:
كمينه:۳۱.۵۱°
بیشینه:۳۱.۹۹°
به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
یک فعال حوزه کار صنعت گردشگری را در رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال موثر خواند و گفت: برای توسعه اشتغالزایی و ارزآوری برای کشور باید سرمایه گذاری در بخش گردشگری را در اولویت قرار دهیم و از این طریق گردشگر داخلی و خارجی جذب کنیم.
کد خبر: ۱۹۳۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

اقتصادگردان- فتح الله بیات از بخش گردشگری به عنوان بخشی که موجب رونق اقتصاد و اشتغالزایی می شود نام برد و گفت: بخش گردشگری سالهای سال است که مورد غفلت واقع شده و برنامه ریزی مناسبی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری در تمام دنیا صنعتی رشد یافته و شناخته شده است، اظهارکرد: در حال حاضر بهترین بخشی که می تواند هم به ارزآوری و اشتغالزایی برای کشور منجر شود وهم رونق اقتصادی ایجاد کند، بحث گردشگری است و در این حوزه ایرانگردی و جهانگردی باید تقویت شود.

این فعال حوزه کار با بیان اینکه گردشگری در ایجاد شغل های بسیار اثرگذار است، افزود: صنعت گردشگری می تواند موجب رونق اشتغال در بخشهای خدماتی، هتل‌ها، ‌رستوران‌ها، زائرسراها، مراکز اقامتی و بومیان مناطق شود و از طریق جذب گردشگر، صنایع دستی رونق گرفته و هنرمندان و صنعتگران درآمد کسب کنند.

بیات وجود اماکن تاریخی و مذهبی، آثار باستانی، نقاط دیدنی، ‌جاذبه‌های گردشگری و چهار فصل بودن را از ویژگی‌های ممتاز ایران عنوان کرد و گفت: بخش گردشگری از این جهت حایز اهمیت است که می تواند علاوه بر رونق اقتصاد، بسیاری از کسری بودجه‌ها در بخشهای دولتی و خصوصی را جبران کند لذا پیش از هرچیز باید زیرساختها برای توسعه گردشگری را فراهم و از جذب گردشگر داخلی شروع کنیم.

به گفته وی سوانح هوایی و جاده‌ای باید مورد توجه قرار گیرد. ناوگان هوایی، حمل و نقل ریلی و جاده‌ای تجهیز و تقویت شوند و روی این بخش‌ها سرمایه گذاری کنیم تا هم مردم به سفر با قطار و هواپیما اطمینان پیدا کنند و هم پذیرنده گردشگر خارجی باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: