:
كمينه:۳۶.۵۱°
بیشینه:۳۷.۷۹°
به‌روز شده در: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد
وزیر جهادکشاورزی گفت:۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره ۱۰، ۱۲ و ۱۵ درصد در فاز اول برای حمایت از تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۱۹۲۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
اقتصادگردان- سید جواد ساداتی نژاد با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که پیگیر آن هستیم تامین سرمایه در گردش دامداران و مرغداران است، گفت: از روز گذشته معاونت اقتصادی وزارت جهادکشاورزی در بانک کشاورزی مستقر شده و تا پایان طرح نیز حضور خواهند داشت و در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰  متقاضی برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی هم در شعب منتخب خود به صورت سه شیفت فعالیت خواهند کرد تا با سرعت بحث تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان انجام شود.

وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: بر اساس بخشنامه‌ بانک مرکزی، مصوبه سران سه قوه و مجوز هیات دولت تصویب شده که این تسهیلات در سه بخش با بهره ۱۰، ۱۲ و ۱۵ درصد تخصیص داده شود.

به گفته وی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای فاز اول در نظر گرفته شده است و در بخشنامه‌ای که بانک مرکزی ابلاغ کرده تمام قواعدی که در مورد تسهیلات وجود داشته و محدودیت‌های دریافت تسهیلات اعم از بدهی‌های معوقه و چک برگشتی برای دامداران و مرغداران معلق شده است تا کار با سرعت تمام انجام شود.

ساداتی نژاد با بیان اینکه برای وثایق هم سهولت کامل در نظر گرفته شده، گفت: بر روی سامانه بازارگاه دامداران و مرغداران می‌توانند ۵۰ درصد هزینه مربوط به نهاده‌ها را از طریق تسهیلات دریافت کنند. ۵۰ درصد مابقی هم یا نقدی یا توافقی با فروشنده خواهد بود. همچنین در سامانه بازارگاه نهاده‌های نیمایی نیز بارگذاری شده و امکان خرید نیز وجود دارد. این فرآیند استمرار دارد و در کنار مرغداران و دامداران هستیم.

وزیر جهادکشاورزی در ادامه گفت:شرکت پشتیبانی امور دام روزانه ۱۰۰۰ تن خرید تضمینی در کشور انجام می‌دهد. خرید توافقی نیز از روز گذشته آغاز شده است. در مورد مرغ آرین با ۱۲ درصد بالای قیمت این خرید صورت می‌گیرد. مرغداران برای جوجه ریزی هیچ نگرانی‌ای نداشته باشند. کسانی که در دو هفته گذشته جوجه ریزی کرده‌اند نگران خرید نباشند، زیرا شرکت پشتیبانی امور دام قراردادی منعقد و در زمان تحویل خریداری می‌کند.

وی افزود: در صورت مازاد تولید شیر، شرکت‌های خصوصی لبنی خرید را انجام می‌دهند و سازمان تعاون روستایی نیز برای خرید تجهیز شده است، بنابراین نگرانی‌ای از این بابت وجود ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: