتونن نظر بدن واسه شما نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
16
9
بسیارخوب و با محتوی نگارش شده ممنون از زحمات شما.
پاسخ ها
حقی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
گلنوش جان منصف باش
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
15
35
ایرانی ها میان از یوسف مصری فیلم میسازن و با ولع نگاه میکنن ولی از کوروش که افتخار و واقعیت کشور ماست فیلم که نمیسازن هیچ (البته اجازه نمیدن) سعی در فراموش کردنش هم میشود (آفرین به ترکی ها)
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
اولاش رو قبول دارم ولی آخراش رو نه:)
ناصر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
فرزانه جان ما از چی کورش فیلم درست کنیم از آدم کشی ؟ ...
مدیر پایگاه ناصر خان.
کمی تاریخ مطالعه کن تا بدانی که اولا کوروش کی بود و چه خدماتی انجام داد تا بدانی که چگونه می توان در مورد او فیلم ساخت . ایران در آن زمان از قدرت های محلی برخوردار بود و این فرزند باهوش توانست کشور را یکدست و ظلم های منطقه ای را تبدیل به حکومت ها و تمدن های قابل قبول کند.
دوم این که برای اهداف مترقی و رفع ظلم آن هم در 2500 سال قبل، جنگ ابزار اساسی بوده است
مهم این است که بعد از جنگ چگونه برخورد می کرد ومثلا بعد از فتح بابل چگونه با آزادی دین و بردگان موجب استقبال بی نظیر مردم شد.
ادبیات و ساختار نظامی و سیاسی هر دوره ای متفاوت از دوران دیگر است...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
همه پادشاهان خونخوار بودن از کوروشش بگیر تا هیتلر و حتی رئیس جمهورهای حال در کل دنیا حالاکه مثلا تو قرن21هستیم خونخوار کم داریم؟همه در هر زمانی برای بالا کشیدن خودشون عده ای رو قربانی کردن
درمقابل افتخاراتی هم داشتن
اینم یه فیلمه با جزئی از زیباسازی فیلم یعنی تو فیلم های تاریخی ایرانی تماما حقایق گفته میشه؟یعنی مثلا شما مختارو ساختین مختار عین خود مختار ثقفی بود؟پوشش و گفتارعین گفتار و پوشش اون زمان بود؟
نقد هم می کنین درست و حسابی نقد کنین.
حتی خودتاریخی که به ما رسیده از هر منبعی درش اغراق و کم کاری بوده چون دوربین فیلم برداری نبود که بیان فیلم برداری کنن تا عین حقیقت باشه اونایی هم که نوشتن از دیدگاه خودشون نوشتن حالا مثلا بعضی تاریخ ها از کوروش خوب گفتن بعضی تاریخ نویسا بد اینا که دلیل نمیشه بعضیا عاشق سلطان سلیمان بودن خوب نوشتن بعضی تاریخ نویسا ازش خوششون نمی اومده بد نوشتن
11
| United States |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
کورش کبیر خونخوار نبود. چرا نمی خواید این رو بفهمید؟ البته از ملتی که میزان مطالعه سرانه اش تنها 2 دقیقه در شبانه روز است بیش از این انتظار نیست.
مدیر پایگاه نام برای پیام بزار
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
11 دقیقا باهات موافقم
شبنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۴
7
28
قابل توجه برخی از دوستان:کوروش کسی بود که اکثر مورخان از جمله یونانی ها حکومتش را عادلانه ترین حکومت تاریخ دونستن .اون کسی بود که در زمانی از تاریخ که افتخار شاهان بعد از فتح یک کشور درآوردن چشمها و زدن گردن هاو به آتش کشیدن شهرها بود کشور مفتوح رو آباد و برده ها رو آزاد میکرد
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
آفرین به آریایی بودنت:)
م
| United States |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
آفرین اینو به آقا حامد یا ناصر خان و دختر ترک ... هم بگی بهتره . ............... عده ای سعی در خراب کردن تاریخ کشورمون دارن با اون حرفاشون .
مدیر پایگاه اولا اسمت را کامل بزار و نگران چیزی هم نباش
دوما حامد و ناصر و دختر ترک جایشان روی چشم ماست
ما کسی را به خاطر نظر مخالف نه سانسور می کنیم نه حذف می کنیم هم شما محترم هستید هم این دوستان خوبمان
راه دفاع از تاریخ کشورما هم دفاع متعصبانه یا حمله یا حذف نیست
همه بیایند . تاریخ ایرانی آنقدر غنی است که همه را به جستجوی حقیقت و عشق و انسانیت و تکامل دعوت می کند. سرشار از معنا و حقیقت است
ما هم به ادبیات غنی عرب و ترک احترام می گذاریم و دست کم نمی گیریم بلکه تبادل فرهنگی می کنیم و به این همسایه های خوبمان در طول تاریخ احترام می گذاریم
جنگ 72 ملت را همه را عذر بنه ... حقیقت خدای عالم است که یکی است و عشق که در سینه هر مرد و زن عرب و ترک و ایرانی و کرد و بلوچ می تپد وهمه آموخته اند که صدها هزار سال در این فلات ایران که محل اولین روستا نشینی و یکجا نشینی و تکامل گندم و دین ابراهیم و زرتشت و... بوده است به هم احترام بگذارند.
دستت را در دست دختر ترک بگذار و با او مهربان باش... امروز از هر زمانی بیشتر به این یاری ها نیاز داریم....
سام
| United States |
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
حتما انتظار داری که کوروش به دشمنی که به کشورش حمله میکند گل هدیه کند ... دشمن را باید کشت و تارومار کرد و بعد حکومتی عادلانه برقرار نمود کاری که کوروش کرد.....
عاشق وطن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
عزیزم تو از کجا می دونی کوروش آدم کشته؟؟
اول برو یه نگاهی به تاریخ بنداز بعد بیا نظر کارشناسانه بده عزیزم
چرا ما ایرانی ها فقط یاد گرفتیم سریع جواب بدیم و چشمهامون رو ببندیم
قبول کنید مملکت ما " نخبه کشه / آدمهای خوب رو می کشه حتی یادشون رو / حتی تاریخ رو هم عوض می کنه و می کشه/
کوروش کبیر " زنده یاد " زنده یاد " زنده یاد
عادل ترین و صالح ترین و قدرتمندترین و خوب ترین پادشاه نه تنا ایران بلکه جهان بوده عزیزم

متاسفم واسه هرکسی که می خواد این حقیقت بزرگ رو که کوروش عادل و صالح بوده رو فراموش کنه
مدیر پایگاه کوروش بزرگ بوده و خوب بوده اما آدم های خوب زیادی در جهان بوده اند نباید از بزرگان این گونه مایه بزاریم وارزش آنها رادر بحث ها و جدل های خودمان کاهش بدهیم همین سلطان سلیمان هم احتمالا کارهای مثبتی داشته
باید نگاهمان را عوض کنیم و به جای کم دیدن افراد ، بخش پر لیوان ها را ببینیم...
مهین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
شبنم حرفت درست اما این ماجرا مال گذشته بود ایرانی الان فرق داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
پس جرا تو ایران اثری و نوشته ای از این کوروش نیست
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
بالاخره یک فرد عال پیدا شد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
9
26
پوشش واقعی زنان دربار عکس است درحالی که در ان زمان دوربین عکاسی نبوده؟؟؟ ایا پاسخی دارید؟
مدیر پایگاه شبیه سازی احتمالی مربوط به دوره ای است که نزدیک تر به پوشش واقعی دوره خرم سلطان است از اواخر دوره قاجار یعنی ناصرالدین شاه دوربین عکاسی و فیلم برداری به ایران آمده احتمالا همزمان با آن در ترکیه یا عثمانی هم وارد شده
این عکس احتمالا حدود 200 سال بعد از دوره سلطان سلیمان گرفته شده اما تغییرات آن دوره مثل امروز شدید نبوده پس احتمالا پوششی مانند آنها داشته اند
از همه مهمتر یک دربار سلطان مسلمان بوده که خود را مرد قدرتمند دنیای اسلام و در حد خلیفه زمان خود می دانسته، پس باید پوشش مناسبی داشته باشند نه مانند آن چه در عکس آمده است
پاسخ ها
عبدل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
دانشمند هر جا نوشته به ما هم بگو که از خنگی دربیایم
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
نقاشیه!!!!!!
دانشمند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
یکی از تکنلوژی های روزmagun2012است که نقاشی را به صورت عکس در میاورد وصورت نقاشی ان ها را به صورت واقعی انها در میاورد
صنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
4
23
ما همه ي اينا رو ميدونيم.2سالمون كه نيست برامون توضيح ميدين و ميگين اين خوبه اين بده عزيزم اينم يه هنره يه زيركيه يه استداده كه كارگرداناوفيلمنامه نويسامون ندارن پس بجاي خراب كردن بقيه خودمون رو بكشيم بالا.كشورما توريست نداره چون براي توريستامون حدومرز زيادي ميذاريم اينو بپوش اينو نپوش اين كاروبكن اين كارو نكن...مسخرشون ميكنيم من باچشم خودم ديدم 2تاتوريست دارن راه ميرن پسراي بيكار هي ميگن hello hello come hereبهشون احترام نميذاريم درصورتي كه اونا اين طوري نيسن مااگه باچادر بريم تركيه كي چادرو از سرمون برميداره؟
....................................................................................................................................................
پس بجاي ايرادي خاله زنكي يكم عاقلانه فكر كنيم
مدیر پایگاه درست می فرمایید اما نقد کردن را بد ندانید . همان طور که ما نقد شما را قبول داریم شما هم نقد به بخشی از این فیلم را بپذیرید. منظور این مقاله این نیست که کشور جای خوبی نیست اتفاقا به ترکیه ومردم ترکیه احترام می گذاریم و منظور از نقد فیلم نقد ترکیه نبوده است
هیچ ربطی بین نقد یک فیلم با نقد یک کشور وجود ندارد
هر چیز را سر جای خود ببینید.
ایراد هم خاله زنکی نیست کاملا جدی است این که از یک خونخوار بزرگ چنین چهره ای ساخته اند جای نقد دارد والبته نقاط مثبت بسیاری از نظر فنی در این فیلم دیده می شود که در جای خود ارزشمند است
مانمی دانیم این چه منطقی است که اگر فیلم یک کشور را نقد کنیم آن را به قبول داشتن و نداشتن یک کشور ربط می دهید. چرا همه چیز را سیاسی و سیاسی خارجی ارزیابی می کنید
کمی توجه کنید مایک فیلم که بسیاری تماشا کرده اند را نقد کرده ایم و گفته ایم که به این نکات توجه کنید و در عین حال تاکید می کنیم که ملت و کشور ترکیه و ترک زبان ها مورد احترام ما هستند و نقد فیلم ربطی به این حرف ها ندارد.
به خصوص تاکید می کنیم که ترک زبان یا آذری زبان ایرانی روی چشم ما جا دارند.
خواهش می کنیم که نقد فیلم را سیاسی نکنید از نظر ما همه مردم منطقه مورد احترام هستند اما برای ما جای سوال است که چه هدفی دنبال می شود چرا ارزش های تاریخ را نمی بینند و چنین افرادی را طور دیگری جلوه می دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
صنم جان باشما موافقم کشورما توریست نداره توریست جذب کن که نیست توریست فراری بده هستش
ال آی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
حالا سلطان سلیمان خونخواره کوروش عادل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلطان سلیمان یا سلیمان قانونی عادل ترین پادشاه دوران خودش بوده
یعنی کوروش آدم نکشته؟
والا یا شما تاریخ نخوندی یا اصلا تاریخو قبول نداری
.................................
.............
مدیر پایگاه این بحث راتمام کنید و ادامه ندهید. خود شما چرا علاقه دارید که اینها را در مقابل هم قرار دهید مگر ربطی به هم دارند؟
یکی 1100 سال قبل از اسلام بوده و در دوره خود، بی نظیر
دیگری مربوط به دوره شاه اسماعیل صفویه بوده و سلطان عثمانی که حداقل 2000 سال با کوروش فاصله داشته
ادبیات و دین و نظر آنها متفاوت بوده یکی به ادیان احترام گذاشته و برده ها را آزاد کرده دیگری به فکر تسخیر اروپا بوده و اگر هم به قول شما قانونی و عادل بوده در جای خود ارزشمند بوده است
اما هیچ ربطی ندارد که یکی بخواهد دیگری را منکر شود و خوب گفتن از یکی به معنای بد گفتن از دیگری نیست.
آن چه در رابطه با این فیلم مطرح است نکاتی است که با واقعیت های تاریخی مقایسه می شود و نکات خوب و منفی قابل توجه دارد
این نکات هیچ ربطی که کوروش بزرگ ندارد و قرار نیست شاخ و شاخ کشی بین پادشاه ایران وپادشاه عثمانی داشته باشیم هیچ ربطی به هم ندارند.
شما ناراحت نباش می توانید به سلیمان افتخار کنید و ملت ایران هم به کوروش
ما هم به شما احترام می گذاریم اما به خودمان و شما تذکر می دهیم که به هم احترام بگذاریم و دوست باشیم و پادشاهان را در مقابل هم قرار ندهیم
شاید نیت هر دوی آنها خدمت به ایران و کشورهای همسایه بوده
کوروش از چین تا اروپا و آفریقاحکمرانی کرده و به همه مردم این مناطق احترام گذاشته پس نمی توان بهانه گرفت و تصور کرد که اینها مقابل هم هستند
بیایید امروز دستمان در دست هم باشد و همه به هم احترام بگذاریم
مهم این است که امروز به هم نیاز داریم همه زبان ها و ادیان و مردمان خاورمیانه باید باهم دوست باشند....
ناصرالملک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
صنم جان دمت گرم حال کردم.کشورهای خارجی اگاهند و رو اصول عمل میکنن.
درضمن عرضه داشتن پادشاه و تاریخ خودشونو بزرگ جلوه دادن شما هم عرضه دارین این کار راانجام بدین
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
10
11
خیلی ممنون ازاطلاعات ودانستنی های خوبتان . حالا واقعا این چیزا درست بود? ولی درکل من این سریال راواقعا دوست دارم .
وعاشق شخصیت محبوب سریال یعنی خرم سلطان هستم.
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
وقتی نمیتونین خوب وبد رو تشخیص بدی نظر نده
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
گلنوش شمام ..........
مدیر پایگاه توهین نکن حرفت را بزن به همه داری می پری که چی بشه؟
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
15
6
جالب بود اما سن خرم سلطان در فيلم قديم زياد اما درفيلم الان كم است
مهتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
7
8
باهات موافقم !!!خیلی جذاب هست!
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۸
8
16
کاش اینقدر تلویزیون های دیگر را ضایع نکنیم ؛ کاش خودمان را اصلاح کنیم و نقد مخرب نکنیم ؛ اگر هم مقصود اطلاع رسانی تاریخ است بهتر است که نه بصورت کوبیدن بلکه تنها بصورت اطلاع رسانی باشد ؛ هر تلویزیونی مثل فارسی وان و جم تی وی پربیننده می شه یه عده حسادت می کنند
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
پیشی نخورتت جوجو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مدیر پایگاه خواهشا با تمام مخاطبان چه آنها که قبول دارید و چه آنها مخالف نظر آنها هستید با کمال احترام حرف بزنید. طنز گفتن باعث انبساط خاطر مخاطبان می شود اما برخی کلمات را نباید استفاده کرد چون نه طنز است و نه پیام درست و حسابی دارد و جز دلخوری نتیجه ای ندارد
به همه آدم ها و نظرات و زبان ها و ملت ها و ادیان با احترام صحبت کنید
سوزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
4
16
.............به جذابیت فیلمشون با لباسای شادو رنگی اضافه کردن وقتی نمی تونیم مخاطب جذب کنیم چرا به بقیه ایراد می گیریم....
پاسخ ها
گلوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
... ممنوع!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مدیر پایگاه احترام مخاطبان را نگه داریم بگذارید هر کس نظری دارد نظر بدهد و خود را خالی کند فقط نباید بی احترامی به کسی صورت گیرد چه مخالف و چه موافق، لازم است که حرمت هم را حفظ کنیم. اختلاف نظر طبیعی است و همه ما هموطن هستیم و یا در یک منطقه غرب آسیا زندگی می کنیم. احترام هموطن و همسایه واجب است و نظر همه مخاطبان روی چشم ما....
فرشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
9
18
هرچقدرهم بد بگین بازم فیلم خیلی عالی کاش یه کم از عقل وزیرکی خرم سلطان رو داشتیم
پاسخ ها
کریم صالحی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
برای تو خداکنه چون فقط بی عقل ها به اون میگن عاقل تازه نصفش هم که دروغه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
جناب کریم صالحی اون وقت تاریخ آریایی شما راسته؟یه منبع بیارین که 200سال پیش وازه آریایی توش بوده
یاد بگیر توهین نکن اگه می خوای توهین نشنوی
مدیر پایگاه به چه کسی توهین شده؟ اشاره کنید ما هم بفهمیم.
ما این جا اجازه توهین به کسی نمی دهیم بفرمایید تا اصلاح شود
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
به یک شخصیت تاریخی به نام خرم سلطان توهین شده با دقت بخون متوجه میشی
یا نکنه قصد و غرضی تو کاره اگه اینجوره وقتمو اینجا تلف نکنم
مدیر پایگاه شما عصبی هستی خیلی سریع قضاوت می کنی و سر و ته حرف شما مشخص نیست
این جا یک نفر نقد فیلم کرده و دیگران نظر داده اند و شما هم نظر بده و این به خود شما ربط دارد که وقت تلف می کنید یا خیر
به کسی هم توهین نشده هر نقد و انتقادی را که توهین نمی گویند؟!
شما ابتدا به تعریف واژه توهین و بی احترامی توجه داشته باش و دوباره مطالب رابخوان
کجای این نظرات توهین است وبر چه مبنایی چنین نتیجه ای گرفتی؟
10
| United States |
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
حق به جانب میگم به جای اینکه برای شما یه منبع بیاریم که ثابت کنه از 200 سال پیش واژه آریایی وجود داشته یا نه به جاش صدتا منبع بیاریم که ثابت کنه از میلیون ها سال قبل از عصر یخبندان تا 200 سال پیش فقط ... به جای هر موجود زنده ای در فلات ایران و نیمی از جهان ساکن بودن! این چطوره بهتر نیست؟
مدیر پایگاه اول این که نام برای پیام بگذارید
دوم این که اجازه توهین به زبان ها و اقوام را نمی دهیم متاسفیم مجبور به حذف شدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
بدذاتی و کینه توزی که زرنگی وافتخار نیست.
ید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
اگر عقل اینه که زیراب همه رو بزنیم وفقط به فکر خودمون باشیم صد سال سیاه عقل نخواستیم
الیزابت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
چقدر بیکارید که درمورد خرم نظر میدین
نیاز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
6
9
پس سری دوم حریم سلطان چرا از شبکه جم پخش نمی‌کنید
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
4
10
سلام
خودمان فیلم رستم را داشتیم ولی در آخر که آمریکایی ها حمله کردند به ایران
حالا اگر میخواهید جوابی بدهید
فیلم کوروش کبیر را که با بازیگری نقش گلادیاتور دارد ساخته می شود را حمایت بکنید
نه مسئولین کارشنی کنند!
با تشکر
یک آریایی
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
با این فکر بسته ی تو من نظری ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
گلنوش خانوم توهین نکن اینجا بدجور ناراحت میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
19
8
ای بابا کی گفته خرم خشگله
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
اره نه تو سریال نه تو واقعیت!!!!!
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
گلنوش خانوم حسادتان گرفته خیلیم نازه
9
| United States |
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
به نظر من بازیگر نقش خرم سلطان قیافه زننده و دریده ای داره که اتفاقاً به نقشش هم میاد. ضمناً خیلی هم درشته. دقیقاً برعکس بازیگر نقش ماه دوران که خیلی ناز و خوشگل و ظریفه.

بازیگر نقش خرم سلطان دورگه آلمانی - ترکیه ایه (مامان آلمانی و پدر ترک). در آلمان به دنیا آمده و بزرگ شده و زبان آلمانی زبان اصلی اوست و زبان ترکی رو بعدها یاد گرفته.
مدیر پایگاه پیام را با نام ارسال کنید
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
من گفتم
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
آخه ماه دوران کجاش ناده؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
8
6
خوب بود
آیلار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
10
3
درباره گرد بودن کره زمین :

درنقشه قدیمیه محمود کاشغری که خود ترک بوده و نویسنده کتاب ارزشمند ترجمه لغات ترک .،
حدود 1000 سال پیش نقشه کره زمین گرد کشیده شده
حتی 500 سال قبل از گالیله.

میتونی مطالعه کنی.در این سایت.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mahmud_al-Kashgari
آیلار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
10
13
درباره گرد بودن کره زمین :

درنقشه قدیمیه محمود کاشغری که خود ترک بوده و نویسنده کتاب ارزشمند ترجمه لغات ترک .،
حدود 1000 سال پیش نقشه کره زمین گرد کشیده شده
حتی 500 سال قبل از گالیله.

میتونی مطالعه کنی.در این سایت.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mahmud_al-Kashgari
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
تو اینطور فکر کن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
گلنوش خانوم اینطور فکر نکن
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
... جان چرا شما با همه درگیری؟؟!!
آنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
12
16
شما اصلا حق بد و بیرا گفتن به سلطان سلیمان و ندارید!!! اون بهترین پادشاه تو کل تاریخ بوده یکم به اخلاق خودتون ورفتاراتون توجه کنید لطفففففففا..!
پاسخ ها
حق به جانب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
گل گفتی همین کارارو کردن که صداو سیمای ایران شده ......
مدیر پایگاه از واژه های مودبانه استفاده کنید. هنر این است که انتقاد را به زبان مناسب بازگو کنید
لطفا!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
شماها چرا به هم میپرید هرکسی نظرشو بده.خرم سلطان یه بازیگره درست نیست بهش توهین کنید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
به نظر من کمی بی رحم بوده
ئتتتتتتت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
8
18
شما چقد ساده این
این عکس ها های مال زنان عثمانی نیست که
این عکس با دوربین گرفته شده بوده
به نظر شما اون موقع دوربین بوده؟
این عکس ها مال دورانی که ایرانی ها حکومت می کردن
پاسخ ها
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
صد در صد
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۳۰
14
8
از شخصیت خرم متنفررررررررم خیلی خیلی حسوده و تمام ثروت و قدرت سلطان را برای خودش می خواهد ؛ با حسادت و دسیسه پدر همه رو در می اره و باعث مرگ شاهزاده مصطفی پسر اول سلطان و ابراهیم پاشا وزیر اعظم او می شه ؛ هر چند دو تا از پسرای خودش ( مهمت و چهانگیر ) هم می میرند و در آخر خودش در سن 52 سالگی از دنیا می رود ؛ بهر حال هم خیلی شانس داشته و هم بسیار مقتدر بوده و سلطان را افسون خود کرده بوده - سلطان سلیمان به پادشاه قانونی مشهور بوده چون اولین سلطان عثمانی بوده که بسیار به قانون اهمیت می داده و قانون اساسی را وضع کرده و هدفش از تسخیر شرق و غرب مسلمان کردن کافران و اشاعه ی دین اسلام به اروپا بوده
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
ازت خوشم اومد راستی طرف دار ماه دورانی!!!
مدیر پایگاه متوجه منظور شما نشدیم لطفا آدرس ایمیل خود را مرقوم فرمایید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
نظرتون عالیست باشما هم عقیده ام.
اشف
|
United States
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
8
13
وقتی صدا و سیمای و کارگردانان نمی توانند یک سریال تاریخی درست کنند مانند کوروش کبیر و ...... مردم چه کنند
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
دقیقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
واسه مردم ارزش نمیزارندو فقط به فکر خودشونن.
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
ببین عزیزم مثلا ما سر خودمونو درد آوردیم آخه کیه که گوش بده
سوزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
6
13
حسادتم حدی داره والااااااااااااااااااااااا
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
حسودی نکنید حسادت با بر ملا کردن واقعیت فرق داره!!!!!!!!
مدیر پایگاه کجای این مطلب حسودی است...
آیسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
حسادت مگه شاخ و دم داره؟خوب تو می خوای نقد کنی از فیلم های کشور خودت شروع کن در ضمن جم بده فارسی وان بده پی ام سی بده بشینین خنده بازار ببینین صداتونم در نیاد.درسته؟
کیمیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
16
7
واقعافیلم . جذابی بود . ولی حیف همش دروغ . بود
پاسخ ها
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
فیلم نبود سریال بود عزیزم
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
باز خوبه اونا سریالهای دروغ از تاریخشون پخش میکنن ما چی؟
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
23
4
اصلا جنگ چادران بین سلطان سلیمان و پادشاه ایرانی نبوده؟
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
شما لطفا تاریخ رو مرور کن!...
آریاسعادتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
14
4
بوروباباایناروبخیال شوفقط داستاکوروش کبیر
آتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
5
10
بجای حسادت و اهانت راهکار نشان بدهید کدام سلطانی را در تاریخ سراغ دارید که جنایتکار و خونریز نبوده همین پادشاهان ما چند تمدن را از بین برده اند
و در کتیبه ها با افتخار نوشته اند بنگر که نیزه مرد پارسی تا کجا رفته است و 25 کشور را گرفته اند
و سلطان سلیمان هم از اینها بدتر.
مدیر پایگاه بر منکرش لعنت
حرف شما درست است و البته رویدادهای تاریخی را نمی شود در هر شرایطی قضاوت کرد مهم این است که ما تصویر درست و واقعی از آن ارائه دهیم
اگر قرار باشد که به دوره غار نشینی که انسان هر کاری انجام می داده اشاره کنیم خبری از اخلاق انسانی امروز نمی بینیم اینها به تدریج شکل گرفته است
براین اساس، باید توجه داشته باشیم که شکل گیری یک تمدن مثل هخامنشیان به نفع مردم 25 کشور جهان یعنی دو سوم جهان بوده یا حمله اسکندر که همه جا را آتش زده یا عثمانی ها و....
به صورت نسبی باید این مسائل را بررسی و تحلیل کنیم و در این مورد نظر شما کاملا درست است. سپاسگزاریم
پاسخ ها
م
| United States |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
اصلاً با نظر شما موافق نیستم دوست عزیز . شما قصدتون معلومه چیه از اول . می خواین بیگن بعد از اومدن عربا ایرانیاخوب شدن؟ این حرف یعنی چی؟ همه جا از تاریخ ایران باستان و هخامنشیان تقدیر شده حتی تو دنیا بعد شما میای این حرفو میزنی؟ حالا دلیل نمیشه به خاطر یه سریال که همچین بررسی ای رو درباره ش کردن بیای به تاریخ و تمدن کشور خودت اینجور توهین کنی و شما ادمین هم از ایشون حمایت می کنی در ضمن کار شما اصلاً درست و صحیح نیستش لطفاً رو این حرفای من فکر کنید بعد جواب دهید . شماها می خواین یونانی ها... یا عثمانیا... رو خوب جلوه بدین و کشور خودتونو بد؟ این با عقل جور در میاد؟؟. واقعاً جای ... تأسف داره .
مدیر پایگاه مخاطب گرامی اولا به دیگران فرصت اظهار نظر بدهید تا تصور نکنند که هر چه فکر کرده اند درست است و ایرانی فقط به فارسی و خودش فکر می کند و به دیگران اهمیت نمی دهد.
دوم این که افتخارات ارزشمند قبل از اسلام به جای خود قابل قبول است اما بعد از اسلام هم ایرانیان افتخارات بسیاری داشته اند هم در تمدن سازی و هم در علم
به عنوان مثال بهترین آثار تاریخی اسلام مانند طبری متعلق به یک ایرانی اهل مازندران است بنابر این ایرانیان همواره اهل تلاش و علم بوده اند اما چون در چهار راه حوادث جهان هستند همواره با تلاطم و جنگ و هجوم بیگانگان مواجه شده اند.
به هر حال تاریخ گذشته خوب یا بد با ظلم یا بامظلوم.
اما امروز از عرب تا ترک و کرد و فارس و لر و.... را احترام می گذاریم و جای همه روی چشم ماست و همه می توانند روی سفره ایرانی برادرانه بنشینند و از این کشور تاثیر گذار برای عبور از تحولات امروز کمک بگیرند.
یادمان باشد که کلام سرد به هم نگوییم و مهربان باشیم زیرا عده ای به دنبال بهانه هستند تا به هر بهانه ای درگیری ایجاد کنند.
پس ما ضمن این که نظرات همه را محترم می شماریم اما همه را محترمانه منتشر می کنیم تا محیط گرم و دوستانه ای برای همه هموطنان ما ایجاد شود و به همین خاطر به ترک زبان و عرب زبان و کرد زبان اولویت می دهید تا تصور نکنند که اینجا فقط فارس حرف می زند
خیر جای همه شما روی چشم ماست از هر نژاد، هر زبان، هر مذهبی که هستید ایرانی تاج سرماست در هر کجا که باشید
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
5
13
چرا سوتی میدی دوروغ گو داخل عکس به جا مانده از خرم وسلطان سلیمان که لباساشون یه چیز دیگه بود حالا تو عکس اخرت چادر مویپوشن.....
مدیر پایگاه مطلب را با دقت بخوانید نقاشی با عکس فرق دارد. نقاشی خود واقعیت و عکس نظر احتمالی است مربوط به پوشش اسلامی در این دوران و بعد از آن، یعنی این که واقعیت تاریخی به آن نزدیک تر است نه این که مربوط به شخصیت های سریال و فیلم باشد.
نویسنده احتمال داده که به این تصاویر نزدیک بوده اند نه آن چه شما در سریال می بینید.
انتظار نداشته باشید که از آن دوران عکسی باقی مانده باشد زیرا دوربین عکاسی نبوده است نقاشی متداول بوده....
پاسخ ها
گلنوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
شما اگه انقدر از کشورت و تاریخش بی زاری و از ترک ها خوشت میاد بفرما ترکیه
مدیر پایگاه این حرف درستی نیست هر کس می تواند علایق و سلایق خود را داشته باشد. مطرح کردن مزیت های فرهنگی کشورها می تواند برای زندگی بشر مفید باشد و نباید دیگران یا خودمان را انکار کنیم
اما این که اشکالات فنی و حرفه ای را مطرح کنیم و سعی کنیم که نقاط ضعف را مطرح یا اصلاح کنیم اشکالی ندارد
همچنین باید سعی کنیم واقعیت ها را بررسی کنیم و از آن تجربه و درس بگیریم مفید خواهد بود
نباید مطلق نگر باشیم چه ایران را دوست داشته باشیم چه ترکیه یا هر کشوری را باید به هر دو طرف احترام گذاشت. هیچ کشور یا زبان و فرهنگی به معنای نادیده گرفتن یا حذف دیگری نیست.
طرح مطالب و نظرات و اختلاف سلیقه و اشکالات فنی و حرفه ای و تاریخی و داستانی، به هیچ وجه به معنای بی احترامی به ایران یا کشورهای همسایه یا زبان و فرهنگ و ادیان نیست
همه کشورها، زبان ها، ادیان باید مورد احترام باشند و البته اگر ظلم یا تعارضی صورت می گیرد باید به ان اعتراض کرد ولی بازهم به معنای نادیده گرفتن یا حذف همسایه های خوب و برادر و خواهر ما نیست.
ما به همه زبان ها از ترک و عرب و لر و بلوچ و کرد و.... احترام می گذاریم و وظیفه ماست که حرمت نگه داریم
اگر احیانا حرف سردی می زنند با بزرگواری و مهر و محبت از کنار آن عبور کنیم و همسایه و هموطن خود را دوست بداریم و توجه داشته باشیم که ایران روزگاری دارای 25 کشور و منطقه و ساتراپی بوده و وقتی در آن دوران امکان احترام به ادیان و زبان ها بوده و کوروش احترام ازادی ادیان و برده ها و زبان ها را داشته در دنیای امروز این کار ساده تر از گذشته امکان پذیر است.
هر کس در ایران و یا کشورهای همسایه زندگی می کند مورد احترام ماست و از هر زبان و دین و کشوری که باشد برادر و خواهر ماست...
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
آی گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
ایران رو زمانی دوست داشتم ولی ...........
مدیر پایگاه ربطی به زبان و قوم و شهر و دیار نداره...
برخی مسائل عمومی برای همه وجود دارد و حتی برای چند کشور و یا کل جهان برخی مشکلات عمومی است
شما اگر در کشور دیگری هم زندگی کنید مشکلات خاص خود را دارد.
همین کانادا الان در فصل سرما مردم نمی تونن از خونه بیرون بیان و ماه های طولانی دچار مشکل هستن. مهاجر زیاد داره یک عده راضی هستن یک عده اعتراض دارن....
به هر حال مشکل هست برخی مسائل هم مدیریتی است الان مردم در پایتخت و تهران با ترافیک و گرانی و الودگی هوا مواجه هستند پس فرقی نمی کنه همه جا مشکل متناسب با وضعیت خودشان دارند.
بلوچ تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
9
12
شما میدانستید که عثمانی ها میخواستند اروپا را کاملا فتح کنند ولی شاه اسماعیل صفوی نذاشته. هرگاه که عثمانی ها آماده نبرد با اروپا می شدند شاه اسماعیل حمله میکرد
رقيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۰
10
6
خانم عزيز!يوسف پيامبر مطعلق به هرحق پرستيست ونه مصري ها ومختارثقفي متعلق به هر شيعه اي!شماشيفته ي تركيه ها شدين چرا به ارزش های دینی بی احترامی می کنید؟
حمید
|
United States
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
12
6
به نظرمنم اقتدار سیمان زیاد بوده ولی نه به اقتدا ر کوروش وداریوش بزرگ وشاه عباس ونادر مقتدر
پاسخ ها
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
عزیزم مقتدر به اونی میگن که اجازش دست خودش باشه نه زن عقدیش
حمید
|
United States
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
8
18
سلیمان کجا کوروش وداریوش شاهنشاه کجا
پاسخ ها
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
به نظر من در طول تاریخ مثل داریوش و کوروش مادر نزایید
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
4
7
عکس هاروازروی واقعیت میکشن پس کارگردان سعی کرده شبیه ان باشه
لاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
2
12
اقا اصلا به شما چه ربطی دارد ما چه چیزی نگاه می کنیم
مدیر پایگاه در این مطلب چنین چیزی نوشته نشده انتقاد شما ربطی به این مطلب ندارد. در مورد مطلب اگر نظری دارید بفرمایید در مورد سلیقه شما چیزی نوشته نشده. یکسری نکات فنی و حرفه ای نوشته شده که شما یا قبول دارید یا ندارید. همین....
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
6
6
حق با نسیم هستش ما باید در باره ی گذشته ایرانمان فیلم های گوناگونی بسازیم تا به کشور های دیگر هم نشان دهیم که ایران ماهم نسبت به کشور های دیگر کم ندارد.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳
5
15
... کوروش کسی بود که هزاران یهودی در بند رو از اسارت نجات داد...تمدن رو به غربی ها هدیه داد...اولین منشور حقوق بشر رو به جهان هدیه داد...و شما در مدح سلیمان قاتل خونخوار نظر میزارید؟من نمیخوام از کوروش کبیر در مقابل سلیمان قاتل دفاع کنم...من میخوام از ایران و ایرانی دفاع کنم...خیلی ارزون خودمون و فروختیم...
مدیر پایگاه متاسفانه عده ای از مخاطبان تصور می کنند که خوب گفتن از ایران و ایرانی به معنای تضعیف کشورهمسایه یا پادشاهان آنهاست
همین جا تاکید کنیم که بسیاری از پادشاهان چه در ایران و چه در عثمانی یا هر تمدن و کشوری، هم کارهای خوب کرده اند و هم ظلم کرده اند و خونخوار بوده اند
مهم اثری است که هر کشور و تمدن و پادشاهی از خود برجای گذاشته است
باید به این موضوع توجه داشت که واقعیت های تاریخی درست بررسی شود و دروغ نباشد و حقیقت برای تجربه و درس امروز بشر روشن شود.
اما مسلم است که امروز در قرن 21 چه ایرانی چه ترکیه ای چه فارس و چه ترک یا هر زبان و ملت همسایه دیگری مورد احترام است ما در کنار هم زندگی می کنیم و دوست و خواهر و برادریم
اگر در مورد یک فیلم و سریال و یا یک داستان تاریخی مثل سلیمان با هم بحث می کنیم این ها بحث های داخلی برادران و خواهران این منطقه است و به هیچ به معنای بی احترامی نیست
اگر می گوییم کوروش به معنای نادیده گرفتن آدم های خوب تاریخ نیست اگر می گوییم سلطان سلیمان به معنای ظلم برخی پادشاهان ایرانی نیست مهم این است که از گذشته درس بگیریم وگرنه ارث و میراث که تقسیم نمی کنیم
ما اینجا اعلام می کنیم و تاکید داریم که هر زبان و ملیتی از ترک و عرب و کرد و بلوچ و لر و فارس یا ایرانی و ترکیه ای و... مورد احترام هستند.
ضعف یک فیلم را گفتن این همه حاشیه نباید داشته باشد به مسائل حاشیه ای توجه نکنیم
آن چه مسلم است انسان امروز با بحران هویت و مشکلات زندگی همراه با رشد تکنولوژی امروز مواجه است و دوست دارد که از عظمت و اخلاق و تاریخ گذشته خود یاد کند و این کار خوبی است و همه به داستان های تاریخی علاقه دارند اما اگر ضعفی دارند یا غیر واقعی است باید به آن اشاره شود و کسی هم نباید ناراحت شود
در خود ترکیه این فیلم انتقادهای بسیاری داشته است پس طبیعی است که یک فیلم پر بیننده و پر سروصدا انتقاد هم داشته باشد واین انتقادها از نقاط مثبت آن چیزی کم نمی کند
ضمن این که باید به حاشیه ها و آثار آن از جنبه های مختلف توجه شود.
باز تاکید می کنیم همه دوست و برادر و خواهریم و دست در دست هم به آینده بهتر می اندیشیم و به هم احترام می گذاریم خاطر عزیزتان را ناراحت نکنید و به هم محبت کنید و احترام بگذارید به امید روزهای شاد و با دغدغه کمتر در آینده زندگی بشر....
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
دوست عزیز با حرفت کاملاً موافقم ولی متأسفانه ادمین این سایت هم به خودش این اجازه رو داده تا راحت به کوروش بزرگ توهین و اهانت بشه کامل . با خواندن نظرات بعضیا متوجه این قضیه شدم کامل . من به شما توهین نمی کنم ها نه اصلاً ولی کارتون درست نیستش . شما خودتون رو ایرانی فرض می کنید یا غیر ایرانی؟
مدیر پایگاه ما وظیفه داریم که به نظرات دیگران هم احترام بگذاریم و اجازه انتشار می دهیم تا تصور نکنند که فقط از کوروش یا ایران یا فارس حمایت می کنیم. وقتی نظر داده شود و نظرات مقابل دیده شود مشخص خواهد شد که در مورد کوروش چه خطا و اشتباهی در نظرات دارند.
طرح نظرات مخالف همیشه بد نیست گاهی بهترین دفاع بد حمله کردن است عده ای به تاریخ زندگی کوروش و احترام وی به حقوق بشر و ادیان و زبان های مختلف از جمله حمایت از آزادی بردگان و معابد ادیان دیگر بی توجه هستند و تصور می کنند که فتوحات تنها با خونریزی انجام شده و خاصیت دیگری نداشته است
بنابراین تصور اشتباه نداشته باشد ادمین به همه زبان ها و ادیان احترام می گذارد و توجه داشته باشید که این اختلاف ها مربوط به گذشته است امروز همه به ارامش و رفاه و احترام فکر می کنند شما به مصر و عربستان و عراق و سوریه و ترکیه امروز نگاه کنید متوجه می شوید که برخی نظرات کاملا با آن چه امروز بشر به ان فکر می کند متفاوت است
امروز عشق و محبت و انسانیت و عدالت مورد توجه است نه برتری زبان و نژاد و دین همه در برابر خداوند برابر هستند....
lili
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۴
4
5
اقای علیرضا افرین به حس وطن پرستی
kooroshe kabir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
7
9
من افتخار میکنم که کشوری به نام ایران با پادشاهانی متفکر و شکوهمند از جنس عشق دارم و امیدوارم روزی برسه که کشورمون بتواند کوروش ها و داریوش ها و ... به تمام مردم دنیا نشون بده دیگران هیچوقت تمدنی به شکوه تمدن پارسیان نداشتند
مدیر پایگاه از افتخارات گفتن را همراه با کم گفتن از دیگران همراه نکنید زیرا مهم این است که امروز همه با احترام و محبت نسبت به خود ودیگر کشورها زندگی کنیم
در این شرایط مراقب باشید که به همه زبان ها و کشورها و ادیان احترام بگذارید تا ارزش های ایرانی بهتر از قبل به دنیا معرفی شوند
ياس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
7
7
اي كاش كارگردان هاي ايراني هم فيلم هاي دوره هاي پرافتخار هخامنشي و ساسانيان و ... را به طور عالي و با رعايت نكات روان شناسي جذب بيننده با جزئيات دقيق بسازند تا مردم جهان فكر نكنند تاريخ (البته دروغي ) شان خيلي پر افتخاره . پس كارگردان ها پول ميگيرند چه كار كنند ؟
پاسخ ها
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
باهات موافقم و با کسایی که مخالفن مخالفم!
6
| United States |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
اگه بهت امتیاز + نمیدم به این دلیل نیست که با ساخته شدن همچین سریال هایی موافق نیستم. به این دلیله که با ساختن این سریال ها در این زمان و تحت این شرایط موافق نیستم. برای اینکه مطمئن هستم نتیجه اونی نخواهد شد که ما انتظارش رو داشته باشیم. شرایط برای ساختن چنین سریال هایی در حال حاضر و با انواع محدودیت ها فراهم نیست.
مدیر پایگاه پیام خود را بانام ارسال کنید
سانتا ماریا
| United Kingdom |
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
متأسفم. من این چند کامنت رو پشت سر هم فرستادم بنابراین تذکر شما مبنی بر ارسال نام رو بعد از انتشار کامنت ها دیدم. باز هم متأسفم که کامنت های بدون اسم فرستادم. فکر نمی کردم که این موضوع اهمیتی داشته باشه.
مدیر پایگاه ممنون از توجهت ماریا
منتظر نظرات خوبت هستیم
asal
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
آقا کشک که نیست قیلم ساختن
negin
|
Germany
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
2
13
سلام شما که ینقدر از ساخت این ناراحتید باید بدانید اینقدر فشار مالی روی مردم زیاده که وقتی خسته می رسند خونه دلشان می خا د یک فیلم ببینند که انها رو به رویا ببره و از این زندگی دردناک نجات بده و این سریال این کار رو کرده پس خورده نگیرید .دوما ما خوشحال میشیم یک فیلم شما بسازید ما ببینیم.سوما گوش ما ایرانیها خیلی وقته به دروغ عادت کرده پس نگران ما نباشید
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۸
1
10
اگر کتاب تاریخی ندیمه در دربارعثمانی رابه نویسندگی فاروقی مطالعه کنید،متوجه میشید که آغازگرجنگ چالدران شاه اسماعیل صفوی بوده!!که درطی یک جنگ!!!همیشه خون و خونریزی هم بوجودمیاد.که درآخربااسارت بهروزه زن سوم شاه اسماعیل در دربارعثمانی،از اون به بعد شاه اسماعیل صفوی حس درماندگی و عجز کرده وشروع به شرابخواری کرده تا درد خود را فراموش کند که در آخربدلیل زیاده روی و سل دارفانی را وداع میگوید!و جالب اینجاست که سلطان عثمانی زن اسماعیل را آزاد میکند بدون اینکه به او تعرضی شده باشدولی...اسماعیل!!!دیگرزنش را نمیخواهد وبه او بهتان زده واورا باورنمیکندتااینکه براثرمیگساری فراوان جان خودراازدست میدهد.تاریخ یک حقیقت است...که نمیتوان آنرا کتمان کرد!
مدیر پایگاه ممنون از توضیحات شما بازهم اگر مطالب جالب دیگری داشتین برای ما ارسال کنید می توانید مطالب مستقل از این خبر رانیز ارسال فرمایید . سپاسگزاریم
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
9
6
عزیزم ما از کجا بفهمیم که کورش آدم خوبی بوده توی که مطالعه کردی از یک منبع دقیق به ما ثابت کن عزیز من با شعور مردم اینقدر بازی نکن
مدیر پایگاه مغلطه نکنید. گفتیم مطالعه کنید نگفتیم که حرف شما درست نیست گفتیم هر دوره ای شاخص ها و اقتضای خود را دارد. مهم این است که دستاورد کوروش این بود که تمام ادیان، زبان ها، کشورها، بردگان آزاد بودند واولین منشور حقوق بشر به روایت خود سازمان ملل از دوره کوروش است.
تاریخ می گوید ایران یکپارچه ومتشکل از 25 کشور مربوط به دوره هخامنشیان است
توان نظامی، نیروی دریایی، ارتش، نوع اداره حکومت، هوشمندی در تصمیم گیری، کاخ تخت جمشید و شوش و ... روش کارهای عمرانی و.... همه پیش روی شماست .
سفری به شیراز بروید و کتاب های بسیار بخوانید با علاقه مندان به ایران و کوروش صحبت کنید. منابع خارجی از کوروش به نام سیروس یا سایروس نام برده اند.
تاریخ ایران باستان و پایان نامه ها و مقالات بسیاری و کتاب های دیگر در این زمینه موجود است. در اینترنت نیز منابع بسیاری وجود دارد.

این هاکه گفتیم کدامش توهین به شعور شماست؟! چرا از کلیشه هایی استفاده می کنید که معنایش را نمی دانید؟
اگر قرار بود به حرف جنابعالی توجه نکنیم که منتشر نمی کردیم
این امکان کم ارزش متعلق به شما وهمه دوستداران ایران است از هر زبان و دین و قومی. و وظیفه ما هم احترام به شما و سایرهموطنان است
ایرانیان یاد گرفته اند که به هر فکر و زبان و دین و قومی احترام بگذارندو افتخار می کنیم که دستاورد او را درک کرده ایم همچنان که دستاورد سایر پیامبران و مصلحان را در صلح و عدالت درک می کنیم و تلاش می کنیم که به سهم خود نقشی داشته باشیم و البته ادعایی هم نداریم
شاید شما یا هر شخص دیگری به مراتب اثرگذار تر از کسانی باشند که به این ادبیات علاقه مند هستند. اگر نظر جامع تری دارید به صورت مقاله با عکس و نام خود بفرستید تا منتشر کنیم قطعا بحث و نظرهایی به دنبال خواهد داشت که در نهایت به درد امروز ما می خورد و مهم این است که امروز از گذشتگان چیزی یاد بگیریم که صلح و انسان دوستی و عدالت و پیشرفت حاکم شود و مشکلات موجود را کاهش دهیم...
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
و ما هم از کجا بدانیم حرف شما منطقی و درست هستش؟ همه ش توهین می کنید شما . شما ایرانی نیستین ، درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم یکی از زبان های همسایه را دارید؟
مدیر پایگاه دوست عزیز مراقب باشید که دفاع از ایران و ایرانی لازم است اما حتما دقت کنید که نام زبان ها و اقوام دیگر را به احترام ببریم زیرا برخی منتظر بهانه هستند که فارس و ایرانی را مقابل بقیه قرار دهند.
این مشکل و بیماری جدید را باید با مراقبت و احترام برطرف کنیم و به دست کسی بهانه ندهیم....
7
| United States |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
مثبت اشتباه
مدیر پایگاه پیام را بانام ارسال کنید
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
2
7
درسته که اون زمان دوربین وجود نداشته اما نوع پوشش زنان عثمانی (ترک) شبیه به همون عکس بالا است با روبنده و روسری و ردا ... این نوع لباس پوشیدن اون موقع مرسوم بوده و کم کم به مرور زمان تغییر میکنه تا به روی کار امدن اتاتورک و تمام شدن سلطنت چند صد ساله عثمانی .. یکی از اقدامات اتاتورک منع پوشیدن روبنده و روسری بوده و همه زنان و مردان رو مجبور به استفاده از لباس اروپایی میکنه دقیقا همون کاری که رضا شاه کرد اصلا رضا شاه بعد ازسفر ترکیه به تقلید از اتاتورک اینکار رو کرد !!! لباس زنان تو سریال کاملا اغراق شده و غیرواقعیه فقط برای جذب مخاطب صورت گرفته ...جالبه که همزمان با پخش این سریال حریم سلطان سریال دیگه ای به نام وداع از کانال دی ترکیه پخش میشد که زمان سلطان عبدالحمید یعنی اخرین شاه عثمانی رو نشون میداد و تو اون سریال زنان همه روسری به سر میکردند و موقع بیرون رفتن روبنده میزدن !!! پس به این نتیجه میرسیم که این سریال زیادی از حد تخیلیه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
11
4
بدترینفیلم
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
10
1
متاسفم
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
4
6
من شرمندم حرفای شما کاملان قابل قبول هست منابع غیر واقعی باعث شد همچین نگرشی درباره کورش داشته باشم به هرحال ممنونم که واقییت را برام روشن کردی
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۲
10
3
من که با فیلم ترکی حال نمیکنم عین هندیا فیلم میسازن من با فیلم ایرانیم که اینقدر محدودن مخالفم
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
0
13
یکی این گلنوش بی ادب را بندازه بیرون
مدیر پایگاه کسی را بیرون نمی اندازیم باید سعی کنیم که یکدیگر را تحمل کنیم و نظرات هم را تعدیل کنیم. شما هم احترام هموطن خودت راداشته باش و او هم احترام شما را
نظر بدهید و سعی کنید تحمل خود را بالا ببرید بالاخره در این مملکت همه باید زندگی کنند زیرا متعلق به همه است.....
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
2
12
خیر .لطفا از چیزی که اطلاعات درست ندارید شایه درست نکنید.آیا مجسمه واقعی خرم سلطان را در ترکیه و اوکراین را دیدید؟
خرم سلطان واقعی شبیه خرم سلطان واقعی است
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
2
4
خیر .لطفا از چیزی که اطلاعات درست ندارید شایه درست نکنید.آیا مجسمه واقعی خرم سلطان را در ترکیه و اوکراین را دیدید؟
خرم سلطان واقعی شبیه خرم سلطان واقعی است
kitty softpows
|
United States
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
4
9
عااااااااااااااااااااشق خرمم دمش گرم ولی حیف که سلیمان انقدر خونخوار بود.
پاسخ ها
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
خرمو دوست ندارم اون یه قاتل بود که دهها نفررو کشت پس منطقی فکر کنید.. با تشکر
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
7
7
من عاشق فیلم حریمم ولی اگه سلطان قشنگ تر بود فیلم جالب تر میشد
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
6
6
به قول شما ترکیه میاد بافیلم حریم سلطان که واقعیت نداره یه چهره خوب از خودش به دنیا نشان میده.اما ما چکار کردیم ما که شخصیتی مثل کوروش در تاریخ خودمون داریم چرادرموردش فیلم نمیسازیم.
پاسخ ها
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
ترکیه چرت و پرت نساخته !تاریخ خودشونه!امایوسف پیامبر بعضی جاهاش اشتباه بوده!
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
من بهت میگم چون ما نمیتونیم همه این شخصیتا برای دنیا ناشناسن
شادیسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
3
11
هر کشوری دوست داره فرهنگ خودشو بیشتر از اونی که هست نشون بده به غیر از ما ایرانی ها , ترکها خوب کاری میکنن .
پاسخ ها
امیرسان
| United States |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
دقیقاً همینطوره. همه دوست دارن خودشون رو در تاریخ برتر و متمدن تر و با فرهنگ تر و زیباتر و آراسته تر و ... از اونی که هستن نشون بدن. اما بعضی ایرانی ها در مورد فرهنگ و تمدن خودمون برعکسیم یعنی با خودمون درگیری و دشمنی داریم. برخی از ایرانیان دیگران (حتی دشمنان خونی خودمون) رو ستایش می کنیم. در همین چند سال اخیر چند میلیارد هزینه شده و چند فیلم و سریال درباره فرهنگ و تاریخ سایر ملل در ایران ساخته شده؟ تو همین کامنت های این صفحه چند بار به تاریخ و فرهنگ ایران و شخصیت های تاریخی برجسته ایران انتقاد شده و در عوض از بیگانگان طرفداری و ستایش به عمل آمده آنهم توسط خودمان؟ ............
مدیر پایگاه توجه داشته باشید که طبیعت این گونه مطالب این است که انتقاد بیشتر بشنوید تا تجلیل از شخصیت های تاریخی. و برای حفظ احترام کشورهای دیگر مامجبوریم که هر گونه توهین و بی احترامی را حذف کنیم و اجازه ندهیم به کشورهای همسایه و دوست بی احترامی انجام شود اما باید به کسانی که به شخصیت های تاریخی ما انتقاد دارند اجازه دهیم که حرف خود را بزنند زیرا در غیر این صورت ما را نژاد پرست و پان فارس می خوانند
این مشکل تنها در این گونه مطالب هست وگرنه همه ایرانیان شخصیت ها و تاریخ خود را دوست دارند اما تجلیل از تاریخ ایران، نباید به معنای انتقاد از تاریخ دیگری باشد.
متاسفانه مخاطبان به این نکات توجه ندارند و هم ما را و هم دیگران را متهم می کنند.
در حالی که بارها گفته ایم برای همه تاریخ ایران و دیگران احترام قائلیم و مهم این است که امروز همکار و دوست و همسایه و از همه مهمتر انسان هستیم
این حرف ها که تاریخ چه مشکلاتی بوده را برای تجربه و درس گرفتن مطالعه کنیم و به هم احترام بگذاریم امروز ایران و ترکیه و کشورهای عربی ارتباط زیادی دارند هر روز ده ها هواپیما و هزاران خودرو در حال تردد بین کشورهای منطقه است
این واقعیت ماست
اگر کسی می خواهد کوروش را با سلیمان مقایسه کند اولا به شدت اشتباه کرده زیرا 2 هزار سال فاصله دارند دوم این که روش و شرایط تاریخی آنها متفاوت است
و اصلا قابل مقایسه نیستند
در هر حال ما احترام همه مخاطبان و نظرات انها را داریم و تمام قد در برابر ایرانیان و همسایه ها و تمام اقوام و زبان های منطقه احترام می گذاریم
اشتباه نکنید به کسی اجازه توهین به دیگران را نمی دهیم.... اگر هم چنین احساسی دارید به جای خود و دیگران عذرخواهی می کنیم
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
درسته حرف شما کاملا متینه
رهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
7
5
آفرین به ترکها که ما ایرانی هارو خوب تونستن با فیلم حدودا دروغشون مسخره کنن.....ماها چقدر ساده هستیم .....به عوض فکرکردن به بدبختی های خودمون ببین نشستیم چیکار می کنیم!!!!!!!!!!!!!
سپیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
3
15
در ادامه حرف شما درباره کورش کبیر باید بگم زمان کورش ما چه فرهنگ بالایی داشتیم که فرمانده جنگ زن داشتیم به نام پروشات
الان زن چه جایگاهی دارد؟
مدیر پایگاه همیشه در طول تاریخ زن جایگاه بالاتری در نزد مردان و مردم داشته که بالاتر از قانون بوده است. در آن زمان نیز عکس زنان نشان داده نمی شده و این یک موضوع تاریخی در فرهنگ ایران بوده ودر تخت جمشید تنها یک عکس شیر ماده با بچه هایش را می بینید و هیچ عکس زنی دیده نمی شود. اما جایگاه زنان بسیار بالا بوده و مورد احترام بوده اند و نفوذ زیادی نیز در کار حکومت داشته اند.
فرمانده نیروی دریایی ایران آرتامیس نام داشت که زن شجاع و خوش فکری بوده اما متاسفانه یک سوم کشتی های بزرگ ایران در آبراه تنگ یونان غرق می شوند و پس از آن برخی می گویند تقصیر آرتامیس بوده و برخی می گویند که خشایار شاه از این موضوع ناراحت شده و اشتباه تاریخی خود یعنی آتش زدن آکروپولیس یا معبد بزرگ یونان را دستور داده و وقتی مردم یونان مانند کوروش از او استقبال نمی کنند دچار افسردگی می شود و گمان می کند که بی توجهی یه مذهب باعث این اتفاق شده است. و همین امر ریشه و مقدمه آتش زدن تخت جمشید یا پارسه دردوره اسکندر شده است.
در مورد پروشات خاطرم نیست می گویند پروشات همان موعود در دین زرتشت و میترائیسم است
سوگل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
10
2
از خرم واقعی و توی فیلم متنفرم به نظر من هیچکدامشان زیبا نیستن و فقط شانس دارن خرم زن بدجنسی بوده چرا همه از کارای خیرش که همش برای ریا و اینکه نامی از خودش تو تاریخ بزاره چون جاه طلب بوده وعقده ی جلب توجه داشته همون کارای که با شاه میکرد همه تعریف و تحسین میکنن اما از کشتن شاهزاده مصطفی و ابراهیم ونشاندن سلیمو فروپاشی عثمانی به دست این زن دیوسیرت کسی انتقاد نمیکند...
پاسخ ها
سانیا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
با سوگل موافقم
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
باهات موافقم گل گفتی
سوگل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
14
3
از خرم واقعی و توی فیلم متنفرم به نظر من هیچکدامشان زیبا نیستن و فقط شانس دارن خرم زن بدجنسی بوده چرا همه از کارای خیرش که همش برای ریا و اینکه نامی از خودش تو تاریخ بزاره چون جاه طلب بوده وعقده ی جلب توجه داشته همون کارای که با شاه میکرد همه تعریفو تحسین میکنن اما از کشتن شاهزاده مصطفی و ابراهیم ونشاندن سلیمو فروپاشی عثمانی به دست این زن دیوسیرت کسی انتقاد نمیکند خدا رحمتش نکند
پاسخ ها
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
خرم سلطان ابراهیم ومصطفی رو نکشت !سلیمان اونو کشت!اون به خاطر به دست گرفتن حرمسرا و کارای خوبش اسم اونو معروف کرده!..
پسر ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
6
7
واقعأ ما خیلی بزرگتر وپر افتخارتر از ... بوده ایم حالا میخواهد عثمانی باشد یا هر ... دیگری درست است این فیلم را ترکیه درست کرده ولی اگر به عمق ان نگاه کنیم متوجه میشویم به ... میرسد.ما اگر هم میخواهیم تمدن خود را به رخ جهانیان بکشیم یا باید قبل از ورود اعراب باشد یا دوره شاپورخاص که ...
مدیر پایگاه این پیام به این خاطر منتشر کردیم که به همه هموطنان تذکر بدهیم افتخار به ایران و ایرانی نباید همزمان با حمله به اقوام و ادیان دیگر باشد. شما باید به ایران وایرانی و تاریخ گذشته افتخار کنید اما به هیچ وجه به هیچ وجه به اقوام و زبان ها و همسایگان و ... حمله و بی احترامی نکنید.
این که در گذشته چه کشوری به چه کشوری حمله کرده مشکل و درد امروز ما را حل نمی کند باید احترام به همه بگذاریم الان درایران و ترکیه و کشورهای عربی همه به دنبال درک انسانیت و احترام و رفاه و آسایش و پیشرفت هستند و خبری از اشتباهات وجنگ و حمله مانند گذشته نیست
همان طور که ما در برخی جنگ ها حمله کرده ایم و اشتباه بوده آنها هم اشتباه کرده اند اما امروز باید به صلح و آرامش و احترام فکر کنیم
مراقب باشید که عده ای به نام شیعه و سنی و مسلمان و ایرانی و فارس و... سعی دارند که اختلاف ایجاد کنند و تنفر را گسترش دهند و ما باید با این اشتباهات مقابله کنیم آنهم با زبان احترام
مثلادر دانشگاه الاظهر مصر برخی گفته اند ایران باید قبر فیروز نهاوندی یاابو لو لو که قاتل عمر بوده را خراب کند. در حالیکه خود ما جای آن رابلد نیستیم و به این معنی نیست که ایرانیان به آنها بی احترامی می کنند. ایرانیان مسلمانان چه سنی و چه شیعه چه عرب یا هر زبانی را دوست دارند و این اشتباه است که فکر می کنند ما دشمنی داریم
اگر با این حرف های اشتباه به موقع برخورد نکنیم واحترام خود به کشورهای همسایه را با بی احترامی جواب بدهیم همان اشتباهی را انجام داده ایم که افراطیون انجام می دهند .
لازم است تذکر دهیم که مسائل تاریخی را باید در تاریخ حل کرد و امروز همه باید به هم احترام بگذاریم و از جنگ و بی حرمتی به هر زبان و قوم و کشور و مذهبی به شدت پرهیز کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
7
7
اونموقع عکس بوده؟اون عکسه چیه گذاشتین بابا
پاسخ ها
لیلا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۹
دوست عزیز اون موقع دوربین عکاسی نبوده اما از روی تصاویر و نقاشی های به جا مونده از اون زمان نوع پوشش زنان و مردان مشخص میشده و نوع لباس پوشیدن زنان عثمانی شبیه به اون عکسه !!!
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
2
11
ما چه کاریم نظر بدیم خودتون می برید و می دوزید
پاسخ ها
ایلقای
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
با شما هم موافقم
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
2
9
کارگردانان ایرانی چنین فیلمی درست کنند تازه ما این فیلم را دوست داریم
آتنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
6
4
راست ميگن مگه اون موقع عكس بوده؟
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
3
7
جناب آقای ناشناس اونا نقاشی بود نه عکس آتنا جون با شما هم هستم
امیر علی
|
Sweden
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
2
11
این سریال بازگو کننده قسمتی از تاریخ کشور عثمانی یا ترکیه کنونی هست.
سخنان و عبارات ادبی باارزشی در این سریال بازگو میشود که بسیار شنیدنیست و از شعرایی مثل حافظ به نیکی یاد میگردد در عین حال عبارات نغز و ضرب المثل های ادبی واصیل ترکی بخوبی در این سریال بکار برده میشود فراموش نکنید بکار بردن زبان وادبیات ترکی وسرودن شعرهای ادیبان ترک در تلوزیون ایران ممنوع است همین امر باعث جذب مخاطبان بیشماری در شمال غرب ایران شده است گذشته از این زوایای دوربین و حرکت فوق العاده حرفه ای آن با بازی خوب بازیگران،حقیقتا جذاب و دیدنیست و حتما کام خیلی ها رو تلخ میکنه.
ترکیه همین حالا هم رقیب ایران محسوب میشه ویادتون باشه که در بسیار موارد هوشمندانه و عاقلانه با مردمش رفتارکرده برخلاف ایران درآمد سرانه این کشور هر سال بهبود پیدا کرده وباوجود نداشتن منابع نفتی از اقتصادی به مراتب پیشرفته تر از ایران بهره منده که هرگز قابل قیاس با بازار ایران نیست.
پاسخ ها
sanaz
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
. Chera be jaye defa kardan az keshvaremun enqad be kharjia baj midin va tarif mikunid .... k baese tafraqe andakhtan beyne irania mishan khaheshan y tajdid nazar kunid to akhlaqeton shoma ha az soltan soleimanam khun khar tarid. Baba jame kunid khodtonu.
مدیر پایگاه انتقاد شما به جاست
اما نظر دادن در مورد یک فیلم یا سریال خارجی به معنای بها دادن به خارجی و بی اهمیت جلوه دادن ایران و ایرانی نیست
گاهی پیش میاد که در مورد یک اثر هنری خارجی حرف زده شود اما به معنای بی اهمیت کردن تاریخ و ایران وایرانی نیست به هیچ وجه
هر کدام از مخاطبان گرامی و خود شما که مطلبی دارید در مورد ایران وایرانی
ما جداگانه منتشر می کنیم و نیازی نیست که موضوعات یک سریال را معادل کل مطالب از این دست تصور کنیم ...
می توانیم جداگانه به مطالب دیگر در مورد آثار تاریخی و تاریخ ایران و مردم ایران پرداخت و نیازی هم به این نیست که تصور کنیم به خارجی بها می دهیم و به ایرانی کم اهمیت می دهیم
خیر هر موضوعی در جای خود مطرح شده و می شود
ممنون از نظر شما
ملیکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۴
9
4
وای فکر نمی کردم این قدر لباس هاشون فرق کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۴
9
7
عاشقه این فیلمم مرسی ازشما که این قدر دقیق هستید اما سخت نگیریدفیلمه دیگه ...من عاشقه خرمم از خرم السلطان عکس بیشتربزارید
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
9
4
این نظر دادن چه فایده ای داره
پاسخ ها
ایلقای
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
بله دوست من با شما موافقم
دختر ترک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۷
4
6
آخه چرا اینقدر سخت می گیرین وقتی که تو کشور خودمون یه سریالی مثله کلاه پهلوی ساخته میشه که هدفش فقط خراب کردنه رضا شاه و دوران پهلوی هستش و معلومم نیست که چند درصد مردم این سریال رو نگاه می کنن؟؟؟؟؟ (البته جای بحث داره!!!)
اگه یه کم در مورد دوران پهلوی مطالعه کنیم می فهمیم همین رضاشاه و پدرش بودند که تمدن، مدرسه ، دانشگاه، کارخانه های مختلف، انواع و اقسام تجهیزات آزمایشگاهی و جنگی، دستگاه های پیشرفته کارخانجات رو به ایران آوردند ولی وقتی اسم شاه میاد همه میگیم مرگ بر شاه ظالم !!!!!!
درسته که سلطان سلیمان به خیلی جاها حمله کرد و خون ریخت ولی توی کدوم دوره کدوم شاهی به کشوری حمله نکرده و خیلی از مردم رو نکشته و خون نریخته تازه به اونی هم که خاکی رو فتح نکرده اسم بی لیاقت رو میدن مثله فتحعلی شاه قاجار!!!!؟؟؟؟
بهتره یه کم خودمون باشیم مگه همین کوروش نبود که کلی خون ریخت اگه زیاد ادعاتون میشه چرا استوانه کوروش توی بریتانیااست ؟؟؟؟؟؟؟؟
مدیر پایگاه سرکار خانوم چون خود را دختر ترک معرفی کردین پیام شما را با اندکی تغییر منتشر کردیم تا ثابت شود که حرمت همه زبان ها و هموطنان و اقوام را داریم اما انتظار داریم که یک فیلم را به ترک و فارس و کوروش ربط ندهید
کوروش را تنها پادشاه فارس ندانین و فارس ها هم چنین ادعایی ندارند.
مهم این است که در دوره ایشان، بزرگترین تحولات و شکوه و عظمت ایران و ایرانی را شاهد بوده ایم و ایرانی تنها پارس یا فارس نیست بلکه ایران یعنی همه فلات ایران و حتی کشورهای آن دوره که جزو ایران بوده اند.
این که سرزمین مارا آن موقع پارس می گفته اند و در کتیبه ها آمده است "بنگر که نیزه مرد پارسی تا کجا رفته است" دلیل نمی شود که نقش هند و افغان و ترک، عرب، لر و کرد و... را نادیده بگیریم آن زمان این حرف های امروز نبوده همه می دانستند که در نزد مردم پارس هر زبان و دین و مذهبی احترام دارد و البته امروز هم دارد و شما رفتار عده ای را به حساب کل ملت پارس و ایران نگذارید.

اگر دقیق توجه فرمایید الان در زمین پارس یا فارس یا ماد زبان های لری، کردی، عربی، ترکی و... داریم وهمه ایرانی هستند و افتخار ایرانی دارند و دست به دست هم داده اند
پس این مسائل را نه افراط در فارس ها تحلیل کنید و نه سعی کنید که خودتان را جدا بدانید.
همه ایرانی هستند ترک، عرب، لر، بلوچ، فارس و.... و همه برای شکوه و عظمت آن و مقابله با تحقیر دیگران تلاش می کنند اما این کار به معنای کار و تلاش و محبت بیشتر است نه به معنای توهین و بی احترامی و ....
ای ایرانی با هر زبان و کلامی که سخن می گویی و از هر قومی که هستی و با هر لباس و عقیده و مذهبی، دست های خود را به دست هموطنت بسپار و به هیچ وجه یک فیلم را به ترک و فارس ربط نده... و به رفتار عده ای که اشتباه می کنند از هر زبان و قومی، توجه نکن. ایران یعنی همه ایران. پارس در تاریخ گذشته هم یعنی ایران امروز با همه اجزایش...
با تشکر از شما به خاطر پیام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
دوست عزیز اصلاً با بعضی از نظراتت موافق نیستم چون بیشترش توهین هستن به نظرم . خواهش می کنم در مورد کوروش درست حرف بزنید و تهمت نزنید اگه میشه . ممنونم
اوکان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
کوروش هرجارو فتح میکرد مردمش رو مورد محبت قرار میداد خجالت داره بخاطر یه کسی که نمیدونی کیه به کوروش کبیر مرد دلاور ایرانی بزرگمرد قوم ماد توهین کنی
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۸
7
8
از اطلاعاتی که دادین ممنون.اما این سریال نکات اموزنده زیاد داره مثل رفتار خرم با سلطان بهعنوان همسرش.و یا اهمیتی که به تربیت بچه هاشون میدن.و....
تهمینه
|
Afghanistan
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
7
4
شما خیلی ............. اینقدر دروغ نگویید تاریخ نشان دهنده همه واقعیت هاست
مدیر پایگاه تهمینه خانم به نظر دیگران احترام بگذار شما هم بفرمایید تاریخ چطور بوده
مهم این است که امروز به هم احترام بگذاریم و مهربان باشیم
تاریخ هم خوب بوده هم بد مثل امروز هم خوبی داریم هم ناملایمات
ولی باید با مهربانی و احترام باهم حرف بزنیم همه باهم باشیم تا کار بهتر پیش بره و همه در کنار هم زندگی کنیم
اینقدر عصبانی نباش
پاسخ ها
رها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
ای کاش ما ایرانیا بجای طرفداری از بیگانه با هم بودیم به فکر وطن خودمون بودیم به هم ارزش میذاشتیم و خودمان رو دست کم نمی گرفتیم افسوس هر روز بد تر از دیروز ....
maher
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۰
2
6
جزاکم اللاه خیر خدا بهشت رو نسیبشون کنه
نهال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۰
4
9
همیشه آخر سریال های ایرانی با ناراحتی تموم میشه ولی
سریال حریم سلطان اینجوری نیست برای همین اینقدر طرفدار داره و فقط بدی این سریال اینه که تازگی ها صداشون عوض شده .
کیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
6
5
با درود
وبا سپاس از متنی که با سلیقه و عالی توسط شما ارایه شد.
فکر میکنم تمام شاهان در سراسر دنیا ظالمانه رفتار میکردند . چه ایرانی چ عرب 0 ترک ویا هر کجا.
امروز مهم میباشد که ترکها گذشته خود را چنین رنگ و لعاب به تصویر میکشند و آدمان خونخوار قدیم را از با فرهنگهای امروزی بالاتر میبرند.
اما نکته قابل توجه اینه که ما همه تاریخمان را میکوبیم به استثنا این 30 سال اخیر (منظور از ما صدا وسیماست) ولی دیگر کشورها تا اوج بی نهایت از گذشته شان میگویند.
در اخر باید به چند تا از دوستانی که اظهار نظر کردند راجع به کوروش بزرگ عرض کنم که بی انصافی است که ایرانی باشی و کوچکترین بی احترامی به کوروش بزرگ انجام گیرد . کوروش 2000سال قبل از سلیمان بوده و کل دنیا کوروش را به نیکی و بزرگی یاد میکنند . مثلا همین کتیبه منشور کوروش سر لوحه حقوق بشر میباشد . پس واقعا بی انصافیست که از زبان ایرانی راجع به ایران باستان بد اخلاقی دیده شود

درود به همه ایرانیان بزرگ . به امید روزی که از کوروش سریالی ببینیم که بشینیم فقظ تاریخ پر افتخار خودمان را ببینیم و به گذشته و تاریخمان و ایرانمان افتخار کنیم
بدرود
مدیر پایگاه مرسی از پیام قشنگ کیان
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
6
2
خدا وکیلی اگه مسوولینیه سریال 200 قسمتی از کوروش کبیر بسازند مردم این فیلمارو دنبال نمیکنند من که خودم شخصیت کوروش رو خیلی دوس دارم سریال های ما نهایتا 50 قسمتیه و تخیلی تر از حریم سلطان
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
4
2
جالبه که این موضوع در مورد نوع پوشش ادمهای اون دوره بوده اما تنها چیزی که دوستان در موردش صحبت نکردند و نظر ندادند همین تفاوت پوششه !!! این نشان دهنده اینه که ما مردم متاسفانه سطحی نگر شده ایم به اون چیزی که هدف نویسنده است توجه نمیکنیم ...
زهرا
|
United Kingdom
|
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
3
4
نمی خواستم چیزی بنویسم چون مثله خیلی دیگه از هم وطنانه عزیزم نا امید شدم !.............و البته از رسانه ی به اصطلاح ملی!! محدودیت های دست و پاگیر در روند تولید فیلم ها یا بهتره بگم از ابتدای شکل گیری فیلم نامه تا تدوین و پخش ، تنگ نظریها و عمل کرد سلیقه ای در مجوز دادن به فیلم ها، محدودیت های بصری چه از لحاظ پوشش و گریم بازیگران بخصوص زنان و جذابیت های تصویری و چه از لحاظ دکوراسیون و پزیشن محل ضبط فیلم ها ، نداشتن موضوعات جذاب برای خانواده ها و غم انگیز بودن اکثر سریالها به نحوی که بیمارستان اتاق ای سی یو و قبرستان معمولا جزو لوکیشنهای ثابت فیلم های ایرانی هستند ... همه و همه باعث میشه سریالهای بی رنگ و رو و کسل کننده و غم انگیز و فاقد جذابیت تولید بشه که جز دست اندرکاران ساخت اون سریال کسی رغبتی به دیدن اونها نکنه! بنظرم نگاه ..............سخت گیریهای بعضا افراطی در فرار مخاطبان و توجه اونها به سریالهای جذاب ترکی نقش موثری داره . خوده مردم هم بر این امر آگاه هستند که این سریالها بی محتوی و بعضا تخریب کننده بنیان فرهنگی خانواده هستند اما نمی توان فرد تشنه را با تعارف آب گرم از خوردن آب گورا منصرف کرد!
مدیر پایگاه زهرا خانوم ممنون که نظر دادی و حالا احساس سبکی می کنی و از نظرت استفاده کردیم
درست می فرمایید هم باید کیفیت داخلی را بالا برد و هم به مضرات سریال های خارجی توجه داشت تا چشم بسته چیزی را نبینیم
ana
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
4
8
صدا سيماي ايران فقط بلده فيلمه عاشقانه درست كنه،تاحالا شده راجب كوروش عادلترين بادشاهمون حرف بزن؟؟؟؟؟!!
ana
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
4
8
صدا سيماي ايران فقط بلده فيلمه عاشقانه درست كنه،تاحالا شده راجب كوروش عادلترين پا دشاهمون حرف بزن؟؟؟؟؟!!
مهرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
4
2
به نظر من ساخت و حمايت از برخی فیلم ها و سريال ها به نقشه جديد خاورميانه و طرحي كه از اون موجوده ربط داره...دارن فرهنگ سازي مي كنن و برخی کشورها رو به عقيده اي مثل عقيده رايش سوم مبتلا مي كنن كه برترن...و بعد زمينه براي جنگ و كشتار و تجزيه كشورهاي منطقه آماده بشه....اينا از شگردهای رسانه ست...بد نيست روي گوگل سرچ بزنين new middle east...!
مدیر پایگاه بعید است که با چند فیلم و سریال به چنین هدفی برسند اما باید هوشیار بود و به موقع نقد کرد واز افراطی گری به هر شکلی پرهیز کرد اما بهتر است که از نام بردن از کشورها و زبان ها و.... خیلی دقت کنیم خیلی راحت وبی پرده نباشیم تا حرمت ها حفظ شود
هدف اتحاد است و صلح و برای آن باید در نظر خود دقت کنیم چون ممکن است نتیجه عکس بدهد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
2
4
قبل اینکه تعصب به هر موردی اعم از اشنا و غریب و حتی نزدیکانمان داشته باشیم این صفحه مربوط به نقد این فیلمه . اگه آشنایی کم تاریخ طلایی و البته گم شدمون با اقتضای این شرایط داریم وبیگانه ها اطلاعات بیشتری دارن نیایم خدا نکرده مثل اجانبی که حتی هوای این سرزمینو استنشاق نکرده و نمکی از روزی ان نچشیده اند خود زنی کنیم اینقدر به اصطلاح روشنفکرو مثلا ازادنگر باشیم من باهر زبانی باشم نه عقده دوبی و کویتی بودن دارم نه استامبول و ازمیری چون تو این این مملکت دارم رشد میکنم و تو این مرزم و قبول کردم. چون غیر این بود خیلی وقت پیش کوچ کرده بودم انشاله همه دوستان موفق و ملتی ابادترداشته باشیم اشکالات این فیلم قبول ولی بعضی الگوهاشونو به شکل ایرانی و ملی انجام بدیم و بدن خیلی بدردمون میخوره.تشکر
مدیر پایگاه افرین به این نظرت امیرخان
محمد رحمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
3
4
من این سوال را از شما دارم اول از اینکه عرق ملی دارید و از کشته شدن ایرانی در خشم هستید طبیعی است ولی ایا اگر در جنگ کشته کشتار نبود اسمش که جنگ نمیشد اسمش را پیکنیک میگذاشتند دوم ایا در جنگهایی که ما داشتیم از ملل دیگر نکشتیم سوم اگر پادشاهان صفوی عرضه داشتند عثمانی را به خاک و خون میکشیدند این را فراموش نکنیم خداوند در هر دوره ای هر ملتی را به قدرت رساند این ملتها بودند که قدر این نعمت را تا چه اندازه درک کرده اند مگر در همین دربار قاجار میتوانید بگویید در حرمسراها چند تا زن بود حالا یک کشوری مثل ترکیه که تمام در امد کشور از راه ترانزیت کالا و توریست است یک سریال میسازه بیاد توش از خفت خودشون حرف بزنه یا از عظمتشون اگر ما هم عرضه داشتیم این همه پادشاه تا حالا چند تا سریال در مورد کوروش داریوش و........... ساختیم فقط این را بگم منتظریم بقیه بر ضد ما درست کنند انوقت بگیم ای فلان ای بیسار نه داداش من بهتره همیشه یک سوزن به خودت بزنی یک جوالدوز به بقیه
مدیر پایگاه نظرت درسته
البته وقتی چنین فیلمی ساخته می شود طبیعی است که نظرات مخالفی هم باشد انتقادهم باشد چه اشکال دارد ماهم وقتی فیلم می سازیم قطعا انتقاد هست ایراد و اشکال هم مطرح می شود
مهم نتیجه است که نباید عصبانی شویم و کینه ورزی کنیم در نهایت ترک و فارس و عرب و لر و کرد و بلوچ باید یکدیگر را دوست داشته باشند و برادر دینی و هموطن و دوست باشند
ماهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
7
4
کاش اینقدر که این ملت از تاریخ کشور همسایه دفاع می کنند و تشویقشان می کنند یک کم دست رو زانو خودشان می ذاشتن از خودشان دفاع می کردند بجای اینکه اینقدر تو سر خودشون بزنن . مرغ همسایه غازه
ماهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
8
4
کاش اینقدر که این ملت از تاریخ کشور همسایه دفاع می کنند و تشویقشان می کنند یک کم دست رو زانو خودشان می ذاشتن از خودشان دفاع می کردند بجای اینکه اینقدر تو سر خودشون بزنن . مرغ همسایه غازه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
6
4
ممنون مطلبتون خوب بود. امیدوارم فیلمسازان خودمون هم به یه فکرایی بیفتن
ستایش کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
4
7
فیلم شما خیلی زیبا است
بهار
|
United States
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
5
6
با سلام به همه اریای های عزیز.تمام نظرات را خوندم.ادم متاسف میشه وقتی میبینه بعضیا انقد به تاریخشون بی اهمیتن.اخه چرا انقد شخصیتای خوب داریم بعد تو صدا سیمای ما ...تا کی حرف.امیدوارم یه روز یه فیلم حوب تز بزرگامون ببینیم نه فیلمایی که توش همش یکی میمیره.درود بر ایران.عاشقانه دوست دارم.
بهار
|
United States
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
8
3
با سلام به همه اریای های عزیز.تمام نظرات را خوندم.ادم متاسف میشه وقتی میبینه بعضیا انقد به تاریخشون بی اهمیتن.اخه چرا انقد شخصیتای خوب داریم بعد تو صدا سیمای ما ...تا کی حرف.امیدوارم یه روز یه فیلم حوب تز بزرگامون ببینیم نه فیلمایی که توش همش یکی میمیره.درود بر ایران.عاشقانه دوست دارم.
عاطفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
4
8
اما از حق نگذريم بد نيست يكم از خرم ياد بگيريم.درسته بي رحمه و از خيلي جهات كاراش ازانسانيت دوره ولي در كل ناز شصتش كه يه برده بود اما دولت رو به خاك سياه كشاند.تك تك با سياست به همه اهدافش رسيد.دمش گرم.پوست دشمناشو كند. :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
7
8
سلطان سلیمان افتخاری برای تمام مسلمانها بوده وبه سلیمان قانونی وسلیمان عادلدر تمام دنیا و ناریخ مشهور است شما با این تحلیل غرض ورزانه نمی توانید او را خراب کنید ....
مدیر پایگاه شما اشتباه تصور کرده اید گفت وگو در مورد یک بخش از تاریخ، زیرسوال بردن تمام تاریخ نیست شما هم نظرتان را بدهید چرا عصبانی می شوید. به هر حال یک فیلم یا کتاب هر طور فکر کنید نقد و تحلیل خواهد شد و باید آن را بپذیریم اما فرصت برای همه هست که طرفداری کنند یا انتقاد کنند
این روش زندگی مردم سالاری و احترام به همنوع است
کرمعلی
|
United States
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
2
5
نظرات شما دوستان همه محترم اما. چرا از فیلمهای تاریخی ایران ایراد نمیگیرید چه دروغهای که گارگردانان ایرانی در فیلمهایشان گفتن . ان قدر تابلو بود که دروغها خود به خود به چشم می ایند
صفدر
|
United States
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
1
12
نظرات شما دوستان همه محترم اما. چرا از فیلمهای تاریخی ایران ایراد نمیگیرید چه ایرادهایی که گارگردانان ایرانی در فیلمهایشان گفتن مثل سریال یوسف یا مختارنامه ان قدر تابلو بود که خود به خود به چشم می ایند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
موافقم
ما فقط یاد گرفتیم از دیگران انتقاد کنیم و خودمونو والاتر ببینیم اینم از تزریق تاریخ جعلی آریایی و نزاد برتر بودن توسط انگلیس به مغز این ملت مظلومه
آلپای
|
United States
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
5
6
نقد شما نسبت به این سریال تا حدودی درست است ولی در جاهایی دیدگاه شما رنگ و بوی ناسیونالیسم آریایی-فارسی به خود گرفته است، فکر کنم خوانندگان محترم در مورد سلسله های فارس و شاهان آن از جمله کوروش و... بزرگنمایی و تا حدودی افراط میکنند، اگر شما واقعاً به ملیتها و اقوام ایرانی احترام می گذارید از افراط گرایی آریایی پرهیز کنین که این افراط گرایی در ایران نتیجه معکوسی را خواهد داشت. ضمناً در ایران نزدیک به 1000 سال سلسله های تورک تبار سر کار بودند.
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
3
8
شما فقط بلدید از این ها ایراد بگیرید نکه خودتون همه چی تموم هستین بیشتر فیلم های تاریخ ایرانی خودمون یا زیادی حجاب داشتن یا دروغ بوده - توانایی رو داشتن این جوری درست کردن..............یک عالمه هم طرفتار داره
مدیر پایگاه هانیه خانوم موضوع حسادت مطرح نیست شما هم هر نقدی دوست دارید به فیلم ایرانی یا هر فیلم خارجی مایل هستید وارد کنید و بنویسید
فیلم می تواند به قول شما پر طرفدار باشد اما نقد هم می شود همه فیلم های پر مخاطب جهان نقد فیلم دارند چیز تازه و عجیبی نیست
شما هم می توانید دفاع کنید یا به فیلم دیگر انتقاد کنید
انتقاد هم به این معنا نیست که فیلم نقاط قوت ندارد یا جذابیت و طرفدار ندارد...
یاد بگیریم به انتقاد منطقی جواب بدهیم این گونه ادبیات که شما مطرح می کنید شایسته نویسنده و مخاطب ما نیست و از شما هم انتظار داریم با بیان منطقی سخن خود را بفرمایید.
افشين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
12
5
نكته جالب اينه كه بيشترين ايراني هايي كه در يورش هاي وحشيانه تاتارهاي كريمه يا تركهاي عثماني كشته شدن يا به بردگي رفتن و مورد تجاوز قرار گرفتن هموطنان آذري يا ترك زبان ما بوده اند و از طرف ديگه بي اطلاعي بعضي ها به حدي است كه بدليل تركي صحبت كردن خودشون رو با مردم آناتولي نزديكتر مي دونن تا با هموطنان ايراني شون خه بيسوادي و حماقت تا به كجا ...
اشتباه نکنید شما ایرانی هستید و بارها توسط عثمانی، مغول و کشورهای دیگر مورد حمله و جنایت قرار گرفته اید اما حالا تصور می کنید که مشکل شما با فارس هاست و خود را به ترکیه نزدیک می دانید؟
مدیر پایگاه اما تصور اکثر مردم ایران این است که با هر زبانی ایرانی هستند و خوب درک کرده اند که کسی دلسوز ما نیست جز ایران و ایرانی. وکشورهای دیگر به اندازه ایران و ایرانی به فکر ما نیستند
با همه مشکلاتی که هست، ایرانی خود را از هموطن خود جدا نمی داند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
هر پادشاهی که یک کشور را فتح می کرد هم ی مال جان ان کشور مال او بود اگرشاهانی که توداری حرفشان را میزنی یک کمارزه داشت این مرد می جنگید نه این کهاین......فرار کند پس نتی جه می گیریم به مطاله ی بیشتری نیاز داری ببخشید
امیری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
به تو چه چه ربطی دارد مگر تو وکیل مردم هستی
ایلقای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
4
5
سلام
شماجوری نوشتین تاریخ رو خراب کردنو و لباساشون اینجورو قیافه هاشون اونجور که انگار تو ایران هر فیلم تاریخی ساختن عین اون دوران لباس پوشیدنو و رفتن همزاد مثلا رضاشاه رو پیدا کردن آوردن اینجا
تو همین کلاه پهلوی مگه تو اون دوران مردم همچین لباسایی می پوشیدن و اطلاعات مردم در اون حدی که تو فیلم نشون دادین بود؟
چراکشور ترکیه یا هر کشوری که جلوتر از شماست یه کاری می کنه چشم شما در میاد؟
الان شما بیای از هخامنشیا فیلم بسازی میای نقش یهود رو تو حکومت نشون بدی؟استر رو همونجور که واقعا بود ترسیم می کنی؟
ول کنید این ایرادهای جزئی رو شما بزرگ ترین ایرادهای ایرانو نمیبینی بعد میای از کشورای دیگه ایراد میگیری؟
بهتره به جای این کارا و فضولی تو نقد فیلم های دیگر کشورها اول فیلم های ایرانیو درست کنیم و سعی کنیم کشورو جلو ببریم
مدیر پایگاه حرف های شما تاحدودی قابل قبول است اما زیادی با حرارت صحبت می کنید طوری که انگار با نقد یک فیلم کل ترکیه را زیر سوال برده اند.
این همه نقد فیلم در مورد فیلم های ایرانی وجود دارد و کسی هم نمی گوید کل ایران را زیر سوال برده اید.
در مورد فیلم حریم سلطان هم همین طور است. اصلا به معنای عقب ماندن از ترکیه و یابی احترامی یا زیر سوال بردن پیشرفت ها نیست فقط نقد یک فیلم است
سعی نکنید هر انتقادی را به سیاست و کشور داری و کل یک کشور ربط دهید.
فقط یک سریال نقد شده چه ربطی به این چیزهایی که شما می گویید دارد
چه دلیلی دارد که مقایسه می کنید مگر بحث ما بحث فیلم ایرانی از فیلم ترکیه ای بهتر است بوده که این طور تحلیل می کنید؟
ضمن این که انصافا از نظر فنی، فیلم های ما هم اشکال دارد و هم نقاط قوت. که خودتان می توانید مقایسه کنید
خلاصه آن که نقد یک فیلم را به کل یک کشور و هنر و فیلم سازی ربط ندهید
عصبانی نشوید و خود را کنترل کنید ما بی احترامی نمی کنیم بلکه فقط نقد فیلم نوشته شده نه چیز دیگری. اشتباه نکنید ما به کل ترکیه و مردم آن احترام می گذاریم
.........
ناشاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۹
3
8
برید مطالعه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
6
4
عالی بود
گیتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
3
7
اکثر کسانی که این سریال رو دنبال میکنند به خاطر داستان عشقی سریال نه جنبه تاریخی آن
صدا سیمای ایران نمیتونه با برنامه های کریشه ای خودش مخاطب جذب بکنه عراق وکشورهای عربی هم در تاریخ ظلم های زیادی به مردم ایران کردند ... تا چندین سال ایرانی ها باید عربی صحبت میکردند اونهم به اجبار بعد سیمای جمهوری اسلامی میاد با کلی هزینه تاریخ عرب رو برای ما به تصویر میکشه
چرا برای یکبار هم که شده یه سریال نمیسازن که تاریخ قبل از اسلام رو نشون بده هر کشوری سعی داره تمدن خودشوبه دنیا نشون بده وایران هم تمدن اعراب رو کدوم بدتره کار ترکیه یا ایران
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
3
5
شاه اسماعیل صفوی عامل جنگ با عثمانی بود و در اصل حماقت شاه اسماعیل و کشتار سنی ها باعث جنگ شده.درسته که سلیمان ایرانیهای زیادی کشته اما برید بخونید که شاه اسماعیل با مردم کشور خودش چیکار کرده؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
3
8
البته دوستان باید تاریخ رو از زاویه بی طرفانه نپاه کنیم یادتون نره که شاه اسماعیل صفوی جنایتکار ترین پادشاه ایران بود و عامل جنگ با عثمانی در اصل حماقت شاه اسماعیل و کشتار سنی ها بوده.درسته که سلیمان ایرانیهای زیادی کشته اما برید بخونید که شاه اسماعیل با مردم کشور خودش چیکار کرده؟
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
6
9
ای کاش دوران سلطان سلیمان بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
3
9
مگه صفویان بچه هاشونو کور نمیکردن ک نتونن رو تخت سلطنت بشینن شاه طهماسب 20سال پسرشو زندانی کرد ؛به شدتم سنی ها رو آزار میدادن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
14
4
حریم سلطان اصلا ارزش روشن کردن TVرو هم نداره چه برسه به وقت گذاشتن و دیدنش
غزاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
4
6
چرا ما نباید از بزرگان تاریخمون مثل کوروش و...همچین سریال هایی درست کنیم تا به جهان عظمت ایرانو نشون بدیم واقعا چرا...............
نرگس محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
6
2
جه قدر تفاوت دارن امروزه قشنگ دارند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
4
5
دروغ گفتنشون واسم مهم نی فقط اینکه واسه تاریخ کشورشون احترام قاِِعلن خیلی باارزشه واسم
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
1
9
دانه فلفل سیاه و خال محبوبان سیاه هردو جان سوز است اما........
جدای مسایل سیاسی و این چیزهایی که افاضات فرمودید خداییش حریم سلطان کجا و این فیلمای ... ما کجا
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
2
4
دانه فلفل سیاه و خال محبوبان سیاه هردو جان سوز است اما........
جدای مسایل سیاسی و این چیزهایی که فرمودید خداییش حریم سلطان کجا و این فیلمای مورد نظر ما و شما کجا؟
Sama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
9
2
همه كسايي كه مي گن خرم خوبه از خودش دفاع كرده و بهانه ترشي مي كنند بايد بدون اونم فقط بخاطر رسيدن به قدرت هر كار كثيفي انجام داده به نظر من كسي كه دنبال پول و ثروت باشه بازم خيلي جاها انسانيت نشون مي ده ولي اگر كسي دنبال قدرت باشه خوي حيواني پيدا مي كنه اينو تاريخ گذشته و معاصر نشون داده توي اين سريال كسي بو اي از انسانيت نبردن
فرهاد
|
United States
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
5
3
به نظر من این روزا ایرانی ها به خصوص فارس ها به جای اینکه به فکر همدیگه باشن فقط فکر اینن که یه موضوعی پیدا کنن و با هم کل کل کنن یا سر همدیگه رو کلاه بذارن و برای اینکه به جایی برسن پا رو هم بذارنو برن بالا و همدیگرو له کنند ... بابا به جای اینکه همدیگه رو خورد کنین یکم به فکر هم باشین.... تمام سینما های دنیا از جمله هالیوود در مقابل ایران و تاریخ پر افتخار چند هزار سالش احساس ضعف تاریخی و فرهنگی میکنن و برای اینکه ارزش ایران و ایرانی رو پایین بیارن این فیلم هارو میسازن چون هر موقع اسمی از تاریخ برده میشه ایران تاریخ چند هزار سالشو مثل یک طومار لوله کرده و زده تو سرشون ... من خودم ایرانی هستم و مسلمونم هستم ولی .......... برخی حرکت ها تاریخ پر شکوه ایران به خصوص قبل از اسلامو نابود میکنه آخه این همه فیلم در مورد تاریخ اسلام ... واقعا درسته ...تاریخ ایران انقدر بزرگه که اگر بخوان از تاریخ ایران فیلم بسازن به نظر من 100 ها فیلم و سریال میتونن بسازن...
مدیر پایگاه فیلم سازی انسان سازی است هر کس هر فیلمی می خواهد بسازد ما هم می بینیم. اما نکته ای که شما می فرمایید تاریخ قبل از اسلام و مقاطع دیگر باید مورد توجه باشد تا از تجربه 7 هزار ساله ایران و اخلاق و دین و زندگی ایرانیان مسائلی را بازگو کند.
جای چنین فیلم هایی خالی است در مورد تاریخ کشورهای منطقه هم همین طور است آنها نیز تاریخ قابل توجهی دارند مثلا تاریخ تمدن بین النهرین بابل، و...
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
4
9
البته سلیمان بسیار خشن بوده و....
اما سریال تمام واقعیت ها رو نشان خواهد داد و در ادامه خواهید دید که چیزی رو ماستمالی نکرده اند !!
اونا مثل ما نیستند که بخوان همه چیزشون رو خوب جلوه بدن در حالی که همه چیز بد هستش ...از نظر فیلم سازی هم خوب کار کردند دستشون درد نکنه
سلطانین صفویه ایرانیان سنی مذهب رو کشتار کردند و اونها طی نامه ای از سلیمان کمک خواستند یعنی مردم ایران خودشون از عثمانی کمک خواستند
خیلی از مشکلات امروز ریشه در صفویه و قاجاریه دارد
ایلقای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
1
6
جناب نقدکننده باید بگم متاسفانه هم فیلم رو وهم نظرات دوستان رو با غرض ورزی نقد کردین
هرنظری علیه این فیلم بوده از طرف شما تشویق شده و بلعکسش سرکوب
من عصبانی نشدم ولی به نظرم اگه نقدکننده های عزیز بیشتر رو فیلم های ایرانی تمرکز کنند بهتر نتیجه میگیرن
بهتر نیست به جای انتقادهای تو خالی همچین فیلم هایی رو الگو قرار بدیم واسه شناساندن تاریخ ایران؟
البته فیلمی که جذابیت داشته باشه نه مثل درس تاریخ.
فیلمی که در کنار آشنا کردم مردم با تاریخ ایران اینقدر جذاب و واقعی باشه که بیننده رو مثل همین سریال عصربا شکوهی پای تلویزیون بکشه
کمی عادلانه نقد کنید هم سریال های خارجی و داخلی و هم نظرات مخاطبانتان را
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
4
8
چرا نظر من پخش نشد چچچچچچچچچچچرررررررراااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخخ حتمآ مخالف نظر شما بوده و به مذاقتون خوش نیومده لائیکها
هاجر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
6
1
وای این خرمه سلطان دار همه رو دیونه میگنه همه چنین ماهی دوران خاتون لباسشون کمی بد باید رعایت کنه می کن ما مسلمان هستیم
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
6
4
هر کس باید خودشو درست کنه و درست قضاوت کنه.دوما هرگز کوروش بزرگ رو با عثمانیان متکبر مقایسه نکنید چون واقعا بی عدالتیه
پاسخ ها
عباسی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
قانون همورابی دزدیده وبه نام منشور کوروش جا می زنید برسر بابلی ها چه بلایی که نیاوردند همین کوروش شما آخرش به دست یک زن مقتدر ترک به نام تومروس در جنگ به قتل رسید کتابهای پور پیرار را بخوانید
مدیر پایگاه قانون همورابی مربوط به تجارت است نه حقوق بشر و با منشور کوروش متفاوت است
مهم این نیست که کوروش نوشته یا کس دیگر. مهم این است که 2500 سال پیش عمل کرده در حالی که همین حالا عده ای در جهان به خودشان احترام نمی گذارند افرادی مثل خود ما وشما به نظر هموطن خود احترام نمی گذارند....
ما ادعایی نداریم و یک پادشاه 2500 سال قبل که مورد احترام همه جهان و روسای جمهور مطرح آمریکا و اروپا است را نمی توان با بسیاری از پادشاهان قرن های دیگر مقایسه کرد....
مهم نوشته نیست مهم عمل به نوشته است برای مرگ هم هر کسی را به شکلی را تقدیر کرده اند بالاخره هر کسی می میرد مهم این است که در زندگی چه کرده است؟
افتخاری برای کوروش است که در دفاع از کشورش کشته شد و مورد احترام تورات و انجیل و قرآن است و اتش او همچنان در این کشور روشن است و نوروز او در بسیاری از کشورها همچنان ادامه دارد
18
| Belgium |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
خندیدم
زن مقتدر ترک
...........
همورابی
خیلی باحالی
مدیر پایگاه مخاطب گرامی
اولااسم برای پیامت بزار
دوم این که به نکته مورد نظر اشاره کن تا مشخص شود منظورت چیست؟
سوم این که توهین آمیز مطلب ننویس زیرا حذف می کنیم
SINA
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
2
5
ببخشید اینو میگم ولی سریال هایی که ایران درباره ی تاریخ کشور می سازه را اگر ادم ببینه از زندگی سیر میشه.به 2 علت که اولی و مهمترین ان کیفیت است بعضی از فیلم سازان ایرانی فکر می کنند هر چقد کیفیتش برفکی تر باشه فیلم تاریخی تره و مورد دوم که خیلی موثره اینه که :اگه شما به اخرین عکس این صفحه نگاه کنید خاندان سلطنتی رو میبینید که در واقعیت چه قدر زشت و کریه بودند اما سمت راست که کارگردان درست کرده کاملا رنگ های زیبا و چهره های جذاب و و و و و و .... هزاران هازار بار زیبا تر است .اما ایرانی ها دقیقا از روی تصویر سمت چپ الگو میگیرند .
پاسخ ها
احمد وند
| United Kingdom |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
هزار آفرین. حرف دل من رو زدی. دقیقاً همینطوره. نظر من هم همینه که بهتره فیلمسازان ایرانی اصلاً سراغ فیلم ها و سریال های تاریخی (تاریخ ایران) نرن. ما را به خیر اینها امید نیست شر نرسونن.
مدیر پایگاه مخاطبان گرامی حتما پیام خود را با انتخاب یک نام برای خودتان ارسال کنید اکثر پیام ها هیچ نامی ندارد نمی شود همه را بدون نام منتشر کرد...
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
10
3
قبلا چقدر کولی بودن الان با کلاس شدن خخخخخخخ
ghazal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
3
3
ma irani ha bekhatere nadashtan tafriho 2ta kanal dorost majburim kanal haye bigane va seryal haye bi mafhoomeshuno nega konim albate seryal soltan vaghean jazabe
lili
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
5
3
اخه اقای محترمی که میگی برو 300 رو ببین ...اصلا اون فیلم رو برو ببین رده بندی ش جزو چه فیلماییه این فیلم توی امریکا طرفدار داشت چون از ما ایرانیا بدشون میاد وگرنه یک ثانیه ش حقیقت نداشت حتی اگر کتاب هم نخونده باشی و اهل مطالعه نباشی کمی عقلت رو بکار بندازی میفهمی که این فیلم برای تحقیر ما ایرانیا ساخته شد و به کوری چشم اونها جواب نداد :)
درضمن کسانی که میگن پوشش مناسبی ندارن راسته اما این برای جذب مخاطب هست وگرنه توی گوگل سرچ کنید عکس زنای اون موقعو ببینید حالتون بد میشه والا با اون لباساشون
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
6
6
خرم سلطان يك زن بي نظير است من بهش افتخار ميكنم
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
5
3
خیلی اموزنده بود
نجوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
5
4
خانم یا اقا بسیار از چیز هایی که نوشته بودی خیلی خوشم امد راستش را بخا هی خیلی دوست داشتم چهره ی واقعی سلطان خرم وابراهیم را بشناسم خلاصه از چیز هایی که نوشته بودی خوشم امد
eli
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
5
2
ميشه به مساله ي نقد اين فيلم نه با ديدگاه توهين به كشور همسايه تركيه و نه بالا كشيدن كشور خودمون ايران نگاه كرد وقتي كه كار گرداني فيلمي رو مي سازه و در ابتداي اون مي نويسه كه شخصيت ها واتفاقات اين فيلم بر اساس واقعيت است بايد اين رو مورد توجه قرار بده كه در برابر مخاطبان اين فيلم مسئوليتي داره و نمي تونه رويا پردازي هاي شخصي شو تا اين حد به اصل ماجرا وارد كنه مطلب دوم اين كه گذشته از همه ي اين ها در برخي از قسمت هاي اين فيلم يك ديدگاه فاشيسم و نژاد برتري به كار رفته به طوري كه بارها مسيحيان خدا پرست اروپا را كافر مي خواند و كاملا با حقارت با سران ديگر كشور ها رفتار مي كند در حالي كه از عثماني به عنوان دولت عالي ياد ميكند
مدیر پایگاه نظر شما درست است فیلم نباید به معنای تحقیر و توهین باشد هم ما باید رعایت کنیم و به همسایه خوبمان ترکیه احترام بگذاریم و هم سعی کنیم افراط و نکات نادرست را از نکات درست و منطقی جدا کنم و مراقب باشیم که خودما هم در دفاع از ایران و ایرانی طوری حرف نزنیم که به دیگران بر بخورد و ناراحت شوند.
هدف این است که رسانه و نظر و فیلم و سریال آدم ها امروز را به هم نزدیک کند و محبت و برادری را تقویت کند نباید باعث ناراحتی و تحقیر دیگران شود.
اگر تاکنون کسی ناراحت شده عذر خواهی می کنیم و امیدواریم که همه رعایت کنند....
mina
|
United States
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
4
2
خودتون میگیدفیلم خوب فیلمه دیگه!!!انگیزه یه کارگردان از فیلم ساختن جذب مخاطبه که خداروشکر این سریال فوق العاده طرفدار داره حتی اگه باواقعیتها مغایرت داشته باشه خیلی دوست دارم تو ایران هم کارگردانی بیاد سلطنت یکی از شاهان قدرتمندمونو به تصویر بکشه (حتی اگه واقعی نباشه>>>>)
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
7
4
در همه ی تاریخ های دنیا سلیمان هایی وجود دشته که تشنه ی خون بودن ولی افتخار ما کورشی بود که بدون خون ریزی دنیارو فتح کرد ...............
مدیر پایگاه نیما جان بقیه مطالبت را بهتر بود با یکسری کلمات محترمانه به کار ببری چون افراد با سن و سال مختلف می خونن و ما باید رعایت اخلاق را داشته باشیم
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
3
8
ایران دارای فرمانروایی به نام کوروش که نامش در کتب ادیان اسمانی به عنوان فرستاده خدا برای ازادی و عدالت اورده شده.ایران سرزمین زرتشت.ایران ارامگاه دانیال نبی.ایران منشور صلح جهانی.بخوان بیاندیش به زبان بیاور.
آرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
4
5
چرا ما با وجود این همه تاریخی که داریم بازم واسه خودمون فیلم تاریخی نمی سازیم باید بریم فیلم مختار و یوسف بسازیم ...
پروانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
9
3
............ خرم سلطان یک زن حیله گر بود . من که وقتی این سریال رو نگاه میکنم حالم از این زن به هم میخوره با این رفتار هاش و با خودم میگم چه شاه کودنی که عاشق یه همچین شخصی بوده.
مدیر پایگاه پروانه خانوم ممنون از پیام و نظرت . نظرت در مواردی درست بود
اما در دوره ای زندگی می کنیم که نباید بهانه به دست کسانی بدهیم که می خواهندبین هموطنان ما از زبان ها و اقوام مختلف، اختلاف ایجاد کنند و ایرانیان را از هر نژاد وزبان و قومی تضعیف کنند.
به همین خاطر، برخی مسائل تاریخی را نه این که فراموش کنیم اما طوری توضیح دهیم که به کسی برنخورد و احساس نکند که ما به خاطر تاریخ خود مغرور هستیم.

نظرات را طوری ارائه دهیم که به ملت ها و کشورها و زبان ها و قوم ها مربوط نباشد در مورد خصوصیات افراد صحبت کنیم که ایرانی و غیر ایرانی ندارد. در مورد مسائل فنی فیلم صحبت کنیم و تاریخ که ربطی به کشور و ملت ها نداشته باشد.
خیلی دقت کنیم چون عده ای با هر بهانه ای به دنبال دعوا و جنگ و اختلاف هستند و ما باید نشان دهیم که در این دوره به دنبال صلح و برابری هستیم
پس در انتخابات کلمات و جملات دقت فرمایید که عده ای بهانه نکنند و منظور شما را طور دیگری جلوه دهند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
7
به نظر من اینکه طرز لباس پوشیدن اونهارو ایراد بگیریم اصلا درست نیست > چه اشکالی داره زیبا باشی تغازه لباس های اونها رو اگه دقت کنید در نقاشی های مینیاتوری ایرانی هم وجود داره ه خوبه که ما هم یه فیلم بسازیم با اون جور لباس هایی که توی نقاشی های مینیاتوری که خیلی زیبا تر هستند . این فیلم واقعا زیباست ما باید ازشون یاد بگیریم
کیانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
7
به نظر من هرکارگردانی برای بهتر وزیبا شدن سریالش وبرای اینکه بیننده بیشتری داشته باشه باید تغییراتی در اصل کار ایجاد کنه
آذین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
6
تا بوده همین بوده به نظرم این یه فیلمه جذابه که دوست داریم نگاه کنیم واقعا تو کشورمون فیلمه خوب نداریم همشون چرتن و اصلا جذابییتی ندارن دمشون گرم با این فیلمه جذابشون..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
6
لباسهای این سریال خیلی زببا هستش . و این پارچه های زیبا ترکیه الان در هر رنگ و تنوع که در فیلم دیده می شه در پارچه فروشی های زرتشت موجود هست.
بی اسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
6
0
خوب کورش کبیر هم درجنگ پارت ها اغازگر بود در فتح بابل هم همین طور .............
پاسخ ها
احمد وند
| United Kingdom |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
موافقم. کورش کبیر در جنگ پا پارت ها آغازگر بود و جنگ بی شمار کرد. یادش بخیر... چه روزگاری بود...
مدیر پایگاه مخاطبان گرامی حتما پیام خود را با انتخاب یک نام برای خودتان ارسال کنید اکثر پیام ها هیچ نامی ندارد نمی شود همه را بدون نام منتشر کرد...
بی اسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
6
3
خیلی اصابم خورد شد خوب کورش کبیر هم درجنگ پارت ها اغازگر بود در فتح بابل هم همین طور اصلا سلطان سلیمان خیلی مر شریفی هم بوده
پاسخ ها
17
| Belgium |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
سلیمان شریف
احساس پدرانه بهش داری
محسن خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
2
5
شما هم به جای انتقاد از تاریخ باشکوه وقدرتمند خودمون فیلم بسازین چه معاصر چه قبل وبعد اسلام تا دنیا بدونه چه تاریخی داریم
دد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
7
1
ما کتابشو داریم اسم اصلی این فیلم هست قرن باشکوه ایا میدانید که خرم سلطان هر چی بچه از سلطان داره میکشه وبچه یک نگه بان را بزرگ میکنه یعنی نصل سلطان سلیمان را منقرض کرده اسم کتابش سلطانه میباشد
گیله مرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
1
5
اتفاقا این سریال ضربه ای بزرگ بر چهره سلطان سلیمان است زیرا که سلیمان در مدت 46 سال حکومت بیشتر عمرش در میدانهای جنگ گذشته ودر این سریال چهره ای زن باره از او نشان میدهد واین توطیه لائیکهای ترکیه است وتوجه عثمانی بیشر به سمت غرب ودنیای مسیحیت بود تا شرق مسلمان برادر الکی دشمن تراشی نکنید
گیله مرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
2
6
اتفاقا این سریال ضربه ای بزرگ بر چهره سلطان سلیمان است زیرا که سلیمان در مدت 46 سال حکومت بیشتر عمرش در میدانهای جنگ گذشته ودر این سریال چهره ای زن باره از او نشان میدهد واین توطیه لائیکهای ترکیه است وتوجه عثمانی بیشر به سمت غرب ودنیای مسیحیت بود تا شرق مسلمان برادر الکی دشمن تراشی نکنید
مدیر پایگاه افرین نباید دشمن تراشی کرد همه کشورهای منطقه با هم دوست هستند
مرمر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۹
2
6
فقط ترکیه نیست.هیچوقت نمیان از تاریخ واقعی فیلم بسازن.همیشه تحریف میکنن.حتی کتابهای تاریخی هم عین واقعیت نیست. چه ترکیه چه ایران چه کشورهای دیگه... حقیقتو قبول کنید اول یه نگاه به کشور خودتون بندازید بعد انتقاد کنید.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۹
8
6
درود بر سلطان جهان کسی که از شرق تا غرب را در دست داشت و قدرت خود را به تمام ... و اروپاییان نشان داد
درود بر سلطان سلیمان ......
مدیر پایگاه اقا سینا به اصل و ریشه ات افتخار کن مشکلات برای همه هست اما
مادر یعنی وطن را هیچ کس فراموش نمی کند . تحت تاثیر تبلیغات اصل و ریشه را فراموش نکن
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۹
4
9
به نظرمن قییافه ی واقه ای خرم خیلی مهربون و اروم تر دیده می شه ابراهیمم همین طور کللن همه قیافه ی واقه ای شون اروم دیده میشه .
من عاشق الکساندرا خرمم 3>
پاسخ ها
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
من کاملا با حرفت موافقم!
میلاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
............ زنده باد سلیمان و خرم .............
نسترن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
6
6
باورم نميشه سلطان سليمان با اون همه سياست فريب يك زن رو خورده باشه
پاسخ ها
ضد دروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
!!
sahar.tavana@yahoo.com
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
مگه امیرکبیر ما به دسیسه یک زن کشته نشد؟؟؟؟؟چرا باورت نمیشه
اعظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
1
6
کاملاً واضحه که جامعه ایرانی از چنین سریال هایی استقبال کند.و به نظر من نمیشه به مردم برای دیدن این سریال ها خرده گرفت یا توقع داشت که یک سریال را بتوانند با واقعیت های تاریخی تطبیق داده و نقد کنند. برای بیشتر مردم این سریال جنبه سرگرمی دارد و کاری به واقعیت تاریخ ندارند......فکر نمیکنم کسی بخواهد شب هم سریالی ببیند که زنان چادر به سر دارند.....
کسری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
2
2
دوستان درسته هر پادشاهی یا سلطانی ادم کشته ولی از نظر شما پادشاهی چشم هایشان را کور نمی کرد ؟
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
2
6
البته تا وقتی سعی در عربی کردن فرهنگ ما دارند نباید از مردم برای دیدن این سریالها خرده گرفت. ما مردمی هستیم با یک پشتوانه تاریخی معتبر به طور مثال برده داری و برهنگی را عیب میدانستند و یا از شش هزار سال قبل به سند تاریخ یگانه پرست بودند ولی نباید فراموش کرد که مردم هر دوره خودشون تاریخ اون دوره را مینویسند پس بهتره ما هم به جای ایراد گرفتن درس بگیریم واز فرهنگ گذشتمون برای اعتلای فرهنگ امروزمون استفاده کنیم.ما ایرانی هستیم با همه خزبیها و بدیهاش بهتر ایرانی بمونیم .
سروش وطن پرست یک 13 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
2
3
من 13 سالمه ولی پر اطلاعاتم ما داریم چگونه تاریخمون را نابود میکنیم ایران همش داره تهدید میشه همش دارن تو سرش میزنن حالا گذشته از اینا
یکی خواست در مورد کوروش کبیر فیلم بسازه نزاشتنش و الان 10 ساله که دنبال مجوزه
خیلی ها میخوان بسازن ولی کسی اجازه نمیده
ما نیاز به زیر ساخت داریم وسرمایه ..................
چرا از شهر سوخته فیلم نمیسازن اصلا" چرا همش میگید فیلم در حالی که هزاران کتوب و وبسای و وبلاگ هست چرا میگید فیلم درحالی که هزار برنامه هست ولی درست نمیکنن
من اهل اهوازم و یک سرباز وطن که تا اخرین قطره ی خونم میجنگم ...........
پاسخ ها
milita
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
چون نمیتونن اگه نسازن سنگینترن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
3
5
زیادخودمادرگیرنمیکنم فقط اقایی که کورش وداریوش را قاتل میدانی سلیمان راعادل بدان که تورا دردنیا اگربشناسندبا کورشت میشناسندنه باسلیمان وبدان درنزد ایرانیان باستان کوتاه کردن موی سروریش درحدزیاد زشت بوده اما درفیلم 300خشایارشای کبیر کچل وبا کلی گوشواره ومشتقات وریش ازته تراشیده شده نشان داده میشو خواهشا با مطالعه نظراتتان را بیان کنید البته ندانستن عیب نیست بلکه سوال نکردن عیب است درضمن این فیلم سلیمان را زیر سوال میبرد بلکه اوتوانایی اداره ی یک حرمسرا رانداشته .زنده باد ایران جاودان باد نام ایران وایرانی خودتان خودتان را باورکنید وگذشتیتان را زیرا کسی دلش به حال شما نسوخته
nafas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
4
5
اصلا سلیمان با کوروش کبیر قابل قیاسه که بعضی از دوستان باهم مقایسه میکنن؟؟؟ واقعا عجیبه مثل اینه که یه نفر پرایدو با بوگاتی مقایسه کنه!!!!
سروش پسر 13 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
1
5
.... گذشته از سریال ها و ترانه ها ما داریم اثار باستانی مون را هم نابود میکنیم کشور های خارجی هر سال هزاران اثار های مارا به غارت بردند ما حتی در ارتباط با کشورهای لبنان و سوریه و فلسطین و اسرائیل و ترکیه و... باید رعایت کنیم و مراقب رفتار و گفتارمان باشیم
چرا نباید راحت باشیم و خودمان باشیم....
مدیر پایگاه حرف شما درست است اما پیشرفت ها و زبان گفت و گو و مراوده با کشورها هر یک قواعد خود را دارد. همیشه شرایط یکسان نیست گاهی باید مدارا کرد مراعات کرد گاهی می توان راحت تر رفتار کرد....
زندگی همین است در داخل کشور یک قاعده ای دارد در ارتباط با خارج و همسایه ها نیز قاعده خود را دارد باید محترمانه و بامدارا رفتار کنیم چاره ای نیست
مثل متن پیام شما که ما اصلاحش کردیم تا قابل انتشار باشد .....
ضد دروغ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
2
2
می خواستم به کسی که این مطلبو نوشته بگم شما حتما این فیلمو نگاه می کنی که این همه چیز درباره یاون تحقی کردی و میدونی همچین سریالی وجود داره که این همه مطلب دربارهش نوشتی!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۲
4
0
خيلي بد
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
7
2
و پس از این همه پاسخ به نظرات دیگران بنده شروع میکنم به نظر من خرم سلطان و سلطان سلیمان بزرگترین شخصیت هستند .سلطان سلیمان مردی فهمیده با شعور و بزرگ و لایق هزاران احترام و...... این دو دو اسطوره ی فراموش نشدنی و لایق احترام ها هستند................
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
3
4
من با واقعیت داستان هیج کاری ندارم ولی ما فقط بلدیم اینو اونو پایین بیاریم که ضعف های خودمونو مخفی کنیم ولی کاش ما یه فیلم از کوروش.داریوش و.... داشتیم یعنی واقعا کارهایی که اونا انجام دادن قابل نیست به تصویر کشیده بشه؟درکل فیلمش عالیه.حریم سلطان رو میگم.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
3
3
باسلام مشکل اینجاست که صداوسیماسریالهای جذابی تهیه نمی کند. چندسال پیش سریالهای خوبی تهیه شد من خودم ماهواره نگاه نمی کردم ولی حالاچی؟سریالهاآخرشون به خوبی تمام می شود.همشون هم مثل هم هستن
سروش وطن پرست یک 13 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
3
3
درود بر ایران نصل بعد....
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
4
1
درست که سلطان سلیمان آدم کشته ولی جنگ دوحالت داره یا میبازی یا میبری من اگه جای سلیمان بودم برای توسعه قلمرو خودم ایران که هیچ افغانستان یابالاترازاون هم تسخیر می کردم
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
4
1
درست که سلطان سلیمان آدم کشته ولی جنگ دوحالت داره یا میبازی یا میبری من اگه جای سلیمان بودم برای توسعه قلمرو خودم ایران که هیچ افغانستان یابالاترازاون هم تسخیر می کردم
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
9
1
سلیمان واقعا سلطان پرقدرتی بوده من واقعا به اون افتخار می کنم
پاسخ ها
احمدوند
| United Kingdom |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
تو چرا بهش افتخار می کنی؟ مگه ترکیه ای ها به شاهان ایرانی افتخار می کنند که امثال شما سنگ پادشاهان عثمانی رو به سینه می زنید؟.......
مدیر پایگاه مخاطبان گرامی حتما پیام خود را با انتخاب یک نام برای خودتان ارسال کنید اکثر پیام ها هیچ نامی ندارد نمی شود همه را بدون نام منتشر کرد...
یارو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
سلطان سلیمان یک فاسده اون وقت به پسراش میگه توبه کنید خون خانواده اش را میریزه و... من که یک ادم خوب را به صد تا سلیمان ترجیح میدم
Sanaz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
7
1
........................
مدیر پایگاه احترام کسانی که نظری غیر از شما دارند را نگه دارین نظر شما هم محترم
این کار درستی نیست نظر بدهید و با هموطن خود حرف بزنید
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
7
4
سلطان و خرم هردو ادمهای .... هستند .سلیمان کسی بود که چیزی از عدالت نمیدانست و شیفته زنی ... مثل خودش شد
پاسخ ها
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
خرم رو وارد ماجرانکن اون خوبه چشمات درست نمیبینن عزیزم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۴
5
5
من عاشق حریم سلطانم.
المیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
6
4
من عاششششششششششششششششششششق سلیمان وخرم هستم چون هردوشون ازصمیم قلب همدیگه رومیخان .خوشم از سلیمان میادکه همه جاطرفدارزنشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
ببخشیدا ولی اگه یه کم هم اززن اولش حمایت میکرد بد نبود
hani
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
البته زن سومش!
ایران 5
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
3
2
این یه فیلمه . .. د وس نداری نگاه نکن.... پس این همه مسائلی که دوست نداریم چی و فشارها و...
بنظر من این حرفای شما فقط از روی کینه است ... مگر نه تو هر دولتی هم خون و خونریزی بوده و هم فتح فتوحات.
مدیر پایگاه شما که معتقد هستید برخی مسائل را که گفتید (که ما حذف کردیم) دوست ندارید و خیلی های دیگر هم دوست ندارند، چرا از گفتن این مطلب و نظرات آن ناراحت هستید ؟
هیچ کینه ای مطرح نیست یک فیلمی بالای 100 قسمت پخش شده و یکی هم نظراتی را نوشته و دیگران هم نظر خود را می دهند و شما هم نظر خود را بیان کردید.
نه دوست گرامی، به هیچ وجه هیچ مسئله ای مطرح نیست به قول شما یک فیلمه
شما درهر موردی هم فیلمی نظری دارید بفرمایید اما قابل انتشار باشد....
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
1
4
در مورد فيلم 300 و آرگو گفته بوديد كه فيلمهايي گيشه اي هستند و مردم خودشان حقايق را مي فهمند. خوب درمورد سريال حريم سلطان هم اين گونه فكر كنيد چرا اين قدر به اين سريال حساس شده ايد. به قول خودتان كليت را از تاريخ گرفته اما با تخيل آميخته چون سريالي مستند نيست. در ضمن در مورد واقعيتهاي تاريخي صحبت كرديد چه كسي واقعيت هاي تاريخي رو بيان مي كنه؟ كتابهاي تاريخ؟ تاريخ نگاران؟ بهتره در مورد واقعيتهاي تاريخي نگاهي به نظر هيدن وايت تاريخ شناس مشهور بندازيد كه به حق گفته: تمام حقايق مسلم تاريخي در برهه هاي زماني مختلف به نفع گفتمان مسلط بر جامعه دستكاري و تحريف مي شوند پس هيچ كس نمي تونه بفهمه كه واقعيت هاي تاريخي چيست و چه كسي حقايق رو در مورد تاريخ بيان مي كنه. واقعا گل گفته.
مدیر پایگاه ممنون سحر خانوم
به نکات خوبی اشاره کردی منتظر مطالب خوبت هستیم
shervin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
1
3
دیدن هر مجموعه تاریخی هر چند تحریف شده دلیل نمیشه که ما نسبت به تاریخ فرهنگ و افتخارات گدشتگان بی اعتنا باشیم یا چشم بسته تاریخ جعلی رو بپذیریم. این مجموعه سرگرم کننده و پر از رنگ چشم نواز و دارای جذابیته اما پر بیننده بودن دلیل بر پدیرفتن وقایع تاریخی نیست مثلا به اسم اسلام یا هر دین دیگری به کشورگشایی پرداختن از نظر خیلی انسانها فاقد معنی است. احترام به جان انسانها از همه مخم تر به نظر می رسه
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
2
4
کاش ما هم فیلمی میساختیم تا اقتدار وشکوه ایران را به جهانیان نشان میدادیم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
5
5
پس واقعا خرم زیبا بوده
پاسخ ها
hani
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
واقعا سمت هنر نرو.زیبایی شناسیت صفره
رضا كياني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
1
4
بله درسته اكثر مردم ايران حتي خودم اين سريال رو با دقت تمام دنبال ميكنيم چون فيلم و سريال خوبي هست و مخاطب رو جذب ميكنه و اين نكته مثبتي براي تركيه و هزار هزار نكته منفي براي صدا و سيماي ماست ،واقعا جاي تاسفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
2
2
به نظز من فیلم خیلی جالب و پر محتواییه وما همیشه عادتمونه که از چیزهای خوبی که در اطرافمون وجود داره نقص پیدا کنیم به نظر من از بعضی فیلمهای بی محتوا بهتره
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
2
5
اگه سینمای ما هم عرضه داره درباره پادشاهانی همچون کوروش کبیر-شاه عباس - آقا محمدخان قاجار - داریوش کبیر و خشایار شاه - نادر شاه افشار و غیره فیلم بسازد تا ما هم به آنها از 2500 سال تاریخ بگوییم و به دنیا فخر بفروشیم.کشور مثل ترکیه و بدتر از آن کره جنوبی با ساخت فیلم از تاریخ کوتاه خود دفاع می کنند ولی ما چطور آیا پادشاهان خود را قبول داریم؟؟
یاسمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
6
4
من از خرم خیلی خوشم میاد
سلوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
2
2
خيلي .خيلي.جالب بود.واقعا ايول من اين سريال رو خيلي دوست دارم وهر شب تماشا مي کردم حتي تکرارش رو ولي تا حالا به اين مطالب دقت نکرده بودم:-[
دنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
5
3
خرم قشنگه اما خیلی بد جنسه
پاسخ ها
یارو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
اگر خرم بد جنس بود این همه بیمارستان ومدرسه و...ساخته نمیشد ادم بد جنس این طوریه؟ بدجنس اون ماهید دورانه
تپراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
2
3
خیلی جالب بود واقعا از ته دل............
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۷
3
4
متاسف شدم این کامنت ها رو دیدم
البته کشوری که دوست دارد فرهنگ خود را ترویج کند در این راه هزینه های زیادی را خرج می کند. برای مثال برخی کشورها مانند ژاپن- آلمان-فرانسه و غیره حتی برای این کار بوس هایی برای جذب دانشجویان خارجی می دهند.
فارغ از زبان و لهجه باید توجه داشته باشیم که ما ایرانی هستیم. باید توجه داشته باشید که با حالت بغض کینه طرفداری کردن از پادشاه عثمانی و کوبیدن افتخارات ایران و تاریخ ایران جای سوال از یک ایرانی دارد.
بعضی از دوستان در متن های خود کاری را دارند می کنند که هرودوت پدر تاریخ که دست بر قضا یونانی و دشمن ایرانی های آن دوره بوده و تنها 100 سال با کوروش فاصله داشته نکرده است.
هرودوت همواره در کتاب خود از فضایل اخلاقی این فرد سخن می گفته است. مورخین بزرگ دیگر مانند گزنفون و مورخین یهود نیز همین را گفته اند. دادگستری و اخلاق مداری ایرانیان در دوران باستان چیزی نیست که متکی بر حرف باشد و منابع موجود همگی در این زمینه متفق القول هستند.
همان ترکیه امروزی که در زمان هخامنشی یونانی نشین های آسیای صغیر در آن بودند توسط کوروش فتح شد و لیدیه که تمدن باشکوهی داشت به تصرف کوروش در آمد. کوروش در آن زمان با کرزوش پادشاه لیدیه چه کرد؟. وی او را نکشت بلکه به عنوان یک دوست همواره در کنار خود او را قرار داد و به عنوان حاکم کرمان قرار داد و به هیچ فرد لیدیایی و خانواده آن تجاوز و وحشی گری نکرد.
این واقعه در 2500 سال پیش صورت گرفت. زمانی که پادشاهان ملل قدیم مانند آشور و کبابل وقتی به یک سرزمینی حمله می کردند تمامی افراد حتی بچه ها و حیوانات آن را نیز منقرض می کردند و حماسه آن را مانند آن چیزی که آشوربانیپال نوشته در کتیبه های خود می آوردند. این زمانی بود که حتی ما به دین مبین اسلام نیز در نیامده بودیم. باید توجه داشته باشیم که در یک دوره متاسفانه به علت ضعف ممکن است پادشاهی قسمتی از سرزمین خود را از دست بدهد.
من احساس کردم تعدادی از هموطنان فکر می کنن عثمانی قرابت تاریخی با آنها دارد. شاه عباس بزرگ -شاه تهماسب و سایر صفویان نیز ترک زبان بوده اند و به علت این که زمامدار ایران بوده اند به دفاع در برابر سرزمین مادری خود پرداختند و این یک کار کاملا رایج بود. نادر شاه نیز در پاسخ به زیاده خواهی ها و رویا پردازی های عثمانی ها سه بار (سه بار!!) عثمانی را فتح کرد ولی هر سه بار بعد از گرفتن غرامتی سنگین مجدداً پادشاه عثمانی را بر سلطنت خود ابقا می کرد (به منابعی مانند نادر پسر شمشیر مراجعه کنید).
ایران خاک یکپارچه ای است که سرزمین همیشه جاوید ماست. هرگز به ایرانی بودن خود به دیده ضرر نگاه نکنید و بدانید خارجی هیچ وقت به فکر ملتی غیر از خودش نیست. همین عثمانی ها بارها در دوران مختلف از صفویه گرفته تا افشاریه به مردمان پاک کشورمان از آذربایجان گرفته تا کردستان و کرمانشاه و غیره حمله و و خون جوانان ما را ریخته و به ناموس مملکتمان تجاوزهای شنیع کردند.
مدیر پایگاه آفرین بر شما ممنون
منتظر متن ها و مقالات تاریخی دیگر شما هستیم
البته همین جا تاکید می کنیم که این نوشته و نوشته های دیگر همگی همواره احترام به کشورهای همسایه از ترک زبان تا عرب زبان را مورد توجه قرار می دهد و به هیچ وجه کسی حق ندارد از این مطالب به عنوان افراطی گری سوء استفاده کند.
افتخار تاریخ ایران افتخار همه ملت های منطقه است و امروز احترام و دوستی محور اصلی گفت وگو ها و نوشته های ماست و کسی نباید به عنوان ایجاد اختلاف، از آنها سوء استفاده کند.
هر افتخاری از ایران باستان و تاریخ ایران، همواره باید در جهت سازندگی و آبادانی و رشد ملت ایران و کشورهای منطقه استفاده شود و به بازسازی روحیه تمدن سازی و دانش اندوزی ایرانیان کمک کند....
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۷
3
2
چه خوب بود
هدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۷
3
0
خیلی از ماها میدونیم که این لباسا و خیلی چیزای دیگشون ساختگیه همونظور که خیلی از فیلمهای تاریخی ساخت کشورهای دیگه همین کارو کردن و همه چیزو خیلی شیک و متجمل به تصویر کشیدند.ولی به هرحال این فیلم تاریخی هستش حتی فیلم هیتلر رو هم بزارن من میبینم که اونا چی برای گفتن دارن.دیدن این سریال به این معنی نیست که ما اونو داریم ستایش میکنیم.ضمنا اگه خانواده ها مستحکم باشن واین فیلمها روشون تاثیر نداشت باشه مهم نیست.ولی اگر واقعا تاثیر سو بزاره برای این تمدن2500 ساله متاسفم
احمد از سیستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
4
4
ممنون از مطالب مفیدتون البته با همه ی ظاهر سازی هایی که در فیلم موجود بود من خودم متوجه میشدم که کار هایی که سلیمان میکنه بجز وحشی گری نیست.. و اون هم خیلی شبیه هیتلر یا اعراب زمان قدیمه که فکر میکردن فقط کار خودشون درسته بوده و به بقیه ی ملل حمله و قتل و غارت میکردن . امیدوارم بقیه هم متوجه بشن با تشکر
پاسخ ها
ال آی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
وحشیگری از خودتونه
ماریا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۴
ال آی ترکیه ای مقیم ایران هستی؟!
یارو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
من هم موافقم
سیما شعبانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
2
5
ما هم می توانیم ار مفاخر خود فیلم بسازیم در این فیلم ها به صنعت توریسم ترکیه توجه شده که ما از ان غافلیم
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
6
1
با این سریالا که با شخصیت های اصلیش خیلی تفاوت داره متاسفم !!!!!!!!!!!!!!!1
nazafarin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
5
0
حق با شماست مامی توانیم به جای داستان های دروغینمان در کتاب و فلیم هایمان از کوروش و...
که ایرانی هستند وکشور همچون بهشتمان ایران که فضاهای گردشگری بیشتر و بهتر از ترکیه دارد فیلمی بهتر از حریم سلطان بسازیم.
پاسخ ها
ال آی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
اگه ایران بهشته الان دقیقا جهنم کجاست؟
مدیر پایگاه در همین سفرهای نوروزی بسیاری دریافتند که چه امکانات و قدرت و بهشتی داریم اما باید برای حفظ و رشد و توسعه آن و کاهش مشکلات معیشتی مردم تلاش کنیم؟
زندگی را می توان هم بهشت دید و هم جهنم..........
حتما به سفر خارجی بروید و به عمق مناطق حاشیه نشین کشورهای همسایه واروپا و ... بروید تا متوجه شوید که همه جا مشکلات هست هم بهشت هم جهنم
بهشت و جهنم دیدن زندگی نتیجه انتظارات و فکر ماست مگر در دوره قبل و بعد از صفویه و قاجاریه زندگی چگونه بوده ؟ بهشت انسان بهشتی می خواهد....
همیشه این مشکلات بوده است به جز چند مقطع تاریخی که عظمت و تمدن ایران ثبت شده است آن هم قطعا با مشکلاتی همراه بوده، اکثر جوامع و کشورها و تاریخ ایران کم و بیش با مشکلات مواجه بوده و خواهد بود
باید به جای غصه خوردن، تلاش کرد تا وضع بهتر شود و ناامیدی دردی دوا نمی کند
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
4
3
به نظر من قدرت و کشور گشایی در طول تاریخ بدست خیلی از نژاد ها یا کشور ها افتاده و باید از این نظر به اونها احترام گذاشت و همه بشناسنشون ولی روش حکومت و رفتار با مردم از نظر آزادی و عدالت خیلی مهم هست که میشه گفت 90 % حکومت ها از این ویژگی بی بهره بودن ... ارزش ایران و ایرانی از همین جا سرچشمه میگیره ... چون پادشاه های بی همتایی مانند کوروش بزرگ و داریوش بزرگ و انوشیروان دادگر و کریم خان زند و ... داشته اند... البته بعضی از حکومت ها در طول تاریخ پادشاه عادل داشته اند ولی بسیار کم... ولی سلطان سلیمان از نظر قدرت و کشور گشایی بسیار فردی قدر بود ولی در اصل فردی خونریز و بسیار سنگ دل بود که حتی به خاطر خرم پسر خود مصطفی را به قتل رسانید ... و در هر جنگی که شکست می خورد مردم آن شهر را قتل و عام میکرد ... در ایران هم اینگونه شاه ها وجود داشته و حتی شاید بدتر ...خلاصه حرفام رو بگم کسی که کوروش بزرگ که واقعا بی همتاست رو با پادشاهانی مانند سلطان سلیمان مقایسه کنه از نظر عقلی کم داره و یا ایرانی نیست .... در مورد فیلم سلطان سلیمان باید به کشور ترکیه تبریک بگم که با این سریال ها تاریخ خودشو زنده نگه می داره و به همه بخش پر شکوه تاریخ خودشو نشون میده ... و همین طور باید به ایرانی ها بگم که اگه اینطوری پیش برن دیگه از تاریخ ایران هیچی نمی مونه ....
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
1
3
واقعااگه کارگردان فیلم میدونست فیلمش انقدرجنجالی میشه توایران بیشترفیلموکش میداد،منکه به شخصه ازبازی بازیگراش لذت میبرم یه کم هنری فکرکنید همه چی که سیاست نیست عزیزان من
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
2
4
واقعااگه کارگردان فیلم میدونست فیلمش انقدرجنجالی میشه توایران بیشترفیلموکش میداد،منکه به شخصه ازبازی بازیگراش لذت میبرم یه کم هنری فکرکنید همه چی که سیاست نیست عزیزان من
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۰
2
3
سلام...یه چیزی برای من خیلی جالبه.فیلمای ما پر از اشکال و موضوعات خسته کننده ست دوتا فیلم قشنگ خارجی که میبینیم پر از انتقاد میشه.اگر قرار باشه همه ی فیلم براساس واقعیت باشه فیلم هیچ جذابیتی نداره.همین فیلم مختارنامه واقعا فکر میکنید مختار اون شکلی میجنگیده؟نه اصلا اینا زیادش کردن وگرنه اصلا مخاطب جذب نمیکرد.گذشته گذشته ست.چه دلیلی داره ادم با دیدن این فیلم بع یادکشته شدن ایرانیا به دست عثمانی بیفته؟ما داریم فیلم میبینیم نمیخوایم مطالعه ی تاریخی کنیم که به فکر واقعیت باشیم.به قل دوست عزیزمون سیما جون واقعا یه ذره هنری فکر کنید.فیلم به این قشنگی ساختن لذت ببرید به جای اینکه انتقاد های تاریخی بکنید بازیگر ها به این خوبی مثل مریم اوزرلی که واقعا هم زیباست و هم محشر بازی میکنه و اصلا بدجنس و حیله گر نیست یا مثل هالیت ارگنچ که یکی از معروف ترین بازیگرای ترکیه ست لطفا به اینا توجه کنید .ممنون که گوش دادید!
ترنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۰
5
4
خیلی جالب بود من واقعا فکر میکردم سلطان سلیمان مرد خوبیه اما اشتباه بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
شما همیشه اینقدر زود تحت تاثیر قرار می گیری؟
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
2
6
در زمان مرگ سلیمان، امپراتوری عثمانی یکی از قدرتمندترین امپراتوری‌های جهان بود. فتوحات سلیمان کنترل شهرهای مهم دنیای اسلام (مکه، مدینه، بیت‌المقدس، دمشق، و بغداد)، بسیاری از ولایات بالکان (امروزه تا سر حدات کرواسی و اتریش)، و باریکه‌های بزرگی از شمال آفریقا را به دست دولت عثمانی سپرده بود. پیشروی او در اروپا به ترکان عثمانی فرصت داده بود تا در موازنهٔ قدرت در اروپا نقش چشمگیری داشته باشند. در آن زمان، بوسبک، سفیر امپراتوری مقدس روم در قسطنطنیه، چنان تهدیدی از جانب امپراتوری عثمانی احساس می‌کرد که هشدار فتح قریب‌الوقوع اروپا را داد: «آن‌ها [ترک‌ها] ویژگی‌های یک امپراتوری مقتدر را دارند: قدرت و توان تحلیل‌نرفته، خو گرفتن به پیروزی، تحمل مشقت و کار سخت، اتحاد، نظم، صرفه‌جویی، و هوشیاری . . . آیا شکی می‌ماند که چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد؟ . . . وقتی ترکان با ایرانیان به توافق برسند، به ما حمله خواهند کرد در حالی که کل شرق را در حمایت از خود دارند و ما چقدر برای آن روز ناآماده‌ایم، حتی تصورش نیز هول‌انگیز است». حتی ویلیام شکسپیر سی سال پس از مرگ سلطان سلیمان، در نمایشنامهٔ تاجر ونیزی از او به عنوان اعجوبه و نابغهٔ جنگی یاد می‌کند.

با این وجود میراث سلیمان تنها به کشورگشایی و لشکرکشی محدود نمی‌شود. ژان دو تِونو، جهانگرد فرانسوی، یک سده پس از مرگ سلطان در سفرنامه‌اش از «پایه‌ها و زیرساخت‌های مستحکم کشور در زمینهٔ کشاورزی، رفاه رعایا، وفور کالاهای اساسی، و وجود نظم و سازمان در دولت سلیمان» می‌نویسد. اصلاحاتی که سلیمان در سیستم حکومتی و قضایی کشورش به اجرا درآورد، بقای دولت عثمانی را تا مدت‌ها پس از مرگ او تضمین کرد؛ دستاوردی که سال‌ها طول کشید تا «جانشینان عیاش و مفسد او بر بادش دهند».

سلیمان با حمایت‌های خویش، عصر طلایی امپراتوری عثمانی را سرپرستی و هدایت کرد و دستاوردهای فرهنگی ترکان عثمانی در زمینه‌های معماری، ادبیات، هنر، الهیات، و فلسفه تحت زمامداری او به اوج خود رسید. امروزه افق تنگهٔ بسفر و بسیاری از شهرهای جمهوری ترکیه و عثمانی پیشین با شاهکارهای معمار سنان زینت داده شده‌اند. یکی از شاهکارهای او مسجد سلیمانیه است که سلیمان و سوگلی‌اش، خرم، در آن آرمیده‌اند. اجساد آنان در توربه‌هایی جداگانه و چسبیده به مسجد دفن شده‌است.
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
3
3
خواهش می کنم بخوانید تا متوجه شوید که چه جنگ قدرتی در کار بوده است و هیچ ترحم ومحبتی نبوده است:
در پی منازعاتی که بر سر قدرت روی داد و ظاهراً خرم در برانگیختن آن‌ها نقش داشت، سلیمان دستور قتل ابراهیم پاشا را صادر کرد و رستم پاشا، داماد خرم، را به جای او به مقام صدراعظمی منصوب نمود. در سال ۱۵۵۳ که جنگ علیه ایران آغاز شده بود و رستم پاشا فرماندهی کل سپاه را در این لشکرکشی بر عهده داشت، دسیسه‌چینی بر ضد مصطفی آغاز شد. رستم یکی از معتمدترین یاران سلطان را نزدش فرستاد تا به او گزارش دهد که چون سلیمان شخصاً در مقام فرماندهی سپاه قرار نگرفته‌است، سربازان ارتش به این فکر افتاده‌اند که زمان نشستن شاهزاده‌ای جوان بر تخت سلطنت فرا رسیده‌است و همزمان شایعاتی را پراکند که مصطفی واکنش مثبتی نسبت به این ایده نشان داده‌است. سلیمان که این ماجرا را باور کرده و به شدت برآشفته شده بود، در راه بازگشت از ایران در درهٔ ارغلی مصطفی را به چادرش احضار کرد و تصریح نمود که «او خواهد توانست خود را از اتهامات وارده مبرا سازد و در این صورت دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد».

مصطفی با یک دوراهی روبه‌رو شده بود و می‌بایست بین رفتن یا نرفتن یکی را انتخاب می‌کرد: یا در پیشگاه پدرش حاضر می‌شد و خطرش را نیز به جان می‌خرید و یا به احضاریهٔ سلطان بی‌اعتنایی می‌کرد که در این صورت به خیانت متهم می‌شد. مصطفی با اطمینان از آنکه در پناه ارتش به او آسیبی نخواهد رسید، تصمیم گرفت در پیشگاه پدر حاضر شود. بوسبک که ادعا می‌کند شرح حادثه را از یک شاهد عینی شنیده‌است، آخرین لحظات زندگی مصطفی را توصیف می‌کند. به محض آنکه مصطفی قدم در چادر سلطان گذاشت، خواجگان سلیمان به او حمله‌ور شدند. شاهزادهٔ جوان سرسختانه از خود دفاع می‌کرد. سلیمان که از پشت پردهٔ کتانی چادر شاهد ماجرا بود «خشم و نگاه‌های تهدیدآمیز خود را نثار خواجگان لال خویش می‌کرد و به آنان عتاب می‌زد که چرا در کشتن مصطفی به خود تردید راه داده‌اند. خواجگان سلیمان که ترس را احساس کرده بودند، تلاششان را دوچندان کردند و مصطفی را به‌شدت به زمین کوبیدند، زه کمان را به دور گردنش انداختند و او را خفه کردند».

جهانگیر که از شنیدن خبر مرگ برادر به‌شدت اندوهگین شده بود، در غم فراغ او چند ماه بیشتر دوام نیاورد و مرد. در نتیجه از میان پسران سلیمان تنها بایزید و سلیم زنده مانده بودند که هر کدام بر قسمتی از امپراتوری پدر فرمانروایی می‌کردند. با این همه، تنها پس از گذشت چند سال بین دو برادر نزاعی خونین درگرفت. هر دو برادر از جانب حامیان وفادار خود پشتیبانی می‌شدند. در نهایت در سال ۱۵۵۹ سلیم با کمک سپاه پدر توانست در قونیه بایزید را شکست دهد. بایزید در پی شکست از برادر، به همراه چهار پسرش به دولت صفویه پناه آورد. پس از انجام گفت‌وگوهای دیپلماتیک، سلطان از شاه صفوی خواست که پسرش، بایزید، را یا مسترد کند و یا اعدام. شاه تهماسب به ازای دریافت مقدار معتنابهی طلا، به جلاد ترک اجازه داد تا در سال ۱۵۶۱ بایزید را به همراه چهار پسرش خفه کند. با قتل بایزید، سلیم تنها وارث تاج و تخت سلطنتی شد. در سال ۱۵۶۶ سلیمان به مجارستان لشکر کشید اما پیش از آنکه شاهد پیروزی در نبرد سیگتوار باشد در ۵ یا ۶ سپتامبر همان سال درگذشت.
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
2
2
اشاره به این نکات تاریخی خیلی خوبه ممنون

می گویند که بدگمانی سلطان نسبت به ابراهیم با نزاعی که بین ابراهیم و اسکندر چلبی درگرفت، فزونی یافت.
اسکندر چلبی دفتردار (مسئول امور مالی) دربار بود و نزاع او با ابراهیم، در نهایت به مرگ او منجر شد. ابراهیم که اسکندر را به تلاش برای دسیسه‌چینی متهم می‌کرد، توانست سلطان را متقاعد کند تا فرمان قتل او را صادر کند. اسکندر چلبی پیش از مرگ، در آخرین کلماتی که بر زبانش جاری شد، ابراهیم را به تلاش برای توطئه‌چینی بر ضد سلطان متهم کرد و سخنان او، خیانت ابراهیم را برای سلطان مسجل کرد. در ۱۵ مارس ۱۵۳۶ جسد بی‌جان ابراهیم در قصر توپقاپی پیدا شد. دستور قتل او را سلیمان صادر کرده بود ولی بعدها از این تصمیم خود به‌شدت پشیمان گشت.
تهماسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
4
2
من خلاصه ای از جنگ سلیمان با صفویه را برایتان نقل می کنم که تاریخ جنگ با ایران در این دوره نیز روشن شود
سلیمان که از مرزهای امپراتوری عثمانی با اروپا آسوده‌خاطر شد، توجهش را معطوف به خطری کرد که از جانب سلسلهٔ شیعه‌مذهب صفویه احساس می‌کرد. با تثبیت قدرت دولت عثمانی در شرق آناتولی، تهدیدی همیشگی متوجه تبریز و عراق بود. در مقابل شاه تهماسب نیز همچون پدرش، ترکمانان آناتولی را به شورش علیه دولت عثمانی تحریک می‌کرد. قیام اسکندر چلبی در سال ۱۵۲۹ در نتیجهٔ همین تحریک‌ها روی داد. شاه تهماسب روابط دوستانه‌ای را با کارل پنجم، پادشاه اسپانیا، دشمن سلیمان در پیش گرفته بود. والی بدلیس نیز از اطاعت سلیمان دست برداشته و در پناه تهماسب قرار گرفته بود. همچنین صفویان تلاش می‌کردند تا در مرکز و جنوب عراق—سرزمینی که روزگاری قلب خلافت عباسیان به شمار می‌آمد—مذهب تشیع را جایگزین مذهب تسنن کنند. کشتن مفتیان و محققینی که از پذیرش مذهب جدید سر بار می‌زدند و تخریب مقبره‌ها و اماکن متبرکهٔ اهل سنت از جمله اقداماتی بود که صفویان برای نیل به این هدف انجام می‌دادند. سلیمان به عنوان رهبر مسلمانان اهل سنت نمی‌توانست تنها نظاره‌گر این قضایا باشد. والی بغداد نیز که دست‌نشانده تهماسب بود با دولت عثمانی به توافق رسید. علاوه بر همهٔ این مسائل، انگیزه‌ها و منافع اقتصادی نیز دخیل بود

در سال ۱۵۳۳ وقوع جنگ اجنتاب‌ناپذیر به نظر می‌رسید. سلیمان در اکتبر ۱۵۳۳ به وزیر اعظمش، ابراهیم پاشا مأموریت داد تا به‌سرعت سپاهی جمع‌آوری کند و به سوی کردستان حرکت کند. سلیمان خود در قسطنطنیه ماند تا سپاهی بزرگ‌تر را سازماندهی کند و در اسرع وقت به یاری ابراهیم بشتابد. ابراهیم مناطق بین ارزروم و دریاچهٔ وان و همچنین آذربایجان را اشغال کرد. سلیمان در پی آن بود تا با شکست دادن صفویان برتری خویش را ثابت کند در نتیجه به مناطق مرکزی ایران یورش برد و تا سلطانیه پیش آمد. اما شاه تهماسب قصد جنگیدن نداشت و سعی می‌کرد با از دست دادن زمین، از درگیر شدن در جنگی سهمگین خودداری کند. سلیمان که از تبعات تعقیب کردن ایرانیان در زمستان سرد بیمناک بود، تغییر نظر داد و تصمیم گرفت تا بر روی عراق که آب‌وهوای مساعدتری داشت تمرکز کند. سلیمان با گذر از کوه‌های زاگرس در زمستان همان سال بغداد و سایر نواحی عراق را بدون مواجهه با هیچ‌گونه مقاومتی فتح کرد. در نتیجه سرزمین‌های پیشین خلافت اسلامی به انضمام ملک عثمانی درآمد و سیادت سلیمان بر جهان اسلام تثبیت شد. در ادامه آذربایجان چندین مرتبه بین دو دولت دست به دست شد اما تهماسب همچنان از رویارویی مستقیم با سلیمان خودداری می‌کرد. سلیمان به صفویان اجازه داد تا آذربایجان را دوباره تحت تصرف خویش بگیرند اما پیش از بازگشت به خانه، وضعیت استان ارزروم را سر و سامان داد و در مناطقی که روزگاری در اختیار ترکمانان و کردها قرار داشت، حاکمیت مستقیم دولت عثمانی را اعمال کرد. در نتیجه لشکرکشی عظیم سلیمان به شرق با پیروزی قطعی بر صفویان همراه نشد. کردستان و اکثر عراق به تصرف دولت عثمانی درآمد اما صفویان شکست نخوردند. آذربایجان، جنوب قفقاز، و قسمت‌هایی از شرق عراق همچنان تحت کنترل دولت صفویه باقی ماند اما قدرت نظامی و وجههٔ مذهبی صفویه در آناتولی تضعیف گردید. والیان گیلان و شروان که منشأ ثروتشان ابریشمی بود که از طریق تبریز به بورسه و حلب می‌فرستادند و از نظر اقتصادی به عثمانی‌ها وابسته بودند سلطه سلطان را به رسمیت شناختند.
پس از آنکه القاس میرزا، برادر شاه تهماسب، در سال ۱۵۴۷ به دولت عثمانی پناهنده شد، سلیمان امیدوار گشت تا با استفاده از تنش‌های خانوادگی، خطر مذهب تشیع را دفع کند و دست‌کم آذربایجان و قفقاز را تصرف کند؛ در نتیجه در سال ۱۵۴۸ به همراه القاس میرزا برای بار دوم به ایران یورش آورد.
علامه بیگ تکالو که در حال حاضر والی تحت الامر ارزروم بود، از جانب سلیمان دستور یافت که سپاهش را برای پیوستن به سپاه القاس میرزا آماده کند تا در حمله به آذربایجان کمک یار القاس میرزا باشد. تبریز به سرعت در ژوئیه ۱۵۴۸ تصرف شد. در آنجا معلوم شد که ادعاهای القاس میرزا مبنی بر اینکه قبایل قزلباش تبریز تمایل فراوان به پادشاهی وی دارند، اغراق بوده است. سپاه القاس میرزا شهرهای قم، همدان و کاشان را تصرف کرد اما از سد استحکامی سپاه اصفهان نتوانست عبور کند. صفویان توسط بهرام میرزا یک ضد حمله را ترتیب داده و توانستند باقیمانده سپاه القاس میرزا را از دزفول خارج کرده و به سمت قلمرو عثمانی برانند.
سلیمان بار دیگر آذربایجان را به‌آسانی اشغال کرد. شاه تهماسب در حین عقب‌نشینی سیاست سوراندن منابع و کور کردن چشمه‌ها و قنات‌ها را اتخاذ کرده بود و به محض آنکه ارتش عثمانی در فصل زمستان به آناتولی بازگشت برای بازپس‌گیری مناطق از دست‌رفته جلو کشید. القاس میرزا که دریافته بود سپاه عثمانی نمی‌تواند به‌سادگی بر رقیب چیرگی یابد، پا پس کشید. خستگی و یأسی که سلیمان را فرا گرفته بود، او را مجبور ساخت تا به قسطنطنیه بازگردد حال آنکه پس از دو سال نبرد جز چند قلعهٔ نظامی در گرجستان و قلعهٔ وان، چیز دیگری به دست نیاورده بود. قلعهٔ وان به‌خوبی مستحکم و سازماندهی شد تا برای دفع یورش‌های بعدی صفویان به آناتولی مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب، خطری که از جانب صفویان احساس می‌شد کاهش یافت اما از بین نرفت.

سلیمان در سال ۱۵۵۴ سومین و آخرین نبردش علیه صفویان را آغاز کرد. دلیل این لشکرکشی، شروع مجدد یورش‌های صفویان به آناتولی و پروپاگاندای آنان بود. دسیسه‌چینی‌ها و توطئه‌های درباریان از جمله رستم پاشا و خرم سلطان علیه شاهزاده مصطفی که به مرگ او انجامید نیز در آغاز این نبرد بی‌تأثیر نبود. سلیمان این بار قصد داشت با ویران و تخریب نمودن قلمرو صفوی در قفقاز، سپاه در حال عقب‌نشینی شاه تهماسب را به دام بیندازد. گرچه عثمانی‌ها این فرصت را داشتند که سربازان زیادی را به اسارت بگیرند و اسرا را به همراه غنائم فراوان به قسطنطنیه بفرستند اما شاه تهماسب سرانجام به کوه‌های لرستان عقب نشست و سپاهش را از انهدام کامل نجات داد. سلیمان که از دست‌یابی به یک پیروزی قاطع ناامید شده بود، در سال ۱۵۵۵ در آماسیه پیمان صلحی را با شاه تهماسب منعقد کرد که به موجب آن جنگ‌های طولانی‌مدت مابین دو دولت برای مدتی خاتمه می‌یافت. تهماسب مرزهای میان دو کشور را به همان صورتی که در زمان انعقاد پیمان صلح بود—و شامل آخرین متصرفات سلیمان نیز می‌شد—پذیرفت و متعهد شد که از پروپاگاندا و یورش به آناتولی دست بردارد. در عوض سلیمان نیز متعهد شد به زائران ایرانی اجازه دهد تا به شهرهای مقدس مکه و مدینه و نیز اماکن مقدس شیعیان در عراق سفر کنند. بالاگرفتن نارضایتی‌ها و شورشی که در سرزمین عثمانی در نتیجهٔ قتل شاهزاده مصطفی روی داده بود، از دیگر عواملی به حساب می‌آمد که سلیمان را به انعقاد صلح ترغیب کرد
مدیر پایگاه ممنون خلاصه خوبی بود! البته خیلی طولانی بود
زرتشت
|
United States
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
7
1
حامد ....... تا زمانی که کسانی مثل تو با این افکار باشن ایران فرهنگش نابود میشود یادت باشه حقوق بشر از کوروش بزرگ است
مدیر پایگاه با احترام حرف بزنید هر کس نظری دارد و محترم است این حرف ها چیزی از بزرگی و عظمت ایران و کوروش کم نمی کند . به این فکر کنید که در قرن 21 هستیم و باید در کنار هم کشور را بسازیم...
پاسخ ها
آی گون
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
و تا زمانی که چنین افکاری در ایران داریم اروپا همچنان به خود اجازه می دهد که به ایرانی بی احترامی کند...
مهسا
|
United Kingdom
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
0
8
به نظر من دلیل این که اکثر مردم طرفدار سریالهای ماهواره ای شدن به خاطر اینه که برنامه های تلویزیون ایران هیچ جذابیتی نداره........................مردم برنامه شاد میخوان موزیک می خوان .روزب روز داریم پسرفت میکنیم ............همین کانال های عرب رو که مسلمون هم هستن رو ببینین خودتون قضاوت کنین بهترین کیفیت بهترین اجرا رو با حتی مجری های محجبه دارن و موزیک دارن برنامه آرایشی دارن خلاصه ..............واقعا یعنی ما باید با این همه ایده و خلاقیت و هنرمند ازین ها هم کمتر باشیم؟؟؟
خرم سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
0
5
قشنگ بود
کلندون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
5
2
حالا هر چی. چرا انقد سخت میگیرید قربونتون برم. گوره پدرشون
ارمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
3
3
من با این که 10 سالم است ولی میفهمم که پوشش بازیگران حریم سلطان باواقیت فرق میکند ولی چرا ما از شاهان صفوی فیلم درست نمیکنیم و از هخامنشی ها فیلم نمی سازیم من کاری ندارم حریم سلطان خیلی قشنگ است وگریمش در حد 0 است حتی مصطفی یک روزه بزرگ شد
پاسخ ها
درسا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
منم با نظرت موافقم و برای وطن فروش متاسف
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
0
6
آرمین جان . جوابت اینه که وضعیت بده
علی از دماوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
1
4
من هم این فیلم رو دوست دارم و هر شب نگاه میکنم. قبول دارم که تحریفهایی در اتقاقات و عملکرد شخصیتهای واقعی در این فیلم شده ولی کار کارگردان ترکیه ای رو که خواسته تاریخ مملکتش رو خوب جلوه بده و باعث ترغیب مردم و جلب توریست بشه رو تمجید میکنم چون وظن پرسته و بفکر آبادی مملکتشه . ما باید از اونها یاد بگیریم چون داری دقیقا برعکس عمل میکنیم.
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
3
1
حریم سلطان در ظاهر فیلم قشنگیه و برای پرکردن وقت خوبه اما باید موقع تماشاش این نکته گوشه ذهنمون باشه که این فقط یه فیلمه و میتونه با واقعیت خیلی فاصله داشته بااین فیلم خیلی خوشم اومد و روی عقاید خودم صفت ومحکم وایستادم و برای کوروش عزیزم احترم زیادی قائلم،حالا بقیه منظورم اوناییه که اطلاعات ناقص یا ناکاملی دهرچیم بد بگن اما نمیتونن از خوبی کوروش بزرگ کم کنن، حرف اونا فقط باعث میشه ما بفهمیم هنوز خیلیا هستن که تاریخ ایرانو خوب نمیدونن، خیلیا هستن که که به اشتباه چیزی به مغزشون خورونده شده، پس باید جنبید و دست روی دست نذاشت...ارن
ستار از ردستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
1
5
چون سلطان سلیمان سنی بوده برای همین این پاپوش ها رو براش درست کردند.
مگه جناب شاه اسماعیل صفوی ادم دل رحمی بوده وی صد هزار ایرانی را کشته وبه زور مذهب جدید را به ان ها قبولانده است؟! بروید وبه کتاب های تاریخی اون دوره رجوع کنید.
صدف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
5
3
............ خرم چاق نیست ..............از ماهی دوران متنفرم............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
2
2
ببینید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
1
3
ان ها اگر ادم کشتند برای مملکتشون کشتن این که ابراهیم 80000اسیر ایرانی را کشته اشکالی ندارد ولی تو گیر دادی به شاهان صفوی ما برو بیش تر تاریخ بخون برادر!!
تاتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
2
6
این سه تا عکسی که این بالا خرمه یا ماهی دورران؟؟؟
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
1
6
اميدوارم تاريخ خودمان در آينده درخشان شود.....!و آيندگان يادي از ما كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
1
5
به نظر من که اون دوران همه آشغال و آدم کش بودن - هر زنی جای خرمبود اینکارارو میکرد - یا باید برده جنسی هر مردی توی حرمسرا میشد مثل بقیه یا کشته میشد و بچه هاش کشته میشدن - یا میجنگید - بنظرم واسه خودش قدیسی بووده - مسلمان و مسیحی نداره - آدم با ذاتش پیش میره - میخاد حکومت اسلامی باشه میخاد کفار - من هرچی خوندم نفهمیدم فرق سلیمان با حتی هخامنش ما چی بود؟! واقع بین باشین - کشورگشایی میکرده دیگه - هیچ میدونین هخامنش سوم بقدری طلا دفن کرده که اگه سقوط کرد احیاش کنه(گنج هخامنش) از جیب کی بود مردم بیچاره
پاسخ ها
ماریا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۴
چشم نخوری با این اطلاعاتت! از مجله طنز و کاریکاتور خوندی اینو؟

"هخامنش سوم بقدری طلا دفن کرده که اگه سقوط کرد احیاش کنه (گنج هخامنش)"
هدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
1
4
خیلی برام جالب بود مرسی ولی می خواهم بگم حیف مریم اوضلی یا همون خرم که در نقش این بازی کرده من فکر می کردم تو تاریخ هم خرم واقعا خوش گله دیدم نه اصلا پادشاه هم عاشق چهه کسایی میشه؟
کیخسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
4
3
اونايي كه ميگن كورش وهخامنشيان آدم كشته اند فكرميكنن ملتهاي ديگر مانند ايران وغيره در 1400 سال گذشته و... با چه روشی از سوی کشورهای عربی و مغول و.... مورد حمله قرار گرفته اند ؟ همین جنگ ایران و عراق کلی کشته و بمب و موشک نصیب ما کرد. ایران حداقل در 200 سال گذشته همیشه دفاع کرده و تهاجم نداشته
یک کم منصف باشید ...
rojin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
2
1
..................... ageh misheh matalebe bishtari bezarin
16
|
Belgium
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
2
4
با درود به همه
این سریال که در ترکیه و با هنرپیشگان و نویسندگان ترک ساخته شد بیانگر نکات ریزی است که در زیر به انها اشاره می کنم
1. وادار کردن مردم اناتولی به ترکی سخن گفتن در حالی که عثمانی از نژاد زرد و ترکمن بودند اما اکنون مردم ترکیه سفید ا ند و فقط ترکی سخن می گویند
نمونه اش ابراهیم و خرم و دیگر کنیزان و رده ها که از جاهای دیگر امدند اما مجبور به ترکی سخن گفتن شدند.
2. برده داری
3. شراب خواری و داشتن حرم سرا
4. دزدی و حمله به دیگران
5. داشتن بیماری و عاشق پیشگی در سلیمان
6. استفاده پدر و پسر یعنی سلیمان و مصطفی از یک حرمسرا که کلی جک بود
و سرانجام پسر خود را کشت...
اما این مرد برای رفاه مردم هم کارهایی کرد و قابل تقدیر است
سعی کرد از مردم اناتولی ترک درست کنه که تا 60 درصد موفق شد
توانست قدرت اول مدیترانه شود و تجارت رو دست بگیرد
درکل هر چی بود گذشت ما از بد و خوبش درس بگیریم که من زیاد گرفتم
مدیر پایگاه اسم برای پیامت بزار
افرین درس گرفتن مهم است زیرا تاریخ گذشته...
آن دوران اقتضائات خود را داشته و آن زمان همینگونه بوده و برخی مسائل باید در جای خود بررسی شود تا درستی و غلط آن مشخص شود.
مهم این است که تاریخ آن گونه که واقعا بوده نمایش داده شود تا سطح تغییرات و پیشرفت ها معلوم شود و امروز اگر پس رفت هم داشته ایم بپذیریم و از گذشتگان درس بگیریم و بدون تعصب بپذیریم هم اشتباهات و هم افتخارات و دستاوردهارا .........
نیایش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
1
8
خرم سلطان عجب زنی بوده ها
علی غلامی
|
United States
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
3
2
بنام خدا
از مطالعه پیام ها ناراحت شدم از اینکه هموطنان عزیز به خودشون زحمت نمیدند در مورد تاریخ و تمدن کهن ایران مطالعه کنند و بعد از روی فیلم های جهت دار هالیوودی در مورد تاریخ خودمون نظر میدند کوروش کسی است که در قرآن نامش (ذوالقرنین ) به عنوان پادشاهی عادل آمده است و در مطالعه کتبی تاریخی که نویسنده آن یک یونانی بود به مطلب جالبی برخوردم که میگفت من فکر میکردم که ایران فرهنگ خود را از اوروپا گرفته است اما بعد از تحقیق در تازیخ هخامنشیان فهمیدم که این اروپاییان هستند که فرهنگ خود را از ایران گرفتند بقدری که میتوان اسکندر را آخرین پادشاه هخامنشیان نامید.
مدیر پایگاه این جمله آخری صحت ندارد زیرا اسکندر نابود کننده دوران با شکوه هخامنشیان بود و البته ریشه آن، حمله خشایارشا به یونان بود
مشکل امروز ما این است که مطالعه نمیکنیم و کتاب نمی خوانیم تلویزیون هر چه بگوید قبول می کنیم و تلویزیون هم دنبال آگهی و فروش و تبلیغات و سرگرمی است
در نتیجه لازم است که هموطنان با حضور در این گونه نظر نوشتن ها، تاحدودی از واقعیت های با شکوه تاریخ ایران آگاه شوند....
علی غلامی
|
United States
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
3
0
با سلام
درومورد جمله آخر شما متوجه منظور نویسنده نشدید منظور نویسنده این بود که توام مقررات وتمدن هخامنشیان را اسکندر در یونان به اجرا گذاشت
آرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
2
و واقعیتی رو نشون میده که چقدر به زن ارزش می داده اند....!؟؟؟؟؟
مدیر پایگاه در اروپای همزمان با آن دوران هم زن جایگاه مناسبی نداشته...
توجه داشته باشین که آمریکا هنوز رئیس جمهور مرد به خود ندیده و تنها نخست وزیر زن انگلستان مارگارت تاچر بوده
گول شعارها را نخورید و اقعیت این گونه نیست. طبیعت دوره های تاریخی باهم فرق دارد و اتفاقا در این منطقه شامل ایران و ترکیه به زن احترام گذاشته اند و به تدریج اوضاع بهتر شده و در اینده نیز حضور زنان بهتر خواهد شد....
ما به خواهر و مادر وهمسر و دختر خود بسیار احترام می گذاریم وجود مشکلات به معنای بی احترامی نیست و معنایش آن چیزی که شما فکر می کنید نیست عرف با قانون و.... فرق می کند.
عملا زنان جایگاه والایی در فرهنگ این منطقه دارندو البته مشکلات زنان در طول تاریخ بسیار بوده اما کاهش یافته
رويا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
3
3
سلام وخسته نباشيد به شما دوست عزيز،من سريالهاي تاريخي رو خيلي دوست دارم شايد دليل ديدن حريم سلطان براي اين باشه ولي من ايراني هستم وطرفدار ملت وكشورم،ولي نميخوام تركيه رو بد جلوه بدم اما جداً ميگم كه تركيه از نظر سينما بسيار هم ضعيفعه،هيچكدوم از فيلمهاش تا حالا بههيچ جشنواره اي نرفته،درثاني كوروش كبير و....همه وهمه هستن ولي وقتي جومونگ پخش شد ملت درگيرش شدن چرا اونوقت اعتراضي نبود فقط سريال از دوران صفويه بود كه اونم جذاب نساختن وبعد هم از طرفي كلاه پهلوي كه اكثر داستانش به دروغ بود وبجاي اينكه سريال رو جذاب كنه فقط به دشمنانشون ميپرن
ولي اين ما هستيم كه سكوت كرديم وقتي فيلم ٣٠٠ ساخته شد هيچكدوممون با جديت كاري نكرد توهين شنيديم حرفي نزديم.............ما ايراني ها ثابت شده مردمهايي اهل شعاریم....حرف بسيار وزمان اندك...دلتون خوش ولبتون خندون....از ماست كه برماست ،حس ميكنم كاري كرديم كه كوروش كبير و....تو گور ميلرزن
مدیر پایگاه رویا جان ممنون از پیامت
کسی قصد ندارد ترکیه را بد جلوه دهد . این سریال چون برای فارسی زبان ها پخش شده طبیعی است که واکنش داشته باشد و نظرات مخالف و موافق.
این سریال هم نکات مثبت و هم مبهم و منفی دارد و نقد چنین مجموعه ای طبیعی است اگر هیچ واکنشی نداشته باشد یعنی این که کسی ندیده و توجه نکرده
هر کار هنری قابل توجه نقد و بررسی دارد
نظر شما هم درست است باید به موقع ازفرهنگ خودحمایت کنیم و در مقابل 300 و آرگو واکنش داشته باشیم و از واقعیت های تاریخی خود دفاع کنیم....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
1
2
سلام به همه آقایون خانوما.............اینا فیلمن دیگه
مدیر پایگاه با احترام صحبت کن علی اقا تا قابل انتشار باشد
ارمان
|
Canada
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
4
4
سلطان سلیمان بزرگ ترین فاتح عثمانی بود اون کم کسی نبود تونست اروپا رو فتح کنه حالا دلیل نمیشه ایرانی ها رو کشت جنایت کار باشه کوروش بزرگ هم ادم کشت یعنی اونم جنایت کاره؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ما ایرانی ها نمیخوایم وافعیت رو بپذیریم؟؟
پاسخ ها
سانتا ماریا
| United Kingdom |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
ماشااله عده ای مخالف ایران، خوب به زبون فارسی آشنایی دارن. میان تو سایت های ایرانی به زبون فارسی کامنت میذارن!!! تازه بعضیاشون اسم های ایرانی هم دارن!!!! چه تعصبی هم دارن رو تاریخ عثمانی! ایرانی ها یاد بگیرن!
مدیر پایگاه بسیاری از آنها ایرانی هستند. اشکالی هم ندارد باید نظر خود را بدهند و ما هم گوش می دهیم و دوستان جواب می دهند تا همه روشن شوند. مهم این است که به هم احترام بگذاریم و نظر هم را گوش بدهیم و دوستی و همکاری را گسترش بدهیم...
milita
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
سانتاماریا تو اهل کجایی اسمت که ایرانی نیسسسست
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
4
3
برداشت من از متن(فرق سلطان سلیمان و خرم سلطان واقعی با آنچه در سریال ساخته اند):شما نژاد پرست هستین.
اگه قصد و غرضی از این متن ندارین درباره جنایات کوروش هم متنی رو ترتیب داده و در سایتتون منتشر کنین
مدیر پایگاه شما بنویسید ما منتشر می کنیم. این که بایک مطلب افراد را متهم به نژاد پرستی می کنید نشانه سطحی بودن فکر شماست
ما این همه اشاره داریم که برای همه اقوام ایرانی و خارجی از عرب و ترک و کرد و... احترام قائلیم و اجازه بی حرمتی به کسی نمی دهیم و همه دوست و برادر ما هستندو...
اما بی توجه به این نکات، بازهم ادعا می کنید
این مطلب در مورد یک سریال است نه برای تمام تاریخ یک کشور یا امپراتوری
شما با یک مطلب در مورد یک سریال و در مورد یک سلطان چگونه به چنین نتیجه ای رسیده اید مگر مطلبی در مورد تاریخ ایران ارائه داده اید که حالا چنین ادعایی دارید
مگر ایرانیان منکر اشتباهات گذشته بوده اند مگر تاریخ را می شود از اشتباهات و جنگ ها و... پاک کرد
شما حوصله نمی کنید که پیام ها و حاشیه ها را بخوانید تنها با تعصبی که دارید نتیجه می گیرید
اگر ادعای شما درست بودپیام شما قطعا حذف می شد
منتظریک مقاله خوب از شما هستیم .............
پاسخ ها
سانتا ماریا
| United Kingdom |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
نوشتن مقاله ای در ارتباط با جنایات کورش کبیر امکان پذیر نیست. احتمالاً کورش رو با جنایتکاران بزرگ و مشهور تاریخ مانند اسکندر، چنگیز، تیمور لنگ، سلیمان عثمانی، آتیلا، هیتلر و حتی کلئوپاترا اشتباه گرفته اید. شما و هیچ کس دیگر حتی موفق نمی شوید یک مقاله ده خطی در این باره بنویسید مگه اینکه متوسل به دروغگویی و جعل بشید چون هیچ سند و مدرکی در این باره در تاریخ وجود نداره. پرت و پلاگویی های مکرر و تمام نشدنی شما دربارۀ جنایتکار بودن کورش تنها ناشی از کینه و نفرت و عقده شما نسبت به کورش می باشد به این دلیل ساده که شما یک متعصب و نژادپرست هستید. با اینکه ادمین این سایت بارها تذکر داده مقایسه کورش و سلیمان قیاس مع الفارقه و نقد سریال حریم سلیمان هیچ ربطی به تاریخ ایران باستان و شخصیت کورش نداره و او قصد نداشته با نقد این سریال به شخصیت تاریخی این پادشاه مقتدر عثمانی توهین کنه و اصولاً تاریخ عثمانی و ترکیه رو زیر سؤال ببره اما انگار نرود میخ آهنی در سنگ. و باز هم شما اصرار دارید به مقایسه کلافه کننده خود ادامه دهید و قصد تمام کردن این بحث احمقانه و کسالت آور را ندارید و این ها همه به خاطر همان دشمنی کورکورانه ایست که عقل و منطق شما را زایل کرده است. و انگار خودتان هم نمی دانید که چقدر در بحث و جدل غیر قابل تحمل و بی منطق هستید. و البته اگر می خواهید جنایتکار بودن کورش را ثابت کنید این گوی و این میدان ولی مطمئن باشید جز یک مشت اراجیف و جعلیات و دروغ چیزی برای ارائه کردن نخواهید داشت. و دوم اینکه این مقاله را به چه بهانه ای ارائه می کنید به بهانه مقایسه کورش با خرم سلطان و مریم اوزرلی و سلیمان عثمانی؟ واقعاً که چه موجوداتی هستید.

ادمین خواهش می کنم کامنت منو سانسور نکن تا یک بار برای همیشه این بحث مزخرف و توهین آمیز و کلافه کننده تمام بشه. صبوری با این اینجور آدمها هم حدی داره.
مدیر پایگاه چندواژه که ممکن بود اختلاف برانگیزباشد را حذف کردیم زیرا نباید تصور کنیم که چند نفر متعصب این طرفی یا آن طرفی به معنای تمام ملت دو کشور هستند.
آن چه امروز به آن توجه می شود و باید توجه کنیم محبت و انسان دوستی، همکاری و تجارت بین اقوام و ملت ها و کشورهای همسایه است
اگرچه در کنار تجارت بزرگ دو ملت دوست و برادر و همسایه که سالها ادامه دارد و امروز نیز بسیار افزایش پیدا کرده، گاهی عده ای به در و دیوار می زنند تا دشمنی ایجاد کنند، به معنای آن نیست که یک موضوع حاکم و واقعی است و آنها موفق نمی شوند. اتفاقا مشترکات دو کشور و ملت های منطقه از فارس، عرب و کرد و ترک بسیار بیشتر از چیزهایی که این افراد متعصب می گویند. ملت های منطقه به هم نیاز دارند و در جشن هایی مانند نوروز مشارکت می کنند و در ساخت و ساز و تجارت و گردشگری همکاری می کنند.
بگذارید هر کس حرفی دارد بزند اما واقعیت چیز دیگری است. اگر هم کسی مستند به تاریخ ایران، حرفی دارد بزند ما منکر خطاهای خود نمی شویم اما افتخارات و تمدن و فرهنگ وشعر و پیشرفت های خود را داریم...
واقعیت این است که هرسال ایرانیان و مردم ترکیه به کشور همسایه سفر می کنند و کالا می خرند درآمد ایجاد می کنند، گاز و نفت ایران به ترکیه می رود و...
در تاریخ باستان نیز کوروش و داریوش و خشایارشاه، با همکاری ملت ترک وکرد و مصر و بابلی و ونیزی و.... تخت جمشید باشکوه را ساختند وهمین موضوع نشان می دهد که از گذشته تا امروز آن چه در تاریخ می ماند صلح و عدالت و برادری و همکاری و تجارت است وگرنه جنگ ها و آدم کشی ها مربوط به داستان تاریخی است. آن چه مانده است تجارت و دوستی است پس زنده باد دوستی کشورهای منطقه غرب آسیا و همسایه های ایران تمدن ساز...
نازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
0
6
من همیشه افسوس می خورم .... این حرفها به گوش کی میرسه؟؟؟؟ کاشکی کسی بود که خواست ما ملت رو میشنید و یه حرکتی می کرد !! این حرفها مبنی بر ضد انقلاب بودن ما جوونا نیست . چرا توی ایران اینقدر وضع فیلم و سریالامون برفکی و بی روح و خسته کننده و سیاه سفیده؟؟؟؟ ایران و تمدن ایرانی و فرهنگ ایرانی یک روزی در دنیا اول بوده ؟؟؟؟ چرا ما نباید فرهنگمون رو به تصویر بکشیم و بهش رنگ و لعاب بدیم و خودمون رو به دنیا یاداوری کنیم .
الان ببینید ترکیه چطور داره خودش رو به دنیا نشون میده و ما مشغول ساختن سریالای غم انگیز و بی مخاطبیم و فیلمای بی مفهوم و کلیشه ای و تکراری و خسته کننده. ............. ایران هیچ وقت نمیتونه اون تمدن درخشانش رو به تصویر بکشه چون دست و پای کارگردانا بسته ست . وقتی رقیب شمشیرش تیزتر باشه شکست حتمیه . اونا سریال جذاب میسازن و ما رو جذب میکنن و ما همچنان اندر خم یه کوچه ایم . این مطالبی که گفتم ............ فقط واقعیته و بس .
هابیل
|
Afghanistan
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
2
6
نویسنده این مقاله هرکه هست یک آدم حسود خرافاتی مذهبی بی جنبه میباشه که نمیخواد اون همه قتل و خونریزی های که اون شاه تهماسب و دیگران صفوی انجام دادند رو بخاطر بیاره فقط بلده که سلطان سلیمانرو آدم کش جلوه بده. در حالیکه اون بیچاره چندین بار از حمله به ایران خوداری کرد چون او میدانست که جنگ بین شیعه وسنی هیچ دردی رو دوا نمیکنه اما همین صفوی بودند که همش به فکر قتل عام سنی مذهبان بودن که نتیجه اش با سرکوب شدن از طرف سلیمان مواجه میشدند. لطفا شما هم زود فریب این صفوی را نخورید و زود هم قضاوت نکنید. این چیزی نیست جزواقعیت.
مدیر پایگاه هابیل جان!
سخن شما بخشی از واقعیت است نه همه واقعیت
ما امکان بازگشت به آن تاریخ را نداریم که ببینیم چه شده. شما نظرت را دادی دیگران هم نظر می دهند اینقدر موضوعی یک سریال را به تاریخ و سیاست نکشید
خودشما فرمودید که شیعه و سنی و ایرانی و عثمانی و ترک برادر بوده و هستند
پس برادرم دست ما رابفشار و ماهم احترام شما را داریم
خواشهمند است موضوع یک سریال را اینقدر کش ندهید بالاخره کارگردان 200 قسمت فیلم ساخته یک نفر هم ایرادش را گرفته
این که دیگر اینقدر ناراحتی ندارد مگر این نوشته چند نفر خواننده دارد شما بگو 100 هزار تا
آیا با 200 میلیون ببننده هر شبه قابل مقایسه است
حالا شما بفرمایید کدام طرف ظرفیت بیشتری دارد؟ ما هم برادریم مهم امروز است که برادر و دوست هستیم و درحال تجارت و معامله و ترکیه از محل گردشگری و تجارت با ایران بسیار سود می برد
پس به توسعه روابط دوستانه و تامین نیازها از طریق همسایه ها فکر کنیم به جای این که این مسائل را کش بدهیم....
ممنون از پیامت
رویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
0
8
من از این این فیلم خیلی درس گرفتم .ادم هرچقدر حرص بزنه اخرش میمیره و جاش تو 2 متر قبره.خرم الان مرده و نیست و جوری به دنیا دل بسته انگار تا ابد زندگی میکرده.بحث نکنید.ظلم ظلم است هر کس در جایگاه خودش امکان دارد سو استفاده کند خواه از جهل خواه از غرور .برایم دعا کنید که هیچ گاه جز این 2 گروه نباشم ونشوم.مرسی
مدیر پایگاه آفرین. چه خوب و لطیف می نویسی با انرژی مثبت...
البته قانون مندی های نظام اجتماعی و طبیعت همین است عده ای به دنبال قدرت از هر راهی می روند عده ای برای ماندن تلاش می کنند خرم مجبور بود برای ماندن تلاش کند وبعد به دنبال قدرت بود
مهم این است که اکثریت جامعه مفهوم دموکراسی و رای و جابجایی قدرت و نقد قدرت و سیاست و نقد آدم های بد و خوب را بپذیرد و به روش امروز کاری کنیم که خدمت به مردم و خانواده و بهبود رفاه اجتماعی حاصل شود و نامی نیک از ما به جا بماند
آدم ها در هر دوره از تاریخ متناسب با آن شرایط دنیا را تخریب یا ساخته اند
اگر امروز خرم و سلیمان بودند قطعا به گونه ای دیگر رفتار می کردند.... تلاش کنیم که به قول شما خوب باشیم و دعا کنیم که خدا رحمتش شامل حال ما شود...
هابیل
|
Afghanistan
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
0
3
خیلی منون که از پشت به خنجر میزنید و از پیش ملحم. و ممنون از اینکه بعضی کلمات را نیز سانسورشون میکنید.
مدیر پایگاه سخت نگیر. احساسی نمی شه با این مسائل مواجه شد. واقعیت ها را توجه داشته باش. شما نمی توانید همه را راضی کنید اما در عین حال باید باهم حرف بزنیم و زندگی را بهتر کنیم و باعث رشد و توسعه شویم حتی اگر در داخل خانواده باهم دعوا کنیم

به شما حق می دیم حرفت درسته اما نه به طور کامل . به دنبال خنجر زدن نیستیم کم کم درک عمومی از مفهوم زندگی اجتماعی خواهیم داشت و این که با هر پدیده ای باید چطور برخورد کرد
به دل نگیرید اگر باعث ناراحتی شدیم عذر می خواهیم
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
5
8
همینکه خرم باعث افول و سقوط عثمانی شد دستش درد نکنه
اصفهونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
3
6
اگه یه فیلم از شا عباس و کوروش بزرگ ولی حقیقی بسازن چقد خوبس نه دادا؟!
مدیر پایگاه همینطورس چه داستان هایی می شد توش جا داد شاه عباسی و کوروشی
شیدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
4
5
خرم چقدر بی ریخت بوده ....واقعا آدم چه قدر حرصش میگیره که میخوان پادشاه خونخوار خودشون رو خوب جلوه بودن .اصلا ما نباید فیلموشون رو ببینیم ارزش نداره
مدیر پایگاه شیدا خانوم انتقاد را هم با کلمات همراه با احترام بفرمایید. برای ما مهم تجربه و درس گرفتن از تاریخ و انعکاس درست واقعیت های تاریخی مهم است چه از ما باشد چه دیگران.
ما وظیفه داریم به مخاطبان اطلاعات بدهیم و دوستی و محبت را بین مردم در سراسر جهان افزایش بدهیم و سعی کنیم خودمان هم رعایت کنیم و بی احترامی نکنیم
ممنون از پیامت
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
3
1
خوب سلام دوستان
من با نظر آقاي رحمتي موافقم جنگ اسمش جنگ است وميدان نبرد نه الك دولك بازي!!!!!!!!!!!! نكشي ميكشنت!!!!!!!!
درست است همه مردم جهان خصوص ما ايرانيان نسبت به خاك پاك ايران زمين غيرت وتعصب داريم ولي در جنگ چالداران كه شما اسم برديد از بي عرضگي وبي كفتايتي شاه اسماعيل صفوي بود كه گول فردي به نام دورمون خان شاملو را خورد وآرايش جنگي وتدابير مناسب را نگرفت وبا اينكه ايران داراي توپ ومهمات بود از آن استفاده نكر د كه تقريبا تمام زحمات سلطان شاه عباس مرحوم را به باد فنا داد.
جنگ ميدان مبارزه است نه رحم وشفقت برادر
پس اگر ما به خاطر كشتار ايرانيان در جنگ چالداران كه مال حدود500سال پيشه بخواهيم تعصب نشان بديم وهنر پيشه هاي زحمتكش ترك رابه باد انتقاد بگيريم
اين يكم احمقانه بنظر مياد وبي انصافي ما هم دلاوران بنامي در اين آب وخاك همچون شاه عباس-وكورش كبير و.....داشته ايم اگرتهيه كنندگان وكارگردانان ما عرضه داشتن يابهتره بگم اجازه داشتن اندازه 20سال كه بخواهند نمايش بدن فيلم توليد مي كردند.ولي افسوس............
پس درجنگهايي مثل تبريز ،اروميه ،ايروان ،طبرستان،تنگه هرمز و..... شاه عباس مرحوم خدا يش بيامرزتش بالغ بر چهل هزارشايدم بيشتر عثماني را قتل عام كرد مگر اونها انسان نبودند؟؟؟؟ پس مي بينيم كه جنگ ميدان خشم است ونكشي ميكشند
شما در مكاني كه زندگي مي كنيد وكاسبي ميكنيد اگربا همسايه ها وديگر كسبه هماهنگ نباشيد وتعامل نداشته باشيد كلي مشكل داريد پس در شهرها-استانها كشورها وقاره ها هم تعامل وتبادل چه به لحاظ اقتصادي وتجاري چه معنوي وفرهنگي چه انرژي واطلاعاتي چه پيشرفت وتكنولژي بسيار براي طرفين مفيد است وباعث رشد وشكوفايي كشورها مي شود.
اگر در درگيريهاي روستايي وقبايل وهر قشري كه به دلايل مختلف مث حق آب وقنات وزمين ومسائل ناموسي و.... دعوا شود ويكي از طرفين كشته شود
به نظر شما بايد تا آخر دنيا نسلهاي آينده شان هم چوب حماقت يا اصلا اسمشو بزار دليري، چوب دليري اجدادشونو بخورند
ميبينيم كه نه بلاخره بايد ازيك جايي گذشت آشتي ومعرفت وارد ماجرا شود تا ديگران آسيب نبينند.
ما ملت نباید با اينهمه فرهنگ غني وكهن واينهمه دلاورمردان كه داشتيم به فيلم تركي تعصب نشون بديم وبهتر بگم حسادت كنيم.
مدیر پایگاه ابولفضل جان مطلبت خیلی طولانی بود کوتاه کردیم
توجه داشته باشید که موضوع حسادت و تعصب نیست
این فیلم 200 میلیون بیننده و حدود 200 قسمت بوده و این که نقد و ایراد به آن بگیرن طبیعی است همان طور که نکات مثبت هم داشته
اما اگه غلط یا نکات نادرست داره باید یادآوری بشه
کسی نه حسادت کرده و نه تعصب نشان داده هر کس نظر خودش را می دهد و در عین حال چه موافق و چه مخالف، همه باهم دوست هستیم و برادر وهموطن و همسایه و دوست
بین این دو کشور همیشه دوستی و رفاقت و احترام حاکم بوده و هست اگر گاهی کسی با لحن تند حرف می زنه یا سلیقه ای متفاوت داره تصور اشتباه نداشته باشید
این سریال چون در حال پخش است عده ای نسبت به آن علاقه خاص دارند و حاضر نیستند که انتقاد بشنوند اما وقتی پخش آن تمام شود و دوباره این مطالب را بخوانید تاحدودی با آرامش بیشتری به این نکات توجه خواهند کرد.
احترام همه ملت ها و کشورهای منطقه واجب است و همه را دوست داریم و هیچ فرقی بین مخاطبان باهم نیست به قول خود شما مهم درس گرفتن از تاریخ است و امروز با هم تجارت و مسافرت ومبادله و همکاری داریم و از تاریخ درس می گیریم
افتخارات ایرانی و کشورهای همسایه در جای خود قابل احترام است و نقد کردن یک فیلم هم همه واقعیت امروز و تاریخ ما نیست
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
2
4
چرا من ديروز نظر دادم پخش نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معلومه شما هم احل سانسور هستيد وهرچه دوست داشته باشيد به نمايش ميذاريد مثل ...............
ما جوونا درايران كه عشق وحالي نداريم
پس لا اقل فيلم تركي ببينيم حالشوببريم
چاره چيست؟؟؟
علوم سیاسی یزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
4
1
ایران من پاینده باشی و سر بلند.حق صفویان بود که خرم به دربار عثمانی راه یافت برا همیشه ریشه کن شدن.
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
0
5
نه شيدا خانوم ............ حسودي زنانه گل كرده ......
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
1
3
سلام رويا جان خسته نباشي
خدمت گلت عارضم كه اگه منظورت از جشنواره اي ... بازيهاي ما ايرانيهاست كه چهارتا آدم بيكار جمع ميشن ازچند نفر بازيگر پولدار پولي به جيب ميزنن بهش جايزه ميدن واونو به ارش مي رسونن
ولي يك بازيگر از خانواده متوسط هرچقدم خوب باشه به چشمشون نمياد
منظورتون همين جشنواره هاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فيلم بايد پرمخاطب باشه اتفاقا خيلي فيلم باحالي ساختن دوستان تركمون من خودم حداقل پنجاه نفر تومنطقه خودم ميشناسم كه ساعت دوشب بيدار ميشن خرم رو مي بينن چون زمان پخش اصليش سركارن
بلاخره درهردرباري از اين قتل وعامها هست برا جاه ومقام خرم هم از اين قاعده مستثني نيست
براي سلطنت بچه هاش جنگيده نبايد سطحي نگر بودمحتواي فيلم تسلط يك زن باعظمت رو نشون ميده كه درعين به قول شما قتل وعام روحي پاك داره وعاشق واقعي است.
مگر درحكومت های امروز جهان، براي پست ومقام خيانتهاي همديگرو لو نميدن براي هم پاپوش نميسازن؟؟؟؟؟چرا ميسازن
.............
سياست همین است
مدیر پایگاه لطف کنید پیام به این خوبی را با کلمات مودبانه بنویسید مخصوصا وقتی با یک خانوم محترم صحبت می کنید ...
كيميا
|
United States
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
2
5
واقعافيلم خيلي خوووووبيه....
milita
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
4
2
حالا یکی خواسته برای سرگرمی مردم کشورش تاریخ مملکتشو یذره جداب تعریف کنه نمایش بده.دوست داشته شاه مملکتشو اینطوری نشون بده حالا چه بر اساس واقعیات تاریخ نگاران تحت سلطه پادشاهی آنزمان چه بر اساس واقعیات تحت سلطه ی سلیقه ی این زمان!!!!مملکتشه پادشاهشه از دید هنریش اینطوری بیان شده!!!!!هرکی دوست نداره راحت میتونه نگاه نکنه؟؟چرا بهتون برمیخوره جوگیرمیشین تیریپ ذره بین برمیدارین!؟دیگه چرا همه مسائلو باهم قاطی میکنین؟؟چه زبطی داره اینو با اون مقایسه میکنین؟که چی؟همه از تاریخ مملکتشون کمو بیش خبر دارن.معلومه که هرکی هرجا باشه دوست داره به نفع مملکت خودش حرف بزنه عمل کنه.مثل خود شماها که هرچی و هرکی رو که ارزش میدونین ناخوداگاه اونو فرشته و پاک و قهرمان میدونین!!!!!دیگه دعوا کردن نداره.فقط خوشبحال ترکیه که از دستش بر نیاد تاریخشو اینطوری تو اذهان نگهداره. کاش ماهم میتونستیم
مدیر پایگاه نویسنده گزارش و مخاطبان ما با هر نامی که دلشان بخواهد دوست دارند که فیلمی را که می بینند نقد کنند و نکات ناگفته یا غلط را یادآوری کنند و به تاریخ اشاره کنند و برای اطلاع دیگران، مسائلی را مطرح بفرمایند.
کجای این کار اشکال دارد؟
اگر کسی حق دارد که فیلم بسازد مخاطب هم حق دارد نقد کند
بسیاری دوست دارند که نگاه کنند و در عین حال نقد کنند.
شما انتظار دارید که افراد منفعل باشند؟
دعوایی هم در کار نیست سلیقه و لحن افراد متفاوت است مثل خود شما که سعی می کنید درهر پیامی به نوعی اعلام کنید که چرا مخاطبان نظر داده اند کجایی هستند چرا این را گفته اند چرا این گونه نقد می کنند چرا اسمشان این است و...
سرکار خانوم مهم این است که دنیای امروز دنیای ارتباطات و همکاری و تجارت است و خدا را شکر بین ما و کشورهای منطقه صلح و دوستی برقرار است و باید تلاش کرد که هر روز بهتر شود و درک خوبی از هم داشته باشیم و به هم احترام بگذاریم
همان طور که نظر شما منتشر می شود شما هم به نظر دیگران احترام بگذارید اگر قرار باشد هر کس هر تولید فرهنگی یا افتصادی که دارد بدون واکنش باشد نتیجه خوبی نخواهد داشت.
................
milita
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
3
4
حرف دیگه اینکه انتخاب بازگر بر اساس یکسری شباهتها انجام شده.همه نقاشیهای ایرانی فتحعلی شاه رئ یه آدم کمرباریک و لاغراندان نشون میده شماکه انقدر حساس به این چیزا هستین میشه بگین چه شباهتی بین بازیگر نقش فتحعلی شاه (آقای شریفی نیا) تو فیلم تبریز مه آلود بانقاشیش داره؟یا نقش عباس میرزا که آقای کوروش بهامی باری کردن کجا شبیه نقاشیاش بود؟بهتر نیست اینطور انتقادارا از فیلمای خودمونم بکنبم؟؟البته اگه هدف بیان بهتر واقعیات و پیشرفت کار باشه!ماکه صدامون به کارگردان و فیلمسازهای ترکیه نمیرسه فیلمسازای خودمون که هستن!!!
نقدی که باعث بهبودو پیشرفت کاری نباشه اسمش تخریبه که کار درستی نیست.بهتره قضاوت بین وافعیت واقعی با وافعیت سلیقه ای رو بر عهده ی بیننده بذاریم.
مدیر پایگاه شما در مورد هر فیلم و سریال داخلی و خارجی که لازم می دانید نقد بنویسید و قضاوت در مورد تخریب یا سازنده بودن را به عهده مخاطبان بگذارید.
وقتی یک سریال از کشور سازنده خارج می شود و به زبان های عربی و فارسی و انگلیسی پخش می شود دیگر نمی توانید آن را تنها سریال متعلق به یک کشور تصور کنید به خصوص آن که تاریخ مورد نظر سریال مربوط به دوره ای است که دولت عثمانی به اروپا و عراق و ایران و کردستان ومصر و.... لشکر کشی داشته و واقعیت تاریخ آن متعلق به همه کشورهای منطقه و اروپاست .
درکنار این واقعیت های تاریخی که حتما باید نقد شود و درستی و نادرستی آن بررسی شود. چون متعلق به همه جهان است. توجه داشته باشید که این سریال به نوعی تبلیغ برای فرهنگ و اقتصاد یک کشور را هم به همراه دارد و بر ذهن مخاطبان اثر می گذارد و همراه با آن تبلیغات بسیاری نیز پخش می شود.
براین اساس، اثرگذاری آن چیزی نیست که بگوییم اشکالی ندارد و به ما مربوط نیست. بلکه باید آگاهی ها، هشدارها، نکات درست و نادرست بررسی شود.
خاصیت نفد همین است رسانه و نقد تنها برای به به گفتن نیست و نباید منفعل باشیم بلکه باید نقد کنیم.
مردم نکات مثبت را خودشان دریافت می کنند اما نکاتی هست که به ذهن همه نمی رسد که باید گفته شود.
اگر یک سریال بیننده کمی داشته باشد یا اهمیت داستانی و تاریخی نداشته باشد اصلا مطرح نمی شود اما وقتی مطرح می شود نقد طبیعی است
milita
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
4
4
ر ضمن در مقایسه زنان بین قصر عثمانی و زنان هنرپیشه توی فیلم از عکس استفاده کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا اون موقع اصلا ذوربینی بوده که عکس بگیرههه؟ انتقاد بهتره از روی غرض نباشه و فنی باشه
مدیر پایگاه این ها چرا از نظر شما غرض ورزی است آیا انتظار دارید که کسی به 500 سال قبل برود برای ما عکس آن دوران را بیاورد یا این که مناسب است شبیه سازی تاریخی کنیم و آن چه نزدیک تر به آن دوران است را کمک بگیریم و تازه این عکس ها حداقل 200 تا 300 سال با آن دوران فاصله دارد اما بازهم تفاوت زیادی را نشان می دهد
آیا از نظر شما انتقاد فنی به این معنی است که حتما عکس آن دوران را داشته باشیم؟ که در آن صورت آنچه به عنوان نقاشی از آن دوران باقی مانده را منتشر کرده ایم اما بیش از آن اثری قابل دسترس نیست
قبلا توضیح داده ایم آن دوران براساس شواهد تاریخی و نقل قول ها و عکس های به جا مانده از زمان ورود دوربین به ایران و ترکیه و... چیزی شبیه آن عکس هاست
آن عکس ها مربوط به 500 سال پیش نیست مربوط به 100 تا 150 سال قبل است به عکس های دوره ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه خودمان نگاه کنید متوجه منظور ما می شوید که چقدر پوشش و آرایش و قیافه افراد با 200 سال قبل هم بسیار متفاوت است

در دوره ای که دوربین عکاسی تازه وارد منطقه شده، یعنی حدود 100 تا 150 سال قبل وضع لباس پوشیدن احتمالا تغییر زیادی با 500 سال قبل نداشته و شاید هم بهتر شده باشد مثل امروز که یک هنر پیشه یا یک زن معمولی امروز از ملکه 200 سال پیش زیباتر لباس می پوشد
منظور این است که لباس های سریال در قرن 21 خیلی فاصله با 500 سال پیش دارد.

به این نوع کمک کردن و شبیه سازی و توضیح دادن و استفاده از حداقل امکانات عکس و تصویر، نباید غرض ورزی بگویید
ما چه غرضی داریم و اصلا چه مشکلی وجود دارد؟
مگر یک سریال چه اهمیتی دارد که شما بررسی و نقد آن را غرض ورزی می خوانید .
مگر سازنده سریال غرضی داشته که نقد آن غرض محسوب شود؟
مگر 200 میلیون نفر که در 200 قسمت فیلم را تماشا کرده اند غرضی دارند که نوشتن یک گزارش غرض محسوب شود
چقدر تعصب دارید! به جای پاسخ به این گزارش، چرا دائما به نکاتی اشاره می کنید که هیچ ربطی به یک نقد فیلم ندارد؟
بعد از جنگ جهانی دوم هزاران فیلم بر ضد آلمان هیتلری تولید شد و میلیاردها نفر آن را مشاهده کردند و بسیاری آن را نقد کردند و بعد از 65 سال المان دوباره به اقتصاد دوم جهان تبدیل شد... آیا تولید فیلم و تماشای آن و نقد آن غرض ورزی است؟
آیا ملت آلمان و اقتصاد آلمان از دنیا حذف شد یا بهتر از قبل حاضر شده است؟
کمی عمیق تر به موضوع نگاه کنید. وقتی یک سازنده فیلم می سازد و به تاریخ و مسائل آن می پردازد به همان نسبت نیز کسانی هستند که آن را دوست دارند و یا نقد می کنند و نکاتی را مطرح می کنند.
آیا هر کس جواب شما را داد یا یک اثر هنری را نقد کرد غرض ورزی کرده؟
آریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
2
3
ای کاش فقط فیلم بود...یک شرکت انگلیسی با نام اختصاری CA شروع به ساخت یک بازی استراتژیک تمام عیار کرده که به احتمال زیاد بهترین بازی و بهترین بازی استراتژیک جهان شناخته خواهد شد..
این بازی استراتژیک از دوران روم شروع میشه همزمان با قدرت گرفتن اشکانیان در ایران...
ما و انجمن توتال وار ایران برای قابل بازی شدن اشکانیان در این بازی چقدر زحمت کشیدیم...و البته موفق هم شدیم...
از همه اینا گذشته این جالبه که وقتی ما با اروپایی ها و نقاط دیگر جهان در مورد اشکانیان صحبت میکردیم,ان ها اصلا اشکانیان را به عنوان ایرانی قبول نداشتند و حتی چندین نفر واقعیت وجود امپراطوری ایران رو انکار می کردند...
به امید روزی که...
مدیر پایگاه آریان حتما یک مطلب یا گزارش در مورد این کارتون که اشکانیان را در این بازی قرار دادید برای ما ارسال کن
info@khabareghtesadi.com
تنظیمش با ما شما فقط هر چی امکان انتشار داره برای ما بفرست و اگر عکس یا فیلم کوتاه لازم می بینی برامون بفرست تا در سایت منتشر کنیم و از کار شما تقدیر کنیم و مردم هم بدونن که چنین افرادی دارن برای کشور و ایران و ایرانی زحمت می کشن اما قبلش از مدیران مربوطه هم اجازه بگیر که بعدا مشکلی ایجاد نشود.

شما درست می فرمایید ما به خاطر آن که صحنه را خودمان خالی کرده ایم و کار نکرده ایم تا فرهنگ و تمدن ایرانی معرفی شود آنها تصور می کنند که تمدن و تاریخ ما اصلا وجود نداشته
لازمه که به شکل بازی و فیلم و سریال و سرگرمی، آثاری داشته باشیم تا تاریخ وادبیات و فرهنگ ما معرفی بشه اتفاقا در دنیای امروز که همه به دنبال پول و ماشین و مصرف هستند و احساس تنهایی و بیهوده ای و افسردگی دارند مفاهیم تاریخی، فرهنگی، اخلاقی و پندهای آموزنده تاریخ ایران و مردان وزنان بزرگ این سرزمین می تونه برای تمام جهان آموزنده و امیدوار کننده باشه
پس هر اثری که فرهنگ و تمدن و تاریخ ایران را معرفی می کند ارسال کنید واطلاع دهید تا منتشر کنیم تا کسانی که در جهان نسبت به تاریخ ایران آگاهی ندارند، آگاه شوند این نوع انتشار مطالب حتی اقتصاد و کسب و کار مردم را تقویت می کند و تولید ایرانی و گردشگری ایران را رشد و رونق می دهد.
البته در عین حال باید از آثار خوب جهان به خصوص کشورهای همسایه و منطقه خودمان بهره ببریم و تجلیل کنیم و نوعی همکاری در این زمینه باشد تا شور و حال و امید را در دنیای امروز تقویت کنیم و فقط به دنبال پول و رفاه و مصرف نباشیم باید بدانیم که در گذشته مردم با امکانات کمتر چقدر خوب زندگی می کرده اند......
info@khabareghtesadi.com
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
1
5
می دونی من یه چیز خوشم میاد وقتی ما این فیلم رو نیگا میکنیم همه خونواده کنار هم هستیم این مهمه واسه من می دونیم کنار هم موندن شما نیگا کن تو کشور خودومون هییچ کانال های داخلی نیگا نمیکنه برید یه ذره فکر کنیدحمله کردن به دیگران انتقاد پذیر باشیم
مدیر پایگاه نظر شما درست است و این انتقادها می تواند راهگشا و اثرگذار باشد اگر مطالب دیگری در این زمینه دارید ارسال کنید....
ارمیتاجون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
1
8
خرم تو هر نقاشی یه شکلیه
مدیر پایگاه نقاش ها احتمالا فرق داشتند با هم. شاید هم در دوره های مختلف کشیدن
منیژه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
5
0
همشون حقه بازن خرم را با این که در تمام عکس هایش حجاب دارد در فیلم بی حجاب نشان میدهند
دنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
5
0
من می گم ترو خدا می بینید فیلم می سازن سر وتهش دروغه از حجابش بگیر الا آخر همم می شینن نگاه می کنن ولی وقتی ایران خودش یه فیلم می سازه چه خوب چه بد یکی نیست نگاه کنه می گن این چرا این جوریه اون چرا اون جوریه حالا اگه یه بار ایران یه فیلم مثل این بسازه واویلا پر بیننده ترین فیلم میشه که تا حالا وحود داشته می گین نه امتحان کنید....
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
7
1
به نظر من این سریال کاملا بر فرهنگ ایرانی اثر سوء دارد و برای از بین بردن روابط خانوادگی ساخته شدهاست
پاسخ ها
ال آی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
آره عزیز خوش خیال
کل دنیا از ترکیه گرفته تا اروپا و کره جنوبی و آمریکا هدفش فقط ایرانه
این خود بزرگ بینی نمی دونم کی تموم میشه
کل دنیا دارن فیلم میسازن تا بنیان خانواده های ایرانی رو سست کنند
افسوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
0
7
وقتی سریال های پر خرج ما عربیست !و از خودمان چیزی نداریم همین میشود
...........
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
6
1
سریال مسخره و بی محتواییه
روی هیچ کس هم اثری نداره مسخره تر از این حرفاست
خوبه که فیلم سازای ایرانی هم یه کم دست بجنبونن البته اگه بهشون اجازه بدن!!!!!!
ژیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
1
4
واقعا سلطان سلیمان باید شاه لایق ومقتدری بوده که توانسته به این شکل اروپای آن زمان را تسخیر کند و بر سه قاره حکومت کند.نه اینکه مانند صفویان که در دوران او در ایران حکوکت میکردند قسمت بسیاری از خاک ایران را از دست دادند.خود شاه عباس هم از کشتن اطرافیان خود دریغ نکرده وبرادر و برادر زاده های خود را با بی رحمی کشته است.ولی در مورد سریال از هر چیز که بگذریم حقیقتآ سریال موفقی است.
مدیر پایگاه جناب ژیار
اگر می خواهید مستند تاریخی صحبت کنید حداقل انصاف داشته باشید همه در مورد نبوغ شاه عباس گفته اند که سه گروه یعنی عثمانی و قزلباش و.... را از کشور بیرون کرده است و شما تنها به کشته شدن اطرافیان اشاره کردید اما در مورد سلیمان به موفقیت در اروپا ؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
0
6
لطفا در اسناد تاریخی خیانت در امانت نکنید ، در تصویر دوم از بالا فرانسوای اول پادشاه فرانسه را ابراهیم پاشا نوشته اید که اشتباه فاحشی است. این اثر مربوط به نقاش مشهور ایتالیایی Titian می باشد.
خوش باش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
6
1
بابا بی خیال این همه خرده نگیرین کدوم فیلم واقعی بود که این دومیش باشه ما مجبوریم برای رفع بی کاری این دروغا و جفنگیات رو نگاه کنیم حالا چه ترکی باشه چه ایرانی چه امریکایی
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
2
3
عالی بود
سانتا ماریا
|
Japan
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
0
5
ظاهراً مدتیست که سریال حریم سلطان تبدیل به سریال پدرخوانده/حریم سلطان شده. امیدوارم متوجه شباهت ها شده باشید. همین نشان میدهد که این سریال تا چه اندازه بر پایه واقعیت ساخته شده و تا چه اندازه فانتزیست و از فیلم ها و سریال های دیگه هم برای ساختنش الهام گرفته اند. به هر حال دوستداران این سریال ببینید و از دیدن ورژن تاریخی - عثمانی پدرخوانده لذت ببرید! ما که مثل بعضی ها بخیل نیستیم و به تاریخ دیگران بخل و حسادت نمی ورزیم.
مانی
|
United States
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
0
4
در جواب آقای خوش باش
اگر وقت شما اینقدر بی ارزش است که با روشن شند ماهواره هر چیزی رو بخواب بشینی ببینی آره برو خوش باش .. نه کتاب با ارزشی هست بخونی نه فیلم با ارزشی که ازش چیزی یاد بگیری... کاش کمی واسه فکر کردن وفت داشتیم...با احترام مانی
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
درود بر مانی عزیز تاایرانی مطالعه نکند دانش و آگاهیش بالا نمی رود به جای حسرت خوردن وتوقع از دیگران !!!!!!!!!!! خودمان وارد گود شویم تا مجبور نباشیم .....تماشا کنیم .
rama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
1
2
واقعا جای تاسف داره یک سریال بیگانه به این سادگی دربین ایرانیان به ویژه زنان جا باز کرده که یکی از دلایل ان نبود سریالهای خوب ومخاطب جذبکن میباشد من پیشنهاد میکنم انهاهی که به این سریال جذب شده اند بروند کمی تاریخ مطالعه کنند ببینن که چه جنایاتی علیه ایرانیان وشیعیان وکردها همین سلیمان و ابراهیم انجامداده اند مثنوی هفتاد من کاغذ میخواهد
فربود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
1
3
زنده باد کروش کبیر
پریما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
0
3
سلام
داشتم تواينترنت گشت ميزدم كه اين سايتو ديدم
تااونجاكه هممون ميدونيم تبعيض زياده اي باباجناب اقاياخانوم اين سايت بازم تبعيض به بعضيا جواب دادين به بعضيا نه
جالبش اينجاست که اگه به يكي بگي اشغالتو سطل اشغال بنداز يا داخل اتوبوس نقاشي ويادگاري ننويس ديگه بقيشو نميگم چي ميشه شماها كه اناليزتون قويه به فكرمملكتتونم هستين يافقط ادعا دارين نه این که نژاد پرست باشین..

نهايت ميدونم كه حرفاي منو به نمايش نميذارين بذارينم جوري ميذارين كه برام منت شه .... واس ايرانمونون كاراي خوب كنيم
متشكرازاون كسي كه حرفامو گوش دادو عمل كرد*
مدیر پایگاه این که به برخی جواب دادیم به برخی نه تبعیض محسوب نمی شود زیرا نمی توان به این همه نظر جواب داد. هر نظری که نکته ای داشته باشه و در حوصله ما باشد سعی می کنیم که جواب بدیم اما قرار نیست که به همه جواب بدیم و درست هم نیست در سایر سایت ها هم این گونه نیست که همه را جواب بدهند

نکته دیگه که گفته این اگه انتقاد کنید که آشغال را در سطل بینداز و... برخورد می کنند درست می فرمایید اماچه ربطی داره به غرور و نژاد پرستی. اشکال در هر فرهنگ و کشوری وجود دارد. انسان ها همیشه با چالش مواجه هستند.
سوال ما این است که شما چه تعریفی از نژاد پرستی دارین؟ ایرانیان در چه جنگی در 100 سال اخیر پیش قدم بوده اند کدام نژاد یا قوم را قتل عام کرده اند؟ به چه کسی ظلم شده؟ ایرانیان کجا نژاد پرست بوده اند فقط یک نمونه در همین دوره زندگی خودمان مثال بزنید ما کجا مثل هیتلر و چنگیز و قاتلان بالکان و... رفتار کرده ایم ایرانی فقط از خودش دفاع کرده است.
مسائل تاریخی و تاریخ باستان هم در جای خود قابل بررسی است و با امروز قابل مقایسه نیست...
ایرانیان در طول تاریخ در بسیاری از مواقع عدالت گستر بوده اند و از حق حمایت کرده اند.
مغول به ما حمله کرد یا ما به مغول؟، و بقیه که خودتان بهتر می دانید به ما حمله کردند یا ما به آنها؟!
اب را به روی چه کسی قطع کرده ایم چه قومی راقتل عامل کرده ایم. کجا مردم را به برده داری گرفته ایم حتی برای ساخت تخت جمشید همه حقوق گرفته اند و حتی مرخصی زایمان برای 2500 سال قبل داشته اند . برده ها در بابل آزاد شده اند.
یهودیان بارها توسط کوروش و خشایارشاه و... حمایت شده اند و از قتل عام آنها جلوگیری شده است...
در طول تاریخ همه اقوام ایرانی در کنار هم برادرانه زندگی کرده اند و از خاک پاک ایران دفاع کرده اند و به آن افتخار می کنیم و هیچ مشکلی با هم نداشته ایم اگر مشکلاتی درکشور بوده همه باان مواجه هستند چه ربطی به نژاد و تبعیض دارد
تبعیض هم اگر بوده باشد ربطی به زبان و قوم و نژاد ندارد من می توانم برای برادر و خواهر خود هم تبعیض رااعمال کنم این ربطی به آن چه شما می گویید ندارد..
کمی تاریخ بخوانید و بعد قضاوت کنید و حداقل یک سند ارائه دهید . اگر اشکالی هست که ما هم قبول داریم مربوط به همه است نه مربوط به یک گروه یا زبان و... هیچ ربطی به تبعیض و نژاد ندارد. مشکل مال همه ماست مگر ما چه سهمی داشته ایم که دیگران نداشته اند....
جانب انصاف را رعایت کنید اول تعریفی از نژادپرستی و تبعیض ارائه دهید تا ما مفهوم آن را بفهمیم دوم تاریخ را مطالعه کنید و یک سند ارائه دهید تا ما هم بفهمیم که کجا تبعیض انجام شده
اگر منظورتان آشغال و سطل اشغال و اتوبوس است که فارس و ترک و لر و عرب و انگلیسی و فرانسه و... ندارد این یک موضوع انسانی و حقوق شهروندی است فارس با آن مشکل دارد ترک و عرب هم همینطور.
شاید مشکلات در برخی شهرها مانند تهران که پایتخت است بیشتر از خوزستان و آذربایجان و کردستان باشد این که دلیل نمی شود شما نام آن را تبعیض و ... بگذارید.
اگر منظور شما این است که چرا در مورد یک فیلم نقد نوشته ایم این نقد ما چه ربطی به تبعیض دارد؟
همین طوری یک حرف هایی می زنید بدون ان که منصف باشید فقط می خواهید حس خود را بگویید اما اشتباه می کنید شما اگر از اعضای خانواده خود هم عصبانی باشید و حرف بی منطق بزنید وقتی نظر انها را متوجه بشویدو مشکلی که اعضای خانواده شما دارد را درک کنید خواهید فهمید که شما نیز قضاوت درستی نداشته اید.
خواهر من، برخی مسائل در جهان امروز مربوط به نوع زندگی امروز بشر مانند رشد جمعیت و... است آنها را به تبعیض و .... ربط ندهید دوره این حرف ها گذشته امروز همه برادر و خواهر باشند و اهل صلح ودوستی. تصورنکن که ما در کره دیگری زندگی می کنیم همه با مشکلات مشترکی مواجه هستیم و باید به هم کمک کنیم این از آگاهی کم و اطلاعات کم ماست که گاهی فکر می کنیم دیگران عامل مشکلات ما هستند خیر. انسان امروز به خاطر کمبود منابع و رشد جمعیت و... با مشکل مواجه است و خود را با مصرف گرایی و بی اخلاقی مواجه ساخته و گاهی سعی دارد که دیگران را عامل مشکل خود بداند و راه حل آن هم همراهی و دوستی ماست که مشکلات را ریشه یابی کنیم
این که ما به یک فیلم ترک زبان نقد وارد می دانیم به خاطر پخش آن به فارسی است و هیچ ربطی به این نکاتی که شما می گویید ندارد.
بازهم نظر خود را بااستناد بیشتر و بهتر ارسال کن تا روشن تر شوید. همه دردنیای امروز مشکل دارند
مائده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
1
4
تمامی نقد این سریال را از شما پذیرفتم اما امیدوارم که هنرمندان فیلمساز ایرانی هم بیاموزند که هنر در گذر زمان است مخاطب امروز با دیروز متفاوت است و همچنین نیازهایش، اینکه زندگی روزمره ازدواج و طلاق بی پولی پولداری را مدام به تصویر بکشیم روحیه ای که ادر روز با دیدن همین مسائل تکراری خسته کردیم را با دیدن فیلم ها متلاشی میکنیم ، ما ایرانیان رسم داریم انگشت انتقادمان مدام به طرف دیگری باشد این است که مارا از عرش به فرش کشانده، بهتر است ضعف های خودمان را ببینیم ... و در مقابل این حرفتان که خیلی از مردم نگاه میکنند در حالیکه به محتوا توجه ای نمیکنند باید بگویم این فقر دانش ریشه در بسته بودن افکار عمومی دارد والا چرا شهروند اروپایی به تماشای سریال ایرانی نمینشیند؟ اینکه سالها پیش مردم ایران جذب اروپا میشدند و امروز ترکیه مقصرش کیست؟ باتشکر
مدیر پایگاه مرسی نکات جالبی بود....
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
0
3
از اطلاع رسانیتون ممنون واقعا همینطور بوده .
مطالب جالبی بود واسم مخصوصا عکسها.
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۲
1
2
........ معلوم نشد الیزابتو چیکار کردن کشتن یا نکشتن حیف بود ما به عشقه همون فیلمو نگاه میکردیم
مدیر پایگاه با احترام به سازندگان فیلم انتقاد کنید ...
ایناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
2
7
فقط کورش کبیر
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
1
4
من بعضی از الفظی رو که دوستان بکار بردند رو نمی پسندم مثلا کامه خونخوار یا کشور کشا چون شما هیچ حکومتی رو ندارین که بدون خون ریزی و جنگ و کشورگشایی زندگی کرده باشه همین نادر شاه خودمون تو کشور هندوستان منفور ترین شخصیت دنیاست پس احساسی نظر ندین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۵
0
1
واقعا چه بسیارند عبرتها و چه اندکند عبرت گیرها.

دنیا بسیار فریب دهنده است و باید یادمان باشد گردن کلفت ترین انسانها آمدند و با چه وضعی رفتند.
علی ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
0
0
خیلی بداست
طوبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
2
2
تاریخ هست وواقعیت دارد واتفاق افتاده ونشان دهنده توطئه زنان ترکی مباشدوچه قدرزنان ترکی خطرناکند
مدیر پایگاه توطئه در طول تاریخ بوده و شاهان و سلطان ها همیشه با توطئه و قتل و آدم کشی، افراد را از سرراه خود بر می داشتند
زن و مرد هم نداره و ترک و فارس و... هم نداره در همه جا حتی در انگلستان وعربستان و چین و کره و مغولستان و ژاپن هم داستان های زیادی داریم و در ایران خودمان هم در دوره صفویه از این ماجراها زیاد بوده
شیره کش خانه اصفهان و شاهان صفویه را درست کرده بودند که با شیره تریاک قوی، شاهزاده ها را معتاد کنند که اصلا نتوانند به فکر قدرت باشند و یا در شهرستان ها سرگرم خوشگذرانی و یا کار و خدمت بودند....
علی اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
0
5
از اینکه حقیقت کتمان شده و خیال پردازی توش زیاده و تجملات و آرایش زنان برای جذ ب بیننده است که حرفی توش نیست اما من از ساعت 8 شب که تو منزل هستم شبکه های خودمون هیچ سریال یا مسابقه یا سرگرمی جالبی نداره که من شبکه های خودمونو به سریالهای جم تی وی و دیگر شبکه ها ترجیح بدم پس بهترین گزینه دیدن همین سریالهاست خارج از هر دیدگاه سیاسی یا مذهبی یا قومی و قبیله ای اگه اشتباه می گم بگو
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
1
5
باسلام من سعی کردم بیشترنظرهارو بخونم نظرهمه محترمه.همه جای دنیامنافع ملی خودشون رو در نظر میگیرن .اما ما بجای اینکه بزرگی خودمون روبه دنیا نشون بدیم سعی میکنیم دیگران را برای خود بزرگ کنیم وازاساطیری که دنیا ازآنها به نیکی یاد میکنند(کوروش.داریوش.خشایار.و...)بعنوان آدم کش یا خونخوارنام ببریم .
سپاس
مبینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
0
3
چه بد چه خوب مهم اینه که پیرو جوون نگاه میکنن حالا شما تا صبح انتقاد کنین فقط ای کاش بالی خان نمیمرد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
0
2
سلام باید روی فرهنگ کار شود مانند تربیت کردن یک کودک، جامعه هم باید روش فکر کردن، صحبت کردن و قضاوت کردن را یاد بگیرد. تا وقتی که حرف ، فقط حرف نان باشد نباید انتظار داشته باشید که بتوانند به معنای فیلم هم فکر کنند...
دروغ های صفویه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
3
1
با سلام سلطان سلیمان و سلطان سلیم از جمله خلفای بزرگ جهان اسلام بودند که