:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۸°
به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
شهرکرد- ایرنا- مشاور امور زنان و خانواده رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اشتغال بیش از 350 هزار نفر در حوزه صنایع دستی کشور در دولت یازدهم خبر داد و گفت: از این تعداد 73 درصد را زنان تشکیل می دهند.
کد خبر: ۹۵۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
اقتصادگردان_ به گزارش ایرنا، فاطمه کرباسی روز پنجشنبه در نشست سراسری کارشناسان امور زنان و خانواده سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: همچنین از این تعداد، 61 هزار مورد در حوزه مشاغل خانگی است.
وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های موجود در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی، لازمه این مهم را تدوین و اجرای برنامه های عملیاتی دانست و گفت: این سازمان در خط مقدم تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قرار دارد.
کرباسی، شناسایی و ثبت میراث فرهنگی و طبیعی و صیانت از آن، حمایت از هنرمندان و صنعتگران، حفظ و احیای رشته های صنایع دستی، توسعه زیرساخت های اقامتی، نشست با سرمایه گذاران داخلی و خارجی و شناسایی مقاصد جدید گردشگری را از سیاست های این سازمان برشمرد و گفت: نگاه جامع به هر سه حوزه امری ارزشمند است و باید در همین چارچوب اقدامات لازم را انجام داد.
وی با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و شهدای مسجد گوهرشاد اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده اسلامی - ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی، دستورالعمل اجرایی عفاف و حجاب سرلوحه فعالیت های بانوان شاغل در این سازمان قرار دارد.
نشست یک روزه کارشناسان امور زنان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سه رویکرد هم افزایی و آشنایی بانوان به وظایف حوزه کاری خود، اقتصاد مقاومتی و عفاف و حجاب به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در 2 بخش عمومی و تخصصی در حال برگزاری است.
نام:
ایمیل:
* نظر: