:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
میزان جذب و تجهیز منابع مالی خارجی برای طرح های سرمایه ای در ایران در طول دولت یازدهم بیش از 11 میلیارد دلار است که در قالب 36 طرح در کشور اجرایی می شود.
کد خبر: ۹۷۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶اقتصادگردان_ به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی بانک مرکزی، در پی اعلام آمار مربوط به تسهیلات مالی خارجی در کشور از جانب وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی بر مبنای آمار بانک مرکزی و برداشت نادرست برخی رسانه ها به آگاهی می رساند، آمار اعلامی از جانب آقای ظریف بیانگر میزان دریافت تسهیلات مالی خارجی برای تأمین مالی طرح‌های زیر‌بنایی و تولیدی کشور و عملیاتی شدن فرایند آن از طریق گشایش اعتبار اسنادی است.
بر این اساس، معیار تهیه این آمار نیز در هر سه دولت نهم، دهم و یازدهم، یکسان و به میزان مبالغ اعتبارات‌اسنادی گشایش‌شده برای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب دولتی و غیر دولتی است.
این گزارش حاکی است، اعتبارات اسنادی گشایش شده برای طرح ها در دولت نهم در قالب 89 طرح جمعاً به مبلغ معادل دلاری 3.4 میلیارد، در دولت دهم با 29 طرح جمعاً به مبلغ معادل دلاری 3.9 میلیارد و در دولت یازدهم با 36 طرح جمعاً به مبلغ معادل دلاری 11.8 میلیارد بوده است. 
نام:
ایمیل:
* نظر: