:
كمينه:۹.۷۹°
بیشینه:۱۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
مدیرعامل شرکت ملی پست خبر داد
مدیرعامل شرکت ملی پست از تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت پست خبرداد و گفت: سال آینده این رویداد در آستانه روز جهانی پست یعنی ۱۷ مهرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۲۰۶۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۲
اقتصادگردان- محمود لیایی - مدیرعامل شرکت ملی پست- در مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت پست ضمن قدردانی از حمایت کامل عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه صنعت پست؛ ابراز امیدواری کرد: با استمرار این رویداد در سال های آتی، بتوانیم سال به سال شاهد رونق این صنعت باشیم.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه تفاهم‌نامه‌های متعددی با دستگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی امضا کردیم و امیدواریم سال آینده مجموعه‌ها مهم‌ترین تفاهم‌نامه‌هایشان را در این نمایشگاه امضا کنند.

لیایی هم‌افزایی را رویکرد شرکت ملی پست دانست و گفت: در این نمایشگاه نیز تلاش ما ایجاد هم‌افزایی بود که به‌ نظر بخش مهمی از آن محقق شد. شرکت‌های بخش خصوصی ضمن انعقاد قراردادهای مختلف، از تجارب یکدیگر استفاده کردند که نتیجه آن جلوگیری از کارهای موازی و برنامه‌ریزی برای پرکردن خلأها بود.

مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه متولی این نمایشگاه باید سازمان تنظیم مقررات باشد، گفت: امیدواریم سال‌های آینده شرکت ملی پست در نمایشگاه تنها یک غرفه‌دار باشد نه مجری عملیاتی.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص کاهش تصدی گری دولتی؛  نقش‌آفرین اصلی در زمینه برگزاری این گونه رویدادها باید بخش خصوصی باشد.  

وی با بیان اینکه از بخش خصوصی می‌خواهیم تجارب‌شان را در اختیار ما قرار دهند؛  اعتقاد داریم رقیب بخش خصوصی نیستیم بلکه در کنار آن‌ها ایستاده‌ و حامی آنها هستیم.  

لیایی احصا و نمایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت پست برای جذب سرمایه‌گذار را از برنامه‌های این نمایشگاه دانست و افزود: برگزاری جشنواره و رتبه‌بندی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه از برنامه‌هایی بود که امسال محقق نشد و از سال‌های آینده این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

کمک حوزه حمل‌ونقل به توسعه پست

همچنین شهریار افندی زاده -معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی- در این مراسم به‌ بیان اهداف نمایشگاه پرداخت و آن را آغاز یک تحول اساسی در این صنعت خواند.

معاون وزیرراه و شهرسازی با بیان اینکه صنعت پست با حمل‌ونقل ترکیبی متحول می‌شود، گفت: پست و حمل‌ونقل از صنعت‌هایی است که در ارتباط تعاملی با یکدیگر هستند. هر تغییری در حمل‌ونقل موجب تغییر در صنعت پست می‌شود، لذا اگر در حمل‌ونقل از فناوری‌نوین و تجارت الکترونیک استفاده شود، در صنعت پست نیز نیازها برآورده می شود.

وی تجارت‌ الکترونیک را از اهداف تمام کشورهای پیشرفته دانست و افزود: خدمات اینترنتی از خدماتی است که مورد استفاده تمام صنایع است. ما در صنعت پست باید قادر باشیم از تجارت الکترونیک به‌بهترین شکل استفاده کنیم و حمل‌ونقل نیز ارتباط مستقیم با این صنایع دارد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعت حمل‌ونقل و صنعت پست عضوهای مهمی از زنجیره تامین و توزیع هستند که اعتماد مشتری را به‌ همراه دارند. به‌ نظر دستاورد این نمایشگاه بهره‌گیری از صنایع برای این منظور است که بتوانند بهترین خدمات را به مشتریان عرضه کنند.  

وی در ادامه خاطر نشان کرد: رهگیری محصولات، بهینه‌سازی مسیر به کمک سیستم حمل‌ونقل، مدیریت انبارها و مراکز توزیع به کمک فناوری و سیستم امنیت کالا در این نمایشگاه می‌توانند مورد ارتقا قرار گیرند. وزارت راه و شهرسازی تمام زیرساخت‌های حمل‌ونقل را در اختیار دارد و می‌تواند در حوزه حمل‌ونقل کمک زیادی به توسعه پست داشته باشد.  

وی با بیان اینکه این نمایشگاه نشان می‌دهد چه صنایعی می‌توانند پیش‌رو باشند، گفت: صنایع وابسته باید در مسیر ارتقای صنعت پست؛ سرعت پیشرفت خدمات‌رسانی را افزایش دهند.  

تسهیل در خدمت رسانی به مخاطبان و مشتریان با بهره گیری از ظرفیت‌های نوین

همچنین در این مراسم رضا تقی پور- نماینده مجلس شورای اسلامی- با بیان اینکه نمایشگاه صنعت پست، رویدادی خوب و موفق بود که این روزها در کشور اتفاق افتاده است، گفت: تاکنون این گونه رویدادی را در سطح کشور نداشته‌ایم.  

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، نمایشگاه صنعت پست را به عنوان فضایی برای گردهمایی فعالان صنعت پست خواند که در محیطی خوب و مناسب به تبادل افکار، ظرفیت ها و ارائه توانمندی های خود پرداختند.  

وی ادامه داد: این چند روز صرفا نقطه شروع و تماس صاحبان صنایع پست است و آنچه مهمتر است اتفاقات و پیگیری های بعدی این جریان است.  

طبق اعلام شرکت ملی پست، تقی پور با بیان اینکه پست از دیرباز یکی از خدمات و صنایعی بوده که ایرانیان در تاریخ آن ریشه چندین صدساله داشته‌اند، گفت: معنی‌اش این است اگر چه این نیاز شکلش عوض شده، اما همچنان پابرجاست و حتی افزون شده است.

‌وی با اشاره به تفاوت های نسل قدیم و سنتی پست با پست نوین، گفت: امروز با بهره گیری از ظرفیت‌های نوین، خدمت رسانی به مخاطبان و مشتریان تسهیل شده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه کشور ما از منظر بازار و سرزمین پستی، بکر و دارای ظرفیت‌های فعال نشده بسیار است عنوان کرد: با شناسایی ظرفیت‌های بالقوه موجود در کشور و فعال سازی صحیح آن پست بازاری چندین 10 برابری را تجربه خواهد کرد.

تقی پور ابراز امیدواری کرد رویداد فعالان پست و متخصصان فناوری های پستی با تبادل نظر و تعاملات در زمینه ارائه خدمات پستی بهتر و فعال سازی و جذب بازارهای پستی بیشتر ادامه یابد.  

گفتنی است نمایشگاه صنعت پست که هشتم خرداد ۱۴۰۲ با حضور زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شده بود عصر امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به فعالیت خود خاتمه داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: