:
كمينه:۱۴.۸۴°
بیشینه:۱۵.۷۹°
به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
بانک ملت موفق شد در دی‎ ماه امسال نیز جایگاه نخست خود را در بسیاری از شاخص‎ ها در بین بانک‎ های بورسی حفظ کند.
کد خبر: ۲۰۲۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این بانک در نسبت تسهیلات به سپرده های هزینه‎ زا(کل ریال و ارز)، با بهبود عملکرد و ثبت مقدار 191.27 درصد در دی ‎ماه سال جاری همانند سال گذشته، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک های بورسی شده که حاکی از رشد 13 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
در نسبت سپرده های غیر هزینه زا به کل سپرده ها نیز بانک ملت با بهبود عملکرد و ثبت مقدار 44.15 درصد در دی ماه سال جاری همچون سال 1400، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک‎های بورسی شده که نشان‎دهنده رشد 30 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
بانک ملت در نسبت نرخ موثر سپرده های بلند مدت ریالی هم با ثبت مقدار 16.42 درصد در دی ماه سال جاری، جایگاه نخست را در بین بانک‎ های بورسی از آن خود کرده است.
همچنین  این بانک خصوصی شده در نسبت نرخ مؤثر سپرده ‎های کوتاه مدت (ارز و ریال) با ثبت مقدار 4.81 درصد در دی ماه سال جاری روی سکوی نخست بانک‎ های بورسی قرار گرفته است.
نسبت حاشیه سود (تراز عملیاتی به درآمد تسهیلات ریالی) دیگر شاخصی است که بانک ملت با ثبت مقدار 41.74 درصد در دی ماه سال جاری رتبه نخست را بین بانک‎ های بورسی کسب کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: