عضو هیات مدیره بانک کشاورزی:
با جذب تسهیلات اشتغال پایدار، اقتصاد کشاورزی سیستان و بلوچستان شکوفا خواهد شد
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان سیستان و بلوچستان ، در این مراسم مهندس ماهی کار ضمن تبریک فرا رسیدن هشتاد و ششمین سالگرد تأسیس بانک کشاورزی اظهار داشت: نگاه کلان به نظام بانکی در این است که در راستای رشد اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش اقتصادی عمل و سهم ارزنده ای داشته باشند و از تولید و فرصت های شغلی موجود حمایت و فرصت های شغلی جدید را فراهم کنند و در یک کلام مقَوم اقتصاد ملی باشند.
وی افزود: عملکرد بانک کشاورزی نشان می دهد این بانک با داشتن 9درصد شعب ، 10 درصد پرسنل و 8درصد سهم از منابع نظام بانکی، 47 میلیون انواع حساب را برای مشتریان در مجموعه شعب افتتاح کرده و 14 میلیون انواع کارت بانکی را با در اختیار داشتن 490 هزار دستگاه کارتخوان و 3000 دستگاه ATM برای استفاده در اختیار آنان قرار داده است.

مهندس ماهی کار تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 400 هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی به فعالان تولید پرداخت و فرصت های شغلی جدیدی در بخش کشاورزی ایجاد شده است؛ در سال جاری نیز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، توسعه کشت گلخانه ای، پرورش ماهی در دریا و توجه به زنجیره ارزش در بخش کشاورزی، حمایت از محصولات صادرات محور، حمایت از تولید محصولات استراتژیک و از همه مهم تر حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری از اولویت های اعتباری بانک بوده و این موارد در قالب خط مشی اعتباری که مضامین آن برگرفته از اقتصاد مقاومتی است به  شعب بانک ابلاغ شده است.

عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی با بیان این که فقط در ارتباط با اشتغال پایدار روستایی 60000 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک کشاورزی پرداخت و یا مصوب شده و یا در آستانه پرداخت است گفت: این موفقیت، فرصت های عدیده شغلی در مناطق روستایی و عشایری ایجاد می کند و از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی، 2360 میلیارد ریال به استان سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده است که بعد از استان خراسان رضوی، بالاترین میزان اعتبار تخصیصی بوده و قطعا با جذب تسهیلات مذکور شاهد شکوفایی اقتصاد کشاورزی در منطقه خواهیم بود.

مهندس ماهی کار در ادامه با اشاره به این که امسال، سال همراهی و همدلی در مسیر حمایت حداکثری از رونق تولید کشاورزی در این بانک است، گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات، مقرر است از کسانی که در بخش تولید دچار خسارت و مواجهه با ریسک مالی شده اند و نتوانسته اند ادای دین کنند، در قالب بند خ ماده 33 و بند ل تبصره 16 حمایت شود.

وی افزود: بانک کشاورزی در ایفای مسئولیت های اجتماعی نیز با اجرای طرح هایی چون حمایت از فارغ التحصیلان کشاورزی جویای کار، طرح حضرت زینب کبری (س) برای  زنان سرپرست خانوار روستایی، طرح ایران وبه اشکال مختلف برای زنان جامعه ایران توانسته است به نوبه خود گره های عدیده ای از مشکلات کشور را باز کند.

مهندس ماهی کار اظهار داشت: علاوه بر موارد مذکور ، بهبود و توسعه خدمات و محصولات بانک، توسعه تعامل با استارت آپ ها و فین تک ها و استقرار بانکداری دیجیتال از اولویت های راهبردی بانک بوده و مقرر است همراه با توسعه بانکداری عمومی در چهارچوب باشگاه مشتریان، برای توفیق در ایجاد سازمان دیجیتال محور مدل های فرآیند کسب و کار و تعامل با مشتری در تنظیم نقشه راه در این خصوص بازتعریف شود.

عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی همچنین در ارتباط با توسعه سواحل مکران از جاسک تا گواتر نیز گفت : قراردادی با بخش مربوطه در وزرات صمت منعقد شده و مقرر است در طرح های بزرگ مقیاس این منطقه، بانک کشاورزی مشارکت داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: تعیین تکلیف طرح های بیمار و راه اندازی طرح های نیمه تمام و واگذاری اموال و دارایی های مازاد از دیگر اولویت های بانک در سال جاری بوده و از مجموعه مدیریت ها خواسته شده است با بهره گیری از توان کارشناسی در اختیارو استفاده از مشاوره های خارج از بانک ، سعی وافری انجام دهند.

مهندس ماهی کار در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های دکتر داورپناه مدیر سابق بانک در استان ، مهندس قزلباش را به عنوان مدیر جدید شعب بانک در استان سیستان و بلوچستان معرفی و اظهار امیدواری کرد با همکاری و همراهی مجموعه مسئولان استانی و همکاران بانک در مدیریت شعب تابعه، بانک بتواند مسیر موفق گذشته خود را در این استان ادامه دهد.

شایان ذکر است عضو هیات مدیره بانک کشاورزی در ادامه حضور خود در استان سیستان و بلوچستان، درهمایش رؤسای شعب بانک کشاورزی در این استان شرکت و ضمن تاکید بر حفظ هوشیاری و آگاهی و رعایت ملاحظات تخصصی و امنیتی توسط رؤسای شعب، مشکلات و چالش های مطرح شده توسط روسای شعب را بررسی و برای حل آن ها راهکارهای عملی ارائه کرد.