سلیمی:
بخش اقتصاد نیاز به خانه‌تکانی دارد، باید به تولید صادرات‌محور برسیم
اقتصادگردان- اصغر سلیمی با اشاره به ضرورت اهتمام دولت و مجلس برای تحقق «رونق تولید» بیان کرد: خیلی از کشورهایی که توانستند تکنولوژی و تولیدات خود را به مرحله‌ای برسانند که دیگر نیاز به استفاده از کالای سایر کشورها نداشته باشند، یکی از اقداماتشان توجه به صنایع داخلی و ارتقای کیفیت کالاها و استفاده از کالای کشور خودشان بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: به عنوان مثل در کره جنوبی و ژاپن بعد از جنگ با وجود اینکه دیگر مردم چیزی نداشتند بر ظرفیت‌ها و نیروی انسانی خود تکیه کردند و نگاهشان کم‌تر به بیرون از مرزها بود. یکی از مشکلات کشور این است که بیشتر نگاهمان به کالاهای خارجی است و از سوی دیگر منبع اصلی درآمد کشور را نفت قرار داده و همواره نگاهمان به صادرات نفت است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: امروز کشوری مثل ژاپن که اصلاً نفتی ندارد به تکنولوژی‌های خوبی دست یافته و از صادر کنندگان بزرگ کالا در جهان است اما ما علی رغم داشتن نیروی انسانی تحصیل کرده و دانشگاه های معتبر از ظرفیت آنها غافل هستیم و بیشتر انرژی خود را بر روی صادرات نفت خام گذاشته ایم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تاکید کرد: امروز نیز آمریکا فهمیده ریشه مشکلات اقتصادی ما در کجاست و بیشتر فشار را بر روی صادرات نفت گذاشته است. ما واقعاً در بحث اقتصاد به یک خانه تکانی نیاز داریم و تنها راهش نیز توجه به تولید است.

سلیمی در پایان گفت: تولید کنندگان نیز باید به کیفیت تولید توجه داشته باشند و انتظار این است که تولیدات صادرات محور باشد و بتوانیم برندسازی کنیم.