:
كمينه:۱۰.۷۹°
بیشینه:۱۲.۵۹°
به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
در کمیسیون اقتصادی مطرح شد
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مدیرعامل بانک ملی در این کمیسیون کفت که طبق توضیحات ارائه شده بدهی های دولت به بانک ملی بسیار بیشتر از زیان بانک ملی است.
کد خبر: ۱۸۴۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
اقتصادگردان- غلامرضا مرحبا در توضیح جلسه  کمیسیون اقتصادی گفت: در این جلسه نشستی با حضور اعضای اتحادیه فرش دستبافت ایران و نمایندگان بافندگان فرش دستبافت ایران تشکیل شد و ضمن مطرح شدن مشکلات این حوزه بر لزوم حمایت از فرشبافان در زمینه بحث‌های مالیات و بیمه تاکید شد. همچنین در خصوص لزوم تعیین یک  متولی مناسب و دائمی برای فرش ایران  زیر نظر عالی‌ترین مقام کشور گبحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: همچنین نشستی با حضور مدیرعامل بانک ملی ایران و برخی مدیران شعب بانک ملی تشکیل شد؛ با توجه به اینکه مدیرعامل  این بانک تازه تغییر کرده، معارفه‌ای هم صورت گرفت و در کنار آن مشکلات، فرصت‌ها و تهدیدات مطرح شد و گزارش مختصری از صورت های مالی و ترازنامه بانک ارائه شد؛ در این جلسه  شد که بانک ملی نیازمند تغییر ساختار است اما دارایی های بسیار عظیم و فوق العاده و نیروی انسانی ارزشمند دارد که اگر درست مدیریت شود و تطابق ساختار با نیازهای روز در آن صورت گیرد اتفاقات خوبی برای این بانک خواهد افتاد.

مرحبا ادامه داد: درباره ترازنامه بانک ملی هم اشاره شد که بدهی دولت به بانک ملی بسیار بیشتر از زیان بانک ملی است و دولت باید به این بانک بسیار مهم توجه بیشتری کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه گفت: در این رابطه متنی توسط مرکز پژوهش‌ها تهیه شده بود که مقرر شد در اختیار همه دستگاه‌ها قرار بگیرد و نظرات کلیه دستگاه‌ها مانند بانک مرکزی، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون هم گرفته و جمع بندی شود تا در جلسه هفته آینده مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: