وزیر نیرو:
تامین آب فلات مرکزی اولویت دولت است، پیش‌بینی ۱۴ مصوبه برای فارس
اقتصادگردان- علی اکبر محرابیان پنجشنبه ۲۲ مهر در حاشیه سفر به شهرستان کازرون، به خبرنگاران گفت: از رویکردهای مهم دولت سیزدهم، تامین آب مورد نیاز فلات مرکزی و استان‌های مواجه به کم آبی در کشور است.

محرابیان با تاکید براینکه تامین آب مطمئن برای شرب، صنعت و کشاورزی در دستور کار قرار خواهد داشت، گفت: یکی از راهکارهای مهم تامین آب مورد نیاز، انتقال آب دریا به فلات مرکزی و استان‌های مختلف است.

او با بیان اینکه به واسطه پیگیری‌های قبلی، استان فارس یکی از اولین استانها در تخصیص منابع برای اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس است، گفت: در جلساتی که با نمایندگان محترم مردم فارس در مجلس داشتیم، تخصیص اولیه تا ۴۰۰ میلیون مترمکعب، افزایش یافته است.

محرابیان با یادآوری اینکه طرح انتقال آب از خلیج فارس قرار است از طریق سه کریدور شرقی، غربی و مرکزی انجام شود، گفت: تاکنون هشت کنسرسیوم آمادگی خود را برای اجرای این پروژه اعلام کرده‌اند.

وزیر نیرو همچنین از پیش‌بینی ۱۴ مصوبه در حوزه صنعت آب و برق برای فارس در سفر استانی هیئت دولت خبر داد و گفت: بعد از نهایی شدن این مصوبات، آنها را رسانه‌ای خواهیم کرد.

او همچنین با اشاره به بازدید انجام شده از شهرستان کازرون، گفت: متاسفانه روند اجرای پروژه‌های مختلف در این شهرستان بسیار کند بوده و سد نرگسی، تصفیه‌خانه و بیمارستان، نیازمند تسریع در روند اجرا است.

وزیر نیرو با بیان اینکه سد نرگسی، به عنوان یکی از منابع تامین کننده آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهرستان کازرون، حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، از رایزنی با دست اندرکاران برای افزایش سرعت این پروژه خبر داد و گفت: تلاش میکنیم که تا پایان سال آینده این سد به مرحله آبگیری برسد.

محرابیان یکی از طرح‌ها را اجرای شبکه آبیاری به شکل خط لوله اعلام و خاطرنشان کرد که این پروژه نیز باید سال آینده اجرا و ضمن تامین آب کشاورزی، زمینه تامین آب شرب نیز فراهم شود.

وزیر نیرو، در خصوص بیمارستان کازرون نیز با اشاره به گلایه مندی مردم شهرستان، گفت: این پروژه بیش از ۱۰ سال قبل آغاز شده و با توجه به پیگیریهای دکتر عباسی نماینده محترم، مدتیست که کار ادامه یافته است.

محرابیان اجرا و تکمیل این بیمارستان را از مصوبات مورد نظر در سفر هیئت دولت دانست و اضافه کرد: تصفیه‌خانه کازرون نیز از پروژه‌هاییست که سال‌ها قبل آغاز شده و امیدوار هستیم براساس صحبتهای پیمانکار و مجری، طی ماه‌های آینده آماده بهره برداری شود.