توصیه های 11 گانه بانک آینده به دارندگان کارت های بانکی
اقتصادگردان- از این‌رو، آگاهی از نکات امنیتی در زمان استفاده از هر یک از شیوه‌های پرداخت متداول در شبکه بانکی، ضرورتی انکارناپذیر برای عموم مشتریان است.

-    مشتریان بانک آینده آگاه باشند کارت‌های بانکی این بانک، فقط، از طریق شعب این بانک و یا از طریق پست با اعلام قبلی، تحویل می‌شود و مشتری فقط برای چاپ و صدور کارت هزینه پرداخت می‌کند.

-    از رمز نخست کارت خود که توسط شعب شبکه بانکی به مشتری تحویل می‌شود، حفاظت کنید.

برای این منظور لازم است به‌سلامت برگه حاوی رمز دقت و از پاره نبودن آن اطمینان حاصل شود. مشتری باید به‌محض تحویل رمز کارت صادر شده، به‌دستگاه خودپرداز بانک یا از طریق پیشخوان مجازی www.abplus.ir یا سامانه کیلید key.ba24.ir مراجعه کرده و رمز خود را تغییر دهد.

-    رمزی انتخاب شود که به‌راحتی برای دیگران قابل حدس زدن نباشد. نباید فراموش شود که رمز اول کارت، کاملا محرمانه است و این اطلاعات محرمانه بر اساس الزامات امنیتی و توصیه‌های پلیس فتا، نباید در اختیار دیگر افراد قرار گیرد.

-    رمز کارت به‌خاطر سپرده شود و از نوشتن و نگه‌داری آن در کیف پول و کنار کارت بانکی خودداری شود.

-     تغییر سه یا چهار ماه یک‌بار رمزهای کارت بانکی نیز به ارتقاء امنیت کارت کمک می‌کند.

-    انتخاب رمز متفاوت برای کارت‌های بانکی گوناگون نیز اهمیت زیادی دارد.

-    مشتریان باید آگاه باشند که برای آن‌که دیگران وجهی به‌حساب آن‌ها واریز کنند، نیازی به مراجعه آن‌ها به‌دستگاه خودپرداز نیست و نباید چنین درخواستی را به‌هر عنوانی اجابت کنند.

-     برای انتقال وجه به کارت شما، ارائه شماره کارت بانکی کافی است و هیچ‌یک از داده‌های دیگر کارت بانکی مانند: تاریخ انقضاء و کد اعتبارسنجی کارت (CVV2) و نیز رمزهای کارت را نباید در اختیار سایر افراد قرار دهید.

-    مشتریان بانکی باید مراقب افراد ناشناسی که با آن‌ها تماس گرفته و آن‌ها را به بهانه‌ای مجبور به استفاده از ابزارهای پرداخت و بانکی کرده یا خواستار اطلاعات شخصی یا اطلاعات مرتبط با کارت یا حساب بانکی هستند، باشند و هوشیارانه از تن دادن به این درخواست‌ها خودداری کنند.

-    توصیه می‌شود در صورت مواجه شدن با تماس‌های مشکوک، با نهایت هوشیاری و دقت عمل کنید.

به‌ویژه تماس‌هایی که با نشان (آرم) و لوگوی سازمان‌های دولتی و صدا و سیما صورت می‌پذیرد.

-    از سرشماره‌هایی که بانک برای ارسال پیامک استفاده می‌کند، مطمئن شوید و در صورت دریافت پیامک‌های مشکوک از سایر سرشماره‌ها یا شماره‌ها، بلافاصله آن‌ها را حذف کنید.