:
كمينه:۱۱.۷۹°
بیشینه:۱۲.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶
بانک آینده با هدف تکمیل سبد محصولات مالی خود و بهره‌مندی مشتریان از مزایای سرمایه‌گذاری کم‌ریسکِ میان‌مدت و بلندمدت در بازار سرمایه، اقدام به عرضه واحدهای «صندوق سرمایه‌گذاری گسترش فردای ایرانیان» کرده است.
کد خبر: ۱۹۹۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
اقتصادگردان- صندوق سرمایه‌گذاری گسترش فردای ایرانیان با درآمد ثابت، نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که بین 75 تا ۹۰ درصد از کل وجوه جمع‌آوری‌شده از سرمایه‌گذاران را در دارایی‌های با درآمد ثابت و بدون‌ریسک از جمله اوراق مشارکت، سپرده بانکی، سرمایه‌گذاری می‌‌کند. اگرچه به‌دلیل متأثر بودن بازدهی صندوق‌ها از شرایط بازار سرمایه، بازدهی ثابت و تضمین‌شده‌ای برای صندوق گسترش فردای ایرانیان نمی‌توان متصور بود، اما به‌دلیل ساختار دارایی‌های آن، بازدهی این صندوق، نوسان کم‌تری خواهد داشت.

نرخ سود این صندوق‌ها تا حدودی قابل پیش‌بینی است؛ از همین‌رو، به صندوق‌های با ریسک بسیار اندک هم معروف هستند. حداقل بازدهی این صندوق 16درصد پیش‌بینی شده، ولی طی ماه‌های اخیر، سود پرداختی به مشتریان، حداقل حدود 19درصد بوده است. پیش‌بینی می‌شود؛ در ماه‌های آتی، این صندوق بتواند بازدهی خود را به 21درصد (سقف نرخ پیش‌بینی)، افزایش دهد. بنابراین مشتریان با در‌نظر‌گرفتن ریسک‌های مترتب بر بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری که در اساسنامه و امیدنامه صندوق، تصریح شده است، می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در صندوق گسترش فردای ایرانیان، اقدام کنند.

روزشمار‌بودن سود صندوق، بدون نرخ شکست و نیز معافیت مالیاتی برای اشخاص حقوقی، از جمله مزایای اصلی صندوق سرمایه‌گذاری گسترش فردای ایرانیان برای مشتریان، در مقایسه با سپرده‌های بانکی است.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک آینده در سراسر کشور یا وب‌سایت رسمی صندوق سرمایه‌گذاری گسترش فردای ایرانیان www.gostareshfund.ir با ویژگی‌ها و نحوه صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری آشنا شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: