:
كمينه:۲۶°
بیشینه:۴۱°
به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس، معتقد است که اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، ساماندهی وضعیت بدهی‌های دولت، اهتمام به تولید داخلی و مبارزه قاطع با قاچاق کالا و ارز، باید اولویت‌های اصلی تیم اقتصادی دولت دوازدهم باشد
کد خبر: ۹۶۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
خبراقتصادي - رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس، معتقد است که اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، ساماندهی وضعیت بدهی‌های دولت، اهتمام به تولید داخلی و مبارزه قاطع با قاچاق کالا و ارز، باید اولویت‌های اصلی تیم اقتصادی دولت دوازدهم باشد.
امیر خجسته در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به نزدیکی به زمان معرفی اعضای کابینه دولت دوازدهم به مجلس گفت: مردم انتظار دارند که کابینه دولت دوازدهم کارآمد، عملگرا و بی‌حاشیه باشد و تمام فکر و ذکر کابینه در جهت کار، عملگرایی و تحولات در اقتصاد کشور متمرکز شود. وی گفت: با وجود اینکه وزیر بهداشت و درمان دولت دوازدهم در زمینه طرح تحول سلامت و وزیر دفاع در زمینه تقویت بنیه دفاعی عملکرد خوبی داشتند و ایران هم‌اکنون جزو ٥ کشور موشکی دنیاست، تیم اقتصادی دولت در دوره یازدهم به بایدهای مورد نیاز برای شکوفایی اقتصادی به خوبی عمل نکرد.
نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزرای اقتصادی جدید باید بتوانند وضعیت معیشت مردم، صادرات و واردات و تولید را سامان دهند و وزرایی ریسک‌پذیر در عرصه اقتصاد باشند، ادامه داد: مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند و تحریم‌های جدید امریکا نشان می‌دهد که نمی‌توان به دنیا به ویژه به امریکا اعتماد کرد، لذا مسوولان باید به صورت یکپارچه و متحد از توان داخلی استفاده کنند تا بتوان اقتصاد کشور را شکوفا کرد.
خجسته ادامه داد: امریکا به دنبال اعمال فشار اقتصادی بر مردم ایران است، بنابراین تیم اقتصادی دولت جدید باید در سال تولید و اشتغال با ایجاد فضای جدید برای فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی وضعیت ٨ میلیون بیکار در کشور را سامان دهند.  وی با بیان اینکه رییس‌جمهور باید وزرای توانمند برای کشور انتخاب کند تا بتوان توسعه اقتصادی برای کشور رقم زد، یادآور شد: مجلس معتقد است که هر وزیری از هر گرایشی برای حضور در کابینه دولت دوازدهم انتخاب می‌شود باید توانمند و کارآ باشد و تیم اقتصادی قدرتمند و قوی دولت دوازدهم باید بساط قاچاق را از کشور برچیند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه خروجی کار وزرای جدید باید روزانه به مردم گزارش داده شود، افزود: تیم اقتصادی دولت دوازدهم باید بخش خصوصی را باور داشته و ظرفیت مردمی اقتصاد را جدی بگیرند و منسجم و با برنامه برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی حرکت کنند.
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، ساماندهی وضعیت بدهی‌های دولت، اهتمام به تولید داخلی و مبارزه قاطع با قاچاق کالا و ارز، باید اولویت‌های اصلی تیم اقتصادی دولت دوازدهم باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: