:
كمينه:۲۸.۷۹°
بیشینه:۳۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
امروز ۵ فروردین ماه فاز توسعه واحد تولیدی شیشه فلوت در شهرک صنعتی کاویان فریمان باحضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
کد خبر: ۲۰۴۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱

اقتصادگردان- جعفر فرشچی طوسی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی امروز ۵ فروردین ماه در آیین آغاز به کار فاز توسعه واحد صنعتی شیشه فلوت که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار خراسان رضوی و سایر مسوولان به بهره برداری رسید، اظهار کرد: این واحد با ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن ظرف شیشه‌ای ویژه بسته بندی مواد غذایی با هزینه ۱۰۶۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ و تاکیدات مقام معظم رهبری بر رشد و توسعه صنایع موجود افزود: با بهره برداری از این واحد برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت‌ شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی تصریح کرد: این واحد، ظرف ۲ سال ایجاد شده و در کنار واحد تولید شیشه تخت گروه صنعتی کاوه با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال قرار گرفته است.

در ادامه عسگریان دماوندی، عضو هیات مدیره گروه صنعتی شیشه کاوه گفت: در این آیین از وزیر صنعت معدن و تجارت درخواست داریم که روند واگذاری معادن سیلیس اطراف واحد تولیدی مزبور برای تامین مواد اولیه تسهیل و مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی برطرف شود.

وی با بیان اینکه شکوفایی صنعت بر پایه روش‌های فناورانه در این مجموعه تحقق یافته است، افزود: شیشه فلوت شیشه‌ای بدون موج و کاملا صاف است که بعد از بیرون آمدن شیشه از کوره برای صاف و مسطح و ضخامت دار شدن آن، شیشه را در حوضچه مذاب قلع، غوطه ور می‌کنند تا تبدیل به این شیشه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، عسگریان دماوندی عنوان کرد: نام دیگر شیشه فلوت، شیشه جام و سکوریت نشده است که امروزه در صنعت نمای ساختمانی بیشترین کاربرد را دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: