افزایش سرمایه بیمه تعاون به ١٥٠ میلیارد تومان
اقتصادگردان- یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون بعدازظهر امروز (دوشنبه) و در مراسم رونمایی از "طرح سانا" گفت: آینده صنعت بیمه در اختیار اینشورتک هاست و هر شرکتی ارتباط قوی تری با اینشورتک ها داشته باشد، در آینده موفق تر خواهد بود.

وی افزود: یکی از دلایلی که فروش بیمه های آتش سوزی و حوادث انفرادی در ایران ناموفق بوده، فروش سخت آنها و الزام به ارائه اطلاعات زیاد بوده است. مدیرعامل بیمه تعاون خاطرنشان کرد فروش برخط بیمه نامه یعنی بیمه گذار بعد از پرداخت وجه بیمه نامه، کد یکتای بیمه مرکزی را دریافت کند نه اینکه بعد از پرداخت وجه برای دریافت مدارک به وی مراجعه شود.

مظلومی با اشاره به ضرورت توزیع ریسک در بین تمام شهرها و استان های کشور، اظهار داشت: راه درست صدور بیمه نامه حوادث طبیعی این است که شرکت ها به هر فردی بیمه نامه جداگانه و فردی بفروشند تا به طور طبیعی و خودکار توزیع ریسک شود.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه هرشرکت هر زمانی از وی درخواست شد باید NPL زلزله در هر استانی را داشته باشد. مدیرعامل بیمه تعاون اظهار داشت که این شرکت در جریان سیل امسال نیز فروش بیمه نامه حوادث را قطع نکرد ولی قبل از پذیرش هر ریسک بزرگ، فکری برای اتکایی آن می کند.

مظلومی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا پوشش های این بیمه نامه را برای ساختمان تا ٢١٠ میلیون تومان و اثاثیه منزل تا ٩٠ میلیون تومان است و همچنین در بیمه نامه حوادث فوت و نقص عضو تا ٥٠ میلیون تومان است.

وی افزود که حتی مسافران عتبات عالیات نیز می توانند با این کارت خود را برابر حوادث تروریستی بیمه کنند. بستر سانا در حقیقت یک کارت اعتباری با سه مشخصه سریال، رمز اختصاصی و فعال سازی با کد نماینده است که بیمه گذاران می توانند از اعتبار موجودی آن استفاده کرده یا با آن بیمه نامه بخرند. بر این اساس بیمه گذاران می توانند با خریداری یک کارت اعتباری که به ابزارک موبایلی متصل است، در کمترین زمان و به سادگی بیمه نامه های حوادث و آتش سوزی را برای خود خریداری کنید.

همتی مدیر بیمه های اشخاص بیمه تعاون در این خصوص گفت: در طرح سانا، حداقل اطلاعات از بیمه گذار دریافت می شود و امکان صدور بیمه نامه در هر ساعتی از شبانه روز وجود دارد. بر این اساس، بیمه گذاران می توانند کارت اعتباری سانای مورد نیاز را خریداری کرده و بعد از تماس با شماره موجود، رمزی را دریافت کنند و با استفاده از رمز و استفاده از آن در ابزارک موبایلی، بیمه نامه خود را در کمتر از دو دقیقه خریداری کنند.

مدیرعامل بیمه تعاون از افزایش سرمایه این شرکت طی ماه های آینده به ١٥٠ میلیارد تومان با آورده نقدی و حق تقدم استفاده نشده سهامداران خبر داد و افزود: دلیل عدم افزایش بوروکراسی های اداری بوده است. وی سرمایه فعلی این شرکت را ٤٩ میلیارد تومان اعلام کرد و توضیح داد که در حال حاضر تفاوت این رقم تا ١٥٠ میلیارد تومان تامین شده است.

 ١٦٥ میلیارد تومان از یکی از شرکت‌های خودروساز طلب داریم

مظلومی درباره بدهی خودروسازان به شرکت های بیمه از جمله بیمه تعاون اظهار داشت: یکی از شرکت های خودروساز هزار میلیارد تومان به تعدادی از شرکت های بیمه بدهی بابت صدور بیمه نامه ثالث خودروی صفر کیلومتر دارد.

وی رقم بدهی این خودروساز به بیمه تعاون را ١٦٥ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ما علیه این شرکت طرح دعوی کرده و صدور بیمه نامه های جدید را برای آن متوقف کرده ایم. مدیرعامل بیمه تعاون خاطر نشان کرد که این شرکت تمام خسارت های بیمه نامه های صادر شده و سهم نهادهای دیگر را هم پرداخت کرده ایم.