در سفر نماينده وزير صنعت، معدن و تجارت و وزير جهاد و کشاورزی به استان بوشهر به انجام رسيد؛
بازدید از طرح های تأمین مالی شده از سوی بانك صنعت و معدن
اقتصادگردان- به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، نماينده وزير صمت در اين سفر كه روز پنجشنبه پانزدهم مهرماه و به منظور شناسايي ظرفيت هاي استان بوشهر و تدوين برنامه هاي مدون براي تكميل واحدهاي صنعتي و معدني و تأمين مالي آنها انجام شد، از طرح هاي شرکت ارکان شیمی جنوب، شرکت پرشین شیمی گستر، شرکت پلی استرآریان بوشهر، شرکت جی لیان جی، شرکت صنعت پلاست پارس لیان، کربنات کلسیم اکباتان، شرکت فرانورگستر جنوب و شرکت کارا مدارالکترونیک آسیا كه با مشاركت اين بانك تأمين مالي شده اند، بازديد كرد.
شركت پرشين شيمي گستر به توليد كود شيميايي فسفات ساده و تريپل و اسيد فسفريك با ظرفيت توليد ساليانه 180هزار تن اشتغال دارد. اين شركت از بانك صنعت و معدن يك هزار ميليارد ريال تسهيلات ريالي و 6 ميليون و 765 هزار يورو تسهيلات ارزي در قالب تسهيلات سرمايه ثابت و سرمايه در گردش دريافت داشته است.
شركت اركان شيمي جنوب كه محصول توليدي آن كود شيميايي ماكرو و كامل، فسفات ساده و سولفات پتاسيم با ظرفيت توليد ساليانه 150 هزار تن مي باشد، از اين بانك يك هزار ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش دريافت نموده است.
شركت فرا نور گستر جنوب به توليد انواع لامپ ال اي دي و كم مصرف و كليد مينياتوري با ظرفيت يك ميليون و 660 هزار عدد در سال مبادرت داشته و از بانك صنعت و معدن 210 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه ثابت و در گردش دريافت كرده است.
شركت كارا مدار الكترونيك آسيا نيز انواع مدار چاپي با ظرفيت 300 هزار متر مربع در سال توليد مي كند؛ بانك صنعت ومعدن تاكنون 310 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه ثابت و در گردش به آن اختصاص داده است.
شركت جي ليان جي، انواع ورق پلي كربنات و اكرليك تخت با ظرفيت 4 هزار و 440 تن در سال توليد مي كند و 640 ميليارد ريال تسهيلات از بانك صنعت و معدن دريافت كرده است.
شركت پلي استرآريان بوشهر با محصول توليدي انواع الياف پلي استر و منسوجات بي بافت با ظرفيت 12 هزار و 750 تن در سال، در حال حاضر غيرفعال است و از اين بانك، 46 ميليارد ريال تسهيلات دريافت نموده است.
شركت صنعت پلاست پارس ليان، انواع ورق پلي كربنات و اكرليك چند جداره با ظرفيت 4 هزار و 400 تن در سال توليد مي نمايد كه 640 ميليارد ريال تسهيلات از سوي بانك صنعت و معدن به اين شركت تعلق گرفته است.
شركت كربنات كلسيم اكباتان با محصول توليدي آهك هيدراته و كربنات كلسيم رسوبي و طبيعي و سنگ آهك خرد شده به ظرفيت 113 هزار و 520 تن در سال هم اكنون در دست احداث مي باشد و از بانك صنعت و معدن 522 ميليارد ريال و 7 ميليون و 275 هزار يورو تسهيلات سرمايه ثابت دريافت كرده است.
شركت تعاوني كشتي سازي گروه 2718 نيز كه پس از بهره برداري به تعمير و ساخت انواع شناورهاي فلزي مبادرت خواهد داشت،270 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه ثابت از اين بانك دريافت داشته است.
همچنين وزیر جهاد و کشاورزی به اتفاق هیئت همراه نيز روز جمعه از طرح شرکت پرشین شیمی گستر كه از بانك صنعت و معدن تسهيلات دريافت كرده است، بازدید به عمل آورده اند.
در این بازدیدها فعالان صنعتی و معدنی استان بوشهر مسائل و مشکلات خود را در دیدار رو در رو با مسؤلان مطرح کردند که برای حل آنها از سوي مسؤلان ذيربط قول پیگیری و مساعدت داده شد.