:
كمينه:۱۳.۷۳°
بیشینه:۱۴.۷۹°
به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
نایب رئیس کمیسیون عمران:
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علی رغم تمام مشکلاتی که تحریم ها برای ایرلاین ها در تامین قطعات هواپیما ایجاد کرده است، کمیسیون عمران شدیدا مخالف افزایش قیمت بلیت هواپیما بوده و به صورت جدی این موضوع را دنبال خواهد کرد.
کد خبر: ۲۰۲۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

اقتصادگردان- کمال علیپور خنکداری با اشاره به تلاش ایرلاین ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: واقعیت امروز جامعه این است که قیمت بلیت هواپیما باید مقداری با نرخ گران خرید قطعات هواپیما و شرایط تحریم ها تناسب داشته باشد. از سوی دیگر قیمت بلیت هواپیما اکنون نسبت به درآمد مردم رقم بالایی است. باید بپذیریم که تحریم ها مقداری به مردم ما فشار آورده است و این شعارهایی که در سطح جهانی سر می دهند که ما به مردم ایران کمک می کنیم همه دروغ است.

نباید به هیچ عنوان قیمت بلیت هواپیما افزایش یابد

وی در ادامه اظهار کرد: بدیهی‌ترین نیازهای جامعه را تحریم کرده اند. امروز ما برای تامین قطعات هواپیما واقعا با مشکل مواجه هستیم. برای اجاره یا خرید هواپیما نیز باید پروسه پیچیده ای را طی کنیم. در عین حال کمیسیون عمران هم پارسال و هم امسال شدیدا با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالف بوده و هست. نباید به هیچ عنوان قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا کند. حتی کمیسیون عمران بر تعطیلی چارترها نیز تاکید داشته است تا چارترها نیز قیمت بلیت را در بازار بالا نبرند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما زمانی که با مدیران ایرلاین ها در کمیسیون عمران جلسه گذاشتیم و پای صحبت‌های آنان نشستیم دیدیم که واقعا در برخی موارد آنها درست می گویند. برای تامین لاستیک هواپیما باید پروسه طولانی را طی کرده و در نهایت چندین برابر قیمت به دست ایرلاین ها می رسد. اما علی رغم تمام این توجیه ها کمیسیون عمران اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نداده و شدیدا مخالف آن است.

ایرلاین ها برای جبران هزینه ها پرواز بیشتری برقرار کنند

وی در ادامه تاکید کرد: پیشنهاد ما این بود که سازمان هواپیمایی به ایرلاین ها پروازهای بیشتری دهد تا بتوانند هزینه های خود را جبران کنند. کمیسیون عمران شدیدا با افزایش قیمت بلیت هواپیما به ویژه در آستانه نوروز مخالف بوده و به صورت جدی این موضوع را دنبال خواهیم کرد تا در این ماه های پایانی سال و در ایام نوروز قیمت بلیت هواپیما افزایشی نداشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: