هشدار آلودگی هوا برای همه سنین از دوشنبه، ماندگاری سرما در مناطق زلزله‌زد‌ه
اقتصادگردان- صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور با اشاره به پایداری هوا در نیمه شمالی کشور، اظهار داشت:‌  از صبح دوشنبه 20 آبان‌ماه، پایداری هوا موجب ‌افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار برای همه گروه‌ها د‌ر استان‌های تهران، البرز، مرکزی و قزوین می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه این شرایط تا روز سه‌شنبه 21 آبان‌ماه ادامه دارد، اظهار داشت: توصیه می‌شود از تردد و توقف کودکان، بیماری‌های تنفسی و قلبی و افراد مسن در سطح شهر جلوگیری شود.

‌مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در جزایر شرق خلیج فارس، هرمزگان و جنوب کرمان بارش‌ها شدت دارد و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. 

ضیائیان افزود: فردا در جنوب فارس و  جنوب بوشهر همچنین برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. 

وی اظهار کرد: بعدازظهر فردا و روز دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد خواهیم داشت و از سه‌شنبه تا پایان هفته در نیمه جنوبی کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ در هفته جاری در نواحی زلزله‌زده شمال‌غرب کشور هوای سرد ماندگار است، کمینه دما در منطقه میانه حدود صفر تا 2 درجه و در سراب منفی یک درجه تا منفی 3 درجه خواهد بود، همچنین در این مناطق، بعدازظهر پنج‌شنبه و جمعه افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران طی چهار روز آینده صاف همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 18 و 9 درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر و بوشهر با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا در 12 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.