:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۸°
به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی:
شهرکرد- نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت:ترویج و استفاده از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و صنایع‌دستی از مهم‌ترین اولویت‌ها در صنایع پاک است که رونق آن ضرورت دارد.
کد خبر: ۹۴۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶اقتصادگردان_ به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی، علی کاظمی بابا حیدری در آیین افتتاح مجتمع بوم‌گردی سراب باباحیدر گفت : صنعت گردشگری امروزه از جایگاه بسیار مهمی در دنیا برخوردار شده است و در کشور ما نیز باید از نعمت‌های خدادای در این راستا استفاده شود.

وی افزود: ترویج و استفاده از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و صنایع‌دستی از مهم‌ترین اولویت‌ها در صنایع پاک است که رونق آن ضرورت دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از هنرهای‌ دستی باید به‌ جد حمایت شود و راهنمایی‌های لازم در این زمینه به مردم ارائه شود.

کاظمی بابا حیدری با اشاره به اینکه در شهرباباحیدر تاکنون دو اقامت‌گاه بوم‌گردی راه‌اندازی شده‌است،خاطرنشان کرد: صندوق کارآفرینی امید باید در حوزه صنایع ‌دستی روستایی همکاری‌های لازم را بیش‌ازپیش انجام دهد.

وی با اشاره به فرهنگ و تمدن دینی و غنی موجود استان تصریح کرد: شهر باباحیدر دارای قدمتی حدود یک‌هزار سال و ظرفیت‌های گردشگری و هنرهای‌دستی فراوان است و مسجد جامع آن نیز جزو آثار تاریخی و فرهنگی مهم محسوب می‌شود.

در ادامه مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گفت: نخستین سفره‌خانه سنتی استان در شهر باباحیدر راه‌اندازی شد که این اقدام سبب ایجاد انگیزه‌ و ترویج این اقدام در سایر شهرستان‌ها شد.

بهمن عسگری‌سوادجانی افزود: اقامت‌گاه بوم‌گردی باباحیدر با کمک سرمایه‌گذار بخش خصوصی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و صندوق‌ کارآفرینی امید انجام شد و برای راه‌اندازی سفره‌خانه‌ها و خانه‌مسافرهای دیگر در شهرستان‌ها نیز تسهیلات لازم اعطا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای مرمت حمام تاریخی شهر باباحیدر با ۵۰ درصد اعتبار از محل بخش خصوصی و ۵۰ درصد اعتبار دولتی تشریح کرد: برای مرمت سایر اماکن تاریخی نیز کمک‌های لازم از سوی این اداره‌کل صورت می‌گیرد.

عسگری‌سوادجانی از اختصاص ۱۸ میلیون تومان تسهیلات به طرح‌ ایجاد خانه‌مسافر خبر داد و گفت: باباحیدر از ظرفیت گردشگری بسیار مطلوبی برخوردار در این زمینه برخوردار است.
نام:
ایمیل:
* نظر: