:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۶°
به‌روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
بنزین آلوده توزیع نمی‌کنیم
معاون وزیر نفت با رد تولید بنزین آلوده و آلاینده در پتروشیمی‌ ها از آغاز عرضه و توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 در برخی از کلانشهرهای کشور خبر داد و گفت: عامل آلودگی هوای تهران بنزین آلوده نیست.
کد خبر: ۴۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۸
علیرضا ضیغمی امروز در گفتگو با مهر درباره پائین بودن کیفیت بنزین تولید شده در مجتمع‌های پتروشیمی و افزایش آلودگی هوا در تهران و برخی از کلانشهرهای کشور، با رد هرگونه آلودگی بنزین تولید شده در مجتمع‌های پتروشیمی کشور، گفت: در حال حاضر کیفیت بنزین تولید شده در مجتمع‌های پتروشیمی مطابق با استاندارد پالایشگاه‌های نفت است.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه هم اکنون به‌طور روزانه و مستمر کیفیت بنزین عرضه شده در جایگاه‌های سوخت مورد پایش و بررسی قرار می گیرد، تصریح کرد: نتایج تمامی آزمایش‌های انجام گرفته نشان می دهد که تفاوتی بین استاندارد بنزین تولید شده در پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های نفت وجود ندارد.
 مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی میزان درصد حجمی آروماتیک‌ها و یا ترکیبات حلقوی موجود در بنزین‌ تولید شده در مجتمع های پتروشیمی مشابه با بنزین تولیدی پالایشگاه هیا نفت کشور است، اظهار داشت: بر این اساس نمی توان عامل آلودگی هوای تهران و سایر کلانشهرها را توزیع و عرضه بنزین آلوده عنوان کرد.
 
این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی آخرین مراحل راه اندازی و پیش راه اندازی طرح‌های جدید بنزین سازی در پالایشگاه‌های نفت در حال انجام است، بیان کرد: بر این اساس، تا چند هفته آینده ظرفیت تولید بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا در سطح پالایشگاه‌های نفت افزایش قابل توجه‌ای می‌یابد.
 
وی، تولید بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی را مقطعی و موقتی عنوان کرد و افزود: در شرایط فعلی توزیع و عرضه بنزین با استاندارد یورو در برخی از کلانشهرهای کشور آغاز شده است.
 
ضیغمی معاون وزیر نفت پیشتر هم در گفتگو با مهر با رد آلوگی بنزین عرضه شده در جایگاه‌ها، عامل آلودگی هوا را فعالیت صنایع و نیروگاه‌های حاشیه شهرها و افزایش مصرف سوخت مایع در این واحدهای صنعتی در فصل زمستان عنوان کرده بود.
 
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بخشی از دلایل وقوع آلودگی هوا در تهران و سایر کلانشهرها مربوط به فعالیت صنایع است، اظهار کرده بود: در فصل زمستان با افزایش مصارف گاز توسط بخش خانگی، استفاده از سوخت مایع همچون نفت کوره و گازوئیل در صنایع و کارخانه‌های تولیدی افزایش می یابد.
 
این مقام مسئول با اعلام اینکه آلودگی های ایجاد شده در بخش حمل و نقل هم صرفا به دلیل بالا بودن تعداد خودروها بوده و ربطی به بنزین آلوده ندارد، بیان کرده بود: در مجموع با راه اندازی فازهای جددی پارس جنوبی و افزایش تولید گاز امکان تحویل گاز بیشتر به صنایع و نیروگاه‌های کشور فراهم خواهد شد.

برچسب ها: بنزین ، آلودگی ، هوا
نام:
ایمیل:
* نظر: