تهران :
كمينه:۱۲°
بیشینه:۱۹°
به‌روز شده در: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
تحلیل تکنیکال سهام نشان می دهد
به نظر میرسد سهام فوق برای رسیدن به قیمت 615 تومان مشکل خاصی در پیش نداشته باشد.لذا در شرایط فعلی برای کسانی که سهام فوق را در سبد سرمایه ی خود دارند، نگهداری این سهم توصیه شده والبته اضافه کردن این سهم هم در قیمت های فعلی منطقی به نظر میرسد
کد خبر: ۲۱۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰خبراقتصادی: سهام شرکت نفت وگاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) آینده خوبی را در ماه های آینده پیش روی سهامدارانش قرار داده است.
مهدی دانش تحلیلگر بازار سرمایه، می گوید:  در چند ماه اخیر وبا قیمت 350 تومان به صورت عرضه ی اولیه ودر راستای اجرای اصل44 قانون اساسی در بازار بورس عرضه شد.
با توجه به ماهیت تحلیل تکنیکال که از روند قیمتی گذشته ی سهم والبته مجموعه ی اندیکاتورها و اسیلاتورهای مختلف آینده ی سهم را پیش بینی می کند، امکان پیش بینی آینده ی قیمت سهم پس از عرضه ی اولیه وجود ندارد. لیکن پس از گذشت چند ماه سهام شرکت حرکت خود را به صورت کاملا منطقی به پیش برده وامکان تحلیل را فراهم کرده است.
سهام این شرکت پس از گذراندن یک دوره ی رنج وخنثی که مابین قیمت های 350 تا 400 تومان بود، حرکت انفجاری خود را از قیمت 370 تومان تا حوالی 500 تومان به سرانجام رسانید
 در این شرایط با توجه به رشد نزدیک به 35 درصدی قیمت، باید به استراحت قیمت پرداخته تا اولا قیمت های جدید توسط اهالی بازار پذیرفته شود و ثانیا سهامداران دودل از این سهم پیاده شوند.
این استراحت قیمت به صورت الگوی پرچم ادامه دهنده کاملا در نمودار فوق قابل مشاهده می باشد.
کاهش حجم معاملات و طول دوره ی این استراحت که باید بین یک تا سه هفته باشد کاملا موید این مطلب است. در روز معاملاتی گذشته و با شکست خط بالایی پرچم، این الگو کامل شده و به نظر میرسد سهام  فوق برای رسیدن به قیمت 615 تومان مشکل خاصی در پیش نداشته باشد.لذا در شرایط فعلی برای کسانی که سهام فوق را در سبد سرمایه ی خود دارند، نگهداری این سهم توصیه شده والبته اضافه کردن این سهم هم در قیمت های فعلی منطقی به نظر میرسد.

Mehdi.danesh133@gmail.com

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین