انعقاد تفاهم‌نامه "جهش تولید" با حضور نوبخت
8000 کرمانشاهی صاحب شغل می‌شوند
اقتصادگردان- محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "جهش تولید" گفت: این تفاهم نامه هم در همین راستا و ایجاد اشتغالزایی در استان کرمانشاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در راستای اجرای این تفاهم نامه 52 طرح و پروژه تولیدی و اشتغالزا در استان کرمانشاه شناسایی شده که  می توان ظرف یک سال آنها را به بهره برداری رساند.

نوبخت تصریح کرد: برای راه اندازی این 52 طرح 1451 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا بتوانیم از قبل این تعداد طرح و پروژه هشت هزار و یکصد و یازده فرصت شغلی در استان ایجاد کنیم.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها در کنار اشتغالزایی، ظرف یک سال 5940 میلیارد تومان به ارزش افزوده تولید در استان هم اضافه می شود.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه دیگری با عنوان "تکمیل پوشش سیگنال رسانی شبکه های تلویزیونی" در استان کرمانشاه به امضا رسید که بر اساس این تفاهم نامه تمام استان تحت پوشش دیجیتال قرار خواهد گرفت.

حبیب الله وفایی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه در گفت و گو باایسنا گفت: این تفاهم نامه با هدف افزایش سطح پوشش دیجیتال شبکه های تلویزیونی در دستورکار قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه 21.5 میلیارد تومان و سازمان صدا و سیما 25 میلیارد تومان ظرف سه سال برای تکمیل پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی در استان اختصاص می دهند.

وفایی تصریح کرد: با تزریق این اعتبار ظرف سه سال آینده پوشش تمام شبکه های تلویزیونی در استان از آنالوگ به دیجیتال تبدیل می شود.