:
كمينه:۱۳.۷۳°
بیشینه:۱۴.۷۹°
به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
فجر ملی
بانک ملی ایران از زمان ابلاغ دستورالعمل و شروع ثبت نام برای پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری در راستای اجرای "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" اعطای تسهیلات فرزندآوری را پرشتاب و به جد دنبال می کند.
کد خبر: ۲۰۲۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان دی ماه تعداد 110 هزار و 209 فقره وام به ارزش 45 هزار و 673  میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط این تسهیلات را پرداخت کرده است.

بر این اساس، شعب بانک ملی ایران نسبت به تعداد فقره تسهیلات اعطایی در مجموع ده ماه، به طور متوسط بیش از 153 فقره وام قرض‌الحسنه فرزندآوری در هر روز به جوانان و خانواده های واجد شرایط پرداخت کرده است.

گفتنی است، پرداخت وام ازدواج توسط بانک ملی ایران به جوانان و واجدین شرایط طی ده ماهه  امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است و توانسته یک سوم از سهم پرداخت کل وام های قرض الحسنه ازدواج را در شبکه بانکی به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است، والدین فرزندان متولد فروردین ماه ١٤٠٠ به بعد حداکثر تا دوسال پس از تاریخ تولد آنها می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی ve.cbi.ir و ثبت‌نام در سامانه بانک مرکزی برای دریافت این وام اقدام کنند.

وام قرض‌الحسنه فرزندآوری با نرخ حداکثر کارمزد ٤ درصد به صورت سالیانه صرفاً برای فرزندان متولد شده در داخل ایران و تنها یکبار به ازای هر فرزند بدون الزام به سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود.

این وام دارای شش ماه دوره تنفس برای شروع اقساط است و برای فرزند اول ٢٠٠ میلیون ریال با بازپرداخت ٣٦ ماهه، فرزند دوم ٤٠٠ میلیون ریال ٤٨ ماهه، فرزند سوم ٦٠٠ میلیون ریال ٦٠ ماهه، فرزند چهارم ٨٠٠ میلیون ریال ٧٢ ماهه و فرزند پنجم به بعد یک میلیارد ریال ٨٤ ماهه در نظر گرفته شده که بر اساس اعتبارسنجی به والدین پرداخت خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: