:
كمينه:۱۷°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
یک اقتصاد خوانده سکان فروش نفت ایران را به دست گرفت
سعيد خوشرو بعنوان مدير امور بين الملل شركت ملي نفت ايران منصوب شد. سعید خوشرو دانش آموخته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد است که تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان گذرانده است.متن حکم مدیر امور بین الملل نفت
کد خبر: ۸۴۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶


اقتصاد گردان - سعيد خوشرو با حكم مديرعامل شركت ملي نفت ايران، بعنوان مدير امور بين الملل شركت ملي نفت ايران منصوب شد. وي جايگزين قمصري شده تا نفت فروش جدید ایران نام بگیرد. 


متن حکم 

در متن حکم معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خطاب به سعید خوشرو آمده است:

جناب آقای سعید خوشرو 

با سلام 
با توجه به مراتب تعهد، دانش، مهارت، توانایی و تجربه جنابعالی در امور بین الملل، به موجب این حکم  به عنوان مدیرامور بین الملل منصوب می شوید. 
انتظار می رود برنامه های زیر را با اولویت ویژه پیگیری فرمایید. 
- همسوسازی برنامه های آن امور با سیاست های اقتصاد مقاومتی 
- استفاده ثمر بخش از نیروهای جوان و خلاق 
- چابک سازی ساختار سازمانی و سرعت بخشیدن به انجام فعالیت های آن امور 
- حداکثرسازی درآمدها و کاستن از هزینه های حمل و نقل و نگهداری محمولات 
- تنوع بخشیدن به بازارها و مشتریان نفت خام و فرآورده های نفتی 
- استفاده از روش های نوین و هوشمند بازاریابی بین المللی 
- استفاده بهینه از بورس و انرژی  
- افزایش کارایی، بهره وری و ثمربخشی فعالیت ها 
- توقیق جنابعالی را در انجام امور محوله از درگاه خداوند متعال خواهانم 
علی کاردر 


سوابق سعید خوشرو 


سعید خوشرو دانش آموخته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد است که تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان گذرانده است. 
بیش از 20 سال در بخش های مختلف صنعت نفت اشتغال داشته و ده سال گذشته را در امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، سمت هایی از جمله معاونت بازاریابی فرآورده های نفتی، مسئولیت فرآورده های نفتی و میعانات گازی در دفتر امور بین الملل در چین، ریاست واحد فروش داخلی میعانات گازی و ریاست واحد بررسی قیمت فرآورده را به عهده داشته است. 
پیش از آن نیز، در سمت رییس شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، سردبیر گروه پژوهش شانا و پژوهشگر موسسه مطالعات بین المللی انرژی اشتغال داشته است.
 افزون بر این، در حوزه مطالعات بین المللی صنعت نفت و گاز فردی شناخته شده است و ضمن نوشتن و تدوین کتاب هایی نظیر «اوپک، دیدگاه ها و موقعیت»، «کالبدشکافی سرمایه گذاری های صعنت نفت» و در طرح ها و پروژه های مطالعات اقتصادی و بین المللی حوزه انرژی، مشارکت فعال داشته است. 
عضویت در هیات مدیره انجمن اقتصادانان انرژی و ارایه سخنرانی در موسسه های مطالعاتی و کارگاه های آموزشی حوزه نفت و گاز و نوشتن مطالب تحلیلی در خصوص بازار نفت و گاز و سرمایه گذاری های صنعت نفت، در برخی از نشریات مستقل، از دیگر فعالیت های مستقل ایشان است.
سعید خوشرو در 20 سال گذشته مقالات و گزارش های بسیاری در بخش انرژی در روزنامه ها، مجلات، سایت های خبری منتشر کرده است که تعدادی از آنها در اخبار مرتبط این خبر آمده است. 


نام:
ایمیل:
* نظر: