:
كمينه:۳۴.۷۹°
بیشینه:۳۵.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
وزیر اقتصاد:
وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع ادغام بانکها تاکید کرد که این مسئله‌ی کوچکی نبود و افراد بسیاری نگران تبعات آن در حوزه اقتصادی و اجتماعی بودند اما در بانک سپه با هنر مدیریتی توانستند به خوبی از پس این مسئولیت برآیند.
کد خبر: ۱۹۲۳۸۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
اقتصادگردان- احسان خاندوزی- وزیر امور اقتصادی و دارایی - امروز در مراسم رونمایی از «سیستم یکپارچه بانکداری و سند تحول راهبردی بانک سپه در افق ۱۴۰۴» با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: مجموعه دوستانی که کار بانکداری انجام می‌دهند، می‌دانند که پیگیری چنین اتفاق مهمی زحمت طراحی، اجرا و مدیریت پیوسته و مستمری لازم دارد.

وی ادامه داد: سیاست‌گذاران کشور طی سه سال گذشته مسئولیت مهمی را بر دوش بانک سپه قرار دادند و امروز برای من این نکته حائز اهمیت است که می‌توان با اطمینان خاطر این سخن را بر زبان آورد که بانک سپه در ایفای این مسئولیت سربلند و روسفید بیرون آمده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه سخنانش تصریح کرد: مسئله ادغام بانک‌ها، مسئله کوچکی نبود بلکه می‌توان گفت در زمان خود افراد بسیاری نگران تبعات آن در حوزه اقتصادی و اجتماعی بودند. اینکه مصوبات روی کاغذ چطور به ظهور برسد و محقق شود، هنر مدیریتی شما بود که بتوانید از پس این مسئولیت به خوبی بربیایید.

خاندوزی تاکید کرد: ما امروز شاهد سیستم یکپارچه بانکداری به عنوان نماد، سمبل و از مجموعه آن انبوه تلاش‌هایی هستیم که در پشت مساله ادغام رخ داده و خودش را درنهایت در یک صفحه‌ای به نام سیستم یکپارچه نشان می‌دهد. این سیستم به ظاهر یک اتفاق فناورانه در کشور ما نبود، اما به جهت این که در بانک سپه از تحولی در ماورای محاسبات اقتصادی و مالی خود بانک و پنج موسسه‌ای که بعدا به این بانک ملحق شدند حکایت داشت، به شکل ویژه‌ای جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه سند تحول بانک سپه نسبت به ۱۴۰۴ و سال‌های آینده نمادی بر خواستن این بانک است، گفت: تهیه صورت‌های مالی بانک سپه به مفهموم جدید خود، صورت‌های مالی تلفیقی و طرازنامه تلفیقی، نمادی است بر اینکه شما می‌توانید و این اتفاق فراتر از خواستن است که الحمدلله امسال رخ داده و با برگزاری مجمع بانک در هفته‌ها و ماه‌های آینده می‌توان با خیال راحت گفت که این عقبه پشت سر گذاشته شده و از امروز باید رو به افق های آینده درباره بانک سپه صحبت کنیم.

در این مراسم وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه مدیرعامل بانک سپه از سیستم یکپارچه بانکی و برنامه تحول راهبردی بانک سپه رونمایی کردند.

مدیرعامل بانک سپه در این مراسم اظهار کرد: این سیستم برای ارایه خدمات به مشتریان در قالب روشی واحد است و در واقع ارایه خدمات به صورت یکپارچه پس از ادغام بانک‌ها ست تا تناقضی ایجاد نشود.

آیت ابراهیمی در حاشیه مراسم رونمایی از سیستم یکپارچه بانکی و تحول راهبردی بانک سپه درباره پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، درباره پیامدهای عدم اجرای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها اظهار کرد: موضوع یارانه و استفاده از ارز ۴۲۰۰، تبعات بسیاری برای کشور دارد؛ بر این اساس عمده یارانه‌هایی که پرداخت می‌شود به هدف اصابت نمی‌کند و دلالی‌هایی صورت می‌گیرد و مشکلاتی را در مسیر توزیع آنها ایجاد می کند.

وی تأکید کرد: با هدف‌مندی و اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، مبالغی که در قانون پیش‌بینی شده به دست افرادی که مورد نظر هستند می‌رسد.

او گفت: سال گذشته ۳۵ درصد تسهیلات خرد بدون ضامن توسط بانک سپه انجام شد و در دو ماه گذشته نیز روند پرداخت تسهیلات ادامه داشت. سال گذشته ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال وام ازدواج توسط بانک سپه پرداخت شد.

وی تاکید کرد: امسال در نظر داریم ۲ هزار میلیارد تومان از دارایی بانک را واگذار کنیم و در سه ماهه نخست سال پیش‌بینی شده ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان از دارایی بانک واگذار شود.

ابراهیمی درباره اعتبارسنجی در بانک سپه گفت: سیستم اعتبارسنجی ایرانیان در سیستم بانکی کشور اجرا می‌شود و این شاخص خوبی است اما برخی افراد در آن سیستم سابقه‌ای ندارند.

او تاکید کرد: باید مفاهیم اعتبارسنجی در کشور توسعه یابد و سیستم‌های بانکی به این سامانه ها اعتماد کنند و بعد از دستورالعمل های تسهیل گری در پرداخت تسهیلات و بهبود رابطه بانک و مردم بود که اعتبارسنجی و مقولاتی از این دست اهمیت یافت.

ارائه خدمات به ۵۵ میلیون مشتری توسط بانک سپه

وی همچینین در مراسم رونمایی از«سیستم یکپارچه بانکداری و سند تحول تحول راهبردی بانک سپه در افق ۱۴۰۴» ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: اولین اقدامی که توسط وزیر اقتصاد تأکید شد بحث استقلال سیستم جامع بانکداری الکترونیک بود که توسط همکاران ما ادامه پیدا کرد. تحولات بسیار زیادی هم در پیش داریم که در زمینه بانکداری دیجیتال  است که ما برای این امر مجموعه  شرکت های هلدینگ امید را سازماندهی کرده ایم.

وی ادامه داد: ما امسال بیش از ۳۰۰ نفر از مدیران توانمند در ستاد بانک و استان را به کمک دوستان به شرکت هلدینگ امید می فرستیم و با توجه به دریافت مجوز های لازم در حوزه نیروی انسانی برای بانک سپه این اجازه قانونی  را داریم که از نیروی های خود استفاده کنیم.

وی تشریح کرد: بعد از این یکپارچگی هم اکنون با ۵۵ میلیون و ۸۲۰ هزار مشتری را ارائه خدمات می دهیم. صرفا اسفند ماه سال گذشته ۹۶۰میلیون سند حسابداری تولید و برای سیستم حسابداری بانک ارسال شده است. ما حدود ۴۶ میلیون کارت بانکی نقدی در اختیار مشتری های خود قرار داده ایم که حجم بسیار بالایی است.

مدیر عامل بانک سپه در ادامه سخنانش گفت: یکی دیگر از اقداماتی که با حمایت وزیر اقتصاد انجام شد، اتمام فرآیند حقوقی و قانونی ادغام بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: