:
كمينه:۱۶.۷۹°
بیشینه:۱۸.۹۹°
به‌روز شده در: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
امارات پیشرفت چندانی در مقابله با جریان‌های مالی غیرقانونی نداشته‌ و وارد لیست خاکستری FATF شده است
کد خبر: ۱۸۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
خبراقتصادی - به گزارش سی ان بی سی، روز جمعه سازمان مبارزه با پولشویی و جریان‌های نقدی غیرقانونی FATF، امارات متحده عربی را به دلیل اینکه این کشور خلیج‌فارس، فعالیت های مالی غیرقانونی را متوقف نمی‌کند، در فهرست خاکستری خود قرار داد. امارات متحده عربی یکی از چندین کشوری بود که FATF به دلیل عدم پیشرفت در تلاش برای مقابله با پولشویی نظارت بر آن را افزایش داده است.

این سازمان اعلام کرد: حوزه‌های قضایی با افزایش نظارت، با FATF همکاری فعالی برقرار می‌کنند تا کمبودهای استراتژیک کشورها را برای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم رفع کنند. در ادامه این بیانیه آمده است: وقتی FATF یک حوزه قضایی را مسئول نظارت بیشتر یک کشور می‌کند، به این معنی است که این کشور متعهد شده که کمبودهای استراتژیک شناسایی شده را به سرعت برطرف کند.

خبرگزاری دولتی امارات در بیانیه‌ای که اواخر روز جمعه منتشر شد، گفت: FATF به این نکته پی برده که امارات متحده عربی پیشرفت‌های مثبتی در مبارزه با پولشویی (AML)، مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و ... داشته است. فهرست خاکستری این گروه نظارتی به منظور رفع نواقص بوده و بار منفی آن به اندازه فهرست سیاه آن نیست.

کشورهای دیگر موجود در این فهرست خاکستری شامل پاکستان، ترکیه، اردن و یمن هستند. امارات متحده عربی مرکز مالی خاورمیانه به شمار می‌رود که مقر شرکت‌های بین‌المللی متعدد است، دارای یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان بوده و تقریباً ۹۰ درصد جمعیت مهاجران را در خود جای داده است. به گزارش خبرگزاری امارات، آژانس مسئول مبارزه با پولشویی امارات متحده عربی گفت: امارات نقش خود را در حفاظت از یکپارچگی سیستم مالی جهانی بسیار جدی می گیرد و با FATF همکاری نزدیکی خواهد کرد تا به سرعت پیشرفت کافی در راستای اصلاح صورت گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: