:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
شست‌وشوی فرش‌های قدیمی و فرش‌هایی که توسط انگشتان هنرمندانه اساتیدی بزرگ بافته شده و در دل تاروپود آن‌ها، خاطره‌های بسیار وجود دارد بسیار حائز اهمیت است.
کد خبر: ۹۷۶۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
اقتصادگردان_ یک کارشناس نساجی در خصوص این موضوع، گفت: کدام قالیشویی برای شستن فرش‌ها و قالی‌های‌مان مناسب و قابل اعتماد است و فرش‌ها و قالی‌های گران قیمت‌مان را به کدام قالیشویی بسپاریم تا در عین تمیز شدن، خراب نشوند. اینها مهمترین سوالاتی است که زمان تصمیم به شستن قالی‌های خاطرانگیزمان از خودمان بپرسیم و باید جوابی در خور برای آن پیدا کنیم.

شربت اوغلی با بیان اینکه باید از شرکت‌های رسمی قالیشویی عضو اتحادیه صنف قالیشویان برای شستن قالی‌ها خصوصا قالی‌های نفیس انتخاب کنیم، افزود: به شما توصیه می‌کنیم وقتی به آگهی‌های چاپ شده قالیشویان در نیازمندی‌های روزنامه‌ها نگاه می‌کنید و یا با مشورت با دوستان و آشنایان خود، یکی از قالیشویی‌های شهر خود را انتخاب می‌کنید، بهتر است قبل از دادن آدرس به قالیشویی و تحویل فرش‌های خود به آن‌ها، کمی حوصله به خرج داده و اتحادیه قالیشویی شهر محل اقامت خود تلفن کرده و یا به وب‌سایت اینترنتی آن اتحادیه مراجعه کنید.

وی تصریح کرد: چنانچه نام قالیشویی انتخابی توسط شما، در بین لیست اسامی قالیشویان مورد تایید و مجاز آن اتحادیه وجود داشت، می‌توان گفت ۵۰ درصد کار انجام شده است و باقی موارد به دقت انتخاب شما بستگی دارد. اما چنانچه نام آن قالیشویی را در فهرست اسامی اتحادیه ندیدید! آن قالیشویی را برای شست و شوی فرش های خود انتخاب نکرده و دوباره به جست و جو بپردازید تا گزینه ی مناسبی را بیابید.

مدیر قالیشویی شربت اوقلی با طرح این سوال که دلیل حساسیت بالای ما در انتخاب قالیشویی چیست؟، تاکید کرد: پاسخ این است که اگر فرش‌های ما نفیس و گران قیمت باشند! بایستی بدانیم  فرش‌های خود را به چه کسی می‌سپاریم و از عاقبت کار خود، نگران و دلواپس نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه صورتحساب فرش های خود را به دقت مطالعه کنید، افزود: براساس یک سنت و رسم قدیمی در میان ما ایرانی‌ها، فرش دستباف جزو سرمایه‌های اصلی زندگی محسوب می‌شود؛ پس توصیه می‌شود قبل از تحویل دادن سرمایه‌های خود به دست قالیشویی مجاز انتخاب شده توسط شما، قرارداد یا فاکتور ارائه شده را به دقت مطالعه کرده و از سوال کردن درباره آن، اصلا خجالت نکشید.

شربت اوقلی همچنین گفت: چنانچه قرارداد ارایه شده برای شما قانع کننده نبود می‌توانید با دفتر شرکت قالیشویی تماس بگیرید و حتی در نهایت می‌توانید از نظرات کارشناسان اتحادیه قالیشویان استفاده کنید.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: