:
كمينه:۲۸.۷۹°
بیشینه:۳۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
با حضور رئیس‌جمهور، شهردار تهران و مدیرعامل بانک شهر؛
طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور، شهردار تهران و دکتر احمدی مدیرعامل بانک شهر ۱۱ کیلومتر خط جدید مترو (از خطوط ۶ و ۷) در پایتخت به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۲۰۴۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی بانک شهر، دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و آغاز ماه مبارک رمضان، گفت: همکاری دولت، شهرداری و مردم کارهای بزرگ و بهتری را در شهر تهران رقم خواهد زد و کارها با امیدواری، پشتکار و پیگیری به سامان خواهد رسید.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: خدمات شهری و شهر بزرگ تهران که از نظر وسعت و جمعیت در کشور بی‌نظیر است، برای مدیریت شهری کار آسانی نیست اما انگیزه بالا، اخلاص و مردم‌داریِ شورای شهر و شهرداری تهران زمینه را آماده کرده تا بتوانند کارهایی که به سهولت امکان‌پذیر نیست را انجام دهند.
وی تصریح کرد: افتتاح امروز که بهره‌برداری از 5 ایستگاه و 11 کیلومتر است، مایه سهولت مردم در رفت و آمد خواهد شد و گفته شد "خطوط 8 و 9 و 10 مترو نیز در دستورکار است". این نوع گزارش که اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها بیان شود، امیدبخش است.

انعقاد قرارداد برای ساخت خط ۹ مترو

شهردار تهران نیز با تشریح جزئیات افتتاح ۱۱ کیلومتری خط مترو در روزهای پایانی سال، گفت: در مجموع تاکنون ۲۵۷ کیلومتر مترو با ۱۴۸ ایستگاه در شهر تهران داریم که در آینده نزدیک باید این رقم به ۴۹۱ کیلومتر و ۳۳۰ ایستگاه برسد.
زاکانی افزود: امروز در سه بخش، ۵ ایستگاه به طول ۱۱ کیلومتر افتتاح شد. بخش نخست مربوط می‌شود به ایستگاه شهید دادمان در خط ۷ مترو، بخش دوم بزرگترین افتتاح ماست و در آن چهار ایستگاه کارگر، لاله، ولیعصر(عج) و هفت تیر در خط ۶ مترو تهران به طول ۹ و نیم کیلومتر افتتاح گردید که با این افتتاح ها خط ۶ مترو به دو خط یک و سه متصل شد.
زاکانی گفت: پیش از این بخش جنوبی خط ۶ با ایستگاه هایی چون دولت آباد و امام حسین(ع) روزانه ۲۵ هزار مسافر و بخش شمالی آن روزانه ۵ هزار مسافر را جابجا می کرد. در مجموع این رقم شامل دو درصد از کل مسافران مترو می‌شد. بنابراین خط ۶ برای ما مطلوبیت نداشت.
شهردار تهران با بیان اینکه با راه اندازی ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت شرایط دسترسی مردم به بیمارستان مهدی(عج) به عنوان بزرگترین کلان بیمارستان ایران تسهیل می شود، خاطرنشان ساخت: در بهار سال آینده عملیات احداث خط ۱۰ مترو اجرایی خواهد شد. همچنین قراردادهای لازم برای ساخت خط ۹ مترو نیز منعقد می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: