:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۸°
به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
مجموعه منحصربه فرد هاشمی رفسنجانی چهره ای ممتاز و تکرار نشدنی از او می سازد
اینکه یک شخصیت سیاسی برای پیشرفت کشور، مهمترین سرمایه یعنی سرمایه سیاسی و محبوبیت خود را به میدان آورده و آن را هزینه کند شاید بی نظیر باشد. آن زمان که لازم بود و تنها راه توسعه کشور برخورداری از چنین ویژگی بود ایشان چنین کرد.
کد خبر: ۸۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۸
اقتصاد گردان - مشاور رئیس جمهوری در امور اقتصادی و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی در پیامی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: مجموعۀ وزین و منحصر به فرد صفات است که از ایشان چهره ای ممتاز و تکرار نشدنی می سازد.
مسعود نیلی در پیام تسلیت خود نوشت: درگذشت ناگهانی و جانگداز شخصیت بزرگ و کم نظیر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، برای اینجانب نیز مانند همۀ دلسوزان و علاقمندان به بهروزی و پیشرفت کشور، موجب تاثر عمیق شد. 
اگر کسی بخواهد در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی حق مطلب را ادا کرده و بدون هیچگونه اغراقی فقط عناوین ویژگی های ایشان را ذکر کند، به فهرست بلندی می رسد که نه تنها هر یک از اجزای آن برای آنکه فردی را به یک شخصیت ماندگار تاریخی تبدیل کند، کفایت می کند، بلکه این مجموعۀ وزین و منحصر به فرد صفات است که از ایشان چهره ای ممتاز و تکرار نشدنی می سازد. در این مجالِ عمدتاً عاطفی که امکان تمرکز کامل برای ادای حق مطلب وجود ندارد، شاید بتوان تنها به ذکر چند نمونه اکتفا کرد. 
نخست کسانی که با ایشان در حوزه های مدیریتی و کارشناسی آشنایی داشته اند؛ به ویژه کارشناسان و مدیرانی که در معرض پرسش های دقیق ایشان قرار گرفته اند مطمئناً هوش و دقت آماری و ذهن محاسباتی ایشان را تحسین می کنند. 
نکتۀ جالب آنکه این ذهن فعال و دقیق، با گذر زمان و رسیدن به سنین بالا هم دچار آسیب نشد و تا آخر همچنان از پرسش ها، نشانه های هوش و استعداد سرشار نمایان بود. دوم، آیت الله هاشمی در همه ایام حیات موثرِ خود، به اقتضای شرایط و ضرورت های محیط پیرامونی، همواره در زمان تقسیم کارها، سخت ترین امور را داوطلبانه برای خود انتخاب می کرد. 
کشور ما در تاریخ طولانی و پربار خود، شخصیت های بسیاری را تجربه کرده که برای تعالی کشور فداکاری های زیاد داشته اند. کم نبوده اند کسانی که جان خود را بر سر این راه گذاشته اند و شمار آنانی که از سرمایه مادی خود گذشته اند بسیار است. اما اینکه یک شخصیت سیاسی برای پیشرفت کشور، مهمترین سرمایه یعنی سرمایه سیاسی و محبوبیت خود را به میدان آورده و آن را هزینه کند شاید بی نظیر باشد. آن زمان که لازم بود و تنها راه توسعه کشور برخورداری از چنین ویژگی بود ایشان چنین کرد. 
سومین ویژگی بارز شخصیتی و فکری آیت الله هاشمی رفسنجانی را می توان اعتقاد، جدیت و اهتمام ایشان بر ایفای نقش مردم در اداره امور دانست. ویژگی که هرچه زمان گذشت بارزتر و نمایان تر شد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت ارتحال این مرد بزرگ به خانوادۀ محترم ایشان، رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران، از خداوند متعال برای ایشان رحمت و غفران الهی و برای بستگان و مردم عزیز، صبر و اجر آرزومندم.

نام:
ایمیل:
* نظر: