:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۳°
به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
خزانه‌داری کل کشور در بخشنامه‌یی نحوه صدور اوراق تسویه خزانه برای تسویه بدهی‌ها و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی را به دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد.
کد خبر: ۹۵۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
خبراقتصادی -  معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور در بخشنامه اجرای آیین‌نامه اجرایی بند (و) تبصره (5) قانون بودجه سال 1396 کل کشور، مواردی را درخصوص صدور اوراق تسویه خزانه برای تسویه بدهی‌ها و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی ابلاغ کرد.
براساس این بخشنامه، دستگاه‌های اجرایی بدهکار شامل وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، شرکت‌های دولتی (بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌یی از محل بودجه عمومی دولت) و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌یی از محل بودجه عمومی دولت) که دارای بدهی قطعی به اشخاص فوق‌الذکر هستند، لازم است ضمن اطلاع‌رسانی لازم، نسبت به تکمیل و ارسال تاییدیه موضوع نمونه شماره (2) اطلاعیه فوق‌الذکر براساس توضیحات مندرج در آن اقدام کنند. بر‌اساس بند (ج) ماده (1) آیین‌نامه فوق‌الذکر بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص متقاضی عبارت است از بدهی دستگاه‌های بدهکار که به استناد ماده (19) قانون محاسبات عمومی کشور در چارچوب مقررات مربوط تا پایان سال 1395 ایجاد و باتوجه به ماده (20) قانون مذکور تسجیل شده و به تایید ذی‌حساب (در دستگاه‌های اجرایی فاقد ذی‌حساب، مدیرمالی یا عناوین مشابه) و رییس دستگاه اجرایی ذی‌ربط رسیده یا درمورد بدهی‌هایی که مربوط به دستگاه اجرایی خاصی نیست توسط سازمان حسابرسی، حسابرسی ویژه شده باشد. در این بخشنامه آمده است: دستگاه‌های اجرایی طلبکار شامل وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی که دارای مطالبات قطعی از اشخاص فوق‌الذکر هستند، لازم است ضمن اطلاع‌رسانی لازم، نسبت به تکمیل و ارسال تاییدیه موضوع نمونه شماره (3) و (4) اطلاعیه فوق‌الذکر براساس توضیحات مندرج در آن اقدام کنند. این بخشنامه می‌افزاید: دستگاه بدهکار مکلف است حین اجرای فرآیند تسویه از طریق اوراق‌تسویه خزانه، از تسویه نقدی مطالبات اشخاص متقاضی خودداری کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: