روند نزولی صبح امروز قیمت سکه و طلا برگشت
اقتصادگردان- محمد کشتی‌آرای درباره تغییرات قیمتی در بازار سکه و طلا داخلی در بازار امروز (یکشنبه) نسبت به روز گذشته، اظهار کرد: از صبح امروز تا حوالی ساعت یک بعد از ظهر روند قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نسبت به روزهای گذشته کاهشی بود اما از ظهر به بعد، به دنبال افزایش نرخ ارز در عین ثبات نرخ قیمت‌های جهانی، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نسبت به صبح مجدد افزایش یافت.

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازه تغییرات قیمت سکه و طلا در بازار امروز (قیمت اول، قیمت‌های صبح و قیمت‌های دوم، آخرین نرخ‌های معاملاتی بازار امروز است) به شرح زیر است:

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی در ابتدای صبح نسبت به روز گذشته، ظهر به بعد ۵۰ هزار تومان افزایش یافت و به هفت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. (صبح هر قطعه سکه هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.)

همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بین بازه هفت میلیون و ۳۷۰ هزار تومان تا هفت میلیون  ۴۰۰ هزار تومان تغییر قیمت داشت.

قیمت هر قطعه نیم سکه نسبت به روز گذشته ثابت مانده و سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی برای ربع سکه دو میلیون و ۴۰ هزار تومان و برای سکه‌های یک گرمی یک میلیون و ۹۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز نسبت به روز گذشته حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته و در محدوده ۷۱۵ هزار تومان تا ۷۲۰ هزار تومان معامله شده است. هر مثقال طلا نیز بین سه میلیون و ۱۰۰ تا سه میلیون و ۱۳۰ هزار تومان قیمت داشته است.

آخرین نرخ هر اونس طلای جهانی نیز ۱۷۲۹ دلار ثبت شده است که نسبت به روز  گذشته بدون تغییر بوده است.