سنگدوینی:
حذف ارز ترجیحی بدون سازوکار معین مشکلات زیادی به دنبال دارد
اقتصادگردان- رمضانعلی سنگدوینی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: خبرهای رسیده حاکی از لغو سفر رئیس جمهور به استان گلستان است. مردم چشم انتظار رئیس جمهور هستند.

نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس همچنین گفت: حذف ارز ترجیحی بدون در نظر گرفتن سازوکار مشخص مشکلات زیادی برای مردم به ویژه قشر ضعیف و دهکهای پایین جامعه ایجاد می کند کمیسیون تلفیق به این موضوع توجه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: هیات رئیسه مجلس باید به همسان سازی حقوق بازنشستگان و ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی، پیمانی و حجمی توجه داشته و این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

وی در تذکری به رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: بیشتر مردم استان گلستان در سه دهک پایین جامعه هستند. ۱۶.۶ خانواده در استان گلستان تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی می باشند؛ ۴۰ درصد مردم استان فقیر بوده و تحت پوشش هیچ سازمانی نیستند؛ چگونه در بودجه سال آتی درآمد عمومی استان گلستان ۲۱۷۷ میلیارد تومان یعنی دو برابر سال جاری پیش بینی شده در حالی که سرانه درآمد مردم گلستان نصف میانگین کشوری است؟

نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس گفت: دستور وزیر نفت در جهت اکتشاف نفت و گاز در شمال گلستان اجرایی نشده است. انتظار می رود هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود. بحث تامین آب و برق از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه گردد.