:
كمينه:۲۱.۷۹°
بیشینه:۲۴.۹۹°
به‌روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹
سلیمی:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه چرا وقتی قیمت‌ها بالا می‌رود مردم باید هزینه آن را بپردازند، گفت: خودروسازان در ایران از دولت و ملت یارانه می گیرند و مسائل مربوط به خودرو چند بعدی است و باید به همه ابعاد مسائل در این حوزه توجه کرد.
کد خبر: ۱۹۴۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳

اقتصادگردان- علیرضا سلیمی در رابطه با نظرات اخیر خودروسازان کشور مبنی بر زیان‌ده بودن طرح فروش خودرو برای آنها و درخواست افزایش قیمت تولیداتشان، گفت: چطور وقتی قیمت دلار افزایش پیدا می کند خودروسازان قیمت تولیدات را بالا می برند و چرا وقتی قیمت دلار کاهش می یابد قیمت هایشان را کاهش نمی دهند؟

چرا وقتی قیمت ها بالا می رود مردم باید هزینه آن را بپردازند؟

وی در ادامه با بیان اینکه چرا وقتی قیمت ها بالا می رود مردم باید هزینه آن را بپردازند؟ تصریح کرد: خودروسازان اشاره دارند که ماشین آلات آنها فرسوده است و به روز نیست که روشن است که این مساله باعث افزایش هزینه ها می شود، حال چرا باید مردم این هزینه را از جیبشان بدهند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم با بیان اینکه اینها مجموعه مسائلی است که نباید همه از جیب مردم جبران شود، گفت: نکته مهم‌تر این است که خودروسازان در ایران از دولت و ملت یارانه می گیرند و زمانی که خودرو نمی خریدند مجلس 5000 میلیارد تومان به خودروسازان کمک کرد، یادشان باشد کجای دنیا اینگونه به خودروساز یارائه می دهند؟ آیا این یارانه نیست که خودرو ثبت نام می کنند و پول را از مردم جلوتر می گیرند، کجای دنیا اینگونه است؟ در سایر نقاط دنیا اینگونه است که خودرو را به صورت قسطی ارائه می کنند و در درازمدت پول آن را می گیرند.

سلیمی در پایان تاکید کرد: نباید مسائل را ساده گرفت و یک بعدی نگاه کرد، بلکه این مسائل چند بعدی است و باید به همه ابعاد مسائل در این حوزه توجه کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: