رئیس اتاق بازرگانی ایران:
راه‌اندازی کسب و کار گاهی تا ۱ سال طول می‌کشد
اقتصادگردان- غلامحسین شافعی امروز در مراسم رونمایی از پنجره واحد کسب و کار بیان کرد: پس از تصویب قانون فضای کسب و کار در سال ۹۱ هنوز اقدامات لازم برای اجرای این قانون در دستور کار قرار نگرفته و همین مسئله به دشوار شدن سرمایه گذاری و فعالیت سرمایه گذاران منجر شده است. با وجود آن که مقامات وزارت اقتصاد می‌گویند میانگین زمان راه اندازی کسب و کار حدودا ۷۰ روز است اما ما می‌بینیم که بعضا صدور مجوزهای لازم تا یک سال نیز طول می‌کشد و این مسئله به هیچ عنوان برای اقتصاد ایران جنبه مثبت ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ابراز امیدواری کرد با راه اندازی پنجره واحد کسب و کار برخی از محدودیت‌ها کنار رفته و فضا برای فعالیت بخش خصوصی واقعی در کشور توسعه یابد.

شافعی همچنین به طرح راه اندازی دادگاه‌های تجاری در کشور اشاره کرد و گفت: از مدتی قبل ما مذاکرات ابتدایی برای تشکیل این دادگاه‌ها را با وزارت اقتصاد آغاز کردیم و در گام نخست بنا بود در ۵ استان بزرگ کشور این دادگاه‌ها آغاز به کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی طرح به اینگونه پیش خواهد رفت که در ابتدا این دادگاه‌ها در تهران آغاز به کار کنند و سپس در سایر استان‌ها نیز راه اندازی شوند.