:
كمينه:۱۵°
بیشینه:۲۱°
به‌روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
مدیر کل کمیته امداد استان تهران از اعطای وام به مددجویان کمیته امداد باکارمزد ۲ درصد توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خبر داد.
کد خبر: ۸۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
 

خبراقتصادی- محسن ولیئی، مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با مجوز بانک مرکزی راه اندازی شده است که این صندوق در سراسر کشور نیز دارای شعبه  خواهد بود و اولین شعبه استانی، استان تهران نیز امروز در منطقه 10 افتتاح شد.
 
وی افزود: تعداد 4 شعبه دیگر از صندوق قرض الحسنه نیز در شهر تهران راه اندازی خواهد شد و مهمترین وظیفه آن حمایت به نیازمندان است.
 
ولیئی تصریح کرد: قرار است در شعبه های صندوق قرض الحسنه وام هایی در قالب تحصیل، کارگشایی، ازدواج و خوداشتغالی به نیازمندان اعطا شود.
 
مدیر کل کمیته امداد استان تهران بیان کرد: مردم با مراجعه به شعبه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت می توانند سپرده گذاری به صورت قرض الحسنه کنند که سودی به آنان تعلق نمی گیرد و هدف ما احیای قرض الحسنه اسلامی است.
 
وی بیان کرد: به دلیل اینکه عملیات ربویی و شبه ربویی در این صندوق انجام نمی گیرد، به عنوان یک صندوق ممتاز در کشور در آینده شناخته خواهد شد.
 
ولیئی تصریح کرد: 80 درصد سپرده گذاری های به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد در قالب وام اعطا می شود و 20 درصد نیز سهم افراد نیازمندی است که تحت پوشش نیستند.
 
وی خاطرنشان کرد: این وام 2 درصددکار مزد دارد و در تلاشیم تا این 2 درصد نیز حذف شود.
 
به گفته مدیر کل کمیته امداد استان تهران، حداقل وام پرداختی یک میلیون و حداکثر 20 میلیون وام خود اشتغالی است که بازپرداخت آن 8 ساله است.
 
جمع آوری 600 میلیون تومان در مرحله اول جشن عاطفه ها
 
وی در ادامه درباره آمار مبلغ جمع آوری شده در مرحله اول جشن عاطفه ها که در 25 شهریور برگزار شد، گفت: مبلغ 600 میلیون تومان در استان تهران جمع آوری شد که تا پایان شهریور میان دانش آموزان  که 15 هزار نفر تحت پوشش هستند و به همین تعداد نیز دانش آموز بی بضاعت که تحت پوشش نیستند، وجود دارد که توزیع می شود.
 
وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم در مرحله دوم جشن عاطفه که در مدارس اجرا می شود این 600 میلیون تومان به 2 میلیارد تومان برسد.
 
ولیئی تصریح کرد: مبلغ جمع آوری شده از مدارس توسط مدیران آموزشی میان دانش آموزان بی بضاعت همان مدرسه توزیع می شود و البته مبالغ جمع آوری شده در برخی مناطق برخوردار در مناطق کم برخوردار توزیع می شود.
 
وی همچنین یادآور شد: در هجدهمین جشنواره شهید رجایی نیز کمیته امداد استان تهران مورد تقدیر قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: