پرداخت بیش از ۶۲۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن
اقتصادگردان- پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در سال‌های گذشته با موانع و ابهامات بسیاری همراه بود؛ در نتیجه روند پرداخت این وام‌ها به کُندی انجام می‌شد.

از ابتدای امسال با پیگیری‌های بانک مرکزی دستورالعمل‌های مربوطه تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در اسرع وقت به شبکه بانکی ابلاغ شد. در این دستورالعمل‌ها تلاش شده بود تا ابهامات و موانع به بهترین نحو برطرف شود؛ در نتیجه این اقدام پرداخت وام به متقاضیان شتاب خوبی گرفته است.

بر اساس آخرین اطلاعات، از ابتدای سال تاکنون، ۲۵۰ هزار فقره وام قرض الحسنه فرزندآوری به میزان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

همچنین طی همین مدت برای تسهیل تامین هزینه‌های ازدواج جوانان به ۳۵۰ هزار متقاضی مبلغ ۴۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اعطا شده است.

طبق آخرین اعلام بانک مرکزی، از ۶ تیرماه ۱۴۰۱ و با ابلاغ شیوه‌نامه مربوط به بانک‌های عامل، تاکنون به بیش از ۲۶ هزار نفر به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است.

به گفته بانک مرکزی با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای ۴۷ هزار نفر به منظور دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در بانک‌های عامل پرونده تشکیل شده است.