وزارت اقتصاد اعلام کرد؛
کمترین تاخیر بررسی مجوزهای کسب و کار در استان ایلام ، شاخص پاسخگویی به موقع بالای ۹۰ درصد
اقتصادگردان- به گزارش وزارت اقتصاد، بر اساس گزارش درخواست و صدور مجوزها به تفکیک استان‌های کشور از ۲۳ تیر ماه سال گذشته تا اول خرداد ماه امسال در مجموع استان‌های کشور ۶۹۷ هزار و ۱۶۸ درخواست به درگاه ملی مجوزها رسیده که از این تعداد ۲۸۴ هزار و ۴۱۲ مجوز صادر شده و ۳۲۰ هزار و ۲۹۳ درخواست رد، ۸۸هزار و ۴۲۳ درخواست در دست بررسی است و ۵۹ هزار و ۴۹۱ درخواست با تاخیر در بررسی مواجه شده اند.

در مجموع شاخص پاسخگویی ۳۱ استان کشور در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار ۹۱.۵ درصد است.

استان ایلام بیشترین رتبه را در شاخص پاسخگویی به موقع با ۹۷.۰ درصد و تنها ۴۲۹ بررسی با تاخیر درخواست‌ها، به دست آورده و بعد از آن استان کهگیلویه و بویراحمد با تنها ۵۸۱ تاخیر در بررسی درخواست‌ها ۹۶.۰ درصد در شاخص پاسخگویی به موقع را کسب کرده است.

استان‌های بوشهر، هرمزگان، همدان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، فارس، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراستان شمالی، مازندران، کرمانشاه، زنجان، خوزستان، گیلان، مرکزی، البرز، قزوین ،کرمان، لرستان،سمنان،آذربایجان غربی،تهران و خراسان رضوی بیش از ۹۰ درصد درخواست‌ها را به موقع بررسی و تعیین تکلیف کرده اند.

در بررسی استانی، استان اصفهان بیشترین تاخیر در بررسی درخواست‌های صدور مجوز کسب و کار را داشته و از ۳۵ هزار و ۳۶۲ درخواست در بازه زمانی این گزارش، ۱۰ هزار و ۹۲۵ درخواست با تاخیر بررسی شده و شاخص پاسخگویی به موقع این استان ۸۶.۰ درصد است.

بعد از اصفهان، آذربایجان شرقی شاخص پاسخگویی ۸۸.۹ درصد و سپس خراسان جنوبی۱.۸۹ درصد را کسب کرده است.