:
كمينه:۱۶.۷۹°
بیشینه:۲۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۹
منابع خبری گزارش داده‌اند سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی در نیویورک هدف حمله قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۹۵۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴
اقتصاد گردان

اقتصادگردان- خبرنگار آسوشیتدپرس گزارش داده سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی هنگامی که قصد سخنرانی در نیویورک داشت مورد حمله واقع شد.
رسانه دولتی انگلیس بی‌بی‌سی گزارش داده سلمان رشدی در حال سخنرانی در یک مرکز آموزش غیرانتفاعی به نام مرکز «چوتوکوآ» در نیویورک بوده است.
شاهدان عینی گزارش داده‌اند مردی به سمت سلمان رشدی حمله‌ور شد و او را با مشت یا چاقو هدف قرار داد، ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده نشان می‌دهد که حاضران در صحنه به سرعت به سمت محل حادثه حرکت می‌کنند.
سلمان رشدی بعد از انتشار رمان «آیات شیطانی» مصادف با سال ۱۳۶۷ هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخته بود. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام خمینی بعد از انتشار این کتاب، در فتوایی فرمان ارتداد سلمان رشدی را صادر نمودند.
گفته می شود که در نخستین ماههای پس از انتشار آیات شیطانی و بالاگرفتن اعتراضات مسلمان به محتوای  ضد دینی آن، سلمان رشدی در طول یک ماه بیش از پانزده بار محل سکونت خود را تغییر داد.
دولت انگلستان که زمینه انتشار کتاب آیات شیطانی را فراهم کرده بود با صرف هزینه‌های فراوان مسئولیت حفاظت از جان او را  به عهده گرفته بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: