:
كمينه:۶.۵۱°
بیشینه:۷.۵۹°
به‌روز شده در: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
درحالی که مصرف گاز کشور به رقم ۵۳۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است وزیر نفت بار دیگر به پرمصرف‌ها و بد مصرف‌ها هشدار داد و گفت: مشترکان بهینه مصرف تشویق و مشترکان بد مصرف با مصوبه دولت به طور قطع جریمه خواهند شد
کد خبر: ۱۸۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
خبراقتصادی - وزیر نفت بار دیگر به پرمصرف‌ها و بد مصرف‌های گاز هشدار داد. مشترکان بهینه مصرف تشویق و مشترکان بد مصرف با مصوبه دولت به طور قطع جریمه خواهند شد.

معاون وزیر نفت در امور گاز  هم گفت: با افزایش سرمای هوا، مصرف گاز در بخش خانگی به مرز 530 میلیون مترمکعب در روز رسید.
مجید چگنی افزود: این در حالی است که مصرف گاز در این حوزه، روز سه‌شنبه (25 آبان‌ماه) 508 میلیون مترمکعب بود که پیش‌بینی می‌شود با ادامه روند کاهش دما، افزایش مصرف در بخش خانگی تا 540 میلیون مترمکعب در روز نیز برسد.در مقایسه‌ای اجمالی با پارسال در همین بازه زمانی، افزایشی بی‌سابقه را در روند مصرف گاز شاهد بوده‌ایم؛ به این معنی که به نسبت سال 99، به‌طور میانگین روزانه 90 میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم که بخشی از این مقدار مصرف، مربوط به سرمای زودرس است که از اوایل آبان‌ماه آغاز شد.
بر اساس این گزارش نمودار مقایسه‌ای مصرف گاز در کشور نشان می‌دهد مصرف گاز بخش خانگی و تجاری نسبت به مدت مشابه پارسال روزانه حدود 100 میلیون مترمکعب افزایش پیداکرده. در این میان گفته می‌شود 25 درصد مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز حدود 50 درصد گاز کشور را مصرف می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: