:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۷°
به‌روز شده در: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان زنجان:
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان زنجان از رونمایی فرش بافته شده براساس نقشه ویژه استان زنجان خبر داد و گفت: در بحث فرش در استان جلو هستیم و از خوشه و صنعتگران این بخش حمایت می‌کنیم.
کد خبر: ۹۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳اقتصادگردان_ به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، امیرحمیدنیا امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: از سه خوشه فرش، کفش و چاقو در استان زنجان خوشه فرش توسعه بیشتری یافته که در این راستا از فرش بافته شده براساس نقشه ویژه استان شهریور ماه رونمایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه خوشه کفش جزو برنامه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان است، گفت: در این خوشه حدود 180 میلیون قرارداد منعقد شده و هشت واحد جدید در طول سال 95 به این خوشه افزوده شده است.

حمید ذوالقدر، مدیرعامل توسعه خوشه کفش هیدج نیز در این جلسه گفت: در صنعت کفش شهرستان هیدج حدود 140 واحد فعال وجود دارد که  برای یک هزار و 67 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: از این واحدها، 95 واحد در تولید کفش دستدوز با اشتغالزایی 799 نفر و چهار واحد در تولید کفش ماشینی با اشتغالزایی 137 نفر، فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل توسعه خوشه کفش هیدج با اشاره به تولید 6.5 میلیون کفش در سال 95 ابراز کرد: در شرایط فعلی صادارتی برای کفش هیدج نداریم و اگر هم صادراتی انجام بگیرد به نام کفش استان‌های دیگری مثل تبریز یا اصفهان  صادر می‌شود.

وی با ابراز امیدواری بر مورد حمایت قرارگرفتن این واحدها در بخش بازار تصریح کرد: همه محصولات این صنعت در بازار داخلی توسط واسطه‌ها و بنکدارها خریداری می‌شود.

ذوالقدر در مورد درآمد این صنعت عنوان کرد: در سال 94 میزان فروش خوشه برابر 66 میلیارد تومان بود که این میزان در سال 95 با رشد 18 درصدی به 78 میلیارد تومان رسید.

وی با انتقاد برعدم وجود برند برای کفش هیدج و فروشگاه دائمی برای این محصول ابراز کرد: از نهادها و استاندار انتظار داریم که برای ایجاد اشتغال، صادرات، ایجاد مراکز تخصصی آموزشی کفش در شهر هیدج و برندسازی این محصول از خوشه کفش هیدج حمایت‌های لازم را انجام دهند.

مدیرعامل توسعه خوشه کفش هیدج برنامه‌های این خوشه تا سال 1400 را از نظر کمی چنین بیان کرد: برنامه ما از لحاظ کمی تولید 10 میلیون کفش تا سال 1400، افزایش اشتغالزایی از یک هزار نفر به  یک هزار و 500 نفر و صادرات دست کم 5 درصد از محصولات خوشه است.
نام:
ایمیل:
* نظر: