:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: به منظور حمایت ازکارگاه های تولیدی و طرح های مستقل و پشتیبان، به دارندگان مجوز مشاغل خانگی تحت پوشش این سازمان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
کد خبر: ۹۹۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴

اقتصادگردان_ سید حسین حسینی محمدی در جمع خبرنگاران افزود: مشاغل یاد شده شامل فرش دستباف و رشته های مرتبط با این هنر صنعت است که تسهیلات بانکی کم بهره 50 تا 750 میلیون ریال برای آنها پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز کسب و کارهای خانگی به عنوان یکی از راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد به شمار می آید افزود: افراد حقیقی یا حقوقی که در هر یک از رشته های مشاغل خانگی مهارت و تخصص کافی دارند می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، نسبت به گرفتن مجوز اقدام کنند تا پس از تکمیل مدارک، توسط این سازمان به کارگروه تسهیلات معرفی شوند.

حسینی محمدی ادامه داد: متقاضیان برای کسب اطلاع از جزئیات و چگونگی گرفتن مجوز می توانند به سامانه مربوطه به آدرس www.mashaghelkhanegi.ir مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی تاکید کرد: فهرست همه رشته های مشاغل خانگی تعریف شده 307 مورد مربوط به دستگاههای اجرایی مختلف است که از این شمار 74 مورد آن نظیر فرش دستباف، مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد: مشاغل یا کسب و کار خانگی شامل فعالیت هایی است که توسط عضو یا اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار و با رعایت قوانین و مقررات لازم شکل گیرد و منجر به تولید خدمت و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می شود.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: