متروکه شدن ۷۰ کانتینر گوشت تنظیم بازار
اقتصاد گردان - جمشید قسوریان جهرمی مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، در خصوص شایعه فروش گوشت‌های تنظیم بازاری توسط سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: ‌در جلسه ستاد تنظیم بازار به مسوولان گفتم که گوشت‌های وارداتی متروکه شده برای تنظیم بازار را به سازمان اموال تملیکی ندهید. این گوشت‌ها مورد نیاز جامعه و مردم است و باید شرایط آن خارج از متروکه شدن باشد.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در مورد اینکه چرا گوشت‌های وارداتی تنظیم بازار متروکه شده است‌، گفت: با توجه به اینکه ارز 4200 تومانی این گوشت‌ها تأمین شده اما پول آن به دست فروشنده نرسیده است و چون امکان تسویه ارز وجود نداشته نمی‌توان از گمرک ترخیص کرد بنابر این بیش از 2 ماه اگر کالایی در مناطق آزاد و ویژه بماند خود به خود مشمول قانون متروکه می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان از متروکه کردن گوشت‌های تنظیم بازاری خودداری کرده است و این موضوع را به مسوولان ستاد تنظیم بازار نیز گفتیم.

قسوریان جهرمی با اشاره به اینکه به مسوولان ستاد تنظیم بازار پیشنهاد شد قانون متروکه برای کالاهای اساسی که ارز 4200 تومانی دریافت می‌کنند برداشته شود، عنوان کرد: در شرایط تحریمی و با توجه به محدودیت‌ها برای کالاهایی که ارز دولتی دریافت می‌کنند، نباید برخی مقررات دست و پاگیر شده و باید با توجه به شرایط تصمیم‌گیری شود.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اضافه کرد: بالغ بر 60 تا 70 کانتینر گوشت وارداتی تنظیم بازار تحویل سازمان اموال تملیکی شد و اعلام کردیم که باید شرایط ترخیص آنها هر چه زودتر فراهم شود و در پروسه کالای متروکه قرار نگیرد. این گوشت‌ها و این محموله از گمرک شهید رجایی بندرعباس وارد کشور شده‌اند.

به گزارش فارس، گفته می‌شود کانتینرهای محموله گوشت وارداتی ۲۰ فوت هستند که حدود ۱۷.۵ تن ظرفیت دارند که اگر در ۷۰ کانتینر ضرب شود بالغ بر ۱۲۲۵ تن گوشت بلاتکلیف مانده  است.