رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد:
اعطای 925 میلیارد ریال تسهیلات و تعهد تامین مالی برای شرکت های دانش بنیان استان یزد
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مجید غفوری منش در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز، اظهار داشت: کل تسهیلات اعطایی بانک به شرکت های دانش بنیان در سال جاری یک هزار و 779 میلیارد ریال بوده که سهم شعبه یزد در این مورد قابل توجه و حدود 28 درصد است.

وی رشد سپرده ها در این شعبه، طی هشت ماهه اول سال جاری را در مقایسه با مدت مشابه 19 درصد عنوان کرد و گفت: سال گذشته یک هزار و881 میلیارد جذب سپرده در این شعبه انجام شده که این رقم در سال جاری به دو هزار و 256 میلیارد ریال رسیده است.

غفوری­منش با بیان اینکه، رشد جذب منابع این امکان را فراهم می کند که تسهیلات بیشتری در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان قرار دهیم، تصریح کرد: شعبه یزد از این منظر پس از شعبه مرکزی در رتبه دوم در میان شعب بانک توسعه صادرات ایران قرار دارد.

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران گفت: مانده تسهیلات شعبه یزد تا آبان ماه 1400 بالغ بر 21 هزار و 392 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال قبل با 13 هزار و 957 میلیارد ریال ، رشدی 53 درصدی را تجربه کرده است که بیانگر تزریق مستمر تسهیلات از سوی شعبه این بانک به واحدهای تولیدی صادراتی استان است.

وی یادآور شد: بانک توسعه صادرات ایران علاوه براعطای تسهیلات، خدماتی چون اعتبار اسنادی داخلی ریالی و حواله های ارزی نیز صادر می کند بر همین اساس نیز تا آبان ماه سال جاری 963 میلیارد ریال اعتبار اسنادی داخلی ریالی صادر کرده که نسبت به سال گذشته با 398 میلیارد ریال اعتبار اسنادی ریالی رشدی 141 درصدی داشته است.

غفوری منش رشد حواله های ارزی صادره از شعبه یزد را در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشت، 76 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: شعبه یزد در محدوده زمانی یاد شده، 13 میلیون دلار و امسال 24 میلیون دلار حواله ارزی اعطا کرده است.

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران با تاکید بر ارائه سبد کامل خدمات بانک در کنار تسهیلات به مشتریان، اظهار داشت: این شعبه با هدف کمک به تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی صادرات محوراز خارج از کشور، علاوه بر ثبت سفارش، انواع مشاوره های تخصصی ارزی لازم را به مشتریان ارائه داده است.